dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. adiqq Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    W samorobke warto sie pobawic, bo koszt bedzie niewielki, a jakiestam uzyski na pewno beda W cywilizowanym kraju sprzedajesz tak uzyskany prad energetyce i "odzyskujesz" w barterze. U nas chyba teoretycznie tez sie da tylko ze biurokracja stoi na przeszkodzie
    kolega się tą sprzedażą interesował(latem ma nadwyżki), ale zaproponowali mu śmieszne stawki no i dodatkowo musiałby mieć koncesję

    tutaj macie linki - kolega był kilka razy opisywany w nowinach, jego wiatraki były też powodem kilku wypadków - kierowcy zapatrzyli się na wiatraki i spowodowali wypadek
    http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,...a-energie.html
    http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,12925.html
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    kolega się tą sprzedażą interesował(latem ma nadwyżki), ale zaproponowali mu śmieszne stawki no i dodatkowo musiałby mieć koncesję
    No A zeby bylo smieszniej to on wogole tak czy siak powinien miec koncesje na produkcje energii i placic od niej podatki, akcyze etc Nawet jak produkuje tylko na potrzeby wlasne.. Chore prawo
  3. czp01 ELITA FORUM (min. 1000)
    czp01 Zarejestrowany: 20.11.2009 Posty: 2540
    Gdzie na naszym terenie można kupić ewentualnie zamówić na wymiar razem z ozdobna ramką fajne lustro. Potrzebujemy do garderoby takie ok. 88 cm na 150 cm wysokości ?

  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mea jakie chcesz te krzesła - metalowe, akryl, ze skórą, drewniane ??
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    chce krzesla do kuchni ... raczej na metalowych nogach i nie tapicerowane!! chce takie zeby mozna bylo na nich np bezpiecznie stanac i nie martwic sie o pozostawione slady no i zeby nie kosztowaly wiecej niz 120zl za sztuke no i nie moga byc tandetnie plastikowe i musza pasowac do bialego stolu !!!

    a teraz uslysze odpowiedz ze "takie nie istnieja"


    mam jeszcze pytanie do panow i pomyslowych pan ... szukam prezentu dla mojego meza ... cos co byloby fajna zabaweczka dla duzego chlopca i co moglo by byc raczej przydatne !!

    haha ... macie pole do popisu !!
  6. czp01 ELITA FORUM (min. 1000)
    czp01 Zarejestrowany: 20.11.2009 Posty: 2540
    nawigacja do samochodu o ile nie ma - no ale u mnie za nawigację robi moja żonka
  7. czp01 ELITA FORUM (min. 1000)
    czp01 Zarejestrowany: 20.11.2009 Posty: 2540
    Jeszcze jeden pomysł - nowy telefon ale z androidem. Mężowi na pewno spodoba się tyle bajerów i możliwość instalowania nowych aplikacji a Ty mu tam włączysz tylko funkcję monitorującą i będziesz mogła zawsze i wszędzie przez aplikację współrzędne na mapie google - śledzić dyskretnie męża gdzie aktualnie jest --- super zabawa
  8. ds88 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ds88 Zarejestrowany: 15.03.2011 Posty: 34
    Witam mam juz wstepny projekt naszego domku co o nim sadzicie? prosze o jakieś rady. i czy robic strop drewniany betonowy czy bez?? co sadzicie?[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]
  9. rutinowa żona ELITA FORUM (min. 1000)
    rutinowa żona Zarejestrowany: 02.10.2011 Posty: 1040
    trochę podobny rzut do naszego, tylko mniejszy. Bardzo mi się podoba, choć z zewnątrz nie w moim stylu, wolałbym mniej dworkowo.
    Temat stropu przerabia chyba kazdy parterówkowicz. Taniej i szybciej wyjdą wiązary dachowe niż tradycyjna więźba i lany strop.
    Ja wybrałem żelbet i więźbę, wyszło to 16tys drożej ale moim zdaniem jest to rozwiązanie lepsze.
    masz wtedy normalny strych i nie zamyka drogi do ew. rozbudowy poddasza.

    to pisałem ja, rutin
  10. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał ds88
    Witam mam juz wstepny projekt naszego domku co o nim sadzicie? prosze o jakieś rady. i czy robic strop drewniany betonowy czy bez?? co sadzicie?[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]
    1. brakuje mi jakiegos pomieszczenia gospodarczego - pralni, spiżarni - coś w tym stylu
    2. lewa część domu ma styl klasyczny a te okno kuchenne wchodzi w styl nowoczesny - troche mi to nie gra
    rozkład w srodku wydaje sie rozsądny...tylko ciekawa jestem czy zmieścisz wc i umywalke w tym małym WC
  11. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał rutinowa żona
    Ja wybrałem żelbet i więźbę, wyszło to 16tys drożej ale moim zdaniem jest to rozwiązanie lepsze.
    masz wtedy normalny strych i nie zamyka drogi do ew. rozbudowy poddasza.
    źle sie zalogowałes

    ja mam drewniany i też drogę na poddasze otwartą
    głosuje za drewnianym (a raczej OSB
  12. ds88 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ds88 Zarejestrowany: 15.03.2011 Posty: 34
    Cytat Napisał queene
    źle sie zalogowałes

    ja mam drewniany i też drogę na poddasze otwartą
    głosuje za drewnianym (a raczej OSB
    a ile wyszedł drewniany?? i jak z akustycznością?
  13. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutinowa żona
    Taniej i szybciej wyjdą wiązary dachowe niż tradycyjna więźba .
    Szybciej to na pewno ale absolutnie nie taniej !!
    Cytat Napisał ds88
    Witam mam juz wstepny projekt naszego domku co o nim sadzicie? prosze o jakieś rady. i czy robic strop drewniany betonowy czy bez?? co sadzicie?[IMG][/
    Skoro zastanawisz się,czy bez stropu to wychodzi na to,ze poddasze nie użytkowe a jak tak to strop jedynie drewniany.Poddasze zawsze się przyda np.jako miejsce rzeczy niepotrzebnych
  14. ds88 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ds88 Zarejestrowany: 15.03.2011 Posty: 34
    Cytat Napisał queene
    1. brakuje mi jakiegos pomieszczenia gospodarczego - pralni, spiżarni - coś w tym stylu
    2. lewa część domu ma styl klasyczny a te okno kuchenne wchodzi w styl nowoczesny - troche mi to nie gra
    rozkład w srodku wydaje sie rozsądny...tylko ciekawa jestem czy zmieścisz wc i umywalke w tym małym WC
    okienko z kuchni prawdopodobnie bedzie zmienione na normalne. i tez brakuje mi pomieszczenia gospodarczego tylko nie za bardzo jest juz gdzie go włozyc a nie chce by domek mial 20m?? umywalka i wc moze sie zmieszcza ale czy tak ktos wejdzie to nie wiem;p;p;p
  15. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    My także mamy drewniany i poddasze też będzie raczej tylko na przydasie. Oszczędność to nie wydawanie kasy na stal i beton oraz szalunki do stropu np. monolitycznego no i na wypasione schody Jesli zamierzasz użytkowac w przyszłości poddasze na cele mieszkalne nie rób drewnianego. Jeśli nie to wydaj zaoszczędzoną kasę na inne rzeczy w domu np. wypasioną elektrykę, TV , sat itp.
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    i nawigacja i samsung z androidem juz jest ...
  17. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Mea a nie podobały Ci się te stołki za 39 zeta w Ikei? Te jak się wchodzi po schodach.
  18. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    A wiecie jakie chwile grozy dzisiaj przeżyłam.Jadę A4 z Katowic ok.19 z młodym,tuż przed węzłem Sośnica widzę z 200 metrów przede mną jak coś się dzieje,czyli widziałam światła samochodu obracającego się.Zdążyłam włączyć awaryjne,wyhamowałam ze dwa metry przed autem,które leżało na prawym boku na środkowym pasie.Zadzwoniłam na policję,podleciałam do auta,ale kobieta już rozbiła szybę i wychodziła z auta.Powiedzieli,że nie trzeba wzywać karetki,wyszli o własnych siłach.Wiecej samochodów się tam zatrzymało i jeszcze zapytałam czy mogę w czymś pomóc i odjechałam.Dopiero jak opadły emocje to zaczęły mi nerwy puszczać,szok jak byłam blisko tragedi.Kurcze muszę zacząć jeździć wolniej.
  19. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Poszukuję pilnie złączki i szczęk do zaciśnięcia mufki na rurkę alu-pex o średnicy 14mm. Złączkę nawet już udało mi się dostać tylko żaden ze znanych mi instalatorów nie ma sprzętu by to zaprasować.
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał aro_32
    Poszukuję pilnie złączki i szczęk do zaciśnięcia mufki na rurkę alu-pex o średnicy 14mm. Złączkę nawet już udało mi się dostać tylko żaden ze znanych mi instalatorów nie ma sprzętu by to zaprasować.
    14mm? Czy 16mm? Mam taka reczna praske do pexow ale 16mm. Musialo Ci sie pomylic chyba bo 14-tek chyba nie ma.
Pokaż wyniki od 25341 do 25360 z 34093