dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Bydgosko-Torunska
  1. EKOGROSZEK SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EKOGROSZEK Zarejestrowany: 16.06.2010 Posty: 69
    Witam,

    Poszukuje prokektana z okolic Dabrowy Chelminskiej - mam do zrobienia projekt zagospodarowania dzialki i zmiany w projekcie budowlanym
  2. p.p.h.u mirko SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p.p.h.u mirko Zarejestrowany: 11.05.2010 Posty: 24
    Panie emjot27 nie słyszałem takiego czegoś ze smierdzi. Napewno miejsca jest troszkę wiecej niż w 2 komorowym. Jeśli chodzi o to czy mniej śmierdzi to niech Pan zapyta producenta może on coś wiecej na ten temat wie. Ja mam takie szambo i tylko brzydko pachnie w trakcie wypompowywania
  3. p.p.h.u mirko SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p.p.h.u mirko Zarejestrowany: 11.05.2010 Posty: 24
    papuch jeśli chodzi o te komory to sam sobie juz na to pytanie odpowiedziałaś. Nie wiem czy Pani ma obraz zasady dziaania ? Nie jest to tak ze odrazu nastepuje rozdzilenie masy stałej od wodnej szambo musi nabrać odpowiedniej obietości ścieków. Ja osobiście nie spodkałem sie z problemem nie wypompowania gestych odpadów. W poniedziałek bede w kraju i poszukam nr do firmy u ktorej zamawiałem ja szamba Nie pamietam czy to była ta firma z linku ktory podałem
  4. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    Cytat Napisał p.p.h.u mirko Zobacz post
    Panie emjot27 nie słyszałem takiego czegoś ze smierdzi. Napewno miejsca jest troszkę wiecej niż w 2 komorowym. Jeśli chodzi o to czy mniej śmierdzi to niech Pan zapyta producenta może on coś wiecej na ten temat wie. Ja mam takie szambo i tylko brzydko pachnie w trakcie wypompowywania
    To bardzo bym prosił o namiary na tą firmę. Gdzieś przeczytałem, że jedna z nich, nie jest godna polecenia, ze względu na słabej jakości materiały, które używają do budowy zbiorników. Podobno zdarzały się przypadki wycieku. Nie pamiętam jednak, która to była firma. Jak znajdę ten temat to go załączę. Co do smrodu z szamba, to logiczne, że pachnieć ono nie będzie Chodziło mi tylko o to, żeby wskazać róznice - jaki jest cel zastosowania dwóch komór? - Jakie to ma praktyczne zastosowanie?
  5. Monika_A SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika_A Zarejestrowany: 08.05.2007 Posty: 24
    C.d. "gdzie kupic szambo". Mam trzy namiary:
    1. PROBUD
    2. TRANS-BET
    3. JESBET.
    Co wybiorę - nie wiem. Rozesłałm emaile i zobaczę co oferują. Dam zanc co z tego wyszło. A może już ktoś współpracował z w/w firmami? Może coś podpowiedzie?
    Pozdrawiam
  6. papuch DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    papuch Zarejestrowany: 06.06.2009 Posty: 908
    celdom musisz mnie z kimś mylić bo u mnie nie można POŚ ze względów na plan zagospodarowania w którym jasno było to określone jeszcze przed budową ;-(
    Musimy miec szambo pytanie teraz ile m3? W projekcie mam 9m3 ale czy to kogoś zaboli jeśli zrobię 10m3 albo 12m3? Myślę że cenowo różnica nie jest kolosalna a metrowo ... no jest większy luzik bo tak często nie trzeba wypompowywać.
    Jutro zadzwonię na namiar do szamba który podała PatiJ , mam jeszcze firmę polecaną przez mojego majstra od murów - też z Radomia - nazywa się Rolbud. Niestety na ich stronie nie ma cennika więc trzeba dzwonić.
    pozdrawiam
  7. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    Papuch Kiedy chcecie to szambo zamawiać? Ja myślałem dopiero jak mi założą wodę czyli gdzieś pod koniec września. Moglibyśmy razem zamówić, może by jakiś rabat dali
  8. p.p.h.u mirko SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p.p.h.u mirko Zarejestrowany: 11.05.2010 Posty: 24
    Witam jakiś czas temu wysyłałem osobie z forum namiary na firme u ktorej ja zamawiałem szambo. Jesli chodzi o mteriał to musi byc odpowiedni posiadaja atesty daja papiery na to. Wiec wydaje mi sie ze nie ma opcji zeby to przeciekało.Nikt jeszcze mi sie nie skarzył. {To namiary na firme która robi szamba betonowe z atestami[48} 321-53-85 lub 502-037-636 My bralismy jakiś czas temu szambo 8 tys litrow koszt był 1800zł plus transport 800zł oni załatwiali sobie druga osobe. Uwazam ze to i tak tańsze jest od budowania bo trzenba kupic materiał i zapłacic fachowcowi . Nie orietowałem sie jaka jest nazwa firmy gdyz ja nie zarabiam na pośrednictwie. Klienci sami płaca my jedynie nadzorujemy i podłączamy z domu do pojemnika rury Dzwonią ok tydzień, przed kiedy przywiozą i na jakom godzi. Wystarczy wykopać dziurę a oni to stawiają nawet jeśli jest woda w środku otworu.} Dzwoncie i pytajcie. Tak jak pisałem nie jestem posrednikiem mam ich z gazety zawsze klijeci byli zadowoleni sami sobie dzwonili i załatwiali ja tylko dawałem namiary i nadzorowałem i podłączałem jedynie
  9. meehowy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    meehowy Zarejestrowany: 22.04.2007 Posty: 301
    Cytat Napisał papuch Zobacz post
    u mnie nie można POŚ ze względów na plan zagospodarowania w którym jasno było to określone jeszcze przed budową
    Szczerze? Ja bym zrobil POS i sie niczym nie przejmowal, a potem ja legalizowal, jak tylko nadarzy sie okazja (np. precedens w postaci zgody na POS u ktoregos z sasiadow nieobjetych miejscowym planem). Protokol z odbioru i testu szczelnosci szamba podpisuje kier-bud, wiec nikt nie bedzie sprawdzal, co naprawde masz. Takie 10m3 trzeba co miesiac oproznic => koszt roczny ~1200 PLN, masakra... A z punktu widzenia przepisow to paranoja, ze gmina nie daje zgody na POS bo np. planuje zrobic za iles lat kanalize, a rownoczesnie nie jest wstanie skontrolowac celowo nieszczelnych szamb i wylewania ich zawartosci na pola.

    Michal
  10. abigaill SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abigaill Zarejestrowany: 01.02.2008 Posty: 88
    Racja racja, sporo osób mówi,że jak nie dostaną zgody na POŚ to i tak zrobią.Nasza gmina zgodę daje bez problemu,kiedyś podobno nawet do tego dopłacała.
    A możecie polecić kogoś od POŚ,wiem o Alfa tech bodajże,wszyscy od nich braliście?


    Uroki mieszkania w mieści - chodzą kibole pod oknami i wyją
  11. meehowy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    meehowy Zarejestrowany: 22.04.2007 Posty: 301
    abigaill, nie wiem czy wszyscy, ale ja tez jestem alfa-techowiec, bo "grupa polecila" Zbiornik 2,5 m3 w uzytkowaniu od 2 lat, wlasnie ostatnio zrobilem pierwsze oproznienie. Raz, ze sie zaleca co 2 lata oczyszczalnie tez oproznic, a dwa - ze bylem ciekaw czy wszystko dziala prawidlowo. Jedyne do czego moglbym sie przyczepic w alfa-techowym rozwiazaniu, to jakosc niektorych materialow - rozsaczanie i napowietrzanie zrobione na normalnych ponacinanych rurach kanalizacyjnych - troche samorobka, ale dziala Pan od wywozu nieczystosci narzekal na srednice otworu do oczyszczania (chyba 200mm), ze nie widac "jak wybral".

    Pozdrawiam,

    Michal
  12. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    Cytat Napisał meehowy Zobacz post
    Szczerze? Ja bym zrobil POS i sie niczym nie przejmowal, a potem ja legalizowal, jak tylko nadarzy sie okazja (np. precedens w postaci zgody na POS u ktoregos z sasiadow nieobjetych miejscowym planem). Protokol z odbioru i testu szczelnosci szamba podpisuje kier-bud, wiec nikt nie bedzie sprawdzal, co naprawde masz. Takie 10m3 trzeba co miesiac oproznic => koszt roczny ~1200 PLN, masakra... A z punktu widzenia przepisow to paranoja, ze gmina nie daje zgody na POS bo np. planuje zrobic za iles lat kanalize, a rownoczesnie nie jest wstanie skontrolowac celowo nieszczelnych szamb i wylewania ich zawartosci na pola.

    Michal
    Wszystko pięknie do czasu. U mnie też nie ma możliwości zbudowania POS gdyż mieszkam w strefie ekologicznej - w pobliżu są studnie głębinowe - Gdybym zrobił sobie taką samowolkę to ochrona środowiska i gmina tak by mnie urządziła, że te koszty o których wspominasz, znacznie by przewyższyły. Sąsiad poradził mi , abym zamówił sobie szambo dwukomorowe. Dzięki temu, te gęste ścieki gromadzone były by w pierwszej komorze a woda, była by w drugiej. Sąsiad wsypuje raz do czasu preparat bakterii do szamba a drugi zbiornik wylewa na ogród :| a ten pierwszy opróżnia raz na kilka miesięcy. Ja osobiście jakoś tego nie widzę, ale zastanawiam się czy jest sens inwestowania w taki zbiornik skoro za max 3 lata będzie u mnie kanalizacja.

    Co sądzicie?
  13. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    Mam ambitny plan aby samemu ocieplić poddasze. Trochę tego jest bo sam dach ma około 300 m2. Wełny pewnie będzie mniej, ale i tak jest to hardcorowe zajęcie. chcę to zrobić samemu, gdyż 5 do 8 tyś zł nie chodzi piechotą (od 15 do 25 zł za m2) a tyle właśnie zażądali fachowcy za wykonanie takiej usługi. Ma mi pomóc ojciec, który już kiedyś samemu ocieplał swój dom więc jakieś doświadczenie ma. Ja mam natomiast do was pytanie, bo słyszałem już wiele sprzecznych informacji. Chodzi o to, że mam krokwie o wysokości 18cm. Nie mam deskowanego dachu, jest tylko folia i dachówka. Mój inspektor nadzoru radził mi, żeby kupić wełnę 20cm gdyż po pewnym czasie i tak się "skurczy" ?!?!?! Fachowcy natomiast twierdzą wręcz odwrotnie, że nie należy brać więcej niż 15cm bo wełna mineralna ma właściwości rozprężające i za kilka lat może zwiększyć swoją objętość a nie jest wskazane, aby wypychała folie pod dachówkę. Radzono mi też, żeby brać 15cm plus dodatkowo na całość jeszcze 5 cm. Moje pytania do was
    - co o tym sądzicie?
    - Druga sprawa, jakiej firmy wełnę polecacie i gdzie w okolicach Bydgoszczy najtaniej można ją zamówić?
    - O ile kładzenie wełny między krokwie wiem jak wygląda (papiaki i sznurki) to zastanawiam się, jak najlepiej układać wełnę na całości? Przybijać gwoździkami do krokwi czy wpychać w trakcie montaż stelażu z płytami K-G?
  14. 7tonik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    7tonik Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 630
    Ja też sam kładłem. Bardzo ważne, aby zapewnić ciągłość ocieplenia z izolacją ściany.
    Co do grubości, to zależy, jaką wełne kupisz. Ja kładłem twardą pakowaną tak jak styropian. Taką nie za bardzo ściśniesz . Natomiast te maty zwijane w rolki myślę, że spokojnie można upchnąć. Ważne, abyś miał markową membranę dachową z możliwością dosunięcia waty do niej. Niestety dla tych tanich trzeba zrobic dylatację między watą , a folią. Jeśli nie masz okien połaciowych, to myślę, że powinieneś dać conajmniej 20+15 albo 15+15 waty. Przy oknach połaciowych 20+10 albo 15+10 (ze względu na wykończenie okien).
    Ja kupowałem watę poprzez internet, wyszedł tir waty, więc transport był w cenie.
    Druga warstwa zdecydowanie między stelaż . Pamiętaj o maseczkach przy kładzeniu waty, strasznie pyli i chol....nie drapie(w zależności od rodzaju waty). Długi rękaw obowiązkowy
  15. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    7tonik Dzięki za info. Mam okna dachowe gdyż jest to poddasze użytkowe czy to oznacza, że mam dawać mniejszą ilość wełny tylko przy oknach czy wszędzie. Jest tego sporo, dlatego przeraża mnie trochę koszt inwestycji samej wełny. Jeżeli chodzi o folie, to podobno - nie znam się, kupił ją dekarz - jest to jedna z lepszych folii, nie pamiętam nazwy, ale wygląda jakby była z jakiegoś materiału, kolor szary. Pisał Pan o twardej wełnie, z tego co widzę, to wychodzi znacznie drożej czy jest ona lepsza od tej rolkowanej czy po prostu wygodniejsza w układaniu? W ogóle jakiej firmy Pan zamawiał i skąd dokładnie - jaki sklep internetowy czy allegro?
    Pozdrawiam.
  16. hrhrhr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hrhrhr Zarejestrowany: 11.09.2009 Posty: 164
    Cytat Napisał papuch Zobacz post
    celdom nie można POŚ ze względów na plan zagospodarowania w którym jasno było to określone jeszcze przed budową ;-(
    Chyba o mnie chodziło, to jeszcze raz powtórze. O ile nie ma wyraźnego zakazu czy to warunakch zabudowy czy planie zagospodarowania - ze względu na strefę ekologiczną (tak ma emjot27) POŚ zgłosić można. Tzn wystarczy ze w warunkach jest szczelny zbiornik - szambo, do czasu wybudowania kanalizy. Przeszłam całą procedurę i potwierdzam, że można mimo problemów ze strony Starosty bydgoskiego.
  17. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    hrhrhr
    Nie rozumiem, to znaczy że również mogę wywalczyć POŚ? czy nie?
  18. hrhrhr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hrhrhr Zarejestrowany: 11.09.2009 Posty: 164
    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    hrhrhr
    Nie rozumiem, to znaczy że również mogę wywalczyć POŚ? czy nie?
    o Ile w miejscowym planie bądź warunkach nie masz wyraźnego zakazu Starosta może oprzeć swój sprzeciw tylko i wyłącznie na tym zapisie art. 30 pr. budowlnego 7.*Właściwy organ może nałożyć, w drodze decyzji, o której mowa w ust. 5, obowiązek uzyskania pozwolenia na wykonanie określonego obiektu lub robót budowlanych objętych obowiązkiem zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli ich realizacja może naruszać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub spowodować:
    1) zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia;
    2) pogorszenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków;
    3) pogorszenie warunków zdrowotno-sanitarnych;
    4) wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.

    W naszym przypadku Starosta nie udowodnił że zachodzi któraś z w/w przesłanek więc Wojewoda uwzględnił odwołanie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.
  19. emjot27 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    emjot27 Zarejestrowany: 15.07.2009 Posty: 542
    Cytat Napisał p.p.h.u mirko Zobacz post
    Witam jakiś czas temu wysyłałem osobie z forum namiary na firme u ktorej ja zamawiałem szambo. Jesli chodzi o mteriał to musi byc odpowiedni posiadaja atesty daja papiery na to. Wiec wydaje mi sie ze nie ma opcji zeby to przeciekało.Nikt jeszcze mi sie nie skarzył. {To namiary na firme która robi szamba betonowe z atestami[48} 321-53-85 lub 502-037-636 My bralismy jakiś czas temu szambo 8 tys litrow koszt był 1800zł plus transport 800zł oni załatwiali sobie druga osobe. Uwazam ze to i tak tańsze jest od budowania bo trzenba kupic materiał i zapłacic fachowcowi . Nie orietowałem sie jaka jest nazwa firmy gdyz ja nie zarabiam na pośrednictwie. Klienci sami płaca my jedynie nadzorujemy i podłączamy z domu do pojemnika rury Dzwonią ok tydzień, przed kiedy przywiozą i na jakom godzi. Wystarczy wykopać dziurę a oni to stawiają nawet jeśli jest woda w środku otworu.} Dzwoncie i pytajcie. Tak jak pisałem nie jestem posrednikiem mam ich z gazety zawsze klijeci byli zadowoleni sami sobie dzwonili i załatwiali ja tylko dawałem namiary i nadzorowałem i podłączałem jedynie
    Dzwoniłem. Pani przez telefon wszystko wyjaśniła. W przypadku szamba jednokomorowego 10m3 razem z transportem i montażem wychodzi 3 tyś zł netto. Brutto jest to 3600zł. Trochę dużo! Pytałem się, czy musi być faktura, a ona mi na to, że tak bo inaczej nie odbiorą mi szamba. W zeszłym tygodniu dzwoniłem do pozostałych firm z okolicy Radomia, które również się tym zajmują, twierdzili, że faktura nie jest konieczna - wystarczy że dostanę certyfikat. Jak to jest na prawdę?
    Powiem szczerze, że 3600 zł to zdecydowanie za dużo.
  20. 7tonik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    7tonik Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 630
    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Pisał Pan o twardej wełnie, z tego co widzę, to wychodzi znacznie drożej czy jest ona lepsza od tej rolkowanej czy po prostu wygodniejsza w układaniu? W ogóle jakiej firmy Pan zamawiał i skąd dokładnie - jaki sklep internetowy czy allegro?
    Pozdrawiam.
    O jakości świadczy współczynnik przenikania ciepła (im mniejszy-tym lepiej). Dla mnie była o tyle wygodniejsza, że trzymała się między krokwiami bez dodatkowego mocowania-tylko na wcisk(zależy od rozstawu krokwi, u mnie średnio 80cm. Kupiłem ISOROC w http://pemdystrybucja.pl. Również styropian u nich zamawiałem. Najlepiej się zwrócić mailowo o przygotowanie oferty. Wtedy zazwyczaj sa już przyzwoite ceny, które można jeszcze negocjować.
    Co do grubości ocieplenia przy oknach połaciowych, to oczywiście dotyczy całej powierzchni poddasza użytkowego.
    Na nieużytkowym pozostawiłem 15cm między krokwiami i 30cm na podłodze nad sufitem. Ocieplenie dachu jest bardzo istotne i tutaj nie warto oszczędzać.
Pokaż wyniki od 13621 do 13640 z 15661