dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. adiqq Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Pogadamy za 10 lat Teraz to euforia, nowy dom, nowy piec, wszystko pieknie cacy, "da sie przyzwyczaic", "nie jest zle" etc. Ciekawe tylko ze tak pisza posiadacze nowych domow. Ci z wiekszym stazem wyklinaja wegiel jak sie da Moja ciotka zamienila stary piec na nowy z podajnikiem bo myslala ze bedzie lepiej - i dalej klnie.
    coś w tym musi być - w domu rodzinnym też była wymiana pieca(rodzice i 3 braci tam mieszka (2 ma rodziny), duży dom.
    Kupili piec z podajnikiem. Pomijając już fakt, że kilka razy mieli problemy z podajnikiem - wynikające z niedbalstwa (zostało trochę starego węgla i podajnik stopło) i fakt że montaz pieca mają skopany trochę to mają z tym trochę roboty. Może wynika to z faktu, że dom jest olbrzymi - nawet nie wiem ile to m2, pewnie coś koło 500m2, węgla więc trochę idzie mimo że dom ocieplony 15cm wełny - a co za tym idzie, regularnie trzeba tam chodzić. Może mają za mały zasobnik - nie wiem....
    no ale jest ich na tyle dużo, że zawsze ktoś w domu jest...

    Z drugiej strony mam kolegę, który ma zwykły piec zasypowy i bardzo go sobie chwali...zawsze ma w kotłowni jakieś piwko itp i lubi chodzić przykładać do pieca w związku z tym
  2. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mój też chodzi do kotłowni i to bardzo czesto i chetnie bo ma święty spokój i pali nie tylko groszek w kotle
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    a u nas w domu bedzie ABSOLUTNY ZAKAZ PALENIA !! nawet w kotlowni palic mozna tylko w kotle !
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    a u nas w domu bedzie ABSOLUTNY ZAKAZ PALENIA !! nawet w kotlowni palic mozna tylko w kotle !
    Czyli jak tesciowa bedzie chciala zakurzyc to ja zamkniesz w kotle??
  5. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    a u nas w domu bedzie ABSOLUTNY ZAKAZ PALENIA !! nawet w kotlowni palic mozna tylko w kotle !
    Mea - jesteś terrorystką
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    chronicznie nieznosze smrodu fajek ... terroryzm ?? jesli zamkniecie jej w kotle nie zostanie uznane za "obrone wlasna" albo "dzialanie w wyzszej koniecznosci" niech bedzie chociaz terroryzmem bedzie modnie
  7. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    I sprawdzi jej wartosc opalowa
  8. viperolo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    viperolo Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 267
    Cytat Napisał WojtekRybnik
    Cześć,


    Dach 220 m.kw. dwuspadowy z dachówką betonową wycenił nam na 16 tysi robota + 31 tysi materiał.
    a do nas wreszcie jutro wchodzą dachowcy za dach 330mkw wielospadowy(8 narożników) montaż więźby,orynnowanie i 11 okien dachowych policzył sobie 24 tysiące
  9. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał viperolo
    a do nas wreszcie jutro wchodzą dachowcy za dach 330mkw wielospadowy(12 narożników) montaż więźby,orynnowanie i 11 okien dachowych policzył sobie 24 tysiące
    No to ich wypizga ze hoho ale 11 okien dachowych no szczeka mi odpadla
  10. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Mam pytanko - czy ktoś z forumowiczów ma ogrzewanie gazowe ?? a jeśli tak to czy macie zainstalowaną telemetrię ?? zastanawiam się czy warto podpisać umowę z tego rodzaju rozwiązaniem ?
  11. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Jezeli nie potrzebujesz komina nawet do kominka to ja bym sie zastanowil czy wogole nie zlikwidowac wszystkich. Policz ile Cie ma wyniesc ich wybudowanie i wykonczenie (szczegolnie gora - klinkier z zafugowaniem - sa drogie!). A potem policz ile wyjdzie rekuperator z instalacja (jesli robicie samemu to mozna zmiescic sie w 8-9k pln). I czy nie pojsc w tym kierunku! Policz tez ile wiecej wydasz w zakupie na o 1-2kW wyzszej mocy pompy ciepla. Moze wyjsc na to ze reku bedzie kosztowal 0 pln, a eksploatacja domu (ogrzewanie) bedzie tansza.

    Jezeli chcesz zostac przy went. grawitacyjnej - niektorzy zamiast kominow wentylacyjnych wypuszczaja kominki (te specjalne dachowki) i zwykle rury spiro. Moim zdaniem to blad - wykrapla sie w nich woda, pozatym komin musi miec swoja wysokosc zeby byl w nim ciag.
    Dzięki Adam za te cenne rady, rzeczywiście kusi ten rekuperator, musimy to przemyśleć ale bardzo bym chciała pójść w tym kierunku.
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał viperolo
    a do nas wreszcie jutro wchodzą dachowcy za dach 330mkw wielospadowy(8 narożników) montaż więźby,orynnowanie i 11 okien dachowych policzył sobie 24 tysiące
    auc ... 24 tys ... mamusku !! no ale te jedenascie okien dachowych ... zycze milego mycia ze o kosztch nie wspomne!!!
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    a u nas w domu bedzie ABSOLUTNY ZAKAZ PALENIA !! nawet w kotlowni palic mozna tylko w kotle !
    u nas na parterze tez..ale w barze w piwnicy juz nie bo na imprezach tez mi sie zdarza zakurzyc....wiec sama sobie zakazów nie bede tworzyc
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    magdalena wyslalam ci prv odnosnie ziemi !!
  15. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał adiqq
    Magdalena8 - wentylacyjne możesz wszystkie zlikwidować jak planujesz WM. Co do spalinowych, to musisz się określic...jak nie jesteś w stanie tego zrobić, tzn nie wiesz czym będziesz grzać, to wymuruj. Ja też mam 2 kanały spalinowe - jeden do kominka, drugi wolny
    Kusi mnie żeby ten komin w kotłowni zlikwidować ale gdzieś pozostaje ta obawa że może się przydać (pewnie bezpodstawnie ale jednak) tym bardziej że gdybym się go pozbyła zyskałabym dużo miejsca w górnej łazience a to dodatkowy plus
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał viperolo
    a do nas wreszcie jutro wchodzą dachowcy za dach 330mkw wielospadowy(8 narożników) montaż więźby,orynnowanie i 11 okien dachowych policzył sobie 24 tysiące
    ja tam nie współczuje okna dachowe sa super szczegolnie jesli doswietlają parter
    pozdrow pana Andrzeja, odezwe sie do niego wkrótce bo czeka komin i stopnice kominiarskie
  17. viperolo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    viperolo Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 267
    Cytat Napisał mea
    auc ... 24 tys ... mamusku !! no ale te jedenascie okien dachowych ... zycze milego mycia ze o kosztch nie wspomne!!!
    biorą 65zł za mkw tak więc cena normalna plus 2 tysiące za okna, a za jedenaście okien Fakro 78x140 z kołnierzami mam cenę 11 tysięcy do tego rolety wewnętrzne gratis no jedynie te mycie mnie trochę martwi hehe
  18. viperolo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    viperolo Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 267
    Cytat Napisał queene
    ja tam nie współczuje okna dachowe sa super szczegolnie jesli doswietlają parter
    pozdrow pana Andrzeja, odezwe sie do niego wkrótce bo czeka komin i stopnice kominiarskie
    u nas będą oświetlały pokoje i łazienkę na poddaszu, dzięki pozdrowię go ,ale na razie mi go nie zabieraj please!!!!!
    i tak mają u mnie dwa tygodnie opóżnienia
  19. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    noooo...u mnie 8 miesiecy
  20. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał mea
    magdalena wyslalam ci prv odnosnie ziemi !!
    Dzięki Mea ,już odpowiedziałam
Pokaż wyniki od 24041 do 24060 z 34093