dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Bydgosko-Torunska
  1. PrzemoBDG STAŁY BYWALEC (min. 300)
    PrzemoBDG Zarejestrowany: 11.08.2004 Posty: 359
    Czy ktoś ma namiary na sprawdzoną firmę do wykonania zewnętrznej podbitki dachu? Z góry dziękuję.
  2. Aga - Żona Facia Lider FORUM (min. 2800)
    Aga - Żona Facia Zarejestrowany: 19.08.2005 Posty: 3317
    RobertEs i jak kuchnia się sprawuje? Jesteście zadowoleni?
  3. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Jeżeli chodzi o okna to ja stawiam na M&S. Mam w mieszkaniu, moi rodzice mają i ja też będę mieć. No chyba, ze cena mnie zabije.
    Witam wszystkich i ciebie Ago
    nie udzielałam się tutaj , ale korzystam z wolnej chwili -więc jestem

    Jeśli chodzi o okna M&S to moja skromna uwaga - SĄ PIĘKNE

    wiem bo mam , zamawiałam je w lutym a czekałam 9 tygodni bo takie u nich terminy. A co do ceny myślę że za drewniane okna to przyzwoita cena .

    Pozdrawiam
  4. RobertEs STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RobertEs Zarejestrowany: 27.10.2005 Posty: 418
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    RobertEs i jak kuchnia się sprawuje? Jesteście zadowoleni?
    Super. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Jak będziesz w Murowańcu to zapraszamy
  5. cudlaty_zbiczek WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cudlaty_zbiczek Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 1
    Witam wszystkich!
    Jestem tutaj świeżynka całkowita. Przymierzam się do budowy bądź zakupu domu. Wszyscy macie dość spore doświadczenie. Mam do Was pytanie:
    Ile kosztowało by wybudowanie domu o około 150 m2 użytkowych z poddaszem?
    technologia tradycyjna bez zbędnych fajerwerków.
    Z góry dziękuje za poradę.
  6. jgosik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jgosik Zarejestrowany: 08.05.2006 Posty: 137
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Cytat Napisał niu
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    niu pochwal się co u Ciebie?

    elba - chciałabym Tobie pomóc, ale ja jeszcze nie ruszyłam z budową. Nie wiem gdzie jest dobry czarnoziem i ogrodzenia dobre robią. Ale jak będę wiedziała to dam znać.

    macs - witamy! Dużą masz działkę? Jaki dom budujesz?

    Witaj Aga !!!

    Ty to jesteś taki dobry duszek tego forum!

    U mnie same dobre rzeczy! W końcu zrobliśmy dach. Śliczny zresztą. Niesmak po firmie Słowińskich pozostał. Każdemu odradzę tę firmę. Nie pisałam wcześniej o nich, ale teraz mogę. Co mi tam? Wiem, że czytują to forum i przez moje posty zrobiłam przykrość Wykonawcy, który mnie do nich skierował żebym zbaczyła dachówkę. W szczegóły nie będę się zagłębiała, ale ogólnie rzecz ujmując chcieli zagrać nieuczciwie podbierając klientów (czyt. mnie ) naszemu Wykonawcy. Na szczęście nie udało się to Państwu Słowińskim. Podpisałam umowę z fajnym Wykonawcą, którego będę wychwalać po wsze wieki i jeśli tylko ktoś szuka dekarza to chętnie się podzielę! Słyszałam, że ktoś inny pisał na temat tej firmy z Białych Błót. Nie wiecie w jakim wątku? Bo w naszym nic nie znalazłam...

    A teraz szukam bramy garażowej i drzwi wejściowych. Pomożecie?

    Pozdrawiam!!!
    [/b]
    niu ja na razie mam trochę więcej czasu, ale od sierpnia już go nie będę miała. Dlatego tak często zaglądam na forum. I interesuję co porabiają inni. A może nie powinnam się interesować, może to niektórym nie odpowiada. Sama nie wiem, czasami mam wątpliwości.

    Fajnie, że napisałaś o Słowińskich. W sobotę usłyszeliśmy też same negatywne opinie o tej firmie. Szkoda, że tak się dzieje. W ten sposób szybko stracą klientów.

    Aga właściwie dzięki Tobie zaglądam na nasze forum, tak jak ktoś powiedział jesteś dobrym duszkiem naszej grupy i tak niech będzie dalej
  7. RobertEs STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RobertEs Zarejestrowany: 27.10.2005 Posty: 418
    Cytat Napisał cudlaty_zbiczek
    Witam wszystkich!
    Jestem tutaj świeżynka całkowita. Przymierzam się do budowy bądź zakupu domu. Wszyscy macie dość spore doświadczenie. Mam do Was pytanie:
    Ile kosztowało by wybudowanie domu o około 150 m2 użytkowych z poddaszem?
    technologia tradycyjna bez zbędnych fajerwerków.
    Z góry dziękuje za poradę.
    Hmm
    150m2, bodowa met. tradycyjną, dach dwuspadowy
    musisz liczyć ok. 200tys
    w tym już wykończeniówka (oczywiście bez luksusu - marmuru itp)
    i wiele pracy musisz włożyć swojej.

    pozdrawiam i powodzenia
  8. Aga - Żona Facia Lider FORUM (min. 2800)
    Aga - Żona Facia Zarejestrowany: 19.08.2005 Posty: 3317
    jgosik dziękuję Tobie bardzo
  9. cemik1 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cemik1 Zarejestrowany: 18.06.2006 Posty: 739
    Czy możecie polecić firmę do posadzek maszynowych z Torunia lub Bydgoszczy (i oczywiście okolicy)? Jaka może być cena za m2 (usługa+materiał) wraz z ułożeniem izolacji (folia i styropian)?
    Umówiłem się już prawie na ręczne wylewanie, ale po lekturze forum chcę jeszcze sprawdzić maszynowe. Podobno jest lepsza posadzka (w to akurat wierzę średnio, bo wszystko mogą popsuć fachowcy) i szybciej można ułożyć parkiet.
    No i jeszcze gdzie można kupić w okolicy włókno polipropylenowe, które na tym forum jest szeroko plecane do wylewek? Jak spytałem się w "moich" hurtowniach to robili (lub jeszcze większe).
  10. elba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elba Zarejestrowany: 21.04.2006 Posty: 50
    witam : posadzki miksokret - Katafiasz tel. 609516924, ni pamietam ceny, bo to mąż jest od negocjacji ale zaręczam , ze dobra - mój ma taki sposób, że sprawdza parę ekip tych polecanych oczywiscie i porównuje ceny pozdrawiam
  11. darekm SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darekm Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 71
    Cytat Napisał elba
    witam : posadzki miksokret - Katafiasz tel. 609516924, ni pamietam ceny, bo to mąż jest od negocjacji ale zaręczam , ze dobra - mój ma taki sposób, że sprawdza parę ekip tych polecanych oczywiscie i porównuje ceny pozdrawiam
    No proszę, to już 3 miejsce z którego trafiam na tego Pana - wszyscy go zachwalają. W przyszłym tygodniu bedzie u mnie robił wylewki i mam nadzieję, że też będę mógł dołączyć do grona zadowolonych klientów.

    Poszukuję namiarów na sprawdzoną okipę do ocieplenia i elewacji. Możecie kogoś polecić?
  12. alex_ ELITA FORUM (min. 1000)
    alex_ Zarejestrowany: 20.08.2005 Posty: 1617
    Cytat Napisał darekm
    Cytat Napisał elba
    witam : posadzki miksokret - Katafiasz tel. 609516924, ni pamietam ceny, bo to mąż jest od negocjacji ale zaręczam , ze dobra - mój ma taki sposób, że sprawdza parę ekip tych polecanych oczywiscie i porównuje ceny pozdrawiam
    No proszę, to już 3 miejsce z którego trafiam na tego Pana - wszyscy go zachwalają. W przyszłym tygodniu bedzie u mnie robił wylewki i mam nadzieję, że też będę mógł dołączyć do grona zadowolonych klientów.

    Poszukuję namiarów na sprawdzoną okipę do ocieplenia i elewacji. Możecie kogoś polecić?

    Aga Faciowa zapisz ten numer to jest podłogowy Tasiji
    szczerze powiedziawszy szukałam numeru bez powodzenia
    ale jak zobaczyłam nazwisko jak by piorun we mnie strzelił

    generalnie mamy przez nich wylaną podłogę na gotowo
    i nie jest żle poza tym że mamy trochę niezamierzoną różnicę poziomów z powodu konstrukcji i zero jest na ławie, także trudne było zrobienie kawałków przy ścianach, a mojemu mężusiowi nie podobało się że szef ekipy za dużo kręcił nochem, a to mu się nie podoba (piasek) a to tamto jest potrzebne itd. powinien robić na to na czym się zna i tyle, a nie marudzić

    pozdrawiam

    PS ale jest kilka ekip zależy kto na kogo i jaki dzień trafi
  13. Graczyk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk Zarejestrowany: 06.04.2006 Posty: 941
    No witam

    Powiedzcie proszę ile Kilo Watów (chyba tak to się piszę kW ) macie na umowach z Rejonem. Ja miałem 16 ale teraz zmieniłem na 12 i nie jestem pewien ile tego zamówić.
    Planuję domek 142 m.kw., ogrzewanie w piecu gazowny, gotowanie też woda użytkowa też. Może będzie rekuperator, na 100% będzie kominek z DGP.
    Co sądziecie czy te 12 wystarczy czy za jakiś czas będzie znów trzeba zwiększać.
  14. cemik1 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cemik1 Zarejestrowany: 18.06.2006 Posty: 739
    Cytat Napisał Graczyk
    No witam
    Co sądziecie czy te 12 wystarczy czy za jakiś czas będzie znów trzeba zwiększać.
    Wystarczy.
    Tak naprawdę wiąże się to z opłatą za moc zamówioną. Nie wiem, czy jeżeli zapłaciłeś już za 16kW to zwrócą ci różnicę (wynosi ona 4kW*130,65PLN). Później zawsze możesz domówić. Nie ma z tym żadnych problemów.
    Jest jeszcze jadena sprawa. Wielkość mocy zamówionej wiąże się z wielkością zabezpieczenia przedlicznikowego - to znaczy na ile amperów wstawią ci bezpiecznik (automat) przed licznikiem. W Bydgoszczy dla 16kW jest to 25A a dla 12kW 20A (sieć trójfazowa). Musisz sprawdzić, jakie masz zabezpieczenia w swojej skrzynce rozdzielczej w budynku. Jeżeli są większe lub równe niż te przed licznikiem (w złączu przed budynkiem) to możesz spodziewać się problemów. Najpierw będzie wywalało zabezpieczenie w złączu i w najlepszym wypadku będą czekałe cię częste spacery do skrzynki w długie zimowe lub jesienne wieczory.
    Tak naprawdę zabezpieczeń 20A i większych wymaga mały przemysł, spawarki (ciebie to pewnie nie dotyczy bo wszyscy fachowcy o tym wiedzą), ogrzewanie elektryczne (też, bo jest to raczej drogi interes) i przepływowe ogrzewacze wody. Czasami mogą być problemem kuchnie i piekarniki elektryczne, ale te przeważnie mają też opcję podłączenia do 400V (międzyfazowego) i wtedy prąd zabezpieczeń jest niższy.
    Jest to trochę zawiłe ale nie takie rzeczy musiałaś już pewnie rozwiązywać. Możesz zawsze wrócić do pierwszego słowa odpowiedzi.
    Wystarczy.
  15. Fidlos_Diablos SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos Zarejestrowany: 10.07.2006 Posty: 88
    Witam wszystkich Forumowiczów. A teraz coś z zupełnie innej beczki. Ja się co prawda jeszcze nie buduję, ale mam taki zamiar. Wobec powyższego usilnie usiłuję zakupić działkę budowlaną w okolicach Bydgoszczy i niestety same porażki. Napiszcie i pomóżcie jak to najlepiej zrobić. Dodam, że interesują mnie lokalizacje: Tryszczyn, Łochowo i Łochowice, ewentualnie Murowaniec. Może macie jakieś namiary lub adresy, llub po prostu napiszcie jak WY kupiliście swoją działkę.
  16. Graczyk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk Zarejestrowany: 06.04.2006 Posty: 941
    Cytat Napisał cemik1
    Cytat Napisał Graczyk
    No witam
    Co sądziecie czy te 12 wystarczy czy za jakiś czas będzie znów trzeba zwiększać.
    Wystarczy.
    Tak naprawdę wiąże się to z opłatą za moc zamówioną. Nie wiem, czy jeżeli zapłaciłeś już za 16kW to zwrócą ci różnicę (wynosi ona 4kW*130,65PLN). Później zawsze możesz domówić. Nie ma z tym żadnych problemów.
    Jest jeszcze jadena sprawa. Wielkość mocy zamówionej wiąże się z wielkością zabezpieczenia przedlicznikowego - to znaczy na ile amperów wstawią ci bezpiecznik (automat) przed licznikiem. W Bydgoszczy dla 16kW jest to 25A a dla 12kW 20A (sieć trójfazowa). Musisz sprawdzić, jakie masz zabezpieczenia w swojej skrzynce rozdzielczej w budynku. Jeżeli są większe lub równe niż te przed licznikiem (w złączu przed budynkiem) to możesz spodziewać się problemów. Najpierw będzie wywalało zabezpieczenie w złączu i w najlepszym wypadku będą czekałe cię częste spacery do skrzynki w długie zimowe lub jesienne wieczory.
    Tak naprawdę zabezpieczeń 20A i większych wymaga mały przemysł, spawarki (ciebie to pewnie nie dotyczy bo wszyscy fachowcy o tym wiedzą), ogrzewanie elektryczne (też, bo jest to raczej drogi interes) i przepływowe ogrzewacze wody. Czasami mogą być problemem kuchnie i piekarniki elektryczne, ale te przeważnie mają też opcję podłączenia do 400V (międzyfazowego) i wtedy prąd zabezpieczeń jest niższy.
    Jest to trochę zawiłe ale nie takie rzeczy musiałaś już pewnie rozwiązywać. Możesz zawsze wrócić do pierwszego słowa odpowiedzi.
    Wystarczy.
    Zawiłe nie zawiłe ale zrozumiałe Musze powiedzieć że całkowicie rozwiałeś moje wątpliwości. Wielkie dzięki.
    To może z innej beczki... Powiedzcie proszę ile zapłaciliście swojemu architektowi adaptującemu projekt za wykonanie projektów przyłączy wod-kan i gaz. do budynku. Właśnie moje papiery zostały odesłane do poprawek ponieważ nie było tam takich projektów (a one nie są wymagane na tym etapie) i choć nie było to musze je zlecić bo mapki do celów projektowych stracą ważność.
    Pozdrawiam
  17. Aga - Żona Facia Lider FORUM (min. 2800)
    Aga - Żona Facia Zarejestrowany: 19.08.2005 Posty: 3317
    Cytat Napisał Fidlos_Diablos
    Witam wszystkich Forumowiczów. A teraz coś z zupełnie innej beczki. Ja się co prawda jeszcze nie buduję, ale mam taki zamiar. Wobec powyższego usilnie usiłuję zakupić działkę budowlaną w okolicach Bydgoszczy i niestety same porażki. Napiszcie i pomóżcie jak to najlepiej zrobić. Dodam, że interesują mnie lokalizacje: Tryszczyn, Łochowo i Łochowice, ewentualnie Murowaniec. Może macie jakieś namiary lub adresy, llub po prostu napiszcie jak WY kupiliście swoją działkę.
    Witaj ! Szukaj w "Anonsach", pytaj znajomych, sołtysa, wójta, w gminie.
  18. elba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elba Zarejestrowany: 21.04.2006 Posty: 50
    hej hej pilnie poszukuję czarnoziemu , wie ktoś może coś na ten temat?
  19. cemik1 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cemik1 Zarejestrowany: 18.06.2006 Posty: 739
    Cytat Napisał Graczyk
    ile zapłaciliście swojemu architektowi adaptującemu projekt za wykonanie projektów przyłączy wod-kan i gaz. do budynku. Pozdrawiam
    Uzgodniłem 500PLN za wod-kan (na mojej działce nie ma gazu). Muszę jednak wykonać mapkę (300PLN) bo minęło już pół roku i ta, którą mam jest podobno nieważna.
  20. Marczysław FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marczysław Zarejestrowany: 27.05.2006 Posty: 145
    Cytat Napisał fidlos_diablos
    witam wszystkich forumowiczów. A teraz coś z zupełnie innej beczki. Ja się co prawda jeszcze nie buduję, ale mam taki zamiar. Wobec powyższego usilnie usiłuję zakupić działkę budowlaną w okolicach bydgoszczy i niestety same porażki. Napiszcie i pomóżcie jak to najlepiej zrobić. Dodam, że interesują mnie lokalizacje: Tryszczyn, łochowo i łochowice, ewentualnie murowaniec. Może macie jakieś namiary lub adresy, llub po prostu napiszcie jak wy kupiliście swoją działkę.
    na pewno są wolne działki w murowańcu,
    pzdr
    marczysława
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 15661