dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Forum dla Tymowiczów z Horyzontu
Strona 1 z 384
  1. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Wytam wszystkich Tymowiczów. Czy ktoś oprócz nas oraz Kasi i Piotrka buduje dom Tymek??
  2. jakubalina FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jakubalina Zarejestrowany: 08.07.2007 Posty: 122
    Witam pewnie,ze tak - dzieki za link. Pozdrawiam Jakib i Alina
  3. Pewa WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pewa Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 6
    I my z okolic 3-miasta, również zdecydowaliśmy się na TYMKA. Zaczynamy na wiosnę, teraz walczymy z urzędami. Pozdrawiamy Ewa i Krzyś
  4. tymek139 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tymek139 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 6
    Witam
    My również wybraliśmy TYMKA, jesteśmy na etapie papierków.
    Powinniśmy zacząć na jesieni.
    Pzdrawiamy Gosia i Artur
  5. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Witam wszystkich Tymowiczów. My zaczęliśmy budować (od wykopu na ławy fundamentowe) od 4 lipca i na początku pszyszłego tygodnia bedziemy prawdopodobnie zalewali li strop. W połowie listopada kupiliśmy działkę koło Ostrołęki. 14 lutego złozyliśmy papiery o pozwolenie na zgodę na budowę w dniu 12 marca dostaliśmy odmowe ze względu na obszar NATURA 2000 gdzie znajduje się nasza działka (NATURA 2000 - to podbnie jak rezerwat przyrody, do obrzaru 2000 należy rownierz słynna "Dolina Rosputy" - nasza nazywa się "Dolina Omulwi i Płodawicy). Zeby dostać pozwolermie na budowę musieliśmy zrobić Raport od środowiskowy i ponownie te dokumenty złożyliśmy do gmniny. 26 maja dostaliśmy w końcu upragnione pozwolenie na budowę). Jak będziemy mieli trochę czasu to wstawimy zdjęcia podczas budowy naszego prześlicznego domu.

    Pozdrawiamy Jola i Jarek
  6. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    Czesc jolu i jarku
    A kiedy powklejacie jakies zdjecia wazego domku
    I moze bedzie pisac ile to was wszystko wynosi ?? wykopy ?? ławy itd ??

    Pozdrawiamy gorąco
  7. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    Kasiu i Piotrku

    Wczesniej pytałaś czy zlikwidowac okna dachowe w sypialniach od balkonu ...
    My wlasnie w naszym projekcie zlikwidowalismy okna dachowe a wlasnie dodalismy po jednym do drzwi balkonowych
    Wydaje mi sie ze okna dachowe w sypialniach sa nie praktyczne
    Pozdrawiam
  8. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Cześć Delus1
    Podajemy narazie koszt fundamentów:
    Cena wykopu na ławy jest wliczony jako koszt budowu domu (majster zażyczył sobie za całość od wykopu do stawiania więżby dachowej) 19 tys) czyli trudno ocenic ile kosztowało za sam wykop na ławy.
    Zbrojenie ław - zużyto ok 650 kg fi 12 żebrowane, fi 6 na strzemionia i druty wiązane ok 1900 zł (cena z marca)
    papa izolacyjna pod ławy ok 100 zł
    beton b20 21 m3 - 5460 zł po 1 m3 240 zł plus transport za 3 gruszy, drogo co? (Uwaga: szerokość i wysokość łąw fundamentowych to 60cmX60cm nie jak w projekcie)
    na fundament (oprucz tarasu) poszły 810 sztuk bloczów fundamentowy: 1 szt bloczku kosztował 3,87 zł to razem 3135 zł
    następna papa izolacyjna pod fudament ok 100zł
    Fadroma do uzupełnienia piachu 250zł
    koszt całego fudamentu bez robicizny wynosi razem 10945 zł

    to tego jeszcze trzeba zrobić na płyte podłogową ok 10 m3 betonu B15 - 1 m3 kosztuje 225 zł plus transport
    ok 300 szt boczków fundamentowych na taras i na schody
    Hydraulika pod płyty podłogowe: materały plus robicizna wstępnie ok 1300zł

    Pozdrawiam
  9. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    Czesc jolu i Jarku :*

    dziekuje za wyliczenie fundamentow.

    chcialam sie zapytac a ile macie bloczkow na caly dom ??

    a macie jakies mysliczenie od archotekta ile was wyniesie taki domek ??

    czy ta kwota co jest na stronce Horyzontu w kosztorysie czy bedzie sie to zgadzac ze zeczywiasta budowa domu ??
  10. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Cześć Delus1
    na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne mamy 1280 sztuk pełnych pustaków "24", na ściany działowe 620 sztuk połówek pustaków "12" i na kominy 3000 sztuk czerwonej pełnej palonej plus 700 sztuk klinkierówek (wszystko wyliczłyłem wraz z podniesieniem ścianki kolankowek i dodałem 5% zapasu).

    A na pokrycie dachu to zamówiłem blacodachówki z firmy prusinski typ czerwona cegła KORN + Velux wg projektu + rynny + folia paraprzepuszczalna + blachy do obróbki - za wszystko będzie nam kosztowało 17 800 zł.

    My wstępnie wyceniliśmy za stan surowy zamknięty wraz ze wszystkimy robociznami ok 120 tys (zaznaczam że np wiekszość pustaków kupiliśmy już na początki marca wtedy kosztowały po 8,40 zł a teraz po 15) gybyśmy kopowali wszystko teraz to by wyszło z jakieś 30 - 40 % drożej
  11. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    Czesc jolu i jarku super ze tak szybciutko odpisujesz ja mam dzisiaj dzien wolny wiec czestu tu zerkam

    Wiesz my kupilismy 5 tys bloczkow w grudniu 2006 za 2,5
    wiec tez na tym zarobilismy kupe kasy a dla tego tak duzo bo mielismy dudowac du zo wiekszy domek alezdecydowalismy sie na tymka

    caly material kupilismy w tamtym roku mamy tak jak pisalam max 5 tys, drzewo na szlunek, drut .

    teraz tylko czekamy na pozwolenie a to bardzo czasochłonne ale moze sie uda ze juz za miesiac bedziemy miec pozwolenie to odrazu ruszamy z budowa
    juz sie nie moge doczekac

    A macie jakies zdjecia maszego budujacego sie domku
  12. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Tak mamy ale muszę najpierw wgrac je na komputer i dopiero ci pokaże ok? postaram sięto jak najszebciej zrobić. Co do 5000 sztuk pustaków dobrze zrozimiałem typu max. czyli mogą za dużo o 1000szt mój pełny bloczek ma rozmiar 59x24x24 czyli mniejwiecej 2 pustaki max. Mogę sie dowiedzieć w której cześci Polski będzie stał Wasz dom?
  13. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    my bedziemy budowac tymka w nowo sądeckim . A wy z jakich okolic jestescie ??

    nie widzielismy ze bedziemy budowac mniejszy domek wiec kupilismy tak duzo ale lepiej wiecej niz miniej .
  14. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Z ostrołęki. zapraszam cie do poczytania o kilka wcześniej postów na tym samym temacie
  15. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    a no tak

    a powiedz mi na jaka wysokość macie sciane kolankową ??

    my zrobilismy troche zmian w projekcie a wy ??

    my zrobilismy w salonie wykusze w kuchni nie ma drzwi do salonu, zrobilismy od frontu domu duzy ganeczek(mieszkamy w irlandii i nam sie to podoba) ,pod schodami mamy schowek,

    a na podaszu hol zamienilismy z łazienka (hol jest reaz na przeciwko schodów i w holu jest jakolka) i w sypialniach kolo balkonu sa zlikwidowane okna dachowe , wiec do drzwi balkonowych dolozylismy po jednym okni e
  16. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Co do sciannki kolankowej To już pisałem w Forum Kasi i Piotrka i był adresowany dla ciebie z dnia 14 lipca zapraszam do zajrzenia na Forum Kasi i Piotrka
  17. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    No i zmiany w projekcie też napisałem w Forum http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ighlight=tymek
  18. Jola i Jarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jola i Jarek Zarejestrowany: 11.07.2007 Posty: 927
    Delus to Wy dużo zmieniacie , my to niewiele zmieniamy
  19. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    no my duzo zminilismy ale teraz jest wszystko tak jak chcemy
  20. DELUS1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DELUS1 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 114
    tak a kasi i piotrka budowe tez sledze super ze maja zdjecia to jakos inaczej wszystko wyglada jak sie to widzi
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 7678
Strona 1 z 384