dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa śląsk górny i okolice
  1. bodzio_g Lider FORUM (min. 2800)
    bodzio_g Zarejestrowany: 27.06.2004 Posty: 3984
    " Dzisiaj z rana bez gadania bierz się do jaj malowania. Maluj wszystkie bez wyjątku i te z... i te z wrzątku."
    Wszystkim życzę ....... wiary i nadziei, oraz zdrowia i pogody ducha.
    Radosnego Alleluja.
  2. Enya SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enya Zarejestrowany: 06.07.2004 Posty: 76
    Z okazji zbliżających sie Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim forumowiczom radosnego świętowania przy wielkanocnym stole w gronie swoich rodzin i przyjaciół, smacznego jajka i mokrego Dyngusa
    P.s. Wiosna już przyszła! Hurra!!!
    Pozdrowionka
  3. grzegorz_janusz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzegorz_janusz Zarejestrowany: 28.08.2004 Posty: 143
    Zdrowych i wesołych Świąt Wielkiejnocy, Łas Bożych od Chrystusa Zmartwychstałego, smacznego jajka i mokrego Dyngusa dla wszystkich forumowiczów.

    Grzegorz
  4. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    i jak po dyngusie????????
  5. pwm FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pwm Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 247
    Już "wszystko" wysło!
    A teraz problem z "innej beczki",

    --------------------------------------------------------------------------------

    Mamy do pokrycia 150m2 dachu dwuspadowego na domku letniskowym, chcemy to zrobić papą, czy ktoś z Państwa podzielił by się swoimi doświadczeniami w tym "względzie". Jak się do tego zabrać, może jakieś namiary na firmę, która by to zrobiła, domek jest w Ujsołach woj. śląskie.
    Pozdrawiamy wiosennie wszystkich Forumowiczów.pwm
  6. EDZIA OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    EDZIA Zarejestrowany: 17.04.2002 Posty: 6228
    Cytat Napisał jamles
    i jak po dyngusie????????
    Jamles o czym Ty piszesz, jaki dyngus?

    W mojej wsi tradycja zanikła, przyszło trzech małolatów i symbolicznie pokropili i po dyngusie ...
  7. ilona75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ilona75 Zarejestrowany: 14.01.2003 Posty: 91
    Cześć !!!! Dawno mnie tutaj nie było !!!!! Ale nareszcie nadeszła wiosna i mam nadzieję że nasze forum znowu odżyje..????? Tak jak i my budowlańcy pełni energi do kolejnego sezonu budowlanego ! Ja oczywiście zaraz na wstępie mam problemy chcemy w tym roku wybudować garaż ale żeby to zrobić musimy najpierw wyburzyc istniejący budynek gospodarczy jak jeszcze 3 tygodnie temu było kilku chętnych do tej roboty to teraz wszyscy juz pracują i termin znowu sie odwleka o conajmniej miesiąc - dzisiaj umówiliśmy się jeszcze z jednym panem posiadającycm sprzet ciężki - zobaczymy może nam się uda coś załatwić?
    Pozdrawiam wszystkich budujacych
    Ilona
  8. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
    ha dyngus.... u nas w Imielinie (ach, jak to dobrze brzmi... ) po Mszy ksiądz z wiadrami i kropidłem wszystkie parafianki szczodrobliwie kropił, a to kropidło to takie porządne było... .
    Po okresie nieobecności znów mam dostęp do netu.
    Pozdrawiam,
    gaga2
  9. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    Cytat Napisał EDZIA
    Cytat Napisał jamles
    i jak po dyngusie????????
    Jamles o czym Ty piszesz, jaki dyngus?

    W mojej wsi tradycja zanikła, przyszło trzech małolatów i symbolicznie pokropili i po dyngusie ...
    jak byłem u szwagrówki to przyjechał peleton jak na Wyścigu Pokoju
    i lali gdzie popadło tylko czemu do moich butów
    Żona z córką dwa razy się przebierały chociaż dostaliśmy z synem przydział
    na kwaretkę wody
    W kościele wikary poprosił panie o pozostanie na 5min i lał kropidłem,
    a proboszcz w drzwiach wejściowych z P-64
    gaga, ilona witam po długiej Waszej niebytności na forum.
  10. jpawl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 28.12.2001 Posty: 186
    Witam wszystkich po dosyć długiej przerwie...

    Budowa (z dokładnością do jednej łazienki i spraw formalnych z przyłączem energetycznym) skończona, więc szukam projektanta ogrodów z terenu Śląska. Do zagospodarowania jest 1400 m2 działki (razem z domem), która wcześniej była polem ziemniaków, czyli jest do zrobienia praktycznie wszystko jeśli chodzi o architekturę ogrodową i roślinność

    Mam co prawda jakieś swoje koncepcje, ale po przeglądnięciu kilku pozycji fachowych (np Brookesa) - "wiem, że nic nie wiem" w tym temacie...
  11. gaga2 ELITA FORUM (min. 1000)
    gaga2 Zarejestrowany: 30.09.2002 Posty: 1377
    witam, jpawl - ja jestem dokładnie na tym samym etapie co Ty. Już mam za sobą rozmowę z projektantem i mam taki sobie wstępny projekt wizualny i wycenę ogrodu. W najbliższym czasie mamy uzgodnić ostateczny kosztorys i firma weźmie się na wykonanie ogrodu - w naszym wypadku to wykonanie trawnika i wytyczenie grządek, a może jeszcze starczy nam trochę kasy na jakieś krzaczki i drzewka i inne rosliny.
    Jeśli jesteś zainteresowany, to daj znać na priv. Możesz też obejrzeć ich stronę: www.daglezja.pl
    Pozdrawiam,
    gaga2
  12. jpawl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 28.12.2001 Posty: 186
    Gaga, czemu nie na Forum - niech pozostali też poznają dylematy, które będą mieli za czas jakiś

    Jeśli można dopytać, to w jaki sposób projektanci wzięli się do roboty ? Była jakaś wizja lokalna, zdjęcia, badanie gleby, nasłonecznienia, weryfikacja instalacji etc ? Ile, że tak powiem, zmian koncepcji u klienta
    jest wliczonych w cenę pierwotną. Czy podpowiadają jakieś rozwiązania, czy należy liczyć wyłącznie na własną inwencję (i co najważniejsze, czy
    są w stanie "wybić z głowy" jakiś kompletnie idiotyczny wymysł klienta, czy raczej "klient nasz pan, co prawda trochę głupi, ale płaci to ma...")

    Na WWW podawali przykład "wkomponowania" wirtualnego ogrodu w zdjęcie - to jest wariant jednorazowy, czy można sobie pooglądać jak te same roślinki wyglądają po 1, 2, 5, 10 latach ?
    Jak wygląda i jak dokładny jest projekt ? Czy oprócz samego rysunku jest specyfikacja materiałowo-roślinna (plus ew. koszty materiałów, roślin i robocizny). Czy "robią wszystko" tzn prace ziemne, nawierzchnie, instalacje (nawadnianie już widziałem na WWW, ale np. oświetlenia), małą architekturę, czy skupiają się tylko na nasadzeniach ??

    O koszty spytam na priv
  13. Mikus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mikus Zarejestrowany: 03.04.2005 Posty: 10
    Miło mi tutaj widziec Rybniczan . Ja wybudowałem nie opodal siedziby firmy Lubar . Zgadzam sie co do firmy Kolbud , poczatkowo byli drodzy ale potem spuscili na cench , pozatym nie samowita wspólpraca z nimi , oby wiecej takich firm bylo a zabieram sie za jeszcze jeden dom. polecam takze Budozbyt ( obok Ekonomika ) tutaj sprawa wygląda podobnie. Ja na szczeście budowe mam juz za soba i powoli zaczynam "odcinac kupony"

    Artur 69 : nie uważasz e te wreby troche za krókie ? mnie tez łaczyli murłate ale wrab zrobili dłuzszy ok. 80 cm i dodatkowo skręcili srubami.

    Grzegorz_Janusz : polecam wodociągi , zdecydowanie mniej "problemow" a jesli chodzi o wodociagi w Wodzislawiu Sl. takze stosunkowo tanio.
  14. Mikus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mikus Zarejestrowany: 03.04.2005 Posty: 10
    Hary polecam "Lubar" , naprawde warto.
  15. Olinka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Olinka Zarejestrowany: 08.01.2003 Posty: 148
    heloł. a ja w kwestii zagospodarowania ogrodu
    szukam blaszaka, takiego garażu na czas budowy okolice Tychy-Jaroszowice;
    wiem, ze powinnam w ogłoszeniach drobnych, ale tam nie ma podziału regionalnego i mało kto zagląda...
    może ktoś się chce pozbyć.... mam teren
    pozdrawiam,
    Olinka[/b]
  16. Artur69 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artur69 Zarejestrowany: 09.02.2004 Posty: 249
    Cytat Napisał Mikus
    Miło mi tutaj widziec Rybniczan.
    Witaj, mi też miło widzieć kolejnego "prawie" sąsiada

    Cytat Napisał Mikus
    Artur 69 : nie uważasz e te wreby troche za krókie ? mnie tez łaczyli murłate ale wrab zrobili dłuzszy ok. 80 cm i dodatkowo skręcili srubami.
    Chyba niema potrzeby aby były większe. U mnie murłata na całej długości, co 1,5 m przykręcona jest szpilami (chyba fi 14), które przechodzą przez ścianę kolankową aż do zbrojenia wieńca stropu. Więc to łączenie poszczególnych kawałków jest raczej symboliczne. I tak całość sił działających na murłatę przenoszona jest właśnie poprzez szpile, a łączenie jest tak ustawione by wypadło w połowie odległości między szpilami.
  17. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    witam śląskie grono.
    zawodowo zajmuję się instalacjami jeżeli mógłbym pomóc to proszę o pytania. andrzej
  18. tomic 36 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomic 36 Zarejestrowany: 13.03.2005 Posty: 16
    Witam wszystkich !

    Dopiero teraz dostrzegłem jaki tu fajny wątek powstał
    Mam zamiar rozpocząć budowe koło Wodzisławia mniej wiecej za miesiąc.
    Im bliżej "godziny zero" tym dylematow zamiast ubywać to przybywa , nie umie sie zdecydować z czego budować i gdzie to kupić. Także wszelkie Wasze rady będą bardzo pomocne.
    10 opcja scian to beton. kom.+ocieplenie a w srodku silka i co Wy na to ?

    ps. ile teraz sie płaci od wymurowania jednego poziomu czy jak sie to tam nazywa
  19. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    Cytat Napisał tomic 36
    Witam wszystkich !
    ps. ile teraz sie płaci od wymurowania jednego poziomu czy jak sie to tam nazywa
    glajcha mnie kosztowła 5000+Vat, sama robocizna bez stropu, ale cena z 2002 roku
  20. mirola75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirola75 Zarejestrowany: 09.04.2005 Posty: 26
    witam
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 9951