dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa śląsk górny i okolice
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał maxtap
    Witam wszystkich.
    Musi się znac na budowie na szkodach górniczych
    Absolutnie nie musi się znać na budowie na szkodach górniczych !! Musi się znać na "czytaniu projektu".
    Jeśli się nie zna to zrezygnuj z niej,przecież masz projekt na szkody i każda kumająca ekipa przeczyta taki projekt.
    Jeśli masz pismo z kopalni o tym,że budujesz na szkodach to jak najbardziej bierzesz kasę od kopalni
    Jaka gmina ? U mnie w gm.Gierałtowice na stronie gminy jest specjalny druczek "odszkodowawczy" do kopalni.
  2. petervdo DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    petervdo Zarejestrowany: 29.08.2009 Posty: 664
    budowniczy zza Przemszy
    mam propozycję dla osób, które w najbliższym czasie (przyszły) tydzień chce / planuje kupić stal zbrojeniową
    oczywiście każdy kupuje dla siebie i transport do siebie
    wklejam link z dyskusji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...23#post4509423
    hurtownia z Imielina, więc tu odległość ma znaczenie (kasia28 zrobi wywiad w poniedziałek o transport 40km)
    Jaworzno bez problemu, więc pewnie 15-25 km również .. zobaczymy
    ceny jakie usłyszałem (zakup całości u nich a odbiór kiedy się chce - stal świeża) wpisane w wątku
    u mnie ceny ponad 3200 za tonę więc różnica znaczna
    jakieś szczegóły to na priv nie będziemy robić reklamy za wcześnie
    styczeń w handlu jest słabym miesiącem, więc może być szansa parę złotych zaoszczędzić
    jestem otwarty na propozycję innych zakupów
  3. petervdo DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    petervdo Zarejestrowany: 29.08.2009 Posty: 664
    Cytat Napisał Arturo72
    Absolutnie nie musi się znać na budowie na szkodach górniczych !! Musi się znać na "czytaniu projektu".
    Jeśli się nie zna to zrezygnuj z niej,przecież masz projekt na szkody i każda kumająca ekipa przeczyta taki projekt.
    Jeśli masz pismo z kopalni o tym,że budujesz na szkodach to jak najbardziej bierzesz kasę od kopalni
    Jaka gmina ? U mnie w gm.Gierałtowice na stronie gminy jest specjalny druczek "odszkodowawczy" do kopalni.
    jesteśmy świeżo po temacie projektu pod szkody górnicze .. coprawda 1ka ale już szkody
    w naszym 14ka wieńce i ławy stęzające (krzyż i przekątna) w fundamentach
    generalnie rola projektanta/konstruktora aby to uwzględnić ...
    chociaż ja musiałem troszkę naszego "uspokoić" bo chciał płytę fundamentową 25 cm wylać na całości oczywiście dobrze uzbrojoną ..
  4. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Odstąpię po budowie 10 prętów fi 18 12-metrowych i 3 pręty fi 22 6-metrow.

    Jesteśmy na etapie poszukiwania okien wszelkie sugestie mile widziane.

    Pozdrawiam
  5. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał petervdo
    chociaż ja musiałem troszkę naszego "uspokoić" bo chciał płytę fundamentową 25 cm wylać na całości oczywiście dobrze uzbrojoną ..
    A ja wręcz odwrotnie,przekonałem mojego konstruktora,żeby zamiast drogich i skomplikowanych ław krzyżowych zrobił płytę fundamentową posadowioną powyżej punktu przemarzania
    Dla mnie jest to idealna sprawa,płyta od spodu będzie izolowana styropianem,także pozbywam się wilgoci i mostków termicznych od gruntu,przy okazji tanio,prosto,szybko i przyjemnie.
  6. grzegorzsto1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorzsto1 Zarejestrowany: 08.01.2011 Posty: 129
    witam zaczynam na wiosnę budowę jeśli komuś pozostało coś to mile widziane np.garaż, styropian, stal itp
  7. 1makow9 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    1makow9 Zarejestrowany: 03.09.2009 Posty: 216
    Cytat Napisał grzegorzsto1
    witam zaczynam na wiosnę budowę jeśli komuś pozostało coś to mile widziane np.garaż, styropian, stal itp
    Posiadam stemple budowlane i prowizorkę elektryczną.
  8. desmont1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    desmont1 Zarejestrowany: 04.01.2011 Posty: 104
    kupie garaz !!!!!!!! 509743756
  9. maxtap SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxtap Zarejestrowany: 14.05.2008 Posty: 12
    Cytat Napisał Arturo72
    A ja wręcz odwrotnie,przekonałem mojego konstruktora,żeby zamiast drogich i skomplikowanych ław krzyżowych zrobił płytę fundamentową posadowioną powyżej punktu przemarzania
    Dla mnie jest to idealna sprawa,płyta od spodu będzie izolowana styropianem,także pozbywam się wilgoci i mostków termicznych od gruntu,przy okazji tanio,prosto,szybko i przyjemnie.
    Witam
    Gmina moja to Zabrze, szkody górnicze 3 klasa.
    Moje wzmocnienia to ławy krzyżowe, trzpienie betonowe narogach i płyta stropowa zamiast terriwy.
    To tak w skucie.
  10. adamscool FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamscool Zarejestrowany: 19.04.2008 Posty: 152
    kupowałem stal we wtorek cena z przywozem 2650zł
    firma z żor
  11. monika i lukasz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monika i lukasz Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 617
    Kochani,

    mam pytanie. jakie tynki robiliście w domu? Zastanawiam sie jakie będą najlepsze przy naszych szkodach górniczych. i ile kosztuje taka przyjemność.

    pozdrawiam,
  12. grzegorzsto1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorzsto1 Zarejestrowany: 08.01.2011 Posty: 129
    Cytat Napisał 1makow9
    Posiadam stemple budowlane i prowizorkę elektryczną.
    po ile masz stemple napisz na priv
  13. 1makow9 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    1makow9 Zarejestrowany: 03.09.2009 Posty: 216
    Cytat Napisał grzegorzsto1
    po ile masz stemple napisz na priv
    stemple 4 zł szt. dł. 2,7m - Pyskowice. Zostało mi ich chyba z 90 szt ale muszę to sprawdzić
  14. basiab67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiab67 Zarejestrowany: 28.01.2009 Posty: 280
    Myśmy robili tynki cementowo-wapienne i jesteśmy zadowoleni.
  15. Beata1164 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beata1164 Zarejestrowany: 16.03.2010 Posty: 346
    Prosiła bym o jakieś namiary na fachowców od tynkowania z których jesteście zadowoleni. Dzięki
  16. monika i lukasz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monika i lukasz Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 617
    My zastanawiamy sie nad gipsowymi, żeby już później nie robić gładzi. Ale gdzieś w muratorze czytałam, że są to tynki słabsze. i boję się, ze przy naszych szkodach górniczyć się to poporstu szybciej posypie.
  17. Beata1164 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beata1164 Zarejestrowany: 16.03.2010 Posty: 346
    No z tego co ja się orientuję gipsowe są bardziej miękkie (może będą bardziej elastyczne przy wstrząsach) ale co za tym idzie podatne na urazy no i ponoć mniej oddychają a co znowu za tym idzie bardziej podatne na grzyby no i pleśnie. Zaletą natomiast jest to że są już gładziutkie i mniej pracy oraz kosztów (dodatkowej gładzi jak w przypadku cem-wap) . My prawdopodobnie będziemy mieli cementowo-wapienne, aczkolwiek długo się zastanawialiśmy nad nimi.
  18. grzegorzsto1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorzsto1 Zarejestrowany: 08.01.2011 Posty: 129
    ma ktoś może siatkę na płot tymczasowy
  19. likamb SYMPATYK FORUM (min. 10)
    likamb Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 27
    Cytat Napisał f.5
    Dubluję temat moze tu uda mi sie dowiedziec co i jak ???
    co mam zrobic aby zacząc grzac w domku ?

    Mam przyłącze gazowe koło domu.
    Jest juz instalacja od przyłącza do kotłowni
    Piec i cała instalacja do grzejników i podłogowki podłączona.
    jest juz projekt gazowy w 4 kopiach

    2 opinie od kominiarza sa
    -opinia o wskazaniu przewodu kominowego i usytuowaniu miejsca na podłączenie
    -zaswiadczenie i kontrola stanu technicznego przewodów kominowych oraz prawidłowosci podłączen paleniskowych w budynku.

    teraz mam problem

    co mam dalej zrobic ???
    wiem ze musi byc przeprowadzona proba szczelnosci
    instalator mowi ze probe robią fachowcy z gazowni a oni mowią ze instalator od pieca. jak zwylke u nas 2 wykluczające sie opinie.

    prawdopodobnie musze wypełnic wniosek z gornoslaskiej spolki gazowej

    jeszcze panowie mowili cos o zakupie dziennika jakiegos

    czy ktos podzieli sie ze mnia informacją co dalej mam robic był bym wdzięczny bo pracownicy marzną
    Witam, u mnie próbę szczelności robiła firma która montowała instalację i piec - gazownia raczej tego nie robi.
  20. likamb SYMPATYK FORUM (min. 10)
    likamb Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 27
    Witam, w 2012 r. planuję rozpocząć budowę domu w Bytomiu -Stolarzowicach, po analizie wszystkich możliwych (tak mi się wydaje - choć na budowlance to ja się nie za bardzo znam) materiałów do budowy domu padło na budowę domu z betonu komórkowego w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś namiary na firmę specjalizującą się w budowie domów z betonu komórkowego??? Będę wdzięczna za wszelkie namiary. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Pokaż wyniki od 7941 do 7960 z 9951