dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Chotomów Grupa
  1. aha26 ELITA FORUM (min. 1000)
    aha26 Zarejestrowany: 09.01.2005 Posty: 2432
    oj muszą,muszą..to fakt
  2. Olena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Olena Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 420
    Ja tez mam granicę zabudowy 6 metrów Renatko chyba nie chcesz wchodzić do domu prosto z ulicy?
  3. Renatka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Renatka Zarejestrowany: 09.12.2004 Posty: 825
    Moim zamiarem było odsunięcie domku o 10 m od ogrodzenia. Podoba mi się, gdy domek stoi nico w głębi, lepiej wg mnie to wyglada. Na podjeździe mogą zmieścić się spokojnie 2 samochody. Minusem jest trochę więcej odśnieżania zimą z garażu do drogi
  4. Olena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Olena Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 420
    Hmmm... czyli masz narzucone 6 metrów i ani centymetra więcej???? Wiem, że wszędzie jest minimum 6 metrów a więcej chyba można? Mój domek jest odsunięty 8 m od granicy
  5. Renatka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Renatka Zarejestrowany: 09.12.2004 Posty: 825
    Jeżeli jest obowiązująca linia zabudowy 6 m to znaczy 6 metrów wszyscy jak leci w jednej linii i koniec kropka. Gdyby widniał napis nieprzekraczalna linia zabudowy to oznaczałoby, że nie mogę przysunąć sie z budynkiem do drogi bliżej niż 6 m , ale mogę odsunąć się te upragnione 10 metrów.
  6. Olena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Olena Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 420
    Uff... na chwilę serce mi zamarło... , zajrzałam w swój wypis z planu... uff... "min. 6,0 metrów"
  7. Marian44 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marian44 Zarejestrowany: 05.11.2005 Posty: 161
    kochani- jak po spotkaniu z władzami gminy ?????????????????? Zadnej reakcji ?????????????????????? gdzie ta prężna solidarność . Młodzieży !!!!! ????
  8. UKF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    UKF Zarejestrowany: 23.02.2004 Posty: 654
    Cytat Napisał Marian44
    kochani- jak po spotkaniu z władzami gminy ?????????????????? Zadnej reakcji ??????????????????????
    No właśnie.... też jestem ciekawa.
  9. Renatka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Renatka Zarejestrowany: 09.12.2004 Posty: 825
    Uchwalenie planu jest właśnie tą reakcją władzy na naszą solidarność prężną i młodzieńczą. Dzięki Marian44
    Stawiliśmy się na Komisji Rozwoju w sile 80% zainteresowanych osób (młodzieży ) , no i może trochę pomogło. Było spokojniej niż przypuszczałam.
    Doprawdy nie spodziewałam się, że nasz wójt jest aż tak młodym człowiekiem. Byłam mile tym faktem zaskoczona. Myślę, że nie jest mu łatwo.
  10. UKF DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    UKF Zarejestrowany: 23.02.2004 Posty: 654
    Cytat Napisał Renatka
    Doprawdy nie spodziewałam się, że nasz wójt jest aż tak młodym człowiekiem. Byłam mile tym faktem zaskoczona. Myślę, że nie jest mu łatwo.
    I pewnie Wam przyznawał rację i obiecał wszystko, co chcieliście....

    I nie wiem, czy jest mu tak trudno, skoro jest otoczony w pracy liczną rodziną

    Ale cieszę się, że macie już plan , choć wg byłego radnego nie wszyscy są szczęśliwi z tego powodu, bo np. mają oddać sporo ziemi na drogę....
  11. Rocky DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Rocky Zarejestrowany: 14.10.2003 Posty: 654
    Do końca kwietnia jest promocja na bramy firmy Krispol, zamiast 20% dopłaty do koloru tylko 100zł. Jest jeszcze jedna promocja, ale niestety tylko do jutra "napęd za pół ceny" przy zakupie bramy. Właśnie skorzystałem z obydwu, trzeba szybko się decydować, ale myślę, że warto. W Jabłonnej jest sklep.
  12. jsc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jsc Zarejestrowany: 28.01.2006 Posty: 28
    Oj dawno tu nie zaglądałam.
    Brak czasu,bieganie z papierkami od urzędu do urzędu, żeby łaskawie odlesili kawałek lasu,mimo ,że mają zgodę wojewody mazowieckiego.Okazuje się , ze Dyrekcja lasów w W-wie musi mieć jeszcze uzgodnienia od wojewody,nadlesnictwa w Jabłonnie i Gminy Nieporęt ,jak by nie mogli poprzesyłac między sobą faxem czy przez internet.No ale w końcu wszystko zakończone pomyślnie i JUTRO ODBIERAM POZWOLENIE NA BUDOWE
    Bardzo mili i życzliwi urzędnicy w Gminie ,Nadleśnictwie i właściwie w Dyrekcji Lasów -też.Tyle tylko ,że trzeba wszędzie załatwiać osobiście,dzwonić ,dowozić papiery,co by szybciej było.
    Cieszę się,że wasze budowy mają się ku końcowi i robicie wykończenióweczkę.
    My może za rok będziemy mieli podobne rozterki do waszych.
    Dziękujemy Wam za podanie namiarów na pana Firleja i ekipy ,które u was budowały.Z panem F jesteśmy juz umówieni na spotkanie.Z ekip pozostały dwie.Pewnie w przyszłym tygodniu zdecydujemy-która.
    Chętnie skorzystamy z waszych doświadczeń i porad.
  13. grazia111 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grazia111 Zarejestrowany: 27.06.2004 Posty: 510
    nie wszyscy robią już wykończeniówkę
    Niektórzy jeszcze marzą, żeby móc już załatwiać formalności związane z pozwoleniem na budowę

    ale jeszcze jakieś 5 miesięcy i będziemy w tym samym punkcie, w którym znajdujesz się teraz Ty jsc.
  14. mago DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mago Zarejestrowany: 29.01.2006 Posty: 554
    Cytat Napisał grazia111
    nie wszyscy robią już wykończeniówkę
    Niektórzy jeszcze marzą, żeby móc już załatwiać formalności związane z pozwoleniem na budowę

    Grazia 111 pocieszę Cię ,5 miesięcy to nie długo,my czekaliśmy trzy lata jak nie dłużej.Najpierw odmowa jakiej kolwiek budowy bo plan nie przewidywał .Póżniej pisaliśmy protest,został uwzględniony i czekanie ze dwa lata na zmianę w planach,które niby już są ale jeszcze nie zatwierdzone.Dopiero można było występować o warunki zabudowy,które dostalismy na jesieni ubiegłego roku.odlesianie itd.W końcu upragnione pozwolenie.
    Trzymam kciuki abyś szybciutko zaczęla budowanie.Ja już nie mogę się doczekać
  15. pawel i renia ELITA FORUM (min. 1000)
    pawel i renia Zarejestrowany: 02.05.2004 Posty: 1079
    Chyba trzeba trochę podnieść nas do góry bo wszyscy jak widać zajęci budowlanką.
    Witamy po dłuższej przerwie spowodowanej awarią komputera ale do rzeczy.
    Jakie mogą być orientacyjne koszty wykonania Mapek do celów projektowych, bo nam za 3 szt powiedziano 650 zl.
    POZDRO....
  16. mago DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mago Zarejestrowany: 29.01.2006 Posty: 554
    My w styczniu mielismy płacić też 650 za trzy szt.Ale chcieliśmy 4 i w tej cenie dostaliśmy.Za wytyczenie budynku chce 450 bez względu na ilość punktów i jeśli kompleksowa usługa to 700 lub 750 na zakończenie budowy-mapka inwentaryzacyjna czy jakoś tak.Macie dobrych w Kątach Węgierskich i chyba mają podobne ceny.można ponegocjonować cenę jeśli usługa pełna.Spróbujcie.Może ktoś ma tańszych?Powodzenia
  17. Rocky DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Rocky Zarejestrowany: 14.10.2003 Posty: 654
    Cytat Napisał pawel i renia
    Jakie mogą być orientacyjne koszty wykonania Mapek do celów projektowych, bo nam za 3 szt powiedziano 650 zl.
    POZDRO....
    Też tyle zapłaciłem, taniej chyba będzie ciężko. Robiąc mapki do celów projektowych warto od razu pomyśleć nad projektami przyłączy gazu i wody. Mapki są teoretycznie ważne 3 miesiące, chcociaż w praktyce to chyba zależy kto je składa. W przyszłości więc, kiedy przyjdzie konieczność wykonywania przyłączy może okazać się, że trzeba znów zapłacić 650zł
  18. pawel i renia ELITA FORUM (min. 1000)
    pawel i renia Zarejestrowany: 02.05.2004 Posty: 1079
    witam
    dziś udaliśmy się również do Z.E na ul. Chopina 5 by złożyć stosowne papierki co by PRĄD pojawił się nam na działce i jakie było nasze zdziwienie jak dali nam wniosek a my NIE WIEMY CO TAM DO DIABŁA NAPISAĆ
    1. jaką moc przyłonczeniową podać {podawaliście}
    2.przewidywane roczne zużycie energi ???????
    3.termin rozpoczeńcia poboru energi ?????
    4.informacje dodatkowe mające wpływ na warunki przyłoncza

    5.no i która grupa V. czy IV.

    Prosimy o porade
    www.zewt.com.pl/index.php?pid=150
  19. mago DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mago Zarejestrowany: 29.01.2006 Posty: 554
    My podaliśmy grupę przyłącz.V O ile pamiętam to ta druga grupa jest droższa.Wystąpiliśmy o przyłączenie 5 KW.Wiem że można póżniej wystąpić o zwiększenie mocy.Te KW wzięłam z katalogów domków.Niektóre mają podane orientacyjne zapotrzebowanie i roczne.Od podania wielkości zapotrzebowania zależą póżniej opłaty stałe ponoszone przy comiesięcznych rachunkach.Tak mówila mi panienka ,która przyjmowała wniosek.Roczne zapotrzebowanie podałam 3680kW.Jeśli okaże się ,że jest za mało to póżniej wystąpimy o zwiększenie.Jeśli macie projekt budowy to w nim powinniście miec podane zapotrzebowanie na wasz domek. [/img]
  20. grzegorzleg FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorzleg Zarejestrowany: 15.01.2004 Posty: 276
    Cytat Napisał pawel i renia
    witam
    dziś udaliśmy się również do Z.E na ul. Chopina 5 by złożyć stosowne papierki co by PRĄD pojawił się nam na działce i jakie było nasze zdziwienie jak dali nam wniosek a my NIE WIEMY CO TAM DO DIABŁA NAPISAĆ
    1. jaką moc przyłonczeniową podać {podawaliście}
    2.przewidywane roczne zużycie energi ???????
    3.termin rozpoczeńcia poboru energi ?????
    4.informacje dodatkowe mające wpływ na warunki przyłoncza

    5.no i która grupa V. czy IV.

    Prosimy o porade
    www.zewt.com.pl/index.php?pid=150
    Grupa V
    Moc >= 7 kW 3 faz jeśli chcecie korzystać z czajnika >2kW
    Termin rozpoczęcia przed terminem budowy
    Warto wystąpić o zasilanie placu budowy oraz przyłącze docelowe (bo mają 2 lata na wykonanie przyłącza a budowlankę podłączą szybciej jeśli tylko mogą)
    To co się nie wie najlepiej wypełnić na miejscu przy zdawaniu wniosku
    Pamiętać o załącznikach( akt własności ) i opłatach
Pokaż wyniki od 3001 do 3020 z 6194