dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    gabi to juz jest nas dwie co sie boja gazu ... ja z podobnego powodu !!!

    a ja sie wam musze pochwalic ... u nas zapachnialo swiatami !! dzis na mikolaja siostra kupila mi swieczki jablkowo - cynamonowe i jak nakazuje nasza rodzinna tradycja na 6 grudnia kazda z nas /a jest nas 4/ dostaje od rodzicow gwiazdy betlejemskie ja tym jazem dostalam najwieksza!!!! No i testuje moj piekarnik to tez zapachowo cudnie dziala

  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    raczej na zmazanie win...cholerne barbórki
    eee tam ... barborka jak mowi przykazanie - pamietaj abys dzien swiety swiecil !!!
  3. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Nic tam narazie nie widze - jakies lodowisko tylko czy ladowisko dla helikoptera ;D

    No ja wiem ze Ty szkieletorka budujesz ale kominy to kominy - przy grawitacyjnej musza byc niezaleznie od technologii scian

    EDIT: o fak - dom juz stoi! Myslalem ze tylko 1 strona jest to zaraz poczytam

    EDIT2: no doczytalem do konca i nic nie pisales o kominach - a planujesz kominek wiec jakis jeden bedziesz musial miec. A jak w oryginale / w projekcie wentylowany jest ten dom?
    W projekcie jest grawitacyjne ale przy tego rodzaju konstrukcjach nie ma problemu z instalacją reku
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gingeros
    W projekcie jest grawitacyjne ale przy tego rodzaju konstrukcjach nie ma problemu z instalacją reku
    No grawitacyjne. A kominy jakie sa w projekcie i ile sztuk ? I z czego - murowane ?
  5. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    chyba 6 - nie pamiętam ale przyszłościowo i tak ma być reku więc jakoś przeżyję tą fabrykę
  6. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    eee tam ... barborka jak mowi przykazanie - pamietaj abys dzien swiety swiecil !!!
    no mój prześwięcił tym razem
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gingeros
    chyba 6 - nie pamiętam ale przyszłościowo i tak ma być reku więc jakoś przeżyję tą fabrykę
    Rany boskie!!!!!! Mowisz powaznie !? 6 murowanych kominow !? Powiedz ze to zart
  8. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Rany boskie!!!!!! Mowisz powaznie !? 6 murowanych kominow !? Powiedz ze to zart
    nie no murowny jeden do kominka przecież co ja bym robił z 6 Św. Mikołajami
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gingeros
    nie no murowny jeden do kominka przecież co ja bym robił z 6 Św. Mikołajami
    No uff Bo juz myslalem Aczkolwiek to tym bardziej jezeli nie budujesz kominow wentylacyjnych to wskazana bylaby wentylacja mechaniczna. Jezeli masz zwykle kominki wentylacyjne - one sa do niczego jezeli chodzi o wentylacje.. To lepiej tymczasowo wykorzystaj to urzadzenie co dostales - przewody wyciagowe i nawiewowe mozesz juz rozprowadzic, te wyrzutowe na zewnatrz wykorzystasz docelowo jako czerpnie czy wyrzutnie Poki co bedzie wentylacja prawidlowa, acz malo komfortowa i droga. Jak bedziesz mial kase i checi - to sobie wymienisz tylko urzadzenie na rekuperator i po sprawie.
  10. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Adam sam wiesz jak jest na początku są tysiące innych potrzeb no zobaczę co zrobię z prezentem ??
  11. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał rewo66
    Nowy 1 - w uzupełnieniu mojej odpowiedzi dla ciebie podam dokładniej. VZM -a dotyczącego zwrotu podatku VAT od materiałów na które po wejsciu do UE stawka wzrosła do 22 (teraz 23%) składa się co najmniej raz w roku czyli nie można częściej ale można złożyć też raz na kilka lat czyli jesli budujesz dłużej niż rok to za okres całej budowy. Jesli masz już uzbieranych trochę faktur na których jest już jakaś duża suma to warto złozyć VZM-a jeszcze w tym roku (najpóźniej 31.12.2011r.) bo na zwrot czeka się 4 miechy. Czyli dodatkowa kasiorka w kwietniu 2012. W przyszłym roku możesz złozyć następnego.
    Dzięki wielkie. Myślałem, żeby złożyć tylko raz po zakończeniu budowy , bo to chyba nie jest aż tak duża kasa.?Wyprowadźcie mnie z błędu.
  12. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Ja oprócz tego,że się boję gazu,bo mi razu pewnego wybuchł junkers i wpadł do wanny to nie chciałabym go mieć za nic w świecie,nawet jakby mi go za darmo dawali.Przypominacie sobie użytkownicy gazu mycie górnych szafek w kuchni.Buuuuu masakra!!
    nooo to sie zdażało, szczególnie w latach 90 na starych blokach przy starych junkersach Czasem wybuchlo, czasem buchlo ogniem. Obecnie piecyki gazowe sa bardziej bezpieczne a i ludzie przywiazuja wieksza wage do ich kontroli.

    btw, znam przypadki gdzie wywalilo caly kociol weglowy i wypalilo piwnice, wiec wszystko moze pierdzielnac jak sie zle uzytkuje.
  13. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał nowy 1
    Dzięki wielkie. Myślałem, żeby złożyć tylko raz po zakończeniu budowy , bo to chyba nie jest aż tak duża kasa.?Wyprowadźcie mnie z błędu.
    Co do ilosci kasy to zalezy ile faktur zlozysz. My po SSO skladalismy i wyszla ladna sumka ponad 10K pln, wiec czy to malo czy duzo to kwestia wzgledna. Jak dla nas to byl duzy plus
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Gingeros
    jak to mawiają "nie od razu Rzym zbudowano" mamy wiele innych wydatków na reku przyjdzie czas
    tak, tylko dorabianie WM po kilku latach, to demolka w całym domu
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    tak, tylko dorabianie WM po kilku latach, to demolka w całym domu
    moim zdaniem to idiotyczny pomysl odkladac wentylacje na pozniej
  16. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał adiqq
    tak, tylko dorabianie WM po kilku latach, to demolka w całym domu
    Niekoniecznie noo chyba że demolką nazywamy wywiercenie otworu w KG o wielkości anemostata ale wtedy nawet wywiercenie dziury w ścianie jest demolką
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    moim zdaniem to idiotyczny pomysl odkladac wentylacje na pozniej
    też tak uważam, ale każdy robi tak jak mu pasuje....
  18. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    moim zdaniem to idiotyczny pomysl odkladac wentylacje na pozniej
    mocne słowa - ale znam parę bardziej idiotycznych pomysłów - dla mnie osobiście idiotyzmem jest przeszacowanie budżetu - życie składa się czasem z chłodnych kalkulacji niekoniecznie robionych na pokaz i za wszelką cenę,
    więc jeżeli Mea realne stawianie sobie celów i planowanie budżetu nazywasz idiotyzmem to chylę czoła i przy następnym losowaniu poproszę o 6 numerków
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Gingeros
    Niekoniecznie noo chyba że demolką nazywamy wywiercenie otworu w KG o wielkości anemostata ale wtedy nawet wywiercenie dziury w ścianie jest demolką
    doczytałem że masz szkieletora - u ciebie faktycznie nie będzie źle pod tym względem...

    dodam że u mnie najważniejsze rzeczy które mam w domu to:

    1.podłogówka po całości
    2. WM z reku
    3. PC

    dokładnie w takiej kolejnosci...
  20. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał adiqq
    doczytałem że masz szkieletora - u ciebie faktycznie nie będzie źle pod tym względem...

    dodam że u mnie najważniejsze rzeczy które mam w domu to:

    1.podłogówka po całości
    2. WM z reku
    3. PC

    dokładnie w takiej kolejnosci...
    Adiq tak jak pisałem wcześniej każdy ma inne priorytety dlatego my będziemy mieli 100% podłogówki reku kiedyś tam a PC niekoniecznie choć pewnie gdy ceny jej staną się bardziej przyjazne to może wtedy choć z całą technologią budowlaną jest tak jak z komputerami zawsze można kupić coś nowszego lepszego etc. trzeba się jednak wtedy zastanowić czy gonienie świata na siłę i za wszelką cenę ma jakiś głębszy sens i proszę mnie tutaj nie podejrzewać o minimalizm ale raczej o chłodną kalkulację swoich potrzeb
Pokaż wyniki od 25121 do 25140 z 34093