dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    to póki co teoria.....poczekajmy na te -20st.C przez kilka/naście dni i zobaczymy jak będzie, sama jestem ciekawa no chyba ze sie nie doczekamy...to też się nie obrażę tylko wtedy to będzie mega sezon grypowy i mnóstwo kleszczy...a z tym już gorzej...
  2. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Sprawdziłem na fuego - tam jest sporo kotłów w kategorii do 15kw...to i tak spory postęp, bo jeszcze jakiś czas temu kupić kocioł o mocy 15kw graniczyło z cudem....
    jest nawet Hef 12kw, ale nie umie sie doszukac jego spalania...
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    to póki co teoria.....poczekajmy na te -20st.C przez kilka/naście dni i zobaczymy jak będzie, sama jestem ciekawa no chyba ze sie nie doczekamy...to też się nie obrażę tylko wtedy to będzie mega sezon grypowy i mnóstwo kleszczy...a z tym już gorzej...
    nie wierzę w -20...zeszłej zimy, była chyba 1 noc co było -19C...a zeszła zima przecież nieporównywalna do aktualnej
    pewnie będzie tak jak piszesz - sezon grypowo-kleszczowy...
  4. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    a gdy ściśnie srogi mróz? minus dwadzieścia pięć?
    Przez te trzy dni w roku temperatura w domu spadnie do 19stopni i co ja wtedy zrobię? jak spojrzę w oczy wyziębionych dzieci? Zobaczę tam niemy wyrzut, tato, źle dobrałeś piec
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał rutino78
    a gdy ściśnie srogi mróz? minus dwadzieścia pięć?
    Przez te trzy dni w roku temperatura w domu spadnie do 19stopni i co ja wtedy zrobię? jak spojrzę w oczy wyziębionych dzieci? Zobaczę tam niemy wyrzut, tato, źle dobrałeś piec
    wlasnie wyobrazilam sobie agate mowiaca "mamo zle dobralas piec" i walnelam ze smiechu
  6. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Cytat Napisał rutino78
    a gdy ściśnie srogi mróz? minus dwadzieścia pięć?
    Przez te trzy dni w roku temperatura w domu spadnie do 19stopni i co ja wtedy zrobię? jak spojrzę w oczy wyziębionych dzieci? Zobaczę tam niemy wyrzut, tato, źle dobrałeś piec
    ha ha dobre!!!
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    a gdy ściśnie srogi mróz? minus dwadzieścia pięć?
    Przez te trzy dni w roku temperatura w domu spadnie do 19stopni i co ja wtedy zrobię? jak spojrzę w oczy wyziębionych dzieci? Zobaczę tam niemy wyrzut, tato, źle dobrałeś piec
    hehe, rozbawiłeś mnie
  8. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Jakiej firmy i jakie macie stelaże pod zabudowę w-c i czym się kierowaliście?
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Zerknąłem też na Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic - można w nim też palic ekogroszkiem
    deklarowane spalanie dla ekogroszku[kg]
    kocioł 15kw 2,34/0,78 (dla mocy nominalnej/minimalnej)
    kocioł 25kw 3,9/1.2 (dla mocy nominalnej/minimalnej)

    a tutaj dane dla Linga
    kocioł 15kw 2,18kg/h (dla mocy maksymalnej)
    kocioł 25kw 3,19kg/h (dla mocy maksymalnej)

    w skali roku różnica w spalaniu między 15kw a 25kw wyjdzie spora...
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    no ja mam 130m2 pow uż(150 po połogach) i do tego ogrzewane piwnice (75m2) - 7,7kw daje radę. CWU też nie brakuje.
    rutino78 - dla waszego domu 10-12kw w zupełnośći starczy. Temu co ci zaproponował 25kw to podziękuj od razu....
    tu nie ma się co mylić, trzeba policzyć te OZC
    ja to zawsze wszystkim powtarzam - pieniądze wydane na OZC to jedna z lepszych inwestycji podczas budowy domu
    bo piece są obierane tak jak w latach `80,`90 z zapasem, a jakże...i potem pali jak smok. Nawet jak jest tak ciepło na zewnątrz jak teraz...
    Z drugiej strony kotly rzeczywiscie musza byc wieksze niz obliczone przez OZC - z jednej strony chodzi o ich sprawnosc (deklarowana 80-90%, a rzeczywista max 70%), z drugiej jeszcze dochodzi opal - jeden bardziej kaloryczny drugi mniej, a moc zapewne liczona dla opalu "modelowego" czyli idealnego Wiec taki kociol deklarowanej mocy 16kW moze sie okazac kotlem np 8kW...
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    w skrajnym przypadku - może tak być....
  12. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Z drugiej strony kotly rzeczywiscie musza byc wieksze niz obliczone przez OZC - z jednej strony chodzi o ich sprawnosc (deklarowana 80-90%, a rzeczywista max 70%), z drugiej jeszcze dochodzi opal - jeden bardziej kaloryczny drugi mniej, a moc zapewne liczona dla opalu "modelowego" czyli idealnego Wiec taki kociol deklarowanej mocy 16kW moze sie okazac kotlem np 8kW...
    I bądź tu człowieku mądry
  13. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Nie, to wszystko zalezy od aktualnego stanu kasy w urzedzie i od tego ilu swoim znajomym wczesniej panie urzedniczki przepychaja po znajomosci najpierw te i podobne zwroty
    Nie zgodzę się z tobą w tym przypadku. Może takie przypadki miały miejsce jeszcze parę lat temu lecz obecnie wszystkie te sprawy są ewidencjonowane elektronicznie i nadzorowane przez wyższe instancje czytaj Izby Skarbowe (organ wojewódzki) To po pierwsze. Po drugie osoba dokonująca rozliczenia VZM-a tylko weryfikuje pod wzgledem prawidłowości i wnioskuje o dokonanie zwrotu w takiej bądź innej w przypadku błędów kwocie. A zwrotu dokonuje inny dział tj. księgowość za zgodą podpisaną przez Naczelnika US. O tych procedurach mówi też instrukcja Min. Fin. Zatem żaden obecnie urzędnik w US nie podłoży się bo to zaraz wyjdzie przy kontroli. A czym to grozi ano karą finansową dla pracownika i dla Naczelnika a nawet utratą pracy. Więc sory gregory ale to już nie te czasy. Czym są spowodowane różnice w szybkości załatwiania takich spraw w poszczególnych US, ano w ich ilości na danym terenie oraz ilości pracowników wytypowanych do ich weryfikacji. Ma tu tęż znaczenie ilość błędnych deklaracji bo to wydłuża ich weryfikację. A trzeba i tak zmieścić się w terminie 4 miechów. Sama weryfikacja nie należy do łatwych bo przecież w fakturach hurtownie potrafią wypisywać różne dziwne rzeczy zamiast napisać np. panele podłogowe to czasami jest jakiś tajny kod produktu.
  14. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Co do doboru mocy pieca czy to węglowego czy to PC to zgadzam się z Adiqiem że pieniądze wydane na wykonanie OZC to dobra inwestycja w zaoszczędzeniu przyszłych wydatków. Nam też wciskają PC przewymiarowane najczęściej rzędu 14 - 16 Kw a mi wyszło że max to 10 kw a powinno wystarczyć PC między 8 a 9kw.
    U nas 135 m2 pow grzanej 100% podłogówka. Ocieplenie 20cm styro na ścianach i 35 - 40 cm w stropie + WM z reku z GWC + kominek salonowy ok. 10kw. Największe straty ciepła to WM + garaż nie grzany w bryle budynku.
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rewo66
    Nie zgodzę się z tobą w tym przypadku. Może takie przypadki miały miejsce jeszcze parę lat temu lecz obecnie wszystkie te sprawy są ewidencjonowane elektronicznie i nadzorowane przez wyższe instancje czytaj Izby Skarbowe (organ wojewódzki) To po pierwsze. Po drugie osoba dokonująca rozliczenia VZM-a tylko weryfikuje pod wzgledem prawidłowości i wnioskuje o dokonanie zwrotu w takiej bądź innej w przypadku błędów kwocie. A zwrotu dokonuje inny dział tj. księgowość za zgodą podpisaną przez Naczelnika US. O tych procedurach mówi też instrukcja Min. Fin. Zatem żaden obecnie urzędnik w US nie podłoży się bo to zaraz wyjdzie przy kontroli. A czym to grozi ano karą finansową dla pracownika i dla Naczelnika a nawet utratą pracy. Więc sory gregory ale to już nie te czasy.
    He, he, he Fajnie by bylo ale sory gregory te czasy dalej sa i pojedynczy urzednik moze duuuzo, a sam naczelnik myslisz ze tez nie ma znajomych ?? Jezeli to nie te czasy to ciekawe skad ja mialem kase z VZM w miesiac od zlozenia dokumentu ? Zyjesz w utopii
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    to teraz sie przyznac który z was ma wieksze znajomosci w skarbówce skoro tak obstajecie przy swoim
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    to teraz sie przyznac który z was ma wieksze znajomosci w skarbówce skoro tak obstajecie przy swoim
    No ja jakiestam mam Ale pisanie ze osoba ktora sprawdza nic wiecej nie moze zrobic bo kase puszcza inny dzial (ksiegowosci) jest naiwne - ile razy zalatwialiscie cos w US ale nie przy okienku tylko "za kulisami" tj. tam na pietrach w pokojach? Ja wiele razy - prawie zawsze ktoras pani jest u innej na kawce (pewnie razem pasjansa ukladaja), tam przeciez kazdy kazdego zna - jak to w pracy, to jest klika i kazdy swoim pomaga i przepycha dalej Tu sie nic nie musi dziac niezgodnie z prawem - ot poprostu pani szybciej sprawdzi wniosek, pani szybciej go podpisze, a inna pani szybciej wyplaci kase
  18. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    przypomnialo mi sie ze bylem poproszony o sprostowanie. wpis na fakturze : konstrukcja stalowa a ja to mialem za garaż - blaszak i sie do...bali
  19. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    rewo pracuje w skarbówce a Adam to zna od kuchni ha,ha.Też mi sie wydaje ,że papier swoje musi odleżeć i proszę mi tu nie wciskać kitu o biednych zapracowanych urzędnikach.W to nie uwierzę,już nie raz widziałam właśnie w urzędach jedna pani drugiej pani itp.
  20. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    rewo pracuje w skarbówce a Adam to zna od kuchni ha,ha.Też mi sie wydaje ,że papier swoje musi odleżeć i proszę mi tu nie wciskać kitu o biednych zapracowanych urzędnikach.W to nie uwierzę,już nie raz widziałam właśnie w urzędach jedna pani drugiej pani itp.
    Pracowałem, ale rzuciłem to w diabły bo przy tamtych pensjach to można z zgłodu było zdechnąć. Kierownictwo ma pensje że cho cho a szeregowy pracownik to niewolnik do opierdalania i płacenia głodowej pensji z której nie można utrzymać rodziny.
    Żeby na prawde coś powiedzieć o danej pracy to trzeba naprawde coś poznać od kulis ale z autopsji a nie z opowiadań kogoś. Choć muszę przyznać że poklachulki i wizyty wzajemne na kawce bywają nadal. Dziwne że szczególnie kobiety się w tym lubują. To mnie też wk...
    Nigdzie nie jest idealnie ale pracują tam też tacy całkiem normalni ludzie a obecnie bardzo dużo młodych ale ci to szybko uciekają. Wszędzie są ludzie i ludziska i zależy na kogo się trafi.
    Na koniec mogę powiedzieć że mam znajomości w US, w końcu nadal pracują tam nadal niektórzy moi koledzy i koleżanki ale jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy żeby któregoś prosić o szybszy zwrot podatku z zeznania czy VZM-a.
Pokaż wyniki od 26081 do 26100 z 34093