dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Lisek_77
    Montował ktoś okna na taśmach zamiast na samej piance, bo mnie właśnie zabili wycenami za montaż na taśmie

    Na piance liczą ok. 3400 a an taśmach około 8.000 (jedna firma dała nawet 9.000)

    Fakt, że z piwnicą wychodzi mi 25 okien, ale cena kosmos
    mi oknoplast tez mowil ze cieply montaz na tasmach to przy moich 11 oknach koszt rzedy 7k !! to tak wyglada !! odpuscilam bo domu pasywnego nie robie
  2. irb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    irb Zarejestrowany: 29.05.2010 Posty: 229
    Cytat Napisał Ewus
    Ja wróce z roboty do domu bo tu nie mam namiarów.

    Co do liczenia - nasz liczył za kondygnację razem ze schodami i obecność przy zalewaniu.
    Dziękuje Ci bardzo
    Mea tobie tyż
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    p.Damian od tynków własnie przełożył jutrzejszy termin spotkania...to chyba dobry czas zeby przyjrzeć sie innym namiarom :/
  4. krzysioor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysioor Zarejestrowany: 05.06.2010 Posty: 16
    [quote=mea]pytanie ... czym malowac nadbitke ?? jaka farba ??

    mi dekarze polecili,a wręcz nakazali , drewnochron i fajnie się prezentuje
  5. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał mea
    sluchajcie kiedys chyba Aga nr1 pisala cos o stolarzu ktory jej robil dzwi ... ma ktos moze jakis namiar ??
    Pan Karol 692 542 824
  6. irb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    irb Zarejestrowany: 29.05.2010 Posty: 229
    Dopiszcie proszę do wykonawców pana Karola dzięki
  7. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    mea jakbyś miała ochotę zobaczyć robotę pana Karola,to pod koniec tygodnia będzie u nas montował drzwi zewnętrzne.W lutym schody,a później chyba się zdecydujemy na wewnętrzne też.
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    [quote=krzysioor]
    Cytat Napisał mea
    pytanie ... czym malowac nadbitke ?? jaka farba ??

    mi dekarze polecili,a wręcz nakazali , drewnochron i fajnie się prezentuje
    moj dekarz powiedzial "|wszystko tylko nie drewnochron" nakazal lakierobejce jakas!!
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Gosia samosia
    Pan Karol 692 542 824
    dzieki dobra kobieto !! a skad on jest ??


    Cytat Napisał GabrysiaBP
    mea jakbyś miała ochotę zobaczyć robotę pana Karola,to pod koniec tygodnia będzie u nas montował drzwi zewnętrzne.W lutym schody,a później chyba się zdecydujemy na wewnętrzne też.
    a ile kasuje za dzwi ?? schody w sumie tez by mnie interesowaly !!
  10. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał Lisek_77
    Montował ktoś okna na taśmach zamiast na samej piance, bo mnie właśnie zabili wycenami za montaż na taśmie ?

    Na piance liczą (Oknoplast) ok. 3400 zł a na taśmach około 8.000 (Oknoplast) (Scheuco policzył 9.000)

    Fakt, że z piwnicą wychodzi mi 25 okien, ale cena kosmos.

    Agreston - ci jak to liczyli?
    ja zamówiłem w kol-darze veka alphaline 11 okien (z u-szyby 0,5 i klinem docieplającym)-producent okien abm jędraszek, za montaż na taśmach policzył mi 22zł/mb-mam ok.61mb ale taśmy kupuję sam po 3 rolki 150mm do zew i wew poniżęj linki
    http://folnet.pl/towar/soudal-sws-sy...ienband-inside i http://folnet.pl/towar/soudal-sws-sy...enband-outside
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    w ktorym momencie w czasie budowy przychodzi wielki kryzys ideologiczny ??? bo ja chyba wlasnie taki mam ... tylko nie wiem czy to juz ten wielki czy to dopiero wstep do najgorszego ... czasem po prostu wymiekam ... chce tym wszystkim rzucic w cholere i niech sie dzieje wola nieba!!
  12. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał bulajev
    ja zamówiłem w kol-darze veka alphaline 11 okien (z u-szyby 0,5 i klinem docieplającym)-producent okien abm jędraszek, za montaż na taśmach policzył mi 22zł/mb-mam ok.61mb ale taśmy kupuję sam po 3 rolki 150mm do zew i wew poniżęj linki
    http://folnet.pl/towar/soudal-sws-system-folienband-inside i http://folnet.pl/towar/soudal-sws-system-folienband-outside
    Hmm, zgłębiam temat i jestem właśnie po lekturze forum muratora i rzeczywiście montaż warstwowy (tzw. ciepły, ale na taśmach nie w warstwie ocieplenia) to niby ok. 50 zł za mb (z materiałem). Zagadnienie jest generalnie dosyć wymagające.

    To tylko początek schodów, bo pewnie jak to częste w tym kraju, 80% montażystów jest niedouczonych i krótko mówiąc chrzani ten montaż, dlatego według mnie trzeba mieć pewność, że ekipa montazowa jest naprawde kompetentna - w przeciwnym razie robi się pseudo-montaż ciepły i wywala kasę. Polecam wątki:

    http://www.aluplast.com.pl/profiokno/artykuly/3.10/Wyboista_droga_ku_nowym_standardom_montazu.pdf

    Przy okazji, czy stosowaliście montaż drzwi balkonowych na systemowych poszerzeniach montażowych (big mostek termiczny)?
    http://okucia24.com/115367/podpora-montazowa-do-okien-drzwi
  13. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał Lisek_77
    Hmm, zgłębiam temat i jestem właśnie po lekturze forum muratora i rzeczywiście montaż warstwowy (tzw. ciepły, ale na taśmach nie w warstwie ocieplenia) to niby ok. 50 zł za mb (z materiałem). Zagadnienie jest generalnie dosyć wymagające.

    To tylko początek schodów, bo pewnie jak to częste w tym kraju, 80% montażystów jest niedouczonych i krótko mówiąc chrzani ten montaż, dlatego według mnie trzeba mieć pewność, że ekipa montazowa jest naprawde kompetentna - w przeciwnym razie robi się pseudo-montaż ciepły i wywala kasę. Polecam wątki:

    http://www.aluplast.com.pl/profiokno/artykuly/3.10/Wyboista_droga_ku_nowym_standardom_montazu.pdf

    Przy okazji, czy stosowaliście montaż drzwi balkonowych na systemowych poszerzeniach montażowych (big mostek termiczny)?
    http://okucia24.com/115367/podpora-montazowa-do-okien-drzwi
    To teraz ja już nie wiem na czym polega ten ciepły montaż,do tej pory polegałem na filmie soudala o ciepłym montażu http://filmy.blokno.net/ Jeśli tak ma wyglądać montaż jak na tym filmie to lepiej dać sobie spokój i montować na piance? ja już zgłupiałem
  14. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał mea
    w ktorym momencie w czasie budowy przychodzi wielki kryzys ideologiczny ??? bo ja chyba wlasnie taki mam ... tylko nie wiem czy to juz ten wielki czy to dopiero wstep do najgorszego ... czasem po prostu wymiekam ... chce tym wszystkim rzucic w cholere i niech sie dzieje wola nieba!!
    Ja takich miałam kilka ))

    Już po wylaniu fundamentów chciałam to sprzedawać, ale znowu upuszczenie ciśnienia

    tak myślę, że najgorzej do SSZ, teraz już sobie odpuściłam - szkoda mi zdrowia
    zwłaszcza, że teraz przy wykończeniówce wychodzi partanina kolejnych ekip wrrrrrrrrrrrrrrrr

    Dasz rade i to co przechodzisz to norma wręcz, każdy tak ma ) głowka do góry i do przodu.

    Ponoć jak sie juz zamieszka wtedy to zaczyna być wszystko śmiesznie (mi jeszcze do śmiechu nie jest)
  15. irb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    irb Zarejestrowany: 29.05.2010 Posty: 229
    Mea dasz radę jak reszta kobitek inwestorek czerpię silę z waszych relacji że dam rade oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych mężczyznach
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    do momentu SSZ byłam na budowie codziennie czasem kilka razy w ciągu dnia...od kwietnia opuściłam może z 10 dni pomijając wyjazd wakacyjny, nie było opcji żeby nie podjechać zobaczyć postępów

    teraz jak już dom zamknięty drzwiami o oknami to odpuszczam....trochę straciłam zapał.... nie byłam tam z 2 tygodnie bo ferie poza tym leżę chora juz tydzień....w sumie mamy leki przestój tylko mąż kładzie OSB na stropie
    za to w pełni oddałam sie poszukiwaniom inspiracji do wnętrz
  17. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał mea
    dzieki dobra kobieto !! a skad on jest ??
    Bodajże Wodzisław Zawada -Karol Mrozek
  18. adamscool FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamscool Zarejestrowany: 19.04.2008 Posty: 152
    Mam pytanie czy za zaszalowanie stropu 135 m2 zbrojenie tego stropu kosze i kratownice, zrobienie schodów szalunek i zbrojenie czy cena do 4 tys zł to dużo czy odpowiednio. Czyli deskowanie kosze stal.
    Robią trzy osoby bo ja nie mogłem pomagać tym razem.
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adamscool
    Mam pytanie czy za zaszalowanie stropu 135 m2 zbrojenie tego stropu kosze i kratownice, zrobienie schodów szalunek i zbrojenie czy cena do 4 tys zł to dużo czy odpowiednio. Czyli deskowanie kosze stal.
    Robią trzy osoby bo ja nie mogłem pomagać tym razem.
    Cena jak najbardziej OK! Ja placilem 3 - 3,2k pln w 2008r choc za 170m2 ale to "szczegol"
    pozdr.
  20. adamscool FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamscool Zarejestrowany: 19.04.2008 Posty: 152
    Dzięki w sumie już coś też się orientowałem więc mnie też upewniłeś.
Pokaż wyniki od 12101 do 12120 z 34093