dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa otwocka
  1. KaJot FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaJot Zarejestrowany: 12.04.2005 Posty: 217
    Cytat Napisał pciółka
    Dzięki za radę, michcio. Mam pytanie: kto u ciebie robił wykopy? Jeśli możesz, to daj namiar na priva. Dzięki.
    i ja też poproszę
  2. mlk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mlk Zarejestrowany: 24.11.2003 Posty: 898
    Cytat Napisał michcio
    Pciołka : odradzam wykop pod cały dom, niepotrzebny koszt, najbardziej mnie złości jak koparkowi dobrze nam tu wszystkim znani przyjeżdżają, kopią pod cały budynek, a potem ci sami koparkowi biorą za wrzucenie tej samej ziemi do środka wykopu a mogliby doradzić by inwestor nie płacił (czasem chętnie i wywiozą by potem wziąć za przywiezienie),
    u mnie wykop był liniowy koparką po zebraniu i wywiezieniu humusu, drugi raz zrobiłbym tak samo, budowa na piachach świderskich
    M.
    to może w ramach oszczędności nie zdejmować humusu?
    ja też budowałem na piachach (dodatkowo wcześniej zrobiłem badania/odwierty gruntu aby mieć funtament dostosowany do mojej działki a nie uniwersalny) - koparka zdjęła humus i jeszcze trochę ziemi, potem ekipa wykopała ręcznie (tzn. nożnie) liniowo pod ławy, szalunek jak Bóg przykazał (proponuję rozejrzeć się i kupić używane deski po budowie od kogoś [np. ode mnie ]), więc ławy wyszły pikne, potem ścianki fundamentowe z bloczków (chyba prawie wszyscy z nich robią)

    Pciółka - cena zależy od danej ekipy, jedni liczą fundamenty tak samo niezależnie od technologii, inni różnicują
    sporo zależy też od tego jak głębokie lub jak wysoko chcesz podnieść dom
  3. pciółka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pciółka Zarejestrowany: 25.05.2006 Posty: 47
    Dzięki mlk. To już wiem, skąd brać deski Ale z tym jeszcze trochę się wstrzymamy, bo jakieś dechy zostały u moich rodziców (ale niedużo i na pewno na szalunek nie wystarczy). Dzięki też za radę odnośnie fundamentów. To nam ułatwi rozmowę z murarzami, jak już będziemy wiedzieli, czego się trzymać. Wygląda na to, że całkowity wykop pod budynek jest nieekonomiczny i nie warto się na to godzić, tylko kopać liniowo. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
  4. Jasiula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jasiula Zarejestrowany: 10.05.2005 Posty: 60
    Hej Weterani, czytam,że sprzątacie, a nie potykacie się na podwórku o stemple ??? 160 sztuk po 3 metry pilnie kupię...
  5. Richardo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Richardo Zarejestrowany: 26.02.2003 Posty: 111
    Witam
    Słuchajcie małe ogłoszenie parafialne:
    mam do sprzedania (tanio) stemple budowlane. chętnych zapraszam na priv.
    Pozdrawiam
    R
  6. trolosa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trolosa Zarejestrowany: 15.05.2005 Posty: 66
    Lawy jeśli nadal poszukujesz taniej hurtowni elektrycznej to wydaje mi się, że takową jest KABIS przy al.stanów zjednoczonych, wjazd od wzorcowej www.kabis.pl

    poszukuje pilnie tynkarzy do elewacji, wystawiła mnie ekipa!!! może macie jakieś doświadczenie z "tynkami ciepłymi" na perlicie?

    pzdr
  7. pciółka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pciółka Zarejestrowany: 25.05.2006 Posty: 47
    A u nas zastój, ponieważ czekamy na świstek o odrolnieniu działki, o którym w całym zamieszaniu zapomnieliśmy . Problem w tym, że jak Pani z Wydziału Rolnictwa, która się tym zajmuje, pójdzie na urlop lub zwolnienie lekarskie, nie ma jej kto zastąpić i sterta wniosków leży sobie i czeka, aż Pani wróci. Jak tak dalej pójdzie, nasze pozwolenie na budowę dostaniemy może we wrześniu . A przecież wtedy chcemy już zalać fundamenty! Nie ma to jak okres wakacyjny na załatwianie spraw urzędowych...
  8. Enzo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Enzo Zarejestrowany: 22.03.2002 Posty: 122
    kochani

    budujcie się zaprawdę powiadam wam, ponieważ dzis przespałem pierwszą noc w swoim nowo wybudowanym domu.

    Zapomniałem o wszystkich trudach i kłopotach z fachurami, betonami, drutami i diabli wiedzą czym jeszcze.

    śpi się cudownie i tego wam wszystkim życze

    powodzenia - naprawde warto :d

    ps jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale one mogą poczekać
  9. Evita FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Evita Zarejestrowany: 17.03.2003 Posty: 140
    GRATULUJEMY PRZEPROWADZKI POD WŁASNY DACH!!!
    Evita & Michcio
  10. mlk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mlk Zarejestrowany: 24.11.2003 Posty: 898
    Gratuluję zasiedlenia!
    życzę dużo błogiego spokoju
  11. mlk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mlk Zarejestrowany: 24.11.2003 Posty: 898
    zostało mi 50szt. stempli o długości 2.30-2.50m
    cena 115zł za całość
  12. Bess FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bess Zarejestrowany: 08.12.2004 Posty: 296
    Bardzo rzadko się tu udzielam, ale dzisiaj jestem tak wściekła, że "dosunę": Przestrzegam przed elektrykiem Władysławem Kołakowskim. Nie padło tu na forum chyba jeszcze jego nazwisko, ale działa on na Wawrze, w Józefowie... Łapie sto srok za ogon, pazerny na kasę, w konsekwencji nie wywiązuje się z obowiązków, kręci, mąci, robi (mimo, że ma uprawnienia D, E, uprawnienia do instalacji odgromowej) po łebkach, czasami jak laik, nie zna najnowszych przepisów i nie wdraża ich , nie przykłada się, popełnia karygodne błędy. Chaotyczny, roztrzepany, niekonkretny i o kant d___ te jego uprawnienia. Nawet kable myli i odcina "niechcący" prąd sąsiadom. A ile błędów nam zafundował, szkoda gadać. Dzisiaj musieliśmy go pogonić! Przyszedł nowy elektryk i za głowę się złapał, jak można tak wykonać instalację odgromową.

    Vivaldi - ja z pośbą. Mam nadzieję, że się nie pomyliłam, co do osoby. Lawy wspominał, że masz temat balustrad schodowych mocno przerobiony. Czy mógłbyś podać jakieś namiary na dobrych wykonawaców. Chodzi mi o pręty metalowe. A jeśli źle uderzyłam, to mnie Lawy popraw.
  13. mlk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mlk Zarejestrowany: 24.11.2003 Posty: 898
    potrzebuję kogoś (najlepiej zza wschodniej granicy) do prac fizycznych na działce (kopanie, niwelowanie i inne zabawy z ziemią) - jeżeli macie jakieś namiary to poproszę na priva

    co do elektryki, to polecam p. Radka, który robił u mnie (wcześniej także u Fenixa z tego co mi wiadomo)
  14. arzesz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    arzesz Zarejestrowany: 13.01.2003 Posty: 642
    Cytat Napisał Bess
    Vivaldi - ja z pośbą. Mam nadzieję, że się nie pomyliłam, co do osoby. Lawy wspominał, że masz temat balustrad schodowych mocno przerobiony. Czy mógłbyś podać jakieś namiary na dobrych wykonawaców. Chodzi mi o pręty metalowe. A jeśli źle uderzyłam, to mnie Lawy popraw.
    to ja również poproszę
  15. vivaldi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    vivaldi Zarejestrowany: 08.09.2003 Posty: 468
    Czesc,
    Co do balustrad, to mam balustrady drewniane (zreszta robil ten sam stolarz co u Lawego), Generalnie ok - prawda Lawy? Jesli chodzi o prety, to kiedys bylem na gieldzie w Slomczynie i tam jest sporo takich panow co oferuja swoje usugi kowalskie. Ale niestety nie moge nikogo polecic...
    Inaczej niz w przypadku elektryka - jesli ktos potrzebuje polecam p. Predote.
    Pozdrawiam
  16. michcio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michcio Zarejestrowany: 06.07.2004 Posty: 106
    Vivaldi,
    a jak tam moja wełna ? docieplam własnie komin i przydałaby mi się,
    Pozdrawiam Wszystkich,
    M.
  17. vivaldi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    vivaldi Zarejestrowany: 08.09.2003 Posty: 468
    Michcio, jak mozesz! tak przy wszystkich
    Ta sa nasze ... intymne sprawy
    W tym tygodniu wpadne z welna.
    Pozdrowienia dla calej grupy.
    Przez 2 tygodnie jestem na urlopie i bez netu. A zatem tylko telefony - jesliby ktos chcial sie ze mna skontaktowac...
  18. JACY007 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JACY007 Zarejestrowany: 14.01.2005 Posty: 46
    Witam
    Poszukuję podobnie jak mlk kogoś do odkopania mi fundamentów. Jakby do tego jeszce umiał je otynkowac (żadna wielka filozofia chodzi o otynkowanie fundamentu murowanego z cegły w latach 50-tych) to byłoby miło
    Z góry dziękuje
    Gdzie? - Michalin
  19. jarekier SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekier Zarejestrowany: 05.07.2006 Posty: 12
    Witam Grupe Otwocka,
    Wlasnie skonczylem studiowac 43 strony, ktore uzbieraly sie na tym forum od poczatku istnienia. Poniewaz juz mam jakies swoje doswiadczenie, czesc moglem skonfrontowac ale i wiele uzyskac cennych informacji na temat budowania na tym terenie. Ciesze sie ze stworzyla sie taka grupa i chetnie do niej dolacze. Moj domek buduje sie w Michalinie, aktualnie stan surowy, koncowka krycia dachu. Poniewaz mieszkam w Otwocku, wiec calkowicie identyfikuje sie z wasza grupa. Licze na pomoc w trudnych decyzjach. Pozdrawiam wszystkich z grupy.
    JK
  20. jarekier SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekier Zarejestrowany: 05.07.2006 Posty: 12
    Chcialbym zaoytac czy ktos z Was zdecydowal sie na pompe ciepla na tym terenie i ma doswiadczenie z tutejszymi firmami ?
Pokaż wyniki od 2501 do 2520 z 4496