dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. krzman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzman Zarejestrowany: 08.11.2007 Posty: 81
    Cytat Napisał sycz
    A gdzie kupiliście ytonga i po ile was wyszedł 1 bloczek oraz jakiej grubości wybraliście?Pozdrawiam.

    W Lubarze czeski Ytong gr. 37,5 cm mój wykonawca kupił za ok. 125 zł netto / m2
  2. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Z tego co mnie w ytongu dziś zdenerwowało to to że babka w budo-zbycie powiedział mi że trzeba go na zimę otynkować czego przy porothermie nie trza przez 3 lata maks. Każdy tynkować myśli na końcu kaś bo do zimy tak od teraz to ciężko by się było wyrobić chyba że ma sie firmę.
  3. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Cytat Napisał krzman
    Cytat Napisał sycz
    Witajcie ponownie. Czytałem dużo teraz o ścianach jednowarstwowych z porothermu ponieważ taką chciałem robić. Ale dużo ludzi poleca mi tak jak i wy (przyzanm sie że mam zamiar zrobić w miare tanie bo kredyt z banku będzie znikał szybko a więcej nie mamy) z pustaka max plus steropian a lepiej polecają porotherm 30 p+w plus steropian bo lepiej trzymie ciepło niż ściana jednowarstwowa . Tylko czy to będzie taniej? Dzisiaj otrzymaliśmy najtaniej porotherm 44 za 9 zł brutto z ABRY (żory) a porotherm 30 narazie w budo zbycie 6,66 brutto. Muszę popytac jeszcze w lubarze oraz w aBRA. Co o tym myślicie.Pozdrawiam SYCZ.

    Witam,
    Ja zrobiłem analizę kosztu jednego m2 ściany na gotowo, czyli:

    Porotherm
    + na zewnątrz: klej, styropian, siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk, gładź gipsowa, robocizna

    Ytong (czeski, lub niemiecki - sporo tańszy niż nasz) + na zewnątrz: siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk gipsowy, robocizna

    W przypadku mojego projektu (197 m2) wyszło taniej na kożyść Ytonga o ok 9.000 zł.

    Ja policzyłem samą cegłę na parter czyli porotherm 30 kontra ytong 36,5 i na samych pustakach jjest 3500 zł taniej kupując porotherm.Za te 3500 zł chyba spokojnie kupie klej, steropian ,siatkę . Moim zdaniem wychodzi na to samo.Co o tym myślisz w końcu ty już zacząłeś więc wiesz troche więcej.
  4. krzman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzman Zarejestrowany: 08.11.2007 Posty: 81
    Cytat Napisał sycz
    Cytat Napisał krzman
    Cytat Napisał sycz
    Witajcie ponownie. Czytałem dużo teraz o ścianach jednowarstwowych z porothermu ponieważ taką chciałem robić. Ale dużo ludzi poleca mi tak jak i wy (przyzanm sie że mam zamiar zrobić w miare tanie bo kredyt z banku będzie znikał szybko a więcej nie mamy) z pustaka max plus steropian a lepiej polecają porotherm 30 p+w plus steropian bo lepiej trzymie ciepło niż ściana jednowarstwowa . Tylko czy to będzie taniej? Dzisiaj otrzymaliśmy najtaniej porotherm 44 za 9 zł brutto z ABRY (żory) a porotherm 30 narazie w budo zbycie 6,66 brutto. Muszę popytac jeszcze w lubarze oraz w aBRA. Co o tym myślicie.Pozdrawiam SYCZ.

    Witam,
    Ja zrobiłem analizę kosztu jednego m2 ściany na gotowo, czyli:

    Porotherm
    + na zewnątrz: klej, styropian, siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk, gładź gipsowa, robocizna

    Ytong (czeski, lub niemiecki - sporo tańszy niż nasz) + na zewnątrz: siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk gipsowy, robocizna

    W przypadku mojego projektu (197 m2) wyszło taniej na kożyść Ytonga o ok 9.000 zł.

    Ja policzyłem samą cegłę na parter czyli porotherm 30 kontra ytong 36,5 i na samych pustakach jjest 3500 zł taniej kupując porotherm.Za te 3500 zł chyba spokojnie kupie klej, steropian ,siatkę . Moim zdaniem wychodzi na to samo.Co o tym myślisz w końcu ty już zacząłeś więc wiesz troche więcej.


    Nie uważam się za eksperta, ale wiem co mi wyliczył wykonawca. Jeśli sam budujesz to na pewno wyliczenia będą inne. Mnie buduje firma i sporym kosztem jest robocizna. Jak do porothermu doliczyłem robociznę za ocieplenie i tynkowanie wewnątrz, to wyszło tak jak w wyliczeniach wyżej. Poza tym firma liczy sobie więcej za murowanie z porothermu, bo to wolniej idzie, bo trzeba zaprawę samemu robić, bo trzeba cement i kruszywo, dolicz koszt prądu jaki zużyje betoniarka...
    ... i tak można w nieskończoność.
    A Ytonga kleisz na cienkiej warstwie kleju i docinasz na dowolny kształt piłą do drewna...

    Pozdrawiam,
    Krzysztof.
  5. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    Cytat Napisał sycz
    Z tego co mnie w ytongu dziś zdenerwowało to to że babka w budo-zbycie powiedział mi że trzeba go na zimę otynkować czego przy porothermie nie trza przez 3 lata maks. Każdy tynkować myśli na końcu kaś bo do zimy tak od teraz to ciężko by się było wyrobić chyba że ma sie firmę.
    ja miałem ytong 3 lata nie otynkowany i się nie rozpuścił, dom stoi .......
    aha i nie kupowałem w Budozbycie
    z pewnością jest lepiej zaraz otynkować, ale na pewno powinien być dach zrobiony
    żeby nie zamakał od góry, wtedy może większy mróz go rozsadzić, ale to chyba większość materiałów może spotkać
    i jeszcze znowu podobno jak się zaraz nie tynkuje to dobrze jest ytonga gruntem jakimś przelecieć
  6. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Jescze jedno pytanie. Czy ktoś ma może z was lub waszych znajomych do sprzedania jakiś schowek lub garaż blaszany na budowie jest mi potrzebny.Jakby co dawajcie znać.Pozdrawiam.Sycz
  7. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Tak naprawdę jestem już zagubiony z czego robić te ściany Jedni opowiadaja się za betonem komórkowym ,jedni za ytongem a inni jeszcze za porothermem. I co ja mam teraz zrobić aby kiedyś nie żałować?Co wybrać ?Mam też ograniczona kasę z banku i musi mi styknąć.POMOCY
  8. EDZIA OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    EDZIA Zarejestrowany: 17.04.2002 Posty: 6228
    Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.
    Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz...my,t126304.htm

    Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować
    http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

    Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji
  9. krzman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzman Zarejestrowany: 08.11.2007 Posty: 81
    Cytat Napisał sycz
    Tak naprawdę jestem już zagubiony z czego robić te ściany Jedni opowiadaja się za betonem komórkowym ,jedni za ytongem a inni jeszcze za porothermem. I co ja mam teraz zrobić aby kiedyś nie żałować?Co wybrać ?Mam też ograniczona kasę z banku i musi mi styknąć.POMOCY

    Decyzję z jakiego materiału chcesz budować musisz podjąć , na podstawie tego co przeczytasz - między innymi - na tym forum. Ja spędziłem chyba z 2 tygodnie w internecie zanim wybrałem Ytonga.
    Jak już zauważyłeś nikt ci dobrze nie doradzi, bo każdy będzie chwalił to z czego sam wybudował, lub co już kupił na swoją budowę. A tak naprawdę wszystko rozbija się o kasę - czyli musisz znaleźć kompromis między tym co byś chciał a tym na co cię stać

  10. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    dobrze powiedziane ... na ogólnym dziale na takie hasełko to by Cię zaraz zeżarli tekstami typu:
    " a bo ściany to tylko niewielki ułamek całej kasy...to nie żałuj tylko bierz co najlepsze i najdroższe"

    a prawda jest taka, że ułamek do ułamka.... i na koniec budzisz się z ręką w nocniku

    Musisz wiedzieć czego chcesz... czy zależy Ci na dobrze ocieplonym domu i minimalnych rachunkach (max+styro), czy na w miarę przyjaznym mikroklimacie - nie termosiku ( bk lub ytong-ściana jednowarstwowa), czy jeszcze na czymś innym

    Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie...ale według mnie jeśli masz ograniczone środki (jak np. ja-kredyt) to nie daj się wciągnąć w hasełka forumowe, tylko buduj najtaniej bo naprawdę wygląda to niewinnie ( mała dokładka do lepszych ścian, lepszego dachu, lepszego pieca, lepszych kaloryferów), a potem okazuje się, że kasy brakuje - transze niewypłacone,budowa stoi.
  11. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał daggulka
    dobrze powiedziane ... na ogólnym dziale na takie hasełko to by Cię zaraz zeżarli tekstami typu:
    " a bo ściany to tylko niewielki ułamek całej kasy...to nie żałuj tylko bierz co najlepsze i najdroższe"

    a prawda jest taka, że ułamek do ułamka.... i na koniec budzisz się z ręką w nocniku

    Musisz wiedzieć czego chcesz... czy zależy Ci na dobrze ocieplonym domu i minimalnych rachunkach (max+styro), czy na w miarę przyjaznym mikroklimacie - nie termosiku ( bk lub ytong-ściana jednowarstwowa), czy jeszcze na czymś innym

    Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie...ale według mnie jeśli masz ograniczone środki (jak np. ja-kredyt) to nie daj się wciągnąć w hasełka forumowe, tylko buduj najtaniej bo naprawdę wygląda to niewinnie ( mała dokładka do lepszych ścian, lepszego dachu, lepszego pieca, lepszych kaloryferów), a potem okazuje się, że kasy brakuje - transze niewypłacone,budowa stoi.
    dobrze godo polać jej
    decyzję żeczywiście musisz podjąć sam ale nie daj się za bardzo wciągnąć w tą gadkę o super ciepłych domach itp. tak naprawdę takie nie istnieją.
    moim zdajnie i bk i maxy są OK i jakbyś przeczytał sobie ankietą gdzieś tu na stronach forum to zobaczysz że połowa buduje zjednego a połowa z drugiego. takze ciesz się że tylko 2 rozw. są do wyboru
  12. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał sycz
    Jescze jedno pytanie. Czy ktoś ma może z was lub waszych znajomych do sprzedania jakiś schowek lub garaż blaszany na budowie jest mi potrzebny.Jakby co dawajcie znać.Pozdrawiam.Sycz
    na grupie Górny Śląsk jest chyba ogłoszenie o sprzedaży
  13. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    ludziska gdzie kupowaliście parapety?
    chodzi mi o konglomerat?
    no i jakie macie kolorki?
    cholewcia muszę sie szybko decydować - podoba mi się ta bianco carrara
  14. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Sycz...ja mam w zasadzie na zbyciu mój blaszak... tylko musiałbyś se go sam czymś przewieźć ...odezwij się na priv to pogadamy.

    ewelinka...kurcze, nie pomogę Ci-mam zwykłe z PCV
  15. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    Cytat Napisał Ewelinka
    ludziska gdzie kupowaliście parapety?
    chodzi mi o konglomerat?
    no i jakie macie kolorki?
    cholewcia muszę sie szybko decydować - podoba mi się ta bianco carrara
    w Gliwicach, załatwiał mi gość od okien, ale gdzie to nie wiem ale to już trzy albo cztery lata wstecz
    Firma SAS na Kujawskiej, zaraz za byłą "Gondolą" przedstawiciel Thermoplasta
  16. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Cytat Napisał daggulka
    Sycz....Moim skromnym zdaniem - jeśli ściana jednowarstwowa to tylko z betonu komórkowego klasy 400 lub w ostateczności 500 na zaprawę ciepłochłonną (ja tak mam) ...odradzam z porothermu. A jeśli chcesz najtańszą dwuwarstwową to pustak max + styropian. Radziłabym pospieszyć się z zakupem materiału.... nie wiadomo jak to będzie z cenami w tym roku.

    Witaj Daggula . A gdzie braliście beton komOrkowy ten 36 i po ile leciała 1sztuka ?Bo oglądałem na allegro to robią go w bielsku i kosztuje gdzieś 13,50 zł brutto tylko na pewno transport trochę szarpnie po kieszeni. Kupowaliście go tu w jakieś okolicznej hurtowni czy zamawialiście z bielska?Pozdrawiam sycz.
  17. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Sycz...info poszło na maila.
  18. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie.Podjeliśmy z moja żonka jakis kompromis i budujemy na 100% ściane jednowarstwową bo jak chcielismy zrobi porotherm 30 plus wata to cena wyszła ponad 20 tyś a znależlismu hurtownie w zorach co ma beton komórkowy 36 z bielska po 13,40 z własnym transportem albo 14 zł. brutto z ich ransportem wtedy cena cegły na cały nasz dom zamyka sie w kwocie 14500 zł.Mam naadzieje że to jest optymalne wyjście bo tez tak jak daggulla mamy kredyt z banku wziety i każdy grosz się liczy. Co wy o tym rozwiązaniu myslicie?
    Pozdroweina sycz.
  19. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Ewelinka a my zrobiliśmy sobie wycieczkę na dziełkę, zeby pomarzyć
    Przed nami się już wprowadzili, za nami zaczynają budować.....

    Kurcze drogę pod lasem zaczynają już robić


    W następny weekend jedziemy zobaczyć budujący się dom z projektu, który nam się podoba. Ciekawa jestem.
  20. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał KiR
    Ewelinka a my zrobiliśmy sobie wycieczkę na dziełkę, zeby pomarzyć
    Przed nami się już wprowadzili, za nami zaczynają budować.....

    Kurcze drogę pod lasem zaczynają już robić


    W następny weekend jedziemy zobaczyć budujący się dom z projektu, który nam się podoba. Ciekawa jestem.
    marzenia nakręcają robotę także marzmy
    rzeczywiście duży ruch budowlany tu u nas ostatnio widać - kilka domów ruszy w tym roku

    od lutego ruszyły roboty zw. z kanalizacja także Orzepowice rozkopane

    kiedy startujecie Wy?
Pokaż wyniki od 4261 do 4280 z 34093