dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Magda_8384
    Witam.

    Bardzo proszę o informację gdzie zaopatrujecie się w materiały instalacyjne (c.o., wod-kan. elektryka), gdzie najlepsze ceny?? Może macie jakieś porównania....

    Z góry dziękuje za pomoc
    CO (wszelka armatura) - FABA wodzislaw ul. rybnicka 125 (wlasciwie to juz Radlin). Na tej samej ulicy (ale juz chyba w Rybniku na Wodzislawskiej) jest tez jeden sklep instalacyjny - przy skrzyzowaniu na ktorym sie zjezdza na bodaj niedobczyce.
  2. markow79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markow79 Zarejestrowany: 12.09.2010 Posty: 93
    Ile czekaliście na wykonanie przyłącza przez vatenfall od momenty podpisania umowy.Do tej pory robiłem na agregacie ale na wylewki i tynki zasłabły.Ostateczny termin jaki ostałem od vatenfall to X.2012 na przyłącze docelowe ile to możne trwać?
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał aro_32
    Zgadzam się. Jak liczyłem straty w swoim domu z uwzględnieniem grubości ilzolacji, powierzchni i odpow. współczynników dla ścian (elewacji), okien, dachu i podłogi to przy 10cm styro na podłodze wychodziło "pomijalnie mało" w porównaniu z innymi przegrodami. Najwięcej ciepła wychodziło że ucieka mi przez ściany choć mam 16cm styro.
    dla mojego domu (mam 10cm styro pod piwnicą) rozkład strat energii cieplnej wygląda następująco:
    47,3% ciepło na wentylację
    20,3% ściany zewnętrzne
    12,7% okna
    11,9% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)
    4% strop ciepło od dołu
    1,8% drzwi zewnętrzne
    2% dach
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał nowy 1
    Umowe podpisywałem w grudniu 2010 ,termin w umowie miałem do końca grudnia 2011 skrzynka stała koniec marca 2011.Nie wiem od czego to zależy.
    ja umowe podpisałem jesienią 2008, termin był na chyba kwiecień 2009, ale się opóźniło ze względu na błąd projektanta do czerwca 2009
  5. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał Arturo72
    Wg mnie duże straty ciepła,czyli słabo izolowany dom albo duże mosty termiczne.
    Oj , rozbawiłeś mnie do łez

    Przeczytaj ze zrozumieniem, temperatura się nie obniża tylko moje odczucia, dom się wychładza tak mniej więcej o 1 stopień w 24 godziny .
    Więc uwierz mi w 10 minut po wyłaczeniu się pieca jest ta sama temperatura, ba nawet kilka godzin później jest ta sama.
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    dla mojego domu (mam 10cm styro pod piwnicą) rozkład strat energii cieplnej wygląda następująco:
    47,3% ciepło na wentylację
    20,3% ściany zewnętrzne
    12,7% okna
    11,9% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)
    4% strop ciepło od dołu
    1,8% drzwi zewnętrzne
    2% dach
    Podejrzanie malo ucieka Ci przez dach!! Wejdz w "Zestawienie przegrod" i sprawdz parametry U (W/m2*K) i A (m2) bo to troche niemozliwe!
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Podejrzanie malo ucieka Ci przez dach!! Wejdz w "Zestawienie przegrod" i sprawdz parametry U (W/m2*K) i A (m2) bo to troche niemozliwe!
    też to zauważyłem....momencik...U=0,12, ale nie widzę A(m2)

    już wiem, w pomieszczeniach mam za mała ilośc m2 dachu podane....moment
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam - w zasadzie musiałbym dołożyć jeszcze jedną kondygnację na górę - strych nieużytkowy...
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    zmieniłem ten dach - metraż - straty ciepła porównywalne, tylko inny rozkład %
    42,5% ciepło na wentylację
    18,2% ściany zewnętrzne
    11,4% okna
    10,6% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)
    3,6% strop ciepło od dołu
    1,6% drzwi zewnętrzne
    12,1% dach
  10. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał nowy 1
    Czy jest coś ważnego o czym trzeba pamiętać przy tej robocie aby potem nic nie przerabiać ani nie zapomnieć że czegoś tam nie zrobiliśmy?
    jak dla mnie ( to taka moja fobia ) to żadnych łączeń rurek w podlodze, bo za czasem to potencjalne miejsce na przeciek.

    Np. u mnie łączenie pionu parteru z pietrem wychodzilo na pietrze w podlodze, wiec zakupilem 2 mb miekkiej miedzi i polutowalem w garazu pod sufitem, wygiałem rurke tak że nastepne lutowanie bylo dopiero w scianie koło szafki, a nie tak jak chcial mi zrobic fachowiec w podlodze, choc zapewnial ze lut " nie puści"
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    zmieniłem ten dach - metraż - straty ciepła porównywalne, tylko inny rozkład %
    42,5% ciepło na wentylację
    18,2% ściany zewnętrzne
    11,4% okna
    10,6% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)
    3,6% strop ciepło od dołu
    1,6% drzwi zewnętrzne
    12,1% dach
    Teraz jest realnie Ja mam tak:

    23,2% Ciepło na wentylację
    13,6% Ściana zewnętrzna
    23,6% Okna
    12,0% strop cieplo do dolu
    4,7% Drzwi zewnetrzne
    22,9% Dach

    Duzo wiecej przez okna ale mam dosc duze - z duzymi wykuszami etc. Ucieka tamtedy 4804kWh/rok ale za to mam z nich bardzo duze zyski bo: Zyski od słońca 4410kWh/rok wiec praktycznie oknami ucieka tylko ~400kWh Najwiecej ucieka mi dachem (4673kWh) i stropem do dolu (2450kWh) ale to przez to ze obliczenia sa zrobione bez ogrzewania piwnicy Bede ja ocieplal dopiero jak sobie ja urzadze
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    skąd u was takie duże rozbieżności - wentylacja, drzwi, dach - z czego to wynika ?
    bo okna wiadomo, ale reszta ?
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    skąd u was takie duże rozbieżności - wentylacja, drzwi, dach - z czego to wynika ?
    bo okna wiadomo, ale reszta ?
    Drzwi = dlatego ze brane sa pod uwage tutaj rowniez bramy Ja mam dwie duze bramy i garaz bardziej w bryle domu, Adiqq ma jedna brame, a garaz ma "doklejony" do domu i sciane od niego odizolowana styropianem.

    Dach - on ma pewnie mniejsza powierzchnie - bo ma dwuspad, a ja wielospad - u mnie dach to 220m2 "na zewnatrz". Za to on ma wieksze straty przez sciany no bo zamiast dachu ma sciany szczytowe, no i duzo wyzsza scianke kolankowa (moja ma 25cm
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    skąd u was takie duże rozbieżności - wentylacja, drzwi, dach - z czego to wynika ?
    bo okna wiadomo, ale reszta ?
    mój model nie jest tak do końca dokładny - założyłem że poddasze to ostatnia kondygnacja - a to jest nieprawda - jest jeszcze strych nieogrzewany nad poddaszem - niedługo przysiąde nad tym i poprawie....
    wyniki całościowe niewiele to zmieni, ale pokaże dokładnie rozkład strat. Z tego modelu dobrze widać, że duże straty ciepła mam przez ściane garaż/dom - ma ją tylko ocieploną 5cm styropianu od środka
    Ta ściana generuje 10% strat, a całe pozostałe ściany tylko 20% (powierzchnia kilkakrotnie większa, ale styropian 20cm)
    zostało mi styropianu, miałem go przeznaczony na sufit w garażu, ale chyba dam jednak na tę ścianę...
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Gniazdka i włączniki mamy legrand valena kupowane w el-składzie w Rybniku na Grunwaldzkiej,zresztą całą elekrykę tam kupowałam i miałam wiele tanij niż w meskonie internetowym.
    Rury wszelkiego rodzaju do wody,kanalizacyjne w Prom-Dragonie na Zebrzydowickiej 117.
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Ta ściana generuje 10% strat, a całe pozostałe ściany tylko 20% (powierzchnia kilkakrotnie większa, ale styropian 20cm)
    zostało mi styropianu, miałem go przeznaczony na sufit w garażu, ale chyba dam jednak na tę ścianę...
    Na sufit IMHO wrecz nie mozesz tego dac. Sufit garazu, od strony garazu to "ciepla" czesc. Zimna czesc jest z drugiej strony (czyli podloga tarasu). Ociepla sie zawsze od strony chlodniejszej. Jak ocieplisz sufit to wychlodzisz strop. I teraz jak tam sie dostanie cieple / wilgotne powietrze od srodka to sie tam skropli. I mozesz zlapac grzybka

    Coprawda w garazu powietrze moze nie miec temperatury wystarczajacej do osiagniecia punktu rosy ale na zimne lepiej dmuchac! Ocieplic to powinienes od gory jakby co !
  17. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Teraz jest realnie Ja mam tak:

    23,2% Ciepło na wentylację
    13,6% Ściana zewnętrzna
    23,6% Okna
    12,0% strop cieplo do dolu
    4,7% Drzwi zewnetrzne
    22,9% Dach

    Duzo wiecej przez okna ale mam dosc duze - z duzymi wykuszami etc. Ucieka tamtedy 4804kWh/rok ale za to mam z nich bardzo duze zyski bo: Zyski od słońca 4410kWh/rok wiec praktycznie oknami ucieka tylko ~400kWh Najwiecej ucieka mi dachem (4673kWh) i stropem do dolu (2450kWh) ale to przez to ze obliczenia sa zrobione bez ogrzewania piwnicy Bede ja ocieplal dopiero jak sobie ja urzadze
    A mój mocno ocieplony domek (21kWh przypominam na świadectwie):
    36,09% - wentylacja
    20,5% - strop ciepło do góry
    12,88% - strop pod nieogrz poddaszem
    11,16% - okna
    11,05% - ścian zewn.
    2,24% podłoga na gruncie
    dupsów nie pisze
    Nie wiem czy coś nie namieszałem z tymi stropami bo mam kawałek domu na parterze szerszego niż na piętrze i to pewnie to. To dane z OZC co kiedys sam robiłem ale wynik koncowy zgadza się mniej więej z tym co wyliczył zawodowiec.
  18. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    adiqq a jak zwiekszysz ten styro na ścianie garażowej do 12 cm to jak ci się to procentowo zmieni; my mamy na ścianie garażowej właśnie taką grubość, ja oczywiście chciałam więcej, ale u mnie hamulcem styropianowym jest mąż, tym bardziej z powerzchni jego garazu, gdzie będzie stało moje auto

    U nas w tej chwili temp. w domu 8,4 stopnia w salonie, w garażu nieogrzewanym (nieuszczelnionym - szpary prz bramie) wyczuwa się, że jest chłodniej, więc mam obawy, że tem. przez zimę niewiele będą się róznić od tych na zewnątrz, no chyba, że ciepło przenikające z domu co nieco ociepli

    Jak sadzicie na ile nastawić temp. w salonie na sterowniku, żeby się włączyło ogrzewanie aby nie zamarzło(całość podłogówka). Mamy na 8 stopni, ale zastanawiamy się czy nie dać mniej. Jak sadzicie?
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    na ile nastawić temp. w salonie na sterowniku, żeby się wączyło ogrzewanie aby nie zamarzło(całość podłogówka). Mamy na 8 stopni, ale zastanawiamy się czy nie dać mniej. Jak sadzicie?
    A macie cos zamiar w srodku robic czy to tylko i wylacznie ochrona podlogowki ? Jak tylko ochrona to ja proponuje kompresorek, wypuscic cala wode i ogole wylaczyc ogrzewanie - szkoda kasy Pootwierac nawiewniki / mikrouchyly czy co tam jest i niech mroz suszy wnetrza
  20. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    A i dziękuję wszystkim, którzy odpowiadają na moje pytania zakupowe; muszę to sobie wszystko na bieżąco wypisać, bo ostatnio pół godziny szukałam ściągi mei dot. farb
Pokaż wyniki od 24341 do 24360 z 34093