dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał Arturo72
    No cóż,zero komentu bo widzę,że "świeżak"
    adiqq i Daga&Adam Ci wyjaśnią o co chodzi przy zużyciu energii na ogrzewanie bo ja jestem stonniczy
    jedynie powiem tyle,że ja na 18cm silikatu dałbym min.20cm styro.
    15cm to...
    P.S.
    Ja daję 25cm.Czemu aż tyle ? No cóż...kalkulator mam sprawy
    Z tym kalkulatorem masz jakąś obsesję. Kalkulator przelicza dane wejściowe na wynik. Twoje dane wej. są zawsze do d--py więc wyniki nie mogą wyjść dobre. Albo masz problemy z myśleniem albo specjalnie wprowadzasz początkujących w błąd.
    Albo ewentualnie masz jakieś udziały w Vatenfallu że tak bezmyślnie wszystkim wciskasz ten prąd i inne herezje.
    Przypomnę Ci tylko że w tym co do tej pory zbudowałeś pomyłka wyniosła jakieś 120% albo i więcej.
    A miało być za pół darmo i robocizna za "krzynkę" piwa.
  2. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał aro_32
    Przypomnę Ci tylko że w tym co do tej pory zbudowałeś pomyłka wyniosła jakieś 120% albo i więcej.
    A miało być za pół darmo i robocizna za "krzynkę" piwa.
    Następny który grzeje ekogroszkiem ??
    Kszynka piwa miała być za instalację elektryczą i tyle będzie
    Cytat Napisał rutino78
    tak arturo, ja świeżak a ty już masz przecież płytę fundamentową
    Kalkulator zrobił swoje
    Cytat Napisał aro_32
    .
    Albo ewentualnie masz jakieś udziały w Vatenfallu że tak bezmyślnie wszystkim wciskasz ten prąd i inne herezje.
    No ba,ostatnio trafiła mi się oferta na tanią PCi za COP3,także Vattenafall będzie nie zadowolony
    Ludki,myślcie trochę
    Nie tylko wungiel grzeje...
  3. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał Arturo72
    Następny który grzeje ekogroszkiem ??
    Kszynka piwa miała być za instalację elektryczą i tyle będzie

    Kalkulator zrobił swoje
    Nie, nie grzeję ekogroszkiem. Po prostu reaguję na herezje które wypisujesz.
  4. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał aro_32
    Nie, nie grzeję ekogroszkiem. Po prostu reaguję na herezje które wypisujesz.
    TZN ?? Czekam na wyjaśnienie i wyprostowanie
  5. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał Arturo72

    Kalkulator zrobił swoje
    Dobra rada - pozbądź się tego magicznego kalkulatora bo tymi dziwacznymi wyliczeniami wpędzi Cię w kłopoty finansowe zanim jeszcze skończysz budować ...
    idę spać.
  6. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    aro32 wypomina ci znaczne rozminięcie się z kosztorysem, którego tak twardo broniłeś, a ty to zlewasz jakąś bzdurą.
    Z tą grubością styropianu też chyba trochę płyniesz, kiedy to się zwróci? okna też będą super-hiper? o ile droższe od normalnych?
    co z tym prądem ekologicznym, czy Elektrownia Rybnik opala się w słoneczku?
  7. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał aro_32
    Dobra rada - pozbądź się tego magicznego kalkulatora bo tymi dziwacznymi wyliczeniami wpędzi Cię w kłopoty finansowe zanim jeszcze skończysz budować ...
    idę spać.
    Nie idź spać,miałeś mi przedstawić moje błędne liczenie...
    Proszę
    Cytat Napisał rutino78
    aro32 wypomina ci znaczne rozminięcie się z kosztorysem, którego tak twardo broniłeś, a ty to zlewasz jakąś bzdurą.
    Z tą grubością styropianu też chyba trochę płyniesz, kiedy to się zwróci? okna też będą super-hiper? o ile droższe od normalnych?
    co z tym prądem ekologicznym, czy Elektrownia Rybnik opala się w słoneczku?
    aro32 zalewa...idzie spać
    Co to są normalne okna ? Wg mnie normalne okna to takie z U=0,8 W/m2K,nie rozumiem Twojego pytania...
    Co ma się zwracać i w porównaniu do czego ???
    Podaj swoje zapotrzebowanie na ciepło i wyliczenia to odpowiem Ci na temat grubości styro,narazie masz ścianę z U=0,23 W/m2K,także izolacja z poprzedniej epoki...gdy energia nie była droga.
    Jak styropian ma się zwrócić i w porówaniu do czego ??
    15cm na silikat to proszenie się o pomoc po sezonie grzewczym,no ale jak się robi lany nad parterem...
    No ale cóż,chyba wiesz o tym bo nie sądzę,że nie wiesz ile zapłacisz za ogrzewanie w sezonie grzewczym i liczysz się z tym
    Co to jest prąd ekologiczny ? Tańszy niż normalny ?
    Nie tylko wungiel grzeje...
  8. amian3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amian3 Zarejestrowany: 01.10.2011 Posty: 47
    Cytat Napisał WojtekRybnik
    Cześć,

    spotkał się ktoś z Was ze specem od dachów imieniem Zbigniew Tlołka? W sumie mam niezłe odczucia po spotkaniu, ale chciałbym znaleźć trochę informacji na temat jego wcześniejszych prac z innych źródeł niż on sam.

    Pan jest z Rybnika Chwałęcic, z Rudzkiej.

    Dach 220 m.kw. dwuspadowy z dachówką betonową wycenił nam na 16 tysi robota + 31 tysi materiał.
    Kilka lat temu pracowałem z nim w innej branży
    sumienny pracownik co do budowlanki rozkręcał się dopiero w tam tych czasach
  9. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał WojtekRybnik
    Dach 220 m.kw. dwuspadowy z dachówką betonową wycenił nam na 16 tysi robota + 31 tysi materiał.
    Ja mam dach 230m2,czterospadowy,dachówka ceramiczna i...robocizna 14tys.zł,dachówka ceramiczna i pierdoły ok.17tys.zł,więźba ok.9tys.zł.
    Także negocjuj cenę
  10. rutinowa żona ELITA FORUM (min. 1000)
    rutinowa żona Zarejestrowany: 02.10.2011 Posty: 1040
    Arturku, ja się nie będę wdawała w pyskówki z tobą, bo to nie ma żadnego sensu. Npiszę tylko tyle,ze coś kalkulatorek ci szwankuje. Nie pokazał ci ze silka to nie tylko 18 cm. A to wiem nawet ja, mimo ze o budowaniu nie mam pojęcia. Kropka.

    Mea, malowaliście tą podbitkę pod kolor okien? Mozesz mi napisać jaki kolor wybraliście? Teak? A impregnat też sadolinu?
    Nasz budowlaniec mówił też,że tikkurila niezła.
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał rutinowa żona

    Mea, malowaliście tą podbitkę pod kolor okien? Mozesz mi napisać jaki kolor wybraliście? Teak? A impregnat też sadolinu?
    Nasz budowlaniec mówił też,że tikkurila niezła.
    my wybralismy jakis kolor c orzechem w naziwie albo po prostu orzech
    tikurilla jest niezla ale ponad dwukrotnie drozsza!!! pamietaj ze tego troche jest potrzebne ... do natryskowego malowania nam poszlo chyba z 8 baniek farby !!!
  12. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    to ja może się wypowiem...
    Arturo ma racje, ale częściowo...
    trzeba zacząć od tego, że grzanie prądem w taniej taryfie a grzanie gazem to prawie identyczne koszty. Cena 1kwh uzyskana z gazu(łacznie ze sporym abonamentem) może być nawet wyższa nić cena 1 kwh z prądu w taniej taryfie. A w przypadku ogrzewania podłogowego, nie ma najmniejszego problemu żeby grzać tylko w taniej taryfie.

    Są na forum ludzie, którzy grzeją prądem i rachunki na CO ich nie zabijają(wystarczy trochę poszukać -jest ich całkiem sporo, niektórzy byli nawet opisani w muratorze) - w dobie domów energooszczędnych i wentylacji mechanicznej grzanie prądem wcale nie musi być drogie. Problem zaczyna się - jak dom jest duży - Adam może coś powiedzieć na ten temat....
    Dla takiego domu jaki buduje Arturo grzanie prądem jest bardzo sensowne - biorąc pod uwagę jakie chce zastosować grubości izolacji. Tylko że on buduje dom 118m2. W jego przypadku inne rozwiązania byłyby tylko droższe w inwestycji a eksploatacyjne niewiele niższe

    Aha, a co do faktu że prąd u nas jest z węgla - to jest jedno "małe" ale - w elektrowniach są filtry które sprawiają, że ilość zanieczyszczeń jest nieporównywalna.
    W domach jednorodzinnych nie ma filtrów, co widać i czuć Wystarczy się przejść po rybniku
  13. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    impregnatem z obu stron a kolorem z jednej

    my malowalismy sadolinem extra i jets super !!
    mam nadzieję że impregnatem bezbarwnym ??? najlepiej pomalować Base potem raz wybranym produktem całość z obu stron boków etc ostatnie malowanie już na podbitce jak wszystkie gwozdki śrubki etc. są już na swoim miejscu
  14. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    my wybralismy jakis kolor c orzechem w naziwie albo po prostu orzech
    tikurilla jest niezla ale ponad dwukrotnie drozsza!!! pamietaj ze tego troche jest potrzebne ... do natryskowego malowania nam poszlo chyba z 8 baniek farby !!!
    Malowaliście natryskowo lakierobejcą podbitkę ????
    wiem że czas ma swoją cenę ale jak się robi dla siebie to trzeba wcierać produkt pędzlem - ZAWSZE WZDŁUŻ WŁÓKIEN !!!! i jeszcze jedno lepiej jest pomalować 4 razy cienką warstwą niż 2 raz grubą ale tak to już jest z produktami transparentnymi
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Gingeros
    Malowaliście natryskowo lakierobejcą podbitkę ????
    wiem że czas ma swoją cenę ale jak się robi dla siebie to trzeba wcierać produkt pędzlem - ZAWSZE WZDŁUŻ WŁÓKIEN !!!! i jeszcze jedno lepiej jest pomalować 4 razy cienką warstwą niż 2 raz grubą ale tak to już jest z produktami transparentnymi
    malowali nam dekarze ... i jesli mialabym sama smarowac pedzelkiem tyle metrow kwadratowych w temp 0 st dostalabym zywcem pierdolca
  16. WojtekRybnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojtekRybnik Zarejestrowany: 16.12.2010 Posty: 62
    Cytat Napisał Arturo72
    Ja mam dach 230m2,czterospadowy,dachówka ceramiczna i...robocizna 14tys.zł,dachówka ceramiczna i pierdoły ok.17tys.zł,więźba ok.9tys.zł.
    Także negocjuj cenę
    Mam 7 okien dachowych. Kropka.
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał WojtekRybnik
    Mam 7 okien dachowych. Kropka.
    a to naprawde wiele wyjasnia ... jakie bierzesz te okna ?? Fakro/veluxy ?? jak duze ??
  18. WojtekRybnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojtekRybnik Zarejestrowany: 16.12.2010 Posty: 62
    Cytat Napisał mea
    a to naprawde wiele wyjasnia ... jakie bierzesz te okna ?? Fakro/veluxy ?? jak duze ??
    Okna 78x118, na firmę konkretną jeszcze się nie zdecydowaliśmy, ale na pewno jedna z tych dwóch.

    Jesteśmy na etapie wywalania dwóch okien, tak żeby zostało 5, zawsze te dwa tysiące w kieszeni zostaje.
  19. aklow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aklow Zarejestrowany: 07.07.2011 Posty: 18
    czy ktoś może coś powiedzieć o firmie budowlanej p. Marcina Szewioły "Martinbud"? miał ktoś do czynienia ? dostałam wycenę robocizny wybudowania domu, i muszę przyznać, że jest najlepsza zw wszystkich jakie dostałam, może się ktoś wypowiedzieć ?
  20. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Arturo72
    queene-mylisz się,to jest praktyka,wg Twojego i mojego szwagra zużycie
    Twoje zużycie to jest 600kg/1,5 miesiąca=300zł/miesiąc-minimalnie,tj wg stawek Vattenfall mogę za to kupić w II taryfie 933kWh/miesiąc

    Zapotrzebowanie domu na ciepło ok.50kWh/m2/rok*118*0,33zł=1947zł/6=325zł/miesiąc=983kWh/miesiąc
    co to znaczy zapotrzebowanie na ciepło, ile ciepłej wody przez jaki czas i jaką temperature ma sie w domu....to wszystko teoria, jeden potrzebuje 20 stopni, drugi (jak ja) ma w niektorych pomieszczeniach non stop 24 stopnie i gorącą wode od 15-24 i od 4 do 9

    dalej twierdze ze to teoria....jesli nie korzystasz tylko liczysz na papierze...to teoria

    prąd jest uwazany z tego co mi wiadomo za jedno z najdrozszych źródeł ciepła...i to jest praktyka...a nie teoria
    edit:
    Adrian pisze że w takim domu jak twój to jest sensowne...i jemu akurat wierzę...tylko że nasze dwa domy sa nieporównywalne...ty masz niecale 120 m2...ja mam 2x tyle
    i teraz policz i porównaj.........
Pokaż wyniki od 23881 do 23900 z 34093