dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mea
    instalacje w starym domu w ktorym mieszkam robiono w calosci od nowa 11 lat temu i NAJWIEKSZYM BLEDEM TEJ INSTALACJI JEST BRAK CYRKULACJI!!!!!! kurna ja musze w wannie odlac 12 litrow wody zanim dostane ciepla ... zakladajac ze puszczam wode do mycia srednio 10 razy dziennie /co przy malym dziecku nie jest niczym nadzwyczajnym/ to miesiecznie daje mi to uwaga 3,5 kubika wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co daje laczna sumke 40 zl miesiecznie!!!! ... nie wiem jak u was ale ja wiedzialabym co zrobic z 500 zlotymi w skali roku ... zakladajac ze pompka cyrkulacji zjada mi pradu 5 zl miesiecznie to i tak bylabym 440 zl do przodu !!


    edit ...
    przeliczylismy ile to jest dokladnie litrow ktore odpuszczamy - uwaga nie 12 ale 32 litry !!! za to po analizie z mezem doszlismy do tego ze odpuszczamy wode w calosci okolo 5 razy dziennie /do mycia uzywamy jeszcze malego bojlerka ktory wisi w lazience/ to po przeliczeniu daje na miesiac 4,8m3 czyli 52zl !! w skali roku wylewamy w kanal okragla sumke okolo 650zl !!!
    grubo przesadzilas 10L to duze wiadro!!! a 32? :>
    my zuzywamy srednio na 3 osoby 10m3 wody/miesiac, tez pralka chodzi codziennie a mimo to podaja ze wieksza czesc zuzycia wody idzie prze wc.
    odpuszcajac do wanny 12L to zadna strata bo i tak pozniej trzeba dolewac zimnej wody bo by byla za goraca
  2. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał mariuszkotula
    Mam pytanie do ogrzewających domy gazem z sieci .Powiedzcie szczerze ile to kosztowało was w tym sezonie jak do tej pory???
    Mieszkanie 100 m2, stare budownictwo, grudzien 500 zł, styczeń 440 zł - w tym grzanie wody i kuchenka gazowa
  3. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał mariuszkotula
    kurcze wiesz szkoda że nie wiecie ile za dom ok. 200 metrów bo jestem teraz bardzo ciekaw
    W nowym, dobrze ocieplonym domu 30% więcej niż węgiel i tyle w temacie
  4. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Jak myślicie , walnie mnie jutro nasz płytkarz jak go zapytam czy może skuc płytki ( nowo położone) i dać inne w to miejsce ?????

    Bo już się pietram od wczoraj aaaaaaaaaaaaa
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    grubo przesadzilas 10L to duze wiadro!!! a 32? :>
    No 32l to juz bylaby lekka masakra bo oznaczaloby ze przez ok 2-3 minuty leci zimna woda (srednio 10-12l/min leci z kranu - zalezy od cisnienia..). Ale czy wiesz co ona tam ma za instalacje? Moze hydraulik mial siwa brode i polozyl calowe rury

    Dla mnie cyrkulacja to poprostu kolejna instalacja ktora podnosi komfort jakimstam kosztem, ktory trzeba poniesc (zarowno instalacyjnie i eksploatacyjnie). Tak samo jest z wentylacja mechaniczna, GWC, odkurzaczem centralnym, klimatyzacja i tak dalej
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Ewus
    Jak myślicie , walnie mnie jutro nasz płytkarz jak go zapytam czy może skuc płytki ( nowo położone) i dać inne w to miejsce ?????

    Bo już się pietram od wczoraj aaaaaaaaaaaaa
    Walnie Cie.

    Po kieszeni
  7. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    grubo przesadzilas 10L to duze wiadro!!! a 32? :>
    my zuzywamy srednio na 3 osoby 10m3 wody/miesiac, tez pralka chodzi codziennie a mimo to podaja ze wieksza czesc zuzycia wody idzie prze wc.
    odpuszcajac do wanny 12L to zadna strata bo i tak pozniej trzeba dolewac zimnej wody bo by byla za goraca
    poszlam do lazienki i lalam wode ... bo jakos tez mis ie to nie wydaje /gwoli wytlumaczenia maz to liczyl!!!/ ... wylalam dwa wiaderka 8 litrowe i dopiero byla letnia woda !!

    dobra trza to podzielic przez 2 ... tak czy owak w cholere!!
    ja chce cyrkulacje !! zwlaszcza ze inaczej to wyglada jak ma sie lazienke/kuchnie sciana w sciane z kotlownia /max 3m rurek/ a inaczej jak trzeba isc przez piwnice do lazienki na gore okolo 9-10 m ... no i kwestia priorytetow ... ja juz mam dosc stanu jaki jest teraz i chce to zmienic ...
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    ja mam cyrkulacje, ale na razie nie korzystam...zasobnik z woda mi sie za szybko wychładza...ale jak jeszcze kilka rzeczy popoprawiam, to bede robic próby...
    Ja mam wlaczona 24/h. Zona nie pozwala wylaczyc. Ale jak zostawie w kuchni zapalone to odrazu goni zeby zgasic !!
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Ewus
    Jak myślicie , walnie mnie jutro nasz płytkarz jak go zapytam czy może skuc płytki ( nowo położone) i dać inne w to miejsce ?????

    Bo już się pietram od wczoraj aaaaaaaaaaaaa
    boze jedyny co ty znowu wymyslilas ??
  10. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Szesciennych kolego, szesciennych
    Pozatym liczysz obwod kola zamiast jego pole

    Maciek mial racje - w metrze PEXa miesci sie ok 0,019l Tylko nie wiem czemu liczycie 2mb - od baniaka CWU macie 2l PEXa ? To chyba baniak stoi w lazience Ja mam jakies 10mb do prysznica i z 12mb do umywalek. Bez cyrkulacji trzeba czekac dobre 20-30 sek na dotarcie cieplej. Cyrkulacja jest konieczna
    przepraszam ale pole koła to liczba pi*promień do kwadratu więc liczyłem pole koła a nie obwód wzór na obwód to 2*pi*r
    a co do cm kwadratowych to fakt ma byc szesciennych
  11. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał mea
    boze jedyny co ty znowu wymyslilas ??
    Nic, Mea nic wielkiego

    ale trochę mi sie koncepcja zmieniła jak popatrzyłam.

    I normalnie przemowę szykuję na jutro, myślę coby mu melisy zaparzyć .
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Ewus
    Nic, Mea nic wielkiego

    ale trochę mi sie koncepcja zmieniła jak popatrzyłam.

    I normalnie przemowę szykuję na jutro, myślę coby mu melisy zaparzyć .
    jak cie nie zabije znaczy ze Anioł a nie tylko kafelkarz
  13. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Szesciennych kolego, szesciennych
    Pozatym liczysz obwod kola zamiast jego pole

    Maciek mial racje - w metrze PEXa miesci sie ok 0,019l Tylko nie wiem czemu liczycie 2mb - od baniaka CWU macie 2l PEXa ? To chyba baniak stoi w lazience Ja mam jakies 10mb do prysznica i z 12mb do umywalek. Bez cyrkulacji trzeba czekac dobre 20-30 sek na dotarcie cieplej. Cyrkulacja jest konieczna
    w metrze plexa jest 0,314 litra wody a nie 0,019 radzę się porządnie zastanowic to podstawówka
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mariuszkotula
    przepraszam ale pole koła to liczba pi*promień do kwadratu więc liczyłem pole koła a nie obwód wzór na obwód to 2*pi*r
    a co do cm kwadratowych to fakt ma byc szesciennych
    Kolego dzieki ze przypominasz ale ja dobrze znam wzor na pole kola

    Liczyles: "3,14*1/2*2*200cm =628cm kwadratowych =0,628litra"
    Moze to poprostu zle zapisales albo ja cos zle interpretuje ale skad sie tu wzielo "*2" ? Nijak mi te 0,628l nie chce wyjsc - dla jakiej srednicy rurki to liczyles !?
  15. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał adiqq
    ja mam cyrkulacje, ale na razie nie korzystam...zasobnik z woda mi sie za szybko wychładza...ale jak jeszcze kilka rzeczy popoprawiam, to bede robic próby...
    Ło to to to ....
    Dlatego nie używam. Nieustanna cyrkulacja powoduje wychładzanie wody CWU :-/
    Sprzedam pompkę do recyrkulacji. Raz załączana
  16. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Kolego dzieki ze przypominasz ale ja dobrze znam wzor na pole kola

    Liczyles: "3,14*1/2*2*200cm =628cm kwadratowych =0,628litra"
    Moze to poprostu zle zapisales albo ja cos zle interpretuje ale skad sie tu wzielo "*2" ? Nijak mi te 0,628l nie chce wyjsc - dla jakiej srednicy rurki to liczyles !?
    dla średnicy 2 cm
  17. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    w metrze plexa jest 0,314 litra wody a nie 0,019 radzę się porządnie zastanowic to podstawówka


    3,14*1/2*2cm=628cm kwadratowych
    no wlasnie zalezy jaka srednica rurki i faktycznie napisales jakis dziwny wzor na to niby cos kola ;/
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mariuszkotula
    w metrze plexa jest 0,314 litra wody a nie 0,019 radzę się porządnie zastanowic to podstawówka
    Srednica wewnetrzna pexa 16stki to 1,2cm. Wiec pole przekroju to 3,14 * 0,6^2 = 1,13cm2 czyli w metrze rurki mamy dokladnie 113cm3 czyli 0,113l. Wczesniej rzeczywiscie popelnilem blad - mialo byc 0,19l a nie 0,019l - liczylem dla przekroju 16mm, a przeciez pex ma zwykle scianke 2mm czyli przekroj w srodku zostaje 12mm

    Kolego matematyka Ci chyba w tej podstawowce cos nie szla
  19. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    w metrze plexa jest 0,314 litra wody a nie 0,019 radzę się porządnie zastanowic to podstawówka
    wogole to masz jakies dziwne rurki bo my uzywamy do podlogowki pex a nie rur plexowych, 0.314 to ani liczba pi ani nie ilosc wody w mb rury!!! juz nie pytam gdzie chodziles do podstawowki :/
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mariuszkotula
    dla średnicy 2 cm
    Aha. No to dla tej srednicy miales racje. Tylko potegowanie opisujemy znakiem ^, a nie / (to jest iloraz)

    Choc nadal nie wiem skad tam sie *2 wzielo ;D
Pokaż wyniki od 14121 do 14140 z 34093