dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał agreston
    Jeśli PC zeżre prądu za 1500 rocznie to będzie wypas i tak
    To albo PC będzie do bani albo Ek nie 21 a 61
    Jeśli audyt był zrobiony dobrze to 500 max.600zł będzie jak nic.
  2. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A jak masz podlaczony okap ? Przy przypaleniu czegos nie ma co liczyc ze reku sobie w pare minut z wszystkim poradzi - w takich wypadkach powinnas wlaczyc okap ktory powinien miec filtry i szybko to powietrze przefiltrowac Reku przy 400m3 pewnie z kuchni wyciaga Ci maksymalnie 80m3/h? Do takich akcji szybkiego przewietrzenia liczy sie niby kubature pomieszczenia x 12, czyli ja mam np. kuchnie 12m2 = 32m3 * 12 = ok 400m3/h A wentylacja jak wentylacja - ona ma tylko usuwac wilgoc. Jezeli nie masz nigdzie grzyba to ona juz spelnia doskonale swoje zadanie, a przy okazji oszczedza sporo ciepla
    nie mam reku, nie mam okapu, jak dziś spaliłam boczek (ciągle nie moge przestawic sie z ceramicznej na indukcję ) to otworzyłam okno w kuchni na 3 minuty i smród z dymem wywiało.....czy ciepło wywiało - nie zauważyłam, w kuchni zawsze jest ciepło
    podłoga również schnie szybko....ale to reakcja na podłogówke a nie na WM
    generalnie tak czytam i nie żałuję ze nie mam tych dodatków








    no....to teraz możecie po mnie jechać...dobrej nocy życzę
  3. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Kurde to co sie nie chwalisz wogole Jakie masz ocieplenie na tej chacie ze takie wyniki wyszly ?? Lawy czy plyta fundamentowa ? Zeby wyszlo 20 to trzeba juz sie naprawde postarac i sporo kasy wlozyc Ja bez piwnic tez ogrzewam lekko ponad 200m2 i mam wynik ok 14 tys kWh, a na scianach mam 20cm styro i 30cm welny (0,035) w dachu i wentylacje z reku. Zeby zejsc do 4,5 tys kWh musialbym zrezygnowac z wykuszy, kupic super-energooszczedne okna montowane w warstwie ocieplenia, miec plyte zamiast standardowych law, grubiej docieplic dach, okna dachowe tez z energooszczednym pakietem szybowym. Zamiast tego kupilem PC i tez mam zamiar zuzywac ok 4 tys kWh
    Mam dom z thermomuru co daje tutaj ogromny handicap. Jakby kto nie kojarzył to te kształtki styropianowe zalewane betonem. Mam ławy, ale od ław do góry już thermomur, odcinanie szkłem piankowym sobie podarowałem. Zacznijmy od tego że dom to projekt indywidualny na zamówienie zrobiony pod energooszczędność ale z kompromisami bo to jednak dom. Dwie pełne kondygnacje, prawie żadnych wykuszy i cudów, płaski strop piętra. Th400 to ma 20cm styro na zewnatrz ale ściana jako taka ma U=0,12 (bo jest stru 5cm od środka i łączniki. Strop to 40cm wełny poziomo lezącej, podłoga 30cm styro (tu pojechałem...). Okna dobre ale bez cudów, Schucko o U tak od 1,08 do 0,8 (zależy jak duże), na parterze sporo fixów. Drzwi przyzwoite ale nie pasywne. Z domem jest garaż nieogrzewany ale odcięty dobrze do domu (mega zaizolowany). Powiedzmy że 90% zrobiłem porządnie, 10% sobie darowałem cudowania np, drzwi mega pasywnych bo to koszmar cenowy. Ale pilnowałem mostów bardzo. Okna mam osadzone normalnie ale... thermomus ma na kształtce styro 10cm izolacii z boku i na górze a pod okno dałem xpsa na jakim lezą oba parapety teraz, za taśmach uszczelniającyh wsio, rolety bez mostków na profilach poszerzającyh i doizolowane. Była termowizja robiona i jest gitara, tylko w rejonie parapetu może być minimalny mosteczek. Drzwi to samo. Mam parę kwiatków jakie puściłem w projekcie trochę świadomie trochę nie, jakąś belkę jaka mi wyłazi (zaizolowana ale to nie to samo) i jeszcze kilka dupereli, bez tego byłaby szansa na te 15kWh Ale nie wiedziałem nawet że się aż tak blisko do tego zbliże. Oczywiście WM z GWC glikolowym (GWC nie odpalone jeszcze).
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    mowisz ze taka roznica pomiedzy ceramika a indukcja ?? az sie boje mojej przesiadki z gazu na indukcje!!!
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    nie mam reku, nie mam okapu, jak dziś spaliłam boczek (ciągle nie moge przestawic sie z ceramicznej na indukcję ) to otworzyłam okno w kuchni na 3 minuty i smród z dymem wywiało.....czy ciepło wywiało - nie zauważyłam, w kuchni zawsze jest ciepło
    podłoga również schnie szybko....ale to reakcja na podłogówke a nie na WM
    generalnie tak czytam i nie żałuję ze nie mam tych dodatków
    Sek w tym ze my tez sobie mozemy otworzyc okno zeby wywialo A nie wieje nam przy oknach chlodem i nie mamy tylu mostkow przy kominach A podlogowka przeciez w lato nie grzejesz (wtedy wlasnie wentylacja grawitacyjna najbardziej kuleje). Ale.. Nie ma sensu zaczynac dyskusji na ten temat - kazdy wybral co wybral i ma co chcial Ja jestem b. zadowolony w kazdym razie z WM
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Cokolwiek to znaczy ja mam w świadectwie EK na 67,202kW
    ja mam coś koło 42kwh/m2*rok
    60-70 to domy energooszczędne, Norma wymaga około <130
    a z tym okapem, to Adam ma racje....
  7. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Adam czy Ty masz sąsiadów palacych węglem i nie tylko, czy czujesz "zapach" jak wyjdziesz na zewnątrz i czy WM Ci to wciaga do domu
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał agreston
    Gość to robi w Thermo Pro wię cpliku nie podejrze, ogrzewam 216m kw, no więc to daje te 21*216. Jak ze świadectwa sprawdzić moc do ogrzewania? Mnie wyszło bodaj 6,5kW że musi mieć źródlo ciepła ale oczywiście niemal nikt mi nie chciał sprzedać takiej PC (minimum 8 prponowali ale to w sumei rozsądne bo jeszcze dochodzi CWU). Sądzę, że źródlo ciepła koło 7kW dało by rade.
    Agreston, bez problemu kupiłbyś PC 6kw zapotrzebowanie masz na CO 4,5kw a na CWU liczy się 0,25kw/osobe
  9. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał agreston
    Strop to 40cm wełny poziomo lezącej.
    Jaki współczynnik wełny?
  10. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    Adam czy Ty masz sąsiadów palacych węglem i nie tylko, czy czujesz "zapach" jak wyjdziesz na zewnątrz i czy WM Ci to wciaga do domu
    ja nie Adam, ale się wypowiem...dymu z palenia w piecu nie wciąga, bo za duża różnica poziomów i odległości jest, gorzej jak rozpalą ognisko z lisci gdzies blisko mnie, wtedy wyłączam na jakiś czas WM...a chcesz zobaczyc jak wyglądają filtry przed wymianą?
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    agreston - no i gratululę tak pięknego wyniku
  12. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    tak wyglądają filtry z reku, zaraz po wymianie - były w reku około 1,5miesiąca. Fabrycznie były białe
  13. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał adiqq
    tak wyglądają filtry z reku, zaraz po wymianie - były w reku około 1,5miesiąca. Fabrycznie były białe
    Co sie chwalisz strasznie brudno masz
  14. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał queene
    nie mam reku, nie mam okapu, jak dziś spaliłam boczek (ciągle nie moge przestawic sie z ceramicznej na indukcję ) to otworzyłam okno w kuchni na 3 minuty i smród z dymem wywiało.....czy ciepło wywiało - nie zauważyłam, w kuchni zawsze jest ciepło
    podłoga również schnie szybko....ale to reakcja na podłogówke a nie na WM
    generalnie tak czytam i nie żałuję ze nie mam tych dodatków
    Pati a jak podlogowka bo juz grzejecie, serio tak szybko sie nagrzewa czy to sciema marketingowa???
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, teraz mierze już dłuższy okres...wczoraj za krótko pomiary były, dzisiaj na dłużej zostawiłem miernik i wyniki są bardziej ustabilizowane
    1 bieg 100m3/h pobór 21,1W ciśnienie nawiewnego 12-13 Pa, cisnienie wywiewnego 30-50Pa(pływie)
    2 bieg 150m3/h pobór 34,3W ciśnienie nawiewnego 23Pa , ciśnienie wywiewnego 53-73Pa
    2 bieg 200m3/h pobór 63W ciśnienie nawiewnego 70Pa , ciśnienie wywiewnego 104-134Pa
    3 bieg 300m3/h pobór 186-189W ciśnienie nawiewnego 198-201Pa , ciśnienie wywiewnego 245-300Pa
    właśnie się dowiedziałem, że mam wentylację pociśnieniową..
  16. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    A ja tam papierkom tak naprawdę nie wierzę do końca, ja wierzę temu jak mam ciepło w domu, jak mi pranie właśnie schnie
    i jak szybko mi się chałupka wychładza bez grzania.
    Doświadczenia na razie dużo nie mamy bo to tak naprawdę pierwszy sezon będzie, ciekawa jestem jak to wyjdzie.

    Świadectwo energetycznie nie miarodajne bo odliczane bez ocieplenia ( wsp był ok więc nie mielismy ciśnienia żeby powtórzyć)
    Ale wychładza się norka tak do 1 stopnia w nocy przy temp 3-5 stopni na zewnątrz w srodku 23-24
    Nie mamy potrzeby jeszcze włączać ogrzewania bo przepalenie w kominku raz na 2 -3 dni zupełnie wystarcza.


    A pranie schnie jak szalone, tak jak Quuenie nie mamy wentylacji mech. ani GWC

    Ale to nasza decyzja po przemyśleniach

    i zakładam , że jak mi ogrzewanie zeżre 3k to będzie dobrze bo takie założenia mamy.
    Jak wyjdzie to zobaczymy.
  17. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    AAaaaaaaaaa i też się uczylam na indukcji, trzeba uważać na początku bo tutaj zgubne są przyzwyczajenia.
    Ale powoli juz ogarniam tę sprawę.

    Nie zamieniłabym już tej kuchenki na żadną inną.
  18. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    tak a propos wyższości swiąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak dziadek budował dom , to dla niego był nowoczesny...
    jak ojciec budował dom, to dla niego był nowoczesny...
    jak my budujemy to też chcemy nowocześnie i ekonomicznie itd. ...
    ojciec nie bardzo chciałby mieszkać w domu dziadka bo dla niego jest przestarzały ...
    my nie bardzo chcielibyśmy mieszkać w domu rodziców bo dla nas jest przestarzały ...
    nasze dzieci też mało prawdopodobne że będą mieszkały w naszym domu bo dla nich będzie przestarzały...
    wnuki dostaną nasz dom w spadku i wyprują z niego flaki bo dla nich to będzie mało efektywny relikt przeszłości ...
    wydaje się że najlepiej żeby dom wytrzymał tyle co my i ani ciut dłużej bo dla następnego pokolenia i tak będzie rupieciarnią
    ja mam WM i jestem zadowolony, co nie znaczy że wszyscy inni mają mieć WM...wentylacja grawitacyjna dobrze zrobiona też będzie działać
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    AAaaaaaaaaa i też się uczylam na indukcji, trzeba uważać na początku bo tutaj zgubne są przyzwyczajenia.
    Ale powoli juz ogarniam tę sprawę.

    Nie zamieniłabym już tej kuchenki na żadną inną.
    ja mam takie same odczucia....nigdy więcej kuchenki gazowej
    chociaż, nie ukrywam, że jak mi robili modernizację sieci w okolicy, to miałem mały problem....wody nawet zagotować nie mogłem...ale tylko kilka dni było...pózniej to już w termosie zapasy miałem
  20. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Adiqq otóż, to każdy robi jak mu pasuje )
    I nigdy bym na siłę nikogo nie namawiała do moich koncepcji.
Pokaż wyniki od 22401 do 22420 z 34093