dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Sebuś....mam akwa ogólne 240l , wczoraj przeżyłam szok . Akwa mam już długo, zawsze miałam ustabilizowane, więc tylko raz za ruski rok robiłam testy. A wczoraj przy podmianie coś mnie tknęło i zmierzyłam ph....kolor wody w teście powalił mnie z nóg....kurrrna zawsze miałam ph 6,5-7....a tu norrrrmalnie wczoraj pokazał 4 ....noż dwa razy mierzyłam bo myslałam że mam zwidy . I sprawa się wyjaśniła.....skąd się nagle wzięły krasnorosty na korzeniach i roślinach, dlaczego zbrojniki mi chorują , dlaczego ampularie i świderki szlag trafił .
    Zaraz wsypałam sody i włozyłam do akwa kilka muszli, podmieniłam 30% wody.....zmierzę jeszcze raz dziś i zobaczę. A z tymi cholernymi krasnorostami to nie wiem comam zrobić....chyba tylko zaciemnienie akwa na tydzień coś pomoże .
    A co , pochwalę się....


  2. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał sebo8877
    Cytat Napisał Ewelinka
    Cytat Napisał selimm
    To moze porozmawiajmy o sexie
    - ja tam lubie takie rozmowy
    ehh wy tylko o jednym
    przeca to jest forum budowlane - a sex na budowie nie wskazany jest - tam zimno, twardo, czasem mokro no i niewygonie
    że tak kogoś zacytuje
    "no way"
    ewelina ale na budowie zawsze je styropian, ciepło, miło no i miyntko

    Sebo8877
    uhm no i kuleczki styropianu w każdym zakamarku ciała
  3. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Jakby trzeba było pomóc z tymi kuleczkami to ja chętnie ...
  4. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    A Wy zaś o jednym...... .....kuleczek im się zachciewa
  5. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał daggulka
    Sebuś....mam akwa ogólne 240l , wczoraj przeżyłam szok . Akwa mam już długo, zawsze miałam ustabilizowane, więc tylko raz za ruski rok robiłam testy. A wczoraj przy podmianie coś mnie tknęło i zmierzyłam ph....kolor wody w teście powalił mnie z nóg....kurrrna zawsze miałam ph 6,5-7....a tu norrrrmalnie wczoraj pokazał 4 ....noż dwa razy mierzyłam bo myslałam że mam zwidy . I sprawa się wyjaśniła.....skąd się nagle wzięły krasnorosty na korzeniach i roślinach, dlaczego zbrojniki mi chorują , dlaczego ampularie i świderki szlag trafił .
    Zaraz wsypałam sody i włozyłam do akwa kilka muszli, podmieniłam 30% wody.....zmierzę jeszcze raz dziś i zobaczę. A z tymi cholernymi krasnorostami to nie wiem comam zrobić....chyba tylko zaciemnienie akwa na tydzień coś pomoże .
    A co , pochwalę się....


    No ładnie ładnie Moje tez 240 l - ale teraz budowa i trochę go zaniedbałem - ale już od stycznia będzię się czym pochwalić
    Jedyna rada jaką mogę Ci dać to
    1- zwiększyć zasolenie
    2 - lub zaciemnić na min 4 doby - całkowiće (ale to już wiesz)
    3. podnieść Ph do granicy 9 na 2 doby (trudne do uzyskania)

    sebo8877
  6. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał daggulka
    A Wy zaś o jednym...... .....kuleczek im się zachciewa
    no właśnie że się nie zachciewa dlatego wolę nie próbować
  7. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Dzięki za rady, Sebuś.... zaciemnię go na kilka dni-na pewno pomoże, chemię do wody daję tylko w ostateczności (nawet nie nawożę akwa , wychodzę z założenia że naturalnie to najlepiej ).

    Kuleczki to pikuś ....najlepszy jest piasek na plaży .....cholera, wszędzie wejdzie .
  8. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał daggulka
    Kuleczki to pikuś ....najlepszy jest piasek na plaży .....cholera, wszędzie wejdzie .
    i na to jest sposób.....trzeba do Chorwacji jeździć tam tylko kamyki
  9. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    hmmmm Chorwacja.

    a ja szaleje
    boje sie ze przekombinuje z tą budową i zostane z wizbą i folia na dachu jak Piejar w styczniu.
    Co radzicie?
    Wpuscic ludzi na początku stycznia na tech pieronski dach?
  10. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Malmuc - wpuścić - śniega nie bydzie na 100%

    Sebo8877
  11. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Malmuc...ja też bym wpuszczała...chociaż mrozy zapowiadają, ale raczej niewielkie i bez jakichś wielkich opadów śniegu.
    Pozdrawiam.
  12. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał sebo8877
    Malmuc - wpuścić - śniega nie bydzie na 100%

    Sebo8877
    prosze wiecej takich głosów

    jak patrze na te nasze budowe to smiac mi sie chce
    zaczeli 11 wrzesnia, ale ze prowadzili równolegle jeszcze jedna budowe to wiecie, raz byli a raz nie. Umowe podpisalismy na robote do 15 maja 2007, jeszcze wtedy człowiek nie wiedział jaka bedzie jesien i zima, no i kiedy bedzie wiosna (rok temu to chyba w maju sie zaczęła).
    Najpierw myslelismy o wyciagnieciu jedynie fundamentow, ale kurcze jak sie okazało ze jest taka pogoda to meczylismy te nasza firme do bólu. Oj mają nas dosyc.
    A od soboty moi drodzy schnie nam wieniec na piętrze
    teraz juz tylko dach
    oj kominy jeszcze
  13. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Oj i jeszcze parę innych rzeczy
    Po moich przebojach z dachem to ja radzę dać sobie spokój. Jak już Ci ułożą folię to klamka zapadnie bo ją trzeba przykryć (pono nie może być za długo na słońcu). Jak Ci będą układać na zaśnieżonym dachu to możesz mieć dziury w folii i nierówno - jak piździ to każdy chce szybko skończyć, nieważnie czy dokładnie, a efekty ocenisz dopiero wiosną. U mnie było tak, że pan Grzegorz mykał po dachu a ja dyrygowałem w którą stronę którą dachówkę przesunąć.
  14. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał malmuc
    hmmmm Chorwacja.

    a ja szaleje
    boje sie ze przekombinuje z tą budową i zostane z wizbą i folia na dachu jak Piejar w styczniu.
    Co radzicie?
    Wpuscic ludzi na początku stycznia na tech pieronski dach?
    ja bym nie ryzykowała - dach to bardzo ważny element domu i jak Ci go spierniczą to będzie nie-wesoło. a poprawki będa kosztowne.
    widziałam jak sąsiadowi zrobili dach chyba w niecałe 2 tygodnie więc lepiej poczekać na wiosnę i nie miec stresa pod tytułem "spadnie ten śnieg czy nie" - wiesz to jak jazda autobusem na gapę - może się uda a może nie tylko że tu ryzyko jest zdecydowanie droższe

    nie spadnie ten śnieg w końcu bo muszę moje nowe narty przetestować
  15. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    2 tygodnie to sporo czasu na zrobienie dachu
    zwłaszcza mojego
    140m, dwuspadowy
  16. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał Ewelinka
    Cytat Napisał malmuc
    hmmmm Chorwacja.

    a ja szaleje
    boje sie ze przekombinuje z tą budową i zostane z wizbą i folia na dachu jak Piejar w styczniu.
    Co radzicie?
    Wpuscic ludzi na początku stycznia na tech pieronski dach?
    ja bym nie ryzykowała - dach to bardzo ważny element domu i jak Ci go spierniczą to będzie nie-wesoło. a poprawki będa kosztowne.
    widziałam jak sąsiadowi zrobili dach chyba w niecałe 2 tygodnie więc lepiej poczekać na wiosnę i nie miec stresa pod tytułem "spadnie ten śnieg czy nie" - wiesz to jak jazda autobusem na gapę - może się uda a może nie tylko że tu ryzyko jest zdecydowanie droższe

    nie spadnie ten śnieg w końcu bo muszę moje nowe narty przetestować
    Zapraszam na lodowiec - tu śnieg nie jest potrzebny

    Sebo8877
  17. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał malmuc
    2 tygodnie to sporo czasu na zrobienie dachu
    zwłaszcza mojego
    140m, dwuspadowy
    Mi w blachodachówce 147 m2 ze wszystkimi obróbkami i rynnami - zrobili w 8 h

    sebo8877
  18. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    No to extrim z przeciwnej strony....mojej znajomej robią dach już 3 miesiące ....i skończyć nie mogą . Zdarzają się i tacy i tacy specjaliści....grunt to dobrze trafić .
  19. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał daggulka
    No to extrim z przeciwnej strony....mojej znajomej robią dach już 3 miesiące ....i skończyć nie mogą . Zdarzają się i tacy i tacy specjaliści....grunt to dobrze trafić .
    no ja zakładam, że panowie wchodzą na budowe i robią od początku do końca, dzień po dniu, o tej porze mam nadzieje ze nie ma wiecej budowlanych oszołomów w naszej okolicy


    przeprowadze z ludkami męską rozmowę
    jak wchodzą teraz to maja się uwijać
    jeśli zamierzaja pracować w kratke to spotkamy sie dopiero na wiosnę
  20. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    fachmany, czym przykręcić schody strychowe wręty, czy śruby?
    jakie fi, wiela na jedna strona coby sie nie huśtały za jakiś czas.
Pokaż wyniki od 1201 do 1220 z 34093