dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał mariuszkotula
    a co ze zlewem w kuchni tam nie masz problemu???
    dla mnie zaden problem
  2. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja mam czajnik ktory grzeje przeplywowo, czyli zuzywam goracej wody dokladnie ile potrzebuje a nie jak w zwyklym czajniku musisz grzac za kazdym razem min 0,5L.
    wogole jak masz 2 m od bojlera do ujecia to ile trzeba tej wody wylac? 2mx0.02m =0.04L
    dokladnie, znikome ilosci wody,
  3. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Mam pytanie do ogrzewających domy gazem z sieci .Powiedzcie szczerze ile to kosztowało was w tym sezonie jak do tej pory???
  4. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    Mam pytanie do ogrzewających domy gazem z sieci .Powiedzcie szczerze ile to kosztowało was w tym sezonie jak do tej pory???
    mieszkanie 43m2 stare budownictwo za grudzien 650zl, styczen 440zl, luty 460zl ;/
  5. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    mieszkanie 43m2 stare budownictwo za grudzien 650zl, styczen 440zl, luty 460zl ;/
    To sa ceny z czynszu? Pewnie z gazem w kuchni prawda?
  6. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja mam czajnik ktory grzeje przeplywowo, czyli zuzywam goracej wody dokladnie ile potrzebuje a nie jak w zwyklym czajniku musisz grzac za kazdym razem min 0,5L.
    wogole jak masz 2 m od bojlera do ujecia to ile trzeba tej wody wylac? 2mx0.02m =0.04L
    a dla mnie to 0,628 litra a nie 0,04l a to już różnica ( 3,14*1/2*2cm=628cm kwadratowych) a to już nie jest znikoma różnica jak przeliczysz że 20 razy dziennie odpuszczasz 20*0,628=12,5 litra dzieennie *360=4500litrów czyli jakieś 60 zł rocznie przy założeniu że 20 razy dziennie a może to byc 40
  7. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    mieszkanie 43m2 stare budownictwo za grudzien 650zl, styczen 440zl, luty 460zl ;/
    kurcze wiesz szkoda że nie wiecie ile za dom ok. 200 metrów bo jestem teraz bardzo ciekaw
  8. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał mariuszkotula
    a dla mnie to 0,628 litra a nie 0,04l a to już różnica ( 3,14*1/2*2cm=628cm kwadratowych) a to już nie jest znikoma różnica jak przeliczysz że 20 razy dziennie odpuszczasz 20*0,628=12,5 litra dzieennie *360=4500litrów czyli jakieś 60 zł rocznie przy założeniu że 20 razy dziennie a może to byc 40
    poprawiam się 3,14*1/2*2*200cm =628cm kwadratowych =0,628litra
  9. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    mieszkanie 43m2 stare budownictwo za grudzien 650zl, styczen 440zl, luty 460zl ;/
    Czyli jednak jest prawdą że wychodzi to raz drożej niż węgiel z tej ceny to wynika
  10. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mariuszkotula
    kurcze wiesz szkoda że nie wiecie ile za dom ok. 200 metrów bo jestem teraz bardzo ciekaw
    Nic Ci nie da jak będziesz to wiedział,ten ktoś może mieć zimniejszy lub cieplejszy dom niż Twój.Zużycie gazu,prądu,węgla na ogrzewanie zależy od zapotrzebowania domu na ciepło,każdy ma inne.
    Np.poniżej gość ogrzewa dom prądem i rachunek za prąd za cały sezon grzewczy wyniósł go 440zł.Dasz wiarę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4073617
  11. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał dzogurt
    To sa ceny z czynszu? Pewnie z gazem w kuchni prawda?
    to jest rachunek tylko za gaz oczywiscie centralne + kuchnia+ ciepla woda, odczyty co miesiac bo jestesmy w tej wyzszej taryfie ponad 1200m3/rok
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mariuszkotula
    poprawiam się 3,14*1/2*2*200cm =628cm kwadratowych =0,628litra
    Szesciennych kolego, szesciennych
    Pozatym liczysz obwod kola zamiast jego pole

    Maciek mial racje - w metrze PEXa miesci sie ok 0,019l Tylko nie wiem czemu liczycie 2mb - od baniaka CWU macie 2l PEXa ? To chyba baniak stoi w lazience Ja mam jakies 10mb do prysznica i z 12mb do umywalek. Bez cyrkulacji trzeba czekac dobre 20-30 sek na dotarcie cieplej. Cyrkulacja jest konieczna
  13. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    a dla mnie to 0,628 litra a nie 0,04l a to już różnica ( 3,14*1/2*2cm=628cm kwadratowych) a to już nie jest znikoma różnica jak przeliczysz że 20 razy dziennie odpuszczasz 20*0,628=12,5 litra dzieennie *360=4500litrów czyli jakieś 60 zł rocznie przy założeniu że 20 razy dziennie a może to byc 40
    tylko, ze jak odkrecasz ciepla wode 40x dziennie to pewnie zimna woda poleci z 10 razy a 30 razy bedzie od razu ciepla, moze nie goraca ale na umycie rak wystarczy
  14. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Jeżeli chodzi o cyrkulację to nie ma sensu by pompki - nawet o niskiej mocy - pracowały non-stop. Kupując za 10PLN timer można o co najmniej połowę ograniczyć zużycie prądu i przy koazji straty energii na ogrzanie wody w cyrkulacji eliminując cyrkulację w porach w których na pewno nie będziemy korzystać z wody.
    Pomysł ze światłem w łazience i włączaniem pompki - niezły, choć nie na 100% komfortowy.
    U mnie sterowanie cyrkulacją będzie realizował sterownik instalacji inteligetnej. Wtedy można to załączać nie tylko od pory dnia czy nocy ale też od wszelkich innych sygnałów - np. zapalenia światła. Jak już płacę za ten sterownik to wykorzystuję go bez wydawania dodatkowej kasy do innych celów, by oszczędzać koszty energii.
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    juz nie mamy mozliwosci jak sprawdze wszystko to przy drugim domu juz bede wiedzial co i jak. w starych domach nie robiono obiegu i nie ma tragedii, bede mial cieple podlogi wiec nigdy woda w rurkach nie bedzie lodowata. co do rozstawu rurek w podlogowce wolelismy dac gesciej zeby pozniej przykrecac niz na odwrot!
    nie jestem expertem w zadnej dziedzinie budownictwa i robie tak jak wyczytam albo ktos kto doradza wydaje mi sie wiarygodny ;d
    instalacje w starym domu w ktorym mieszkam robiono w calosci od nowa 11 lat temu i NAJWIEKSZYM BLEDEM TEJ INSTALACJI JEST BRAK CYRKULACJI!!!!!! kurna ja musze w wannie odlac 12 litrow wody zanim dostane ciepla ... zakladajac ze puszczam wode do mycia srednio 10 razy dziennie /co przy malym dziecku nie jest niczym nadzwyczajnym/ to miesiecznie daje mi to uwaga 3,5 kubika wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co daje laczna sumke 40 zl miesiecznie!!!! ... nie wiem jak u was ale ja wiedzialabym co zrobic z 500 zlotymi w skali roku ... zakladajac ze pompka cyrkulacji zjada mi pradu 5 zl miesiecznie to i tak bylabym 440 zl do przodu !!


    edit ...
    przeliczylismy ile to jest dokladnie litrow ktore odpuszczamy - uwaga nie 12 ale 32 litry !!! za to po analizie z mezem doszlismy do tego ze odpuszczamy wode w calosci okolo 5 razy dziennie /do mycia uzywamy jeszcze malego bojlerka ktory wisi w lazience/ to po przeliczeniu daje na miesiac 4,8m3 czyli 52zl !! w skali roku wylewamy w kanal okragla sumke okolo 650zl !!!
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał aro_32
    Jeżeli chodzi o cyrkulację to nie ma sensu by pompki - nawet o niskiej mocy - pracowały non-stop. Kupując za 10PLN timer można o co najmniej połowę ograniczyć zużycie prądu i przy koazji straty energii na ogrzanie wody w cyrkulacji eliminując cyrkulację w porach w których na pewno nie będziemy korzystać z wody.
    Pomysł ze światłem w łazience i włączaniem pompki - niezły, choć nie na 100% komfortowy.
    U mnie sterowanie cyrkulacją będzie realizował sterownik instalacji inteligetnej. Wtedy można to załączać nie tylko od pory dnia czy nocy ale też od wszelkich innych sygnałów - np. zapalenia światła. Jak już płacę za ten sterownik to wykorzystuję go bez wydawania dodatkowej kasy do innych celów, by oszczędzać koszty energii.
    A przede wszystkim wpiac to rowniez system alarmowy. Alarm uzbrojony = domownikow niet = cyrkulacja wylaczona
  17. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    U siebie zrobiłem cyrkulację z pompką. Pompki nigdy nie podłączyłem do zasilania Na szczęście mam w obwodzie cyrkulacyjnym zawór, który po przymknięciu zapewnia niewielką cyrkulację naturalną. Nie widzę sensu pracy takiej pompki przez cały czas. Wystarczy np 5 minut ok 5:30 zanim wstaje pierwszy domownik. W siebie nie widzę problemu odpuszczania zimnej wody ale chyba głównie dzięki minimalnej naturalnej cyrkulacji.
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał preem82
    dobre rozwiązanie jesli chodzi o cyrkulację cwu to pompa z zegarem, nastawiamy sobie godziny o ktorych najczesciej pobieramy wode i przynajmiej pompa niemusi "chodzic" caly czas:

    http://allegro.pl/grundfos-pompa-cyr...459137241.html
    system sprawdza sie w sytuacji kiedy jest juz scisle uporzadkowany system "przebywania w domu" czyli rano rodzinka wstaje, idzie do szkoly/pracy, wraca do domku, obiadek popoludnie w domu, wieczorem mycie i go to bed ... w systemie "mam roczne dziecko z babcia w domu non stop" pompa musi chodzic w trybie cyklicznym ... ciort jeden wie kiedy berbeciowi trzeba umyc dziob albo wlasnie babcia ma kaprys zrobic to czy tamto ... jedynym w miare przewidywalnym czasem sa godziny miedzy polnoca /kiedy to ostatni domownik odchodzac od playstation vel komputera udaje sie spac/ do 4.30 /kiedy to pierwszy domownik wstaje z zamiarem wziecia prysznica i udania sie do pracy/
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    system sprawdza sie
    Masz racje. Pozatym zamiast kupowac pompke z timerem lepiej kupic polowe tansza pompe + timer analogowy za 15 pln lub cyfrowy za 20-30 pln
    pozdr.
  20. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Mamy cyrkulację, ale jeszcze nie sprawdzona i też regulacja czasowa .

    Co do gazu - nie mogę się wypowiedzieć bo wprawdzie grzejemy ale są drzwi prowizoryczne, nie ma jeszcze wełny i tynku na zewnątrz.

    I grzejemy na 3/4 gwizdka - jest na razie świetnie biorąc po uwagę , że zimno sobie jeszcze hula po chałupce.
Pokaż wyniki od 14101 do 14120 z 34093