dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    przeczuwam szybkie podniesienie temperatury na forum
    Nie z mojej strony,ja chłodzę głowy




    Czyli od 27.09 do 30.11 zużycie na c.o+cwu to 723,56kWh a to przy 0,57zł/kWh=412,42zł
  2. adiqq Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    1,1250 +0,5195 zł/m3 = 1,6445 zł/m3x 105 m3= 172,67 zł
    plus
    5,99 + 11,15 abonamentowa za m-c= 17,14 zł/m-c
    chyba ceny netto podałaś.....

    u mnie aktualizacja
    30.11 - 11.12 CO+CWU
    zużycie 256kwh
    1T=63
    2T=193 (75%)
    koszt=93zł

    czyli 24.10 - 11.12
    suma=791kwh
    koszt=274zł
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    U mnie wylaczylem cyrkulacje 24/h (ktora testowo mialem wlaczona) i kurde dobowe zuzycie spadlo o 5-6kWh (w wiekszosci w drogiej taryfie)


    U mnie od konca pazdziernika do teraz:

    SUMA: 1145.1 kWh (tania: 877.12 kWh, droga: 267.98 kWh)
    KOSZT: 441.58 PLN (tania: 278.92 PLN, droga: 162.66 PLN)
  4. azwirekb WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    azwirekb Zarejestrowany: 06.04.2011 Posty: 5
    Cześć, Czy ktoś mógł by polecić mi sprawdzoną, solidną i wykonującą usługi cięcia glazury wodą w rozsądnej cenie firmę z okolic Rybnika\Żor\Wodzisławia? Potrzebuję dociąć dokładnie kilka płytek do łazienek./Artur
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał azwirekb
    Cześć, Czy ktoś mógł by polecić mi sprawdzoną, solidną i wykonującą usługi cięcia glazury wodą w rozsądnej cenie firmę z okolic Rybnika\Żor\Wodzisławia? Potrzebuję dociąć dokładnie kilka płytek do łazienek./Artur
    http://www.artline.net.pl/ciecie_strumieniem_wody.html

    Tylko jak sie orientowalem to bylo dosc drogo - chcialem pociac ~8 plytek szer. 30cm dlugosc 60cm na takie paseczki po 10x60cm to wyszlo dobrych 400-500 pln. Darowalem sobie - na maszynce to wytne, przeszlifuje papierem i bedzie super W sumie mi tych metrow troche wtedy wyszlo.
  6. pupobibi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pupobibi Zarejestrowany: 15.12.2013 Posty: 5
    Sprzedam austrotherm XPS oraz silikaty N12 i N24. Cena do negocjaci.

    Szczegóły pod mailem [email protected] lub tel. 664002204
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    tak profilaktycznie, bo ostatnio tutaj w ogóle chyba nikt nie zagląda

    Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
  8. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    faktycznie zdechło..
    wesołych świąt forumowicze!
  9. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    W przerwie między polowaniem na płytki do reszty piwnic- odwiedzam forum co wieczór. Niestety wszyscy są chyba nieobecni, albo nic na budowach się nie dzieje. A może powyjeżdżali na wypoczynek?? W każdym razie absolutnie wszystkim życzę Wesołych świąt, radości rodzinnej i spokoju. Na życzenia noworoczne przyjdzie czas.
  10. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Tym budującym i tym wybudowanym- wszystkim forumowiczom ( których nie ma:confused ) szczęścia, pomyślności i sił w Nowym Roku. Aby nam wszystkim wystarczyło cierpliwości i wyrozumienia, i by każdy dzień przynosił same radości. DO SIEGO ROKU!!!!!
  11. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!!
  12. tomekatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekatomek Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 129
    Gdzie tanio można kupić deski szalunkowe (ławy) lub wynająć szalunki systemowe (strop) ?
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał halina46
    W przerwie między polowaniem na płytki do reszty piwnic- odwiedzam forum co wieczór. Niestety wszyscy są chyba nieobecni, albo nic na budowach się nie dzieje.
    raczej to pierwsze. To taka prawidłowość...przychodzi się tutaj podczas pudowy i jeszcze trochę po skończeniu. Bardzo dobrze to widać, zaglądając do historii tego wątku...przekształconego potem w grupę.
    Pojedynczy ludzie zaglądają tutaj jeszcze długo po zakończeniu budowy (jak np Adam - bo on chyba ostatnio tu był najaktywniejszy ze "starych" użytkowników - ale i on w którymś z wątków tematycznych zadeklarował, ze robi sobie przerwę od forum.
    Nie ma "nowych" forumowiczów z regionu, albo się tutaj nie wypowiadają i wątek umiera....przykre i smutne - ale prawdziwe....
  14. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    no, zdycha na naszych oczach.
    szalunkw systemowych na allegro bym szukał. A potem przeliczył czy na pewno się opłacają, mi się nie opłacało.
    Przecież drewniane stemple i deski po budowie z łatwością sprzedasz.
  15. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał tomekatomek
    Gdzie tanio można kupić deski szalunkowe (ławy) lub wynająć szalunki systemowe (strop) ?
    Tomekatomek tu zobacz http://forum.muratordom.pl/group.php...=18&do=discuss

    na dwóch ostatnich stronach są deski używane i inne rzeczy
  16. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał adiqq
    raczej to pierwsze. To taka prawidłowość...przychodzi się tutaj podczas pudowy i jeszcze trochę po skończeniu. ......
    Nie ma "nowych" forumowiczów z regionu, albo się tutaj nie wypowiadają i wątek umiera....przykre i smutne - ale prawdziwe....
    Są, są Czytają ,czytają ale pisanie wymaga poświęcenia więcej czasu a w trakcie budowy czasu brak bo człowiek musi się doktoryzować z tematów o jakich wcześniej nie miał pojęcia ( że takie w ogóle istnieją ) i roboty po pachy.

    Poza tym myślę że jak nowi o coś pytają i dostają odpowiedzi typu: zapytaj się swojego kierownika budowy
    to potem się już boją pytać

    Pozdrawiam
  17. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Witam i ja się melduję jako regularny czytacz (ostatnio trochę mniej z powodu problemów technicznych z komputerem i netem). No i od razu mam pytanie (mam nadzieję, że pomożecie, a nie odeślecie np do kierownika budowy ) Mam wrażenie w ogóle, że trochę się zagapiliśmy w grudniu, bo myśleliśmy, że będzie ZIMA i postanowiliśmy czekać do wiosny z pracami wewnątrz, a tutaj taka pogoda. W każdym razie, pytanie: szukam ekipy do tynków c-w, tzn niby mam za 24zł/mkw, ale może ktoś kogoś chętniej poleci i np powie czy się da taniej. No i szukam dobrych ludzi do wylewek, czy np ktoś może polecić jeszcze kogoś poza tym, co jest w odpowiednim wątku na naszej grupie. a jeśli nie macie nikogo do polecenia, to powiedzcie choć jaka to jest dobra cena za wylewki.

    No i oczywiście życzę w Nowym Roku wszystkim budującym, aby sprawnie wykończyli swoje budowy, a nie budowy ich... A tym pobudowanym... co by się fajnie mieszkało.
  18. amian3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amian3 Zarejestrowany: 01.10.2011 Posty: 47
    Witam.
    Mam dylemat a mianowicie czy płytom k/g nie zaszkodzi wilgoć od świeżych posadzek?
  19. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    No, nareszcie się zameldowali- bo już myślałam, ze wszyscy się obrazili.
    Elmagra, tynkarzy Ci poleciłam - Kuba Sacha- podpytaj, powie co i jak.
    Wylewki- też dałam namiar , naprawdę super fachowcy- przekonasz się sama. Taniej nie znajdziesz, ja "obleciałam" pół powiatu i przeprowadziłam mega casting, nie ma i już. Ci co są na rynku mają dużo roboty i trzymają ceny. Jedynie przyjezdni jakoś potrafią robić taniej- ale nie wszyscy chcą- opłacalność zależy od metrów i odległości.
    Dobra cena za wylewki to 12- 13 zł/m2 ( bez materiału tj. piasek plus cement).
  20. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    u mnie wylewki wyszły swietnie, tynki zresztą też. Wszystko jest w namiarach.
    Ale co do wylewek to teraz umówiłbym się na samą robociznę, a cement i piasek kupi sam. Bo co będzie jeśli trafisz na cwaniaka, który zaoszczędzi na cemencie?
    o wylewkach i płytach GK było niedawno, od wylewek mamy sporą wilgoć przez kilka dni. Po jakichś dwóch tygodniach, do wywietrzonego domu nie bałbym się wstawić płyty.
    co do tynków to jednak mamy środek zimy. Za tydzień zrobi się -15 i co będzie z tynkami?
Pokaż wyniki od 33081 do 33100 z 34093