dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa otwocka
  1. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Cytat Napisał MajekD
    Ile płaciliście elektrykowi za "punkt" ?
    I jak z pomiarami gniazdek, było to w cenie, czy trzeba dopłacać za papiery?
    Hejka,

    ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.
    Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.
    Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

    Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.
    Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia
    Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.
    Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

    Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.
    Polecam
  2. plati SYMPATYK FORUM (min. 10)
    plati Zarejestrowany: 25.02.2012 Posty: 23
    Witam,
    Mam do sprzedania przyczepkę kempingową - tabbert 4800 (dł/szer)6,35[m] / 2,08[m], 4-5 osobowa - dzielnie służyła podczas budowy domu. Przegląd skończył się rok temu, ważne OC. Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcia na priva, lokalizacja Sulejówek.
  3. MajekD SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajekD Zarejestrowany: 07.02.2015 Posty: 21
    Dzięki, przeglądając forum właśnie ten gostek przewija się najczęściej (elektryk) i najważniejsze, że zbiera "plusy"

    Cytat Napisał mjeziorska
    Hejka,

    ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.
    Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.
    Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

    Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.
    Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia
    Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.
    Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

    Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.
    Polecam
  4. arktyk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    arktyk Zarejestrowany: 10.03.2007 Posty: 778
    Cytat Napisał mjeziorska
    Hejka,

    ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.
    Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.
    Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

    Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.
    Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia
    Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.
    Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

    Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.
    Polecam
    Ja także mieszkam juz od 7 lat i wszystkie instalacje działają. Popieram, nie umawiajcie się przy instalacjach elektr czy hydr na żadne mityczne punkty, tylko poproście o wycenę całości, nawet ogólną. Wyceny wg punktów rodzą niepotrzebne scysje pomiędzy wykonawcą i inwestore,.
  5. MajekD SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajekD Zarejestrowany: 07.02.2015 Posty: 21
    Faktycznie, dzięki za sugestie. Za waszymi radami - czekam na wycenę
    A kto u Was robił hydraulikę, c.o. ? Możecie kogoś polecić?
  6. RÓZIA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RÓZIA Zarejestrowany: 08.03.2013 Posty: 23
    .
  7. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Cytat Napisał MajekD
    Faktycznie, dzięki za sugestie. Za waszymi radami - czekam na wycenę
    A kto u Was robił hydraulikę, c.o. ? Możecie kogoś polecić?
    Hejka

    u mnie robił pan Andrzej Zdunek tel. 607 580 087.
    Jestem bardzo zadowolona z jego prac. Wpadł ze swoją ekipą i wszystko szybko i sprawnie zrobił.
    Jeśli chodzi o wycenę, to nauczona doświadczeniem, również poprosiłam o wycenę od całości. Wytłumaczyłam co potrzebuję i poprosiłam o całość.
    Może najtańszy nie był ale zrobił mega fajnie. Rurki idące w podłodze położone równiutko, i co mnie zdziwiło w otulinach - wszystkie. Napewno dodatkowa izolacja - co później okazało się, że u znajomych budujących domy u hydraulików nie praktykowane - niestety.
    W szafkach hydraulicznych wszystko opisane i równiutko wchodzą rurki do szafek - nie ma pajęczyn z rurek tak samo i przy piecu.
    Pan Andrzej pomógł dobrać mi piec do m2 domu i kubatury.

    Naprawdę polecam z czystym sumieniem.

    Pozdrawiam,
    Monika
  8. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Cytat Napisał RÓZIA
    Przyjmę ziemię np. z wykopów pod fundamenty, ważne, żeby przepuszczalną, bo na działce mam glinę - bez gruzu, bez śmieci na podwyższenie terenu, działka w Kopkach gm. Wiązowna.
    tel. 500 231 892
    Jeśli chodzi o ziemię. Kupiłam ostatnio ziemię z MAR KOPu z Halinowa na podniesienie terenu. Miała być bez gruzu itd. Ziemia KOSZMAR KOSZMAR KOSZMAR miliony szkieł, kamieni i z dodatkiem jakiegoś cementu lub innego g...... Pan zapewniał super ziemię a ja wygrzebałam już z niej wiadro szkieł.
    Pan który przywiózł rozkłada ręce i twierdzi że rentgena w oczach nie ma i nie wie co jest w środku ziemi.

    Tak ku przestrodze !!!

  9. tombus WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tombus Zarejestrowany: 08.02.2015 Posty: 3
    Witam. Poszukuję osoby do zrobienia adaptacji projektu budowlanego do działki. Najchętniej osoba z okolic Otwocka, może kogoś polecicie?
  10. qmonik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qmonik Zarejestrowany: 20.01.2012 Posty: 10
    Witam Wszystkich

    Mam do odsprzedania przyłącze elektryczne (budowlane) oraz sporo desek szalunkowych w dobrej cenie. Otwock
    Monika 506119012
  11. michalo-okowawy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalo-okowawy Zarejestrowany: 13.11.2012 Posty: 35
    Cytat Napisał franelka1
    Cytat Napisał franelka1
    Szukam dobrych i solidnych tynkarzy do tynków CW zacieranych kwarcem. W tym roku wystawiły mnie do wiatru już dwie ekipy i przez to ten rok mam w plecy.
    Cytat Napisał fighter1983
    forumowy ewbuxxxo
    Czy wykonuje też tynki gipsowe i zna się na tym?
  12. michalo-okowawy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalo-okowawy Zarejestrowany: 13.11.2012 Posty: 35
    Cytat Napisał arktyk
    Ja także mieszkam juz od 7 lat i wszystkie instalacje działają. Popieram, nie umawiajcie się przy instalacjach elektr czy hydr na żadne mityczne punkty, tylko poproście o wycenę całości, nawet ogólną. Wyceny wg punktów rodzą niepotrzebne scysje pomiędzy wykonawcą i inwestore,.
    Jedna z ofert do mojego domku, przynajmniej powinno wyglądać to tak, nie wiem czy się nie rozsypie z excelka:

    Kosztorys ofertowy na wykonanie instalacji elektrycznej, domofonowej, telefonicznej i telewizyjnej: m/szt zł

    1.****** Zasilanie ziemne od licznika do rozdzielni głównej YKY 4 X 10 – 1 m - 45 zł 20 45 900 zł
    Uziom własny 1 200 200 zł
    2.****** Wykonanie punktu 1 fazowego – 1 szt - ………. zł 150 50 7 500 zł
    3.****** Wykonanie instalacji 3 fazowej (np. hydrofor, kuchnia, gniazdo 3 fazowe) – 1 m - ………. zł 50 25 1 250 zł
    4.****** Wykonanie kompletu instalacji domofonowej - ………. zł 1 450 450 zł
    5.****** Wykonanie instalacji telefon-komputer - 1 szt - ………. zł 5 50 250 zł
    Zasilanie ziemne 3 parowe - 1 m - ………. zł - zł
    6.****** Wykonanie punktu instalacji TV SAT w RL 1 szt - ………. zł 5 80 400 zł
    7.****** Wykonanie punktu 1 fazowego długiego bezpośrednio z rozdzielni np. zasilanie bramy, ogrodowe, pralki, zmywarki - 1 szt - ………. zł 5 120 600 zł
    8.****** Rozdzielnia 72 mod + montaż - ………. zł 1 600 600 zł
    9.****** Ochronniki komplet - ………. zł 1 650 650 zł
    10.** Wyłącznik główny - ………. zł 1 180 180 zł
    11.** Wyłączniki różnicowo-prądowe – 1 szt ………. zł 5 220 1 100 zł
    12.** Zabezpieczenia 3 fazowe – 1 szt ………. zł 3 110 330 zł
    13.** Zabezpieczenia 1 fazowe – 1 szt ………. zł 3 35 105 zł
    14.** Instalacja głośnikowa wg potrzeb – 1 m ………. zł - zł
    15.** …………. - zł
    16.** …………. - zł
    RAZEM 14 515 zł

    100 punktów 12 015 zł
    150 punktów 14 515 zł
    rozsypało się ale (ilość sztuk/ metrów, cena jednostkowa, razem zł)

    różnica 2500 zł przy 100 lub 150 punktach więc koleżeństwo forumowe ma rację, same punkty nic nie dają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jak się te punkty liczy bo tu dopiero jest możliwość fantazjowania przez elektryka.
  13. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Cytat Napisał michalo-okowawy
    Jedna z ofert do mojego domku, przynajmniej powinno wyglądać to tak, nie wiem czy się nie rozsypie z excelka:

    Kosztorys ofertowy na wykonanie instalacji elektrycznej, domofonowej, telefonicznej i telewizyjnej: m/szt zł

    1.****** Zasilanie ziemne od licznika do rozdzielni głównej YKY 4 X 10 – 1 m - 45 zł 20 45 900 zł
    Uziom własny 1 200 200 zł
    2.****** Wykonanie punktu 1 fazowego – 1 szt - ………. zł 150 50 7 500 zł
    3.****** Wykonanie instalacji 3 fazowej (np. hydrofor, kuchnia, gniazdo 3 fazowe) – 1 m - ………. zł 50 25 1 250 zł
    4.****** Wykonanie kompletu instalacji domofonowej - ………. zł 1 450 450 zł
    5.****** Wykonanie instalacji telefon-komputer - 1 szt - ………. zł 5 50 250 zł
    Zasilanie ziemne 3 parowe - 1 m - ………. zł - zł
    6.****** Wykonanie punktu instalacji TV SAT w RL 1 szt - ………. zł 5 80 400 zł
    7.****** Wykonanie punktu 1 fazowego długiego bezpośrednio z rozdzielni np. zasilanie bramy, ogrodowe, pralki, zmywarki - 1 szt - ………. zł 5 120 600 zł
    8.****** Rozdzielnia 72 mod + montaż - ………. zł 1 600 600 zł
    9.****** Ochronniki komplet - ………. zł 1 650 650 zł
    10.** Wyłącznik główny - ………. zł 1 180 180 zł
    11.** Wyłączniki różnicowo-prądowe – 1 szt ………. zł 5 220 1 100 zł
    12.** Zabezpieczenia 3 fazowe – 1 szt ………. zł 3 110 330 zł
    13.** Zabezpieczenia 1 fazowe – 1 szt ………. zł 3 35 105 zł
    14.** Instalacja głośnikowa wg potrzeb – 1 m ………. zł - zł
    15.** …………. - zł
    16.** …………. - zł
    RAZEM 14 515 zł

    100 punktów 12 015 zł
    150 punktów 14 515 zł
    rozsypało się ale (ilość sztuk/ metrów, cena jednostkowa, razem zł)

    różnica 2500 zł przy 100 lub 150 punktach więc koleżeństwo forumowe ma rację, same punkty nic nie dają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jak się te punkty liczy bo tu dopiero jest możliwość fantazjowania przez elektryka.
    U mnie robił Rafał Adamczyk 502 640 580 i jakoś tak ogólniej dostałam wycenę. Bardziej przejżyście i czytelnie. Wycena wycenie nie równa
  14. EWBUD ELITA FORUM (min. 1000)
    EWBUD Zarejestrowany: 30.01.2010 Posty: 1950
    Cytat Napisał michalo-okowawy
    Czy wykonuje też tynki gipsowe i zna się na tym?
    gipsu nie robimy.
    zwróć się do Saina lub Anataka
  15. ElemenT FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT Zarejestrowany: 25.05.2012 Posty: 166
    Polecam Tomka - Firma Anatak.
    Właśnie kończy u mnie. Z tego co mówił to termjny ma dopiero we wrześniu.
  16. anatak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatak Zarejestrowany: 07.07.2008 Posty: 203
    Cytat Napisał ElemenT
    Polecam Tomka - Firma Anatak.
    Właśnie kończy u mnie. Z tego co mówił to termjny ma dopiero we wrześniu.
    dziękujemy za udaną współpracę
    pozdrowienia od ANATAK
  17. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Witam,

    mam do sprzedania płytkę GRES PASTORELLI ALABASTRO - bardzo ładna płytka 45x45 za pół ceny 40zł za m2
    płytka włoska. Mam ok 20 m2. Niestety mój wykonawca kupił 2razy za dużo chyba z myślą że pod moją nieobecność wyniesie odemnie z domu do swojego. Ja przyłapałam wcześniej i pogoniłam. Na swoim tarasie położyłam ale zostało drugie tyle.
    Płytka naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Jest bardzo twarda i trwała. Nie widać na niej brudu a to jest wg mnie największa jej zaleta.
    Może komuś się spodoba. Polecam.
    Monika

    Odbiór osobisty - OKUNIEW
    tel. 502 361 976 - Monika
  18. MajekD SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajekD Zarejestrowany: 07.02.2015 Posty: 21
    Projekt projektowi nierówny, ale ile płaciliście za projekty przyłączy wod-kan. gaz ? Bo jak mi gościu który będzie projektował krzyknie tak to nawet nie wiem, czy drogo, czy cena przyzwoita
  19. mjeziorska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mjeziorska Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 225
    Cytat Napisał MajekD
    Projekt projektowi nierówny, ale ile płaciliście za projekty przyłączy wod-kan. gaz ? Bo jak mi gościu który będzie projektował krzyknie tak to nawet nie wiem, czy drogo, czy cena przyzwoita
    Wydaje mi się, że najlepiej poprosić o wycenę tego samego projektu kilku wykonawców i porównać ceny, użyte materiały, czas wykonania.
  20. ElemenT FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT Zarejestrowany: 25.05.2012 Posty: 166
    Sprzedam rozdzielnie budowlaną.
    Hermetyczna skrzynka wyposażona w licznik, przyłącze na siłę (wtyczka 32A), wyłącznik główny, różnicówka i 2 bezpieczniki - gniazdka i siła.
    Siła wyjściowa 16A - do tego przejściówka - 16 do 32.






    Wiadomości na priv.
    Odbiór Warszawa -Wawer.
Pokaż wyniki od 4441 do 4460 z 4496