dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Cytat Napisał alhana
    coraz bliżsi jesteśmy zrobieniu studni głębinowej
    My też: mamy warunki od działki, która jest połączono naroznikowo z naszą. I tak, aby się przekopać przez ten kant potrzebujemy przekopac sie przez działkę - pole rolne (sasiad mówi: nie, bo mam takie prawo powiedziec nie) lub pod ogrodzeniem i kostką drugiego sasiada. Przez kant przekopywali się panowie od pradu, ten gosciu od pola rolnego stal i pilnowal zeby kopali za kamieniem, w efekcie podkopali troche ogrodzenie i kostke, i wlasciciel juz drugi raz sie nie zgodzi. Mamy jakies 20m do wody.

    Do kanalizacji jakies 60m (ale ja mamy na wlasnej dzialce).

    Wiec kombinujemy tak: studnia (czy w Rybniku jest potrzebny odwiert próbny? bo takie inforacje dostalam z UM, a potem z ofert od studni ze nie) + oczyszczlania (z info z UM potrzebujemy 30m odleglosci pomiedzy nimi), przy czym zabronione jest tylko szambo bezodplywowe bo mamy kanalizacje.

    Ceny sa takie:
    1) 350/mb + 8500 instalacje (obudowa studni z kregów betonowych,pompa głebinowa,zbiornik hudroforowy,sterowanie pompy,montaż kabli węży studnia - budynek)
    2) 220/mb (FILTRY,RURY GWINTOWANE GRUBOŚCIENNE ATESTOWANE ,obsypka żwirowa,przefiltrowanie,zakorkowanie studni)

    POŚ 4200 brutto, co licząc tez z nasza robocizna rury 100/mb *60m wychodzi taniej


    !!!!!!!!!!!!Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!! sugestie, opinie, oferty, cokolwiek. Czy dobry kierunek myslenia?
    Mamy problem z dostawami, pampy z betonem jakos przejechaly ale dzis dostawa bloczku musiala sie wrocic;/ stad jestem podlamana i jeszcze do mnie maja pretensje ze policzyli sobie na duze dostawy a musza wozic malymi;/ Nie wiem co dalej, bo chcielismy kupic od nic tez sciany czy nie podniosa nam ceny
  2. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Jeszcze mam pytanie na namiary na deski, steple i dach.

    deski kupowalismy 660/m3, steple sa chyba 4-6/szt. A potrzebujemy duzo: jakies 3-4m3desek i steple 2,7m i 3,7m. Ma ktos namiary na tańsze?

    Co do dachu to jest on dwuspadowy dosłownie i bedzie przykryty papa (gładka lub "3D", co polecacie?), przyda sie tez obróbka blacharska (w tym 1 komin i 1 wyłaz na dachu). Potrzebny ktos do wykonania (jesien, ewentulanie przyszla wiosna) no i gdzie kupić materiał - bleche, wiezbe itp.

    Z góry dzięki

    Moje namiary, zeby nie było ze jestem tylko pasozytem
    kierownik (1200zl) Robert 510046098 -nasz
    beton - lubar 195zl brutto (ponoć kiepski? dajcie znac czy warto oszczedzac kilka dych na stropie monolit) i 199,8 Global beton -nasz
    Stal pogieta w Lubarze -nasza, nie pogieta to handlobud
    Silka N18 najtaniej w handlobud
  3. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    fajny ten sąsiad-rolnik..
    Nie wgłębiałem się w temat własnej wody ale czy masz gwarancję, że ona będzie zdatna do picia?
    Może jednak sąsiad od płotu się zgodzi, przecież naprawisz mu ten płot. Poślij tam męża z dobrą flaszką.
    Cena za stemple całkiem w porządku i lepiej je z wyprzedzeniem wziąć bo później może nie być.
    handlobud wam tak wymyśla z dostawami? to zadzwoń do Matuszka, oni lubią dać materiał grosz taniej niż Handlobud.
    Matuszek z Wodzisławia ma też beton. Zresztą nie chce mi się wierzyć żeby taki Lubar mógł kombinować na betonie. Jakby im się choć jedna budowa zawaliła..
  4. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Myslę,że ktoś z konkurencji Lubaru zasiał trochę zamętu,bo my braliśmy cały beton z Lubaru (zresztą nie tylko beton) i dom stoi już drugi rok i nic się z nim nie dzieje.
  5. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Cytat Napisał rutino78
    fajny ten sąsiad-rolnik..
    ...
    Cytat Napisał rutino78
    Nie wgłębiałem się w temat własnej wody ale czy masz gwarancję, że ona będzie zdatna do picia?
    nie mam, wiec sprawa...mokra. Ale maja powyżej na gorce studnie kopane i dzialaja niektore, to glebinowa bedzie zla? nie mamy strat górniczych. Ale ta cena, niewiadomo jaka wyjdzie za calosc, a kasy nie mamy duzo. myslimy jeszcze...

    Cytat Napisał rutino78
    Matuszek z Wodzisławia
    nie maja silikatow (chyba)
  6. aklow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aklow Zarejestrowany: 07.07.2011 Posty: 18
    hej
    potrzebuję pomocy, czy macie może namiary do kogoś, kto zajmuje się sporządzaniem projektów przyłączenia studni drenarskiej i nie tylko do kanalizacji deszczowej ?
    miały nam to zrobić wodociągi z wodzisławia w fajniej cenie ok 500 zł ale właśnie mi koleś zadzwonił, że się nie podejmie takiego projektu, bo mamy studnie drenarską głęboko ok. 3 m i on się boi, bo musi dobrać odpowiednią pompę itp. a jak dobierze niewłaściwą albo jak będzie suche lato i się popsuje to będziemy mieli do nich pretensje...
    dzwoniłam do jednego biura projektowego w rybniku ale cena za projekt to od 1500 zł w zależności od długości projektowanego odcinka...
    macie namiary na kogoś sensownego w takim temacie ?
    z góry dziękuję
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adam 76
    Reku Dospela - orginalne filtry (kpl. 2 szt.) chodzą po 100. Mam na to też patemt Zrobiłem sobie ramki z kantóweczki 30x30 mm i na nią zszywaczem montuję tkaninę EU5/EU7. Cała wymiana z montażem i demontażem filtrów z reku około 15 min. W planie mam wykonanie drugiego zestawu na podmiankę
    W moim brinku można jeszcze prościej:

    http://aukcjusz.pl/aukcja/kaseta-fil...k,4654153.html

    Kasetka do ktorej wsuwamy wyciete tkaniny - to jest super wygodne no ale trzeba wydac ~170 pln na kasetki wpierw... Rozwiazanie mojej zony zajmuje 5 minut na wymiane obu filtrow
  8. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    matuszek ma wszystko, poza stroną internetową na poziomie.
    Dopytaj o warunki zwrotu jak co zostanie jakaś paleta.
    U mnie działały obie hurtownie, było terminowo i OK, jedynie Matuszkowi ze styropianem pod wylewki nie wyszło, przywieźli jakis no name bez okreslonej twardości. Ale bez problemu zabrali go sobie z powrotem, mimo ze nie rozumieli w czym widzę problem

    Nie wiem czy to tylko zasługa silikatu ale klimat mam idealny w domu. Dom zagrzał się do 26 stopni dpiero po chyba tygodniu upałów, a teraz mimo ochłodzenia trzyma te 25.
  9. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    coraz bliżsi jesteśmy zrobieniu studni głębinowej[/quote]

    jaką ofertę dał wam na wiercenie studni Mariusz z Brzeszcz?
  10. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Myslę,że ktoś z konkurencji Lubaru zasiał trochę zamętu,bo my braliśmy cały beton z Lubaru (zresztą nie tylko beton) i dom stoi już drugi rok i nic się z nim nie dzieje.
    moi znajomi wzieli z Lubaru i mowili, zebysmy nie brali bo strasznie sie kruszyl. Nie wiem czy to wina betonu ale twierdza, ze tak. Ja tam sie nie znam, ale my nie bralismy. Mielismy zachwalany z kilku zrodel beton od Matuszka, wzielismy od nich i nie narzekamy
  11. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    tak na marginesie mam pytanko. Bo zastanawialismy sie dzis co dac na cokol domu z zewnatrz, zeby sie nie brudzil?? czy sa jakies specjalne tynki zmywalne??? a moze da sie czyms zaimpregnowac zwykly tynk??? Zaznaczam, ze chcemy ominac klinkierke i roznego typu plytki. Moze ktos sie orientuje w temacie?
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    moi znajomi wzieli z Lubaru i mowili, zebysmy nie brali bo strasznie sie kruszyl. Nie wiem czy to wina betonu ale twierdza, ze tak. Ja tam sie nie znam, ale my nie bralismy. Mielismy zachwalany z kilku zrodel beton od Matuszka, wzielismy od nich i nie narzekamy
    Bo jakosc betonu w duzej mierze zalezy (oczywiscie pomijajac wlasciwy sklad mieszanki, a szczegolnie ilosc wody - nie moze byc za duzo) od jego pielegnacji. Tj. jak ktos wylewal w upaly i nie podlewal, albo wylewal w czasie ulewy takiej jak ostatnio i mieszanka rozmokla - to potem sie moglo kruszyc...
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    tak na marginesie mam pytanko. Bo zastanawialismy sie dzis co dac na cokol domu z zewnatrz, zeby sie nie brudzil?? czy sa jakies specjalne tynki zmywalne??? a moze da sie czyms zaimpregnowac zwykly tynk??? Zaznaczam, ze chcemy ominac klinkierke i roznego typu plytki. Moze ktos sie orientuje w temacie?
    Tynk zywiczny (czyli te "kuleczki" zatopione w zywicy). Sprawdza sie idealnie - polecam. Latwo zmyc, mozna napierac karcherem (choc moj tynk silikonowy tez myje karcherem i jeszcze nie odpadl

    Tu jeszcze nie mialem nawet utwardzonej opaski tylko ziemie:

    http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=2189

    Mocny deszcz zawsze ten cokol brudzil - i zero problemu zeby go domyc karcherem Polecam! Tylko cenowo to sie nastaw na koszt podobny do klinkieru Sam tynk mnie kosztowal 2-3 lata temu ok 40 pln / m2, polozenie 30 pln / m2 :/
  14. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał neszka83
    tak na marginesie mam pytanko. Bo zastanawialismy sie dzis co dac na cokol domu z zewnatrz, zeby sie nie brudzil?? czy sa jakies specjalne tynki zmywalne??? a moze da sie czyms zaimpregnowac zwykly tynk??? Zaznaczam, ze chcemy ominac klinkierke i roznego typu plytki. Moze ktos sie orientuje w temacie?
    Ja daję tynk żywiczny,grafitowy.
    Dokładnie taki:



    P.S.
    Gabi poznajesz co tam prześwituje na dole(te większe) ?
    Na dzisiaj ten skarbiec obsługuje kolejną budowę na przeciwko u sąsiada
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    No właśnie Adam,bo my o beton dbaliśmy i jeździliśmy codziennie z Katowic go podlewać,pewnie dlatego zadnego problemu nie było.
    ha,ha Arturo dobre sobie,ciekawe ile jeszcze budów ten skarbiec przeżyje.Ja nawet grilla w środku robiłam jak padało.
  16. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    ja tam nie wiem czy dbali o beton czy nie Wiem, ze nie polecali wiec poszlismy do Matuszka ;]
  17. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    BTW Adam i Arturo dzieki za podpowiedz
  18. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    ha,ha Arturo dobre sobie,ciekawe ile jeszcze budów ten skarbiec przeżyje.Ja nawet grilla w środku robiłam jak padało.
    Prawdopodobnie jeszcze kilka budów obskoczy,bo kilka działek wokoło jest na etapie PnB
    Z grilem to chyba taka tradycja bo my także chowaliśmy "smażonkę" do budy jak padało
  19. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał rewqq
    ...

    nie mam, wiec sprawa...mokra. Ale maja powyżej na gorce studnie kopane i dzialaja niektore, to glebinowa bedzie zla? nie mamy strat górniczych. Ale ta cena, niewiadomo jaka wyjdzie za calosc, a kasy nie mamy duzo. myslimy jeszcze...

    To że studnie na górce działają nie oznacza, że woda jest zdatna do picia. U mnie dookoła też ludzie korzystają z wody ze studni. Ja swoją wykopałam, bo potrzebowałam wodę na budowę, a wodociągu nie było. I woda w niej jest cały czas. Wypompuję prawie wszystko np. do basenu to na drugi dzień znowu jest pełna. Też chcieliśmy podłączyć ją do domu, chociażby do łazienek, pralki itp, niekoniecznie do picia. Ale przed zrobiliśmy badania w sanepidzie i okazało się, że ta woda tak naprawdę nienadaje się do niczego. Jest w niej wszystko, łącznie z bakteriami coli. Także ja bym jednak próbowała dogadać się z siąsiadem.
  20. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    My wykopaliśmy studnie własnoręcznie (mąż i tata) i przebadaliśmy w sanepidzie,efekt woda lepsza niż z wodociągów,co nie zmienia faktu,że chce ją jeszcze raz przebadać po blisko dwóch latach użytkowania.Aktualnie napełnia się basen 12000 litrów i wody nie brakuje,wodę pijemy bez gotowania i wszyscy mają się dobrze.
Pokaż wyniki od 32081 do 32100 z 34093