dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    O dzięki Adamie )

    Tak też właśnie zrobiłam )) podniosłam temperaturę.

    Mąż mi zamknął dojście do tego zaworu i tych rotometrów )))
    Ale jak się nie zmieni moje odczucie to jakos otworzę tę skrzynkę i zastosuję sposób nr 2
  2. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    Podłogowcy wyjaśnijcie mi jedną rzecz

    otóż jak grzeje ten kocioł to ok , jest w miarę ciepło, ta posadzka letnia i jest 21,5 stopnia ok,
    ale nagrzeje np do tych 21,5 i się wyłącza i mi wtedy jest zimno i znowu podnoszę temp żeby grzało.

    Tylko ja mam takie uczucie , czy tak ma być.
    nastaw trochę większą temperaturę...
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Ewus
    O dzięki Adamie )

    Tak też właśnie zrobiłam )) podniosłam temperaturę.

    Mąż mi zamknął dojście do tego zaworu i tych rotometrów )))
    Ale jak się nie zmieni moje odczucie to jakos otworzę tę skrzynkę i zastosuję sposób nr 2
    skrzynki idzie otworzyc byle wytrychem wiec dasz rade
  4. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Cytat Napisał adiqq
    jeśli chodzi o producenta - to szukałem tanio, ale z pozytywnymi opiniami na forum. HenoK bardzo chwalił Ecopol-System(montowali u niego PC, dodatkowo HenoK jest dla mnie dużym autorytetem) i po wymianie korespondencji z Henokiem zdecydowałem się na Ecopol (wcześniej wysłałem ponad 20 zapytań ofertowych do różnych firm)

    jak nie chcesz robić na styk, zawsze możesz kupić PC z dodatkowymi grzałkami...prawdopodobnie i tak przejdziesz na prąd 2 taryfowy(bo to się po prostu opłaca), więc nawet jak te grzałki się kilka razy w roku załączą, to nawet tego nie zauważysz...
    No nic, to pozostaje mi poważnie wgryźć się w temat. 20 zapytań? - dzielny jesteś... czyli dużo pracy przede mną.
    mąż też mi mówił o tych grzałkach, chyba taktycznie ma to u nas sens.
  5. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Hej

    Chcielibysmy złożyć wniosek do US odnośnie zwrotu podatku VATza materiały budowlane. Czy macie jakiś namiar lub na program, stronke internetową, która pozowli w łatwy sposób rozliczyć ten podatek?
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał wrzosowa
    No nic, to pozostaje mi poważnie wgryźć się w temat. 20 zapytań? - dzielny jesteś... czyli dużo pracy przede mną.
    mąż też mi mówił o tych grzałkach, chyba taktycznie ma to u nas sens.
    ja te zapytania wysyłałem, jeszcze zanim budowę zacząłem
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał netmar
    Hej

    Chcielibysmy złożyć wniosek do US odnośnie zwrotu podatku VATza materiały budowlane. Czy macie jakiś namiar lub na program, stronke internetową, która pozowli w łatwy sposób rozliczyć ten podatek?
    spróbuj tutaj
    http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=2956
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał netmar
    Hej

    Chcielibysmy złożyć wniosek do US odnośnie zwrotu podatku VATza materiały budowlane. Czy macie jakiś namiar lub na program, stronke internetową, która pozowli w łatwy sposób rozliczyć ten podatek?
    jakies kilka stron wczesniej laska sie "oglaszala" ... no i ta co nas wszystkich rozlicza - adiqq dal link ... tylko polecam sprawdzac to potem po malutku bo ja mialam kilka bledow co przy tej ilosci faktur nie jest niczym wielkim ale po co sie stresowac potem jak wzywaja do US
  9. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał wrzosowa
    Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót
    No to cieszy mnie to
    Żeby nie zapeszać to też nie mówię nic więcej
    Cytat Napisał magdalena8
    Czy to są te chłopaki z Radomia? Pytam bo zamierzam,zacząć poszukiwać ekipy na wiosne
    Dokładnie te chłopaki ale wiosną i latem z tego co wiem są już zajęci,jedna budowa to moja
  10. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Jak dla mnie to fobia z tym otulaniem podłogówki,jak dzieciaki podrosną zmienią łóżka to będzie w tym miejscu zimno.Bez sensu dla mnie.Ja na panelach odczuwam też ciepełko,są letnie i jak mi zimno w nogi to się tak dogrzewam,że chodzę boso.Temperaturę utrzymujemy 22 stopnie,jedynie w sypialni 19,bo nie lubię spać jak jest za ciepło.
    No może fobia. Ale z tym że będzie zimno to też przesada, nie będzie bo to mała część pokoju. Jak kiedyś mieszkałem w bloku to nie mogłem spać z głową w pobliżu grzejnika, nawet jak lekko grzał.

    Co do wirującego kurzu przy podłogówce to oczywiście bzdura. Wystarczy spojrzeć wgłąb grzejnika przy ścianie - ile tam jest kurzu, tam ma dopiero co się unosić.
  11. markow79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markow79 Zarejestrowany: 12.09.2010 Posty: 93
    Witam wszystkich prosze o rade bede robił ogrzewanie podłogowe w calym domu , dom nie podpiwniczony i niestety mam tylko 18cm aby pomiescic styropian wylewke i podłogowke no i plytki , czy da rade pomiescic to wszystko w 18cm?min 10cm styro.
  12. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Mam pytanie - czy przy kafelkach na podłogówce macie wrzuconą fugę pomiędzy ostatnią warstwą kafelek przy ścianie i samą ścianą? Pytam pod kątem zachowania szczeliny do ściany i ew. pęknięć płytek podczas nagrzewania się podłogi.
  13. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    Podłogowcy wyjaśnijcie mi jedną rzecz

    otóż jak grzeje ten kocioł to ok , jest w miarę ciepło, ta posadzka letnia i jest 21,5 stopnia ok,
    ale nagrzeje np do tych 21,5 i się wyłącza i mi wtedy jest zimno i znowu podnoszę temp żeby grzało.

    Tylko ja mam takie uczucie , czy tak ma być.
    Wg mnie duże straty ciepła,czyli słabo izolowany dom albo duże mosty termiczne.
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał markow79
    Witam wszystkich prosze o rade bede robił ogrzewanie podłogowe w calym domu , dom nie podpiwniczony i niestety mam tylko 18cm aby pomiescic styropian wylewke i podłogowke no i plytki , czy da rade pomiescic to wszystko w 18cm?min 10cm styro.
    10cm styro + 7cm wylewka miksokretowa (z rurkami w srodku) + 1,5cm plytki = 18,5cm. Jak chcesz wiecej styro, a mniej wylewki to jedynie anhydryty - ta moze miec ok 4-5cm. Z tym ze niestety jest sporo drozsza - Queene i Bdan taka maja to niech Ci zdradza ile kosztowala
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał aro_32
    Mam pytanie - czy przy kafelkach na podłogówce macie wrzuconą fugę pomiędzy ostatnią warstwą kafelek przy ścianie i samą ścianą? Pytam pod kątem zachowania szczeliny do ściany i ew. pęknięć płytek podczas nagrzewania się podłogi.
    Ja mam (w kuchni i lazienkach) choc powinien tam byc silikon. Nic nie peka 2 sezony za mna
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał markow79
    Witam wszystkich prosze o rade bede robił ogrzewanie podłogowe w calym domu , dom nie podpiwniczony i niestety mam tylko 18cm aby pomiescic styropian wylewke i podłogowke no i plytki , czy da rade pomiescic to wszystko w 18cm?min 10cm styro.
    przy 4 cm wylewki anhydrytowej to koszt niewiele wiekszy od miksokreta
    warunek dla tych 4 cm - równe podłoże
    u nas wysokość wylewki była od 4-7 cm właśnie dlatego ze podłoże miałam nierówne
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał markow79
    Witam wszystkich prosze o rade bede robił ogrzewanie podłogowe w calym domu , dom nie podpiwniczony i niestety mam tylko 18cm aby pomiescic styropian wylewke i podłogowke no i plytki , czy da rade pomiescic to wszystko w 18cm?min 10cm styro.
    oj oj podloga na gruncie i 10 cm styro ... kiepsko to widze !! nic sie nie da juz zrobic ??
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    oj oj podloga na gruncie i 10 cm styro ... kiepsko to widze !! nic sie nie da juz zrobic ??
    E bez przesady - 10cm styro to juz duzo Pod ziemia mamy stale te 6-8stC. Nie jest zle! 2-3cm byloby problemem
  19. markow79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markow79 Zarejestrowany: 12.09.2010 Posty: 93
    Niestet nie da się juz nic zrobic ,a jak by zamiast zwykłego styropianu dac styrodur XPS ?Chyba ze 12 cm zwykłego styro plus wylewka anhydrytowa jest w miare rowno to te 4-5 cm wylewki starczy.Co lepsze ?
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał markow79
    Niestet nie da się juz nic zrobic ,a jak by zamiast zwykłego styropianu dac styrodur XPS ?Chyba ze 12 cm zwykłego styro plus wylewka anhydrytowa jest w miare rowno to te 4-5 cm wylewki starczy.Co lepsze ?
    Ja bym dal 2 x 5cm dobrego styro (xps niepotrzebny) i na pewno bedzie OK. Straty w dol nie sa AZ takie istotne w porownaniu ze stratami przez sciany / okna / dach, a 10cm dobrego styro to juz bardzo solidne ocieplenie! Ja mam 10cm w piwnicach, 5cm na parterze, 3cm na poddaszu
Pokaż wyniki od 24301 do 24320 z 34093