dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    nie no sluchajcie ja sie do noszenia wogole nie nadaje wiec mariusz sam nie dalby rady !! ale na sobote ma byc ekipa zwarta i gotowa - 3 kumpli z pracy mariusza, szfagier, siostrzeniec i siostra mi do pomocy juz od jutra !!!

    a co do uslug ... od 30 do 50zl/h ... kwestia jak szybko by nam to poszlo ...

    mial wujek mercedesem dostawczym porzyjechac ale cos dzwonil i nie wiem czy bedzie
    W razie czego masz:



    80 pln / dobe, przyczepa 4,1 x 1,8m. Sporo mozna naladowac

    www.bgmcars.pl
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    W razie czego masz:



    80 pln / dobe, przyczepa 4,1 x 1,8m. Sporo mozna naladowac

    www.bgmcars.pl
    a na taka nie trzeba miec jakiegos dodatkowego prawka ??
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    tak ale taką przyczepe to twoje auto pociągnie ale mondeo juz raczej nie
  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mniejsze wypożyczysz na statoil-u http://www.statoil.pl/?pid=40&mid=45
  5. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zlec, byle to ktos zrobil z sensem, a najlepiej zarzadaj pliku zrodlowego dla OZC. Zapas moze Cie kosztowac 10-15k wiecej przy inwestycji (wieksza pompa, dluzsze odwierty, ew. dluzszy kolektor plaski) plus wykonczysz szybciej pompe/sprezarke czestymi start-stop'ami. A to najwazniejszy czynnik dlugowiecznosci pracy pompy!

    Za obliczenia zaplacisz pare stowek max. Warto
    Też myśle że warto
    Ale nie chce tego zlecać pierwszemu lepszemu przedstawicielowi, który pojęcie to najczęściej ma tylko o marketingu a pompe dobierze na oko.Tylko komuś kto ma o tym pojęcie. A tak wogóle, jak już będę na tym etapie to się chłopaki do Was odezwe
  6. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    "Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót [/quote]"


    Czy to są te chłopaki z Radomia? Pytam bo zamierzam,zacząć poszukiwać ekipy na wiosne
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    tak ale taką przyczepe to twoje auto pociągnie ale mondeo juz raczej nie
    Oj tam oj tam - pociagnie spokojnie Kiedys znajomemu dalem przyczepe z koparka (w sumie 2,5t) i ciagnal to do ustronia zwyklym starym mercedesem 190d ktory mial chyba silnik 2.0 i ledwo 70-75KM Troche sprzegla zetrze ale da rade
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    dobra wujek dzwonil ze bedzie wiec nie ma tematu
  9. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Mea, no to powodzenia , my nie przeprowadzaliśmy żadnych gratów meblowych więc ciuchy i mniejszości osobówką
    i małym busiem ).
    I tak to był koszmar.
    Tak więc wytrwałości życzę i spokoju.
  10. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Jeśli ktoś szuka płytek Opoczno Visione gray to w OBI II Tychy w 2 gatunku są po 17,99pln
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    ani nie przypominajcie o przeprowadzce....było rozłożone na kilka dni, kursów nie zlicze - w jeden dzień nie ma szans, jeśli chcecie zostać przy zdrowiu psychicznym
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    jutro ida na tapete worki z ciuchami itp ... szklo wlasciwie juz pojechalo, ksiazki i papiery tez sukcesywnie bedziemy wozic ... na piatek pomniejsze mebelki a na sobote szafy !!
  13. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Ha, a my się w swoim życiu przeprowadzaliśmy CZTERY razy, więc wprawę się zdobyło. Ale ta przeprowadzka jest ostatnia, koniec kropka.
  14. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Podłogowcy wyjaśnijcie mi jedną rzecz

    otóż jak grzeje ten kocioł to ok , jest w miarę ciepło, ta posadzka letnia i jest 21,5 stopnia ok,
    ale nagrzeje np do tych 21,5 i się wyłącza i mi wtedy jest zimno i znowu podnoszę temp żeby grzało.

    Tylko ja mam takie uczucie , czy tak ma być.
  15. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał agucha77
    Ha, a my się w swoim życiu przeprowadzaliśmy CZTERY razy, więc wprawę się zdobyło. Ale ta przeprowadzka jest ostatnia, koniec kropka.
    my 6 razy...i tez mówie dość
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Ewus
    Podłogowcy wyjaśnijcie mi jedną rzecz

    otóż jak grzeje ten kocioł to ok , jest w miarę ciepło, ta posadzka letnia i jest 21,5 stopnia ok,
    ale nagrzeje np do tych 21,5 i się wyłącza i mi wtedy jest zimno i znowu podnoszę temp żeby grzało.

    Tylko ja mam takie uczucie , czy tak ma być.
    A Ty masz posadzki z miksokreta 7-8cm czy ciensze z anhydrytu ?

    Posadzki betonowe dluuuugo trzymaja cieplo. Anhydrytowe maja prawie takie samo cieplo wlasciwe i gestosc tylko sa ciensze, wiec trzymaja cieplo odpowiednio krocej.

    Ja mam sterowanie pogodowe, czyli w obiegu krazy mi caly czas woda o okreslonej temperaturze (zaleznej od zewnetrznej). Ty masz ogrzewanie pokojowe (takie same ma Adiqq) - czyli jak termostat uzna ze temperatura jest OK to odcina calkiem ta petle. Podloga sie raz studzi, raz rozgrzewa i tak w kolko. U mnie ma stala temperature przez caly czas (zalezna od temp. na zewnatrz).

    IMHO w przypadku grubej posadzki betonowej (z miksokreta) jak ma Adiqq nie ma to az takiego znaczenia - ona sie bardzo wolno chlodzi i wahania jej temperatury nie sa takie duze. Na pewno wieksze beda w posadzkach anhydrytowych - tu chyba lepiej sprawdziloby sie sterowanie pogodowe.
  17. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Adam mam normalną wylewkę 7-8 cm z miksokreta
    Sterowanie pogodowe i pokojowe .

    Czyli wychodzi, że dalej za dużo kombinuję

    Ustawiłam na 22 stopnie zobaczę
    W nocy nie grzeje bo mam na 21 a nie zdąży się schłodzić, grzeje dopiero rano i po południu znowu się wyłącza.

    Ależ mam z tym centralnym )

    Ale w sumie chyba dobrze to działa, bo systematycznie spada zużycie gazu,
    było najpierw
    17 m3 na dobę
    następny dzień 11 m3 na dobę

    jak dojdzie do 7 to żyć nie umierać

    zobaczę jutro ile za dzisiejszy dzień wyszło, ale znowu mu podniosłam )) temp więc grzeje na razie.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Ewus
    Adam mam normalną wylewkę 7-8 cm z miksokreta
    Sterowanie pogodowe i pokojowe .

    Czyli wychodzi, że dalej za dużo kombinuję
    Moim zdaniem takie odczucie mozesz miec przy okresach przejsciowych - jesien / wiosna. Cos w tym jest, bo wtedy posadzka jest prawie chlodna, ledwo letnia, w pokoju niby jest te 21stC a odczucie ciepla jest duzo mniej przyjemne niz jak jest srodek zimy, a posadzka jest odczuwalnie letnia (w kazdym razie cieplejsza). Niby tez jest te 21stC metr nad ziemia ale wydaje sie znacznie cieplej

    Rozwiazania:

    1. grzej do troche wyzszych temperatur w okresach przejsciowych
    2. *zakrec* troche zawor termostatyczny zeby obnizyc temperature w belce ogrzewania podlogowego - to spowoduje ze poszczegolne obwody podlogowki beda czesciej otwarte i podloga bedzie pracowac bardziej pogodowo, niz pokojowo

    Sposob nr 2 stosuj jezeli stwierdzisz ze zawory (te 1-6) sa czesciej pozamykane (przez termostaty pokojowe) niz otwarte.
  19. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Pewnie, ze robic Pora roku nie ma najmniejszego znaczenia dla odwiertow. My mamy poziome kolektory. Wychodzi polowe taniej. Jak jestes zainteresowany wal na priv
    Poziome mi nie wejdą na działkę, więc nie mam wyboru - tylko pionowe :/ szkoda, bo chętnie bym skorzystała z Twojej wiedzy - tymi wyliczeniami powalasz na kolana

    Jutro mamy tą inspekcję na budowie, ciekawa jestem czy się będą czepiać, czy tylko muszą odwalić wizytę, bo komuś się chciało pisać pisma... w każdym razie przynajmniej dziennik uzupełniony i posprzątane. Swoją drogą ciekawa jestem kto jest tak "miły".
  20. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Cytat Napisał magdalena8
    "Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót
    "


    Czy to są te chłopaki z Radomia? Pytam bo zamierzam,zacząć poszukiwać ekipy na wiosne [/quote]

    tak, to ekipa z Radomia, ale z tego co wiem, to na wiosnę mają podpisaną umowę z Arturo.
Pokaż wyniki od 24281 do 24300 z 34093