dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa śląsk górny i okolice
  1. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
    Jamles, z opóźnieniem doczytałam, że masz za sobą położenie podłogówki. Na jaki system się zdecydowałeś? Może Purmo? A ekipę możesz polecić?
    Enzo, moja uwaga dotyczyła raczej niesympatycznej odpowiedzi nt. FBI a nie kwalifikacji prawnej.... Poza tym sama mam niemiłe doświadczenia z policją, gdy zgłaszam fakt kradzieży - zazwyczaj nie mogę się pozbyć wrażenia, że jestem niemile widziana, w mojej sprawie i tak nic nie da się zrobić. a swoim zgłoszeniem pogarszam tylko statystyki... ale to może tylko moje osobiste doświadczenie....
    Pozdrawiam,
    gaga2
  2. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    gaga- podłogówka to Wirsbo, przymierzaliśmy się do Hepworta, ale nie
    było wcale wiele taniej. Styropian, folię,dylatacje robiliśmy sami, oszczędność na robociźnie 600zł. Firma montowała rozdzielacze, siatkę, rury z podłogówki i grzejników, będą jeszcze montować kotłownię olejową Vaillant. Firma jest z Rybnika i moim zdaniem jest godna polecenia.
    Jeżeli będziesz zainteresowana to wyślę namiary na priva.
    Ostatni raz wracając do naruszenia mienia to "nie-FBI" ma czworonoga,
    którego wożą na spacery służbową limuzyną CC700, ale widocznie o 8.30
    to było za wcześnie, albo szofer miał wolne . Dalszy sąsiad powiedział, że czapkę miałem sobie zostawić i spacerować w niej po wsi, pójść w niej do knajpy to właściciel, albo jakiś jego kolega mógłby się o nią upomnieć. Lepsza wiadomość jest taka,że drzwi tarasowe da się wyremontować, ale i tak trzeba je z ramą wymontować.
    Co do Policji, tak robią swoje, ale oględziny, pisanie protokołów, karanie
    mandatami to nie jedyne ich zadania. Na marginesie śledczy to bardzo
    wporządku fajny facet od jutra idzie na urlop, życzę mu fajnej pogody.
    Przydługie, sorry i pozdrawiam wszystkich.
  3. enzo 30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enzo 30 Zarejestrowany: 19.05.2003 Posty: 86
    Witam!!
    pewnie macie wszyscy racje,ale spytaj tak na marginesie ile spraw prowadzi miesięcznie ' twój sledczy' jak wróci z urlopu ( który jemu takze sie nalezy, fajny miesiac na urlop ) jesli podlegasz pod komisariat 1-wszej kategorii to jakies 20-30 ,a do tego przełożony,prokurator naciskają zeby sprawy konczyc jak najszybciej ( terminy)
    a co do pieska którego wożą fiatem 170 to jestem zdziwiony ze nie przyjechali,chocby poto zeby piesek mógł sobie polatać
    moze w tym dniu przewodnicy psów mieli wolne( tak bywa np.l-4)
    Moim skromnym zdaniem najlepiej jak sam przeprowadzisz małe dochodzenie
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJACYCH PRAWDY
  4. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    enzo- widzę, że znasz realia z życia policji, prawdy raczej nie będę szukał
    za wszelką cenę, bo wątpię w skuteczność policji, a ja cóż, jeżeli to był
    przyjezdny to Go nie znajdę, jeżeli miejscowy menel to nic z niego nie
    ściągnę, a może mnie spotkać jakaś vendetta. Trzeba się pogodzić z faktem, rozszerzyć ubezpieczenie, założyć alarm i w miarę szybko się
    wprowadzić.
  5. enzo 30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enzo 30 Zarejestrowany: 19.05.2003 Posty: 86
    Jamles,realia znam i to bardzo dobrze a co do tego włamania to na 95% obcy tego nie zrobił,popytaj w knajpie, barze napewno coś wiedza!!
    Ale najlepiej sie ubezpieczyć i jakiś alarm załozyć
    Pozdrawiam
  6. enzo 30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enzo 30 Zarejestrowany: 19.05.2003 Posty: 86
    EDZIA DZIĘKI!!
    zwoniłem do tego stolarza ale niestety jak wszyscy w tym roku nie da rady
    mam juz dosyć szukania-zabije dechami i w na poczatku 2004 zamówie
    na wiosne bedą
    Pozdrawiam
  7. marchall SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchall Zarejestrowany: 16.11.2003 Posty: 51
    Witam wszystkich.
    Ja ostatmnio też miałem bliżej do czynienia z policją bo zwineli mi auto z przed bloku. W pierwszym momencie też nie bardzo mogłem liczyć na nich, ale po 2 dniach znaleźli złodzieja, enzo 30 piszesz żeby przeprowadzić prywatne dochodzenie, ja tak zrobiłem po którym policja znalazła złodzieja i teraz wieczerem nie wychodze z mieszkania a żona jest znerwicowana. Dlatego teraz musze się wyprowadzić tak że nie wiem czy to auto było tego warte. Nawiasem mówiąc
  8. marchall SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchall Zarejestrowany: 16.11.2003 Posty: 51
    a zreszta ...
  9. enzo 30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enzo 30 Zarejestrowany: 19.05.2003 Posty: 86
    hm..............Marchal
    gdyby nie TY to pewnie by złodzieja nie znalezli!!!
    Moje zdanie jest takie ze jesli wszyscy bedziemy sie bali albo przymykali oczu to nigdy nie bedzie dobrze!!
    Poprostu beda robić to co chcą: kraść,wyłudzać,straszyc,gwałcic itd.
    Jestem pełen uznania dla CIEBIE TAK TRZYMAĆ I NIE PĘKAJ
    GDYBY CIEBIE STRASZYLI LUB COŚ TAKIEGO TO ODRAZU DO CBŚ
    ZADNY KOMISARIAT EWENTUALNIE KOMENDA( CZASAMI MAJA WTYKI)
    NIE MOZNA DAC SIE ZASTRASZYĆ!!!!!!!!!!!!!1
  10. marchall SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchall Zarejestrowany: 16.11.2003 Posty: 51
    Masz rację nie możemy się dać zastraszyć bo to są bandyci a miejsce bandyty jest ............
    Wyprowadzić się z tego osiedla i tak muszę bo on na kolegów a ja mam rodzinę. Dlatego przyspieszyłem tylko swije plany dotyczące budowy. W takim miejscu wychowywać dzieci to jest strach bo musiał byś je ciągle pilnować a puszczone same to szkoda gadać.
  11. magmi ELITA FORUM (min. 1000)
    magmi Zarejestrowany: 13.03.2003 Posty: 1364
    Hmm... mnie kilka miesięcy temu na parkingu przed centrum handlowym wykręcili na bezczelnego lusterko w samochodzie. Ludzie obok to widzieli i protestowali, na co złodziej spokojnie odpowiedział, że to samochód szwagra... Ci ludzie zostawili nam karteczkę za wycieraczką ze swoim numerem telefonu i numerem rejestracyjnym samochodu złodzieja. Normalnie machnęlibyśmy ręką na lusterko (niewielki koszt, szkoda nerwów), ale uznaliśmy że nie można zmarnować takiej obywatelskiej postawy świadków - wnieśliśmy sprawę i gościa znaleźli. Nie powiem, miałam wątpliwości - a jeśli to jakiś bandzior? Czy dla lusterka warto narażać swoją rodzinę i świadków też na jakieś poważne kłopoty?
    Ale zgdadzam się, że tylko ZERO TOLERANCJI może przynieść jakieś efekty na dłuższą metę.
  12. magmi ELITA FORUM (min. 1000)
    magmi Zarejestrowany: 13.03.2003 Posty: 1364
    A wracając do moich baranów, czyli okien , dzięki Gaga, Gebauera znam, ale to straszna drożyzna, Wiktorczyka sprawdzimy.

    Może ktoś jeszcze może polecić innego producenta? Dobrego, ale trochę tańszego? Może jakieś opinie o Igies&Igies z Jaworzna - warto?
  13. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
    Magmi, co do Igies & Igies to mam ich foldery z targów, oglądałam tam też ich okna i wstępnie wygładały OK. A o tej firmie była też mowa na Forum, oto co znalazłam:
    okna drewniane Igies&Igies - uwaga na serwis
    Wiktorczyk chwali się, że w porównaniu do Igies& Igies ma dłuższy "staż", bo Igies zaczął produkcję okien drewnianych stosunkowo niedawno, ale nie sprawdzałam tej informacji.
    Co do Geabuera - warto zapytać o wstępną wycenę, to nic nie kosztuje, a mają sporo do zaoferowania w standardzie.
    Pozdrawiam,
    gaga2
  14. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
  15. KaeR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaeR Zarejestrowany: 27.10.2003 Posty: 157
    Witam Wszystkich z Górnego Śląska i okolic
    Mam nadzieję że przymiecie mnie do swojego grona szczęśliwych, budujacych i mieszkających już we własnych domkach(?)
    Na forum jestem już jakiś czas(ok m-c)i najwyższa pora zameldować się, co też i czynię.Budować będziemy, jak większość z Was pewnie, na maksa we własnym zakresie, teraz przed nami wszystkie te papierkowe sprawy , więc co najlepsze to przed nami. Życzę sobie i Wam wytrwałości i uśmiechu na twarzach
    KaeR
  16. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
    Witaj KaeR,
    a gdzie się budujesz, na Śląsku czy w świętokrzyskiem?
    Pozdrawiam,
    gaga2
  17. Alis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alis Zarejestrowany: 27.07.2003 Posty: 104
    Witajcie !
    Jesteśmy również w trakcie wyboru okien, a właściwie szukania, bo wybór jest duży.
    Zebrałam już kilka ofert i ma się to tak (od najniższej ceny do najwyższej):
    Urzędowski- po upuście 12%
    Koldrew- Rybnik
    Quercus - Kleszczów
    TIS – Tychy-Kobiór
    Gebauer – po upuście 10%
    Milewski - Olbrachcice
    Upusty dane w odpowiedzi na zapytanie ofertowe – czyli bez negocjacji. Urzędowskiego odrzuciliśmy na starcie ze względu na opinie i osobiste odczucia, natomiast oferta była zrobiona w celu orientacji cenowej. Skłanialiśmy się na okna z Quercusa oczywiście po zbiciu ceny, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy w punkcje wyjścia. Zamówień mają do końca marca ( przy zamówieniu trzeba wpłacić ratę w wysokości 40% całej kwoty ), a i rabat jest mało prawdopodobny. Jest klient – nie ma podstaw do obniżania ceny.

    Druga strona medalu to montaż – bardzo drogi i tutaj moje pytanie do tych którzy mają już okna.
    Czy kupowaliście okna z montażem, a jeśli nie to kto i za ile wam montował?

    Witaj KaeR i powodzenia!
    Pozdrawiam Alicja
  18. KaeR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaeR Zarejestrowany: 27.10.2003 Posty: 157
    budujemy w Świętokrzyskiem, w takiej fajnej pipidówce, na około lasy,stawy rybne i czysta rzeczka z rakami, noooo i czyste powietrze, że o zwierzątkach nie wspomnę. Trochę Wam wszystkim "zazdroszczę", chciałabym też już być na tym etapie co wy , te okna , kominki, etc, etc
    ale dla mnie ten czas ten nadejdzie (mam nadzieję)
  19. marchall SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchall Zarejestrowany: 16.11.2003 Posty: 51
    Witajcie
    Jestem teraz w trakce wyboru betonu komórkowego.
    Prosze podzielcie się swoimi opiniami oraz którą hurtownię moglibyście polecić (Rybnik i okolice),gdzie dają największe upusty?!
  20. enzo 30 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enzo 30 Zarejestrowany: 19.05.2003 Posty: 86
    proponuje BUILDER ,mozna kazdy inny z tym ze bedziesz brał od nich wszystko wtedy dostaniesz wiekszy rabat
Pokaż wyniki od 1001 do 1020 z 9951