dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. wiewióra1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976 Zarejestrowany: 03.06.2005 Posty: 675
    To może inaczej sformułuję pytanie: Kochani Rybniczanie! Z kim budujecie i kogo możecie polecić. Jestem na etapie coraz bardziej histerycznego zbierania ofert.
    Pozdrowienia
    Wiewióra
  2. selimm OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    selimm Zarejestrowany: 01.06.2005 Posty: 6216
    Cytat Napisał ecik
    Cytat Napisał wiewióra1976
    A Grinsdud z Łukowa znacie?
    polecam jak chesz miec koszmary. i starcic duzo nerwow nie mowiac juz o pieniadzach.
    Ecik , bez niej tez są koszmary ,jedynie troszke pięniazkow wiecej w kapsie zostaje
  3. wiewióra1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976 Zarejestrowany: 03.06.2005 Posty: 675
    Szybki jesteś, Selimm
    <buziaczek>
  4. wiewióra1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976 Zarejestrowany: 03.06.2005 Posty: 675
    Szybki jesteś, Selimm
    <buziaczek>
  5. selimm OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    selimm Zarejestrowany: 01.06.2005 Posty: 6216
    wow...az dwa
    Ty tez szybka jestes

    niestety pierony za dnia robią
    i po nocy trza z nimi godac

    to podpada pod 3 porade ...
  6. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Selimm...toż Ty chłopie nie przeżyjesz tego jak my wszystkie się zbierzemy baby co Ci winne jesteśmy buziaki i sie do Ciebie wybierzemy...........czarno to widzę . A mówią , że od przybytku głowa nie boli, hmmmm...... .
  7. selimm OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    selimm Zarejestrowany: 01.06.2005 Posty: 6216
    Damy rade ...Tak mysle bynajmniej

    kto to- tymi drzwiami sie tu chwalił ??
  8. wiewióra1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976 Zarejestrowany: 03.06.2005 Posty: 675
    To powiedzcie chociaż czy macie ekipę na całość czy materiały kupujecie sami ( i gdzie) i płacicie tylko za robotę
  9. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał selimm
    Damy rade ...Tak mysle bynajmniej

    kto to- tymi drzwiami sie tu chwalił ??
    Jo bo co??? sie chwoliłem wewnętrznymi.

    Sebo8877
  10. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Witam z ranka....kafkę se musze zrobić na obudzenie .

    Wiewióra....u mnie to jest tak, że mam ekipę do stanu surowego otwartego . Zrobią mi wszystko co trza, czyli fundamenty, ściany, kominy, położą więźbę , pokryją dach czym tam będę chciała. Materiały kupuje sama....oni tylko mówią co trza i ile. Wstępnie umówieni jesteśmy na cenę za robociznę na 25000zł. Ekipę mam sprawdzoną (u sąsiada ).
    Udało mi sie ich załatwić bo ja nachalna cholera jestem i kiedy Pan majster mówi że w zasadzie to oni juz mają komplit zamówień na przyszły rok....to ja jak upierdliwa mucha....dzwoniłam , rozmawiałam, żartowałam.....sąsiad trochę szepnął słówko....i sie zgodzili . Na wiosnę zaczynamy - do lipca mam nadzieje skończą.
    Powiem jedno....naprawdę ciężko o solidną ekipę, rozmawiałam z kilkoma- i norrrrmalnie terminy na przyszły rok pozajmowane....porażka.
    Zastanawiam się czy już nie ugadywać na koniec przyszłego roku fachowców od instalacji, tynków, wylewek.... bo jak przyjdzie czas to sie okaże że nie ma kto robić .
  11. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Biznesmen z tego Selimma
    Ciekawe czy sprawdził czy Wiewióra to dziewczyna.
    Był kiedyś taki kawał o Wiewiórze ale taki bardziej wojskowy więc Wam oszczędzę (tam Wiewióra był chłopakiem )
    Wiewióra - namiary na ekipki poszły. U mnie był wariant: jedna ekipa do całego stanu surowego z dachem, zakup materiałów we własnym zakresie, czyli 7% VAT na usługę a na materiał 22%.
  12. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał wiewióra1976
    O dzięki
    Już nie wiem, czy się martwić czy cieszyć...
    Napiszcie mi jeszcze coś o Idzimarze
    Kiedys tez pytałam na forum o Idzimar, ale tutejsi ich nie znają
    Nasze doswiadczenia, a przynajmniej te dotychczasowe juz znasz.
    Spytaj malmucowego on ma telefon do kogos komu juz chalupe postawili, chyba w tym roku. nie wiem czy to nie są ci do których nam cholera kilka razy uciekali z budowy.
    mają swoją stronke www nie wiem czy ja widzialas
  13. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał daggulka
    Na wiosnę zaczynamy - do lipca mam nadzieje skończą.
    Powiem jedno....naprawdę ciężko o solidną ekipę, rozmawiałam z kilkoma- i norrrrmalnie terminy na przyszły rok pozajmowane....porażka.
    Zastanawiam się czy już nie ugadywać na koniec przyszłego roku fachowców od instalacji, tynków, wylewek.... bo jak przyjdzie czas to sie okaże że nie ma kto robić .
    Powiem tak
    Jak poczytałam i nasłuchałam sie opowiesci o ekipachi i fachowcach włos się jeżył na głowie. Niejednokrotnie bywa tak, że u jednych są cacy a u drugich patałachy. Jedno jest pewne jak słońce, choćby nie wiem jak byli cacy trzeba ich pilnowc, prawie stac nad nimi. Niedawno mój małżonek spotkał się ze swoja ekipą by omówic plan budowy teraz w okresie zimowym. No i posumowac zamkniecie pewnego etapu.
    Troche mamy do nich pretensje ze w super pogode na budowie ich nie było, facet przyznaje szczerze, że z jednej budowy oni nie wyzyją. I to sie zgadza.
    Daggulka jesli kolesie Cie jak mówią upchneli w swoim kalendarzu to pewnie beda prowadzic jeszcze inną budowe, nie daj Boziu wiecej.
    W kazdym razie reguła jest taka:
    pilnowac
    marudzic
    poganiac
    Jak mąz tylko troche pokrzyczał zaraz budowa sie krecila, i tak do powtorki co jakis czas, oczywiscie bez jakis wiekszych afer.
    Gosciu sam przyznal mowiąc " Panie! Pan nas tak trzyma za ..... , ze nie mozemy oddychac"
    I tak trzeba, choc naprawde poki co ekipa jest OK, (to chyba my ich wykonczymy straszne z nas uperdliwce)
    Daggulka i jeszcze rada, koniecznie pisz sobie w kajeciku kazdy dzien budowy, co jak za ile, kurde nawet jaka byla w danym dniu pogoda. przy rozliczaniu wszystko sie przyda. Budowlancy lubia potem sobie fantazjowac, zeby szarpnąc inwestora na wiecej kaski.
    Jak nas nasz budowlaniec zaczal rozliczac z dodatkowego precika na budowie to my mu zaraz z kajecika wyczytalismy jakie materiały byly uzyte tansze zamiast tych zakladanych w umowie.
    On nam drucik wiecej
    a my wytknelismy mu 4 dni opóźnienia w zalaniu stropu, a to juz dla nas 100 za dzien, wiec Pan juz o druciku zapomnial.
    Daggulka spisujesz umowe?
    Radze Ci spisz.
    Okresl terminy zamknięcia poszczególnych etapów. Łatwiej bedzie Ci robić zakupy, a zwłaszcza zamówienia materiałów, a w póżniejszym czasie kolejnych ekip do wykończenia domu (byle nie Ciebie)
    Jasny gwint!!! co ja sie tak rozpisałam
    Wybaczcie
    Pozdrawiam
  14. selimm OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    selimm Zarejestrowany: 01.06.2005 Posty: 6216
    Cwierćgorol , jedziesz ?
  15. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Malmuc....baaaaardzo wielkie dzięki, napewno skozystam z rad .

    Aaaaa ja wygraaaałam kartki od dzieci i kubeczki Murator....ale ze mnie wiedźma....ale musiałam się pochwalić .
  16. wiewióra1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976 Zarejestrowany: 03.06.2005 Posty: 675
    Ojej ojej ojej...!
    1. Piejar! Dzięki za namiary - zobaczymy, co się przyda. Tak, Wiewióra to dziewczyna, a może już nie? - numer przy nicku to rocznik VAT 22% - ale 15 % można dostać z powrotem, co?
    2. Daggulka - a kupujesz już te materiały czy czekasz i do kiedy? Do lutego? Do wiosny?
    3. Malmucu, Wasza opinię o Idzimarze znam Ale ostatnio naszło mnie podejrzenie, że jesteście zadowolonymi z życia optymistami i sprawdzam, czy może ktoś na nich narzeka i czy warto zbijać ta trochę szokującą mnie cenę

    No i w ogóle dzięki wszystkim za odzew. Fajnie, że w Rybolku tyle ludzi się buduje...
  17. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Wiewióra....no kurcze poczekam ....może w styczniu-lutym uda się bardziej jakieś zniżki wysępić .
    Pozdrawiam.
  18. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał wiewióra1976
    Ojej ojej ojej...!
    Malmucu, Wasza opinię o Idzimarze znam Ale ostatnio naszło mnie podejrzenie, że jesteście zadowolonymi z życia optymistami i sprawdzam, czy może ktoś na nich narzeka i czy warto zbijać ta trochę szokującą mnie cenę
    No coś ty?
    Ile ja bym dała zeby być optymistą
    w swoim najblizszym otoczeniu uchodze za pesymiste
    Czy warto zbijać? Każdą cenę warto zbijać, ja akurat tego nie potrafie robic, na całe szczście od targowania się mam męża.
    Mnie to zawsze jakos ludzie wyczują, ze ja nie umiata w sprawach negocjacji


    Cytat Napisał wiewióra1976
    No i w ogóle dzięki wszystkim za odzew. Fajnie, że w Rybolku tyle ludzi się buduje...
    Zapomniałaś dodać
    "fajowych"
  19. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    No żesz, a ja nie z Rybnika , i nikt mnie nie luuuubiiiiiii, buuuuuuu
  20. selimm OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    selimm Zarejestrowany: 01.06.2005 Posty: 6216
    okolice tez sie liczą

    kurna Piejar - dzwonilem dzisiaj do Ciebie
    ale odebrała mi babka ktora uparcie twierdzila
    ze ni ma w domu chłopa
    teraz patrze- ze cyferke pomyliłem
Pokaż wyniki od 1081 do 1100 z 34093