dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Bydgosko-Torunska
  1. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Witam - i mnie tu dawno nie było . Buduję na bydgoskim Błoniu.Rafał - czym ocieplasz piwnicę .Jestem natym etapie i mam dylemat : metoda lekka mokra czy , jak często widzę ten lepszy styropian i folia ? Ceny wydają się wyrównane. Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze budują - Marzena
  2. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    A może styropian i ścianka dociskowa?
    Grzegorz

    PS. Ja w pobliżu Błonia - tylko dopiero na wiosnę...
  3. kazyaka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazyaka Zarejestrowany: 20.11.2002 Posty: 17
    Cześć Forumowicze

    Muszę mieć ogródek i święty spokój dlatego jestem tu z Wami
    Obecnie przerabiam etap wyboru działki, podobają mi się północne okolice Bydgoszczy. Ostatnio byłem w Tryszczynie, ceny działek uzbrojonych (woda, kanalizacja, prąd)ok. 25 zł.
    Planuje postawić drewniany dom szkieletowy. Szkoda, że nikt na tym forum nie buduje takiego domku, fajnie by było popatrzeć i skorzystać z doświadczeń. A może znacie kogoś kto ma taki domek lub może ktoś się odezwie ?
    Tymczasem do fundamentów mamy duuużo wspólnego.
    życzę wszystkim budującym ciepłych dni
    zbyszek
  4. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Grzesiu! Przeglądnęłam wątek w tył i już wiem ,że budujesz Na Wzgórzu. Przechodzę tamtędy schodząc od czasu do czasu do Geanta , więc wiosną będę szukała co się zaczyna budować. Okolica robi się coraz milsza - już i na Lubelskiej pojawiają się nowe domy. Dzięki za radę - takie ściany byłyby pewnie najlepsze , ale są najdroższe - niestety .Pozdrawiam Marzena
  5. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    A no właśnie - ta okolica (a głównie sąsiedzi) to jedyne, co mnie martwi...
    Nie wiem, jak się ma cena ściany fundamentowej bez i ze ścianką dociskową - ale chyba nie są to aż tak duże różnice? Jeżeli jeszcze zastosujesz styropian ekstrudowany, to koszty będą pewnie porównywalne. Konkretnych kwot nie znam
    pozdrawiam
    Grzegorz
    PS. Zdaje się, że też budujesz z Porothermu?
  6. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Grzegorz! Okolica romantyczna(te widoki na B-szcz), a sąsiedzi , jak wszędzie , najważniejsi ci najbliżsi. To zawsze los na loterii. Pierwszego dnia budowy miałam 7 razy Straż Miejską . Sąsiad ,na szczęście dalszy ,postanowił sprawdzić wszystko. Przy wywozie humusu na cały dzień musiałam zatrudnić kogoś do zamiatania ulicy po każdym przejeździe ciężarówki. Więc na kwestię sąsiadów popatrz optymisyczniej. Inspektor nadzoru i murarze zmówili się i wycenili mi tą ściankę jak normalną ścianę - więc odpadła .Chcę budować z Porothermu 44. Pozdrowienia dla wszystkich z bydgosko -toruńskiego Marzena
  7. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    On 2002-11-24 01:59, Marzena wrote:
    Grzegorz! Okolica romantyczna(te widoki na B-szcz), a sąsiedzi , jak wszędzie , najważniejsi ci najbliżsi. To zawsze los na
    Fakt, że okolica ładna. A sąsiedzi? Ja im źle nie życzę, ale pędzą baaardzo niezdrowy tryb życia. Może do czasu, aż się tam wprowadzę...
    Marzena, możesz się podzielić informacjami na temat ekipy i uzgodnionych kosztów? Ja mam na razie 4 oferty: stan surowy z dachem wyceniono mi (sama robocizna!) od 33 do 65 tys!!! Trochę się obawiam, czy ten najtańszy dałby sobie radę, a na tych droższych mnie nie stać - na razie będę negocjował ceny. Czy orientowałaś się już, jakie upusty możesz dostać na materiały?
    Dowiedziałem się, że przy ścianie jednowarstwowej nie musi być tej ścianki - też z niej rezygnuję.
    pozdrawiam
    Grzegorz
    PS. Moje ma być ok. 100 m2 zabudowy, częściowo podpiwniczone + poddasze użytkowe, pod dachówką
    Grzegorz
  8. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Grzegorz ! My po długich namysłach wybraliśmy model budowania w którym podpisujemy umowy na każdy etap.Do tej pory buduje ta sama ekipa ale to wygoląda tak - umowa- ławy -sprawdza insp.nadz.-rozliczenie -następna umowa -ściany piwnic itp. Zaczęliśmy budowę 4.X., a 22.XI.kładliśmy strop nad piwnicą. Cena robocizny za ok. 150 m.kw. z całkowitym podpiwniczeniem wydaje mi się ,że wyjdzie (z dachem i ociepleniem piwnicy)do max 45 tys.Ale to będę wiedziała jak zaleję wieniec,ocieplę i zasypię ściany. Materiały kupujemy i dowozimy sami- buduje się tez rodzina - więc bierzemy więcej i negocjujemy zniżki . Bloczki mieliśmy z Betoru - jesteśmy zadowoleni. Stemple przywieźliśmy z Nadlesnictwa Zielonka. Ogólnie własny dowóz powoduje,że można jeszcze taniej wszystko kupić. Pozdrawiam Marzena Dlaczego masz częściowe podpiwniczenie? Uskoki w ławie są trudne i drogie .
  9. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    Ile płaciłaś za bloczki i beton (sztukę i m3)? Mnie oferują po ok. 2 zł - nie wiem, czy to dużo, czy nie...
    A podpiwniczenie częściowe (i uskoki w ławie) wynika z ukształtowania terenu - od strony północnej ściany fundamentowe miałyby ponad 2 m - bez sensu byłoby nie robić piwnicy.
    pozdrawiam
    Grzegorz
  10. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Grzegorz! Za bloczki 2,15 zł ale były z CEMI , tak samo beton zamawialiśmy wyłącznie na CEMI - wyszedł około 160,00 zł z dowozem (i pompą ),CEMI 1T - średnia cena 300,00 zł. Ogólnie piwnice nie wyszły tak drogo - żałuję tylko ,że nie zdążyliśmy ich ocieplić i zalać wieńca. No cóż - murarze chyba liczyli na brak zimy. Teraz wszystko zakrywamy i zaczynamy przygotowywać się (materiały itp.) do ruszenia , mam nadzieję , w lutym. Pozdrawiam - Marzena
  11. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    co to CEMI??? I beton za 300 zł? nie bardzo rozumiem...
    grzegorz
  12. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    CEMI to cement bez dodatkOw. Wszystkie inne mają dodatki popiołów,żużla itp. Tak samo jak zamawiasz beton to nasze betoniarnie dodadzą Ci popiołu z EC .Nie jestem bardzo przesadna ,ale uważam ,że w nowym domu będzie tyle chemii ,że nie muszę sama jej sobie sobie dodawać .Za 300,00zł kupowałam tonę cementu na zaprawę. Miałam po poprzedniku głęboki wykop - korzystniej było budować piwnicę niż kombinować z ławami.Pozdrawiam - czy już masz ekipę ? Marzena
  13. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    Gdzie kupowałaś beton? Mi oferowano po ok. 160 zł/m3 + dowóz i pompa płatne ekstra. Z ekipą (wyborem) walczę nadal...
    Grzegorz
  14. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    W Baumacie - ale ,nie ukrywam, poszukałam znajomych. Z Baumatu bylam zadowolona - solidni i punktualni. Wydaje mi się ,że zwykle w ofercie mają własny dowóz , a pompy polecają. Bloczki miałam z Betoru - też nie narzekam - solidni. Dość tanie drzewo na stemple przywiozłam sobie z leśnictwa w Zielonce. Pozdrowienia Marzena
  15. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    Dzięki
    Grzegorz
  16. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Cos w bydgosko-toruńskom zamarło życie budowlane.................
  17. grzegorz2 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    grzegorz2 Zarejestrowany: 27.08.2002 Posty: 520
    Ścięło mrozem (a teraz chyba zasypało)
  18. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Witam Wszystkich po dłu...........giej nieobecności. Od 3 mies mieszkam już we własnym domu.Wszystkim Forumowiczom z Kujaw i Pomorza życzę Wszystkiego Najlepszego oraz Spełnienia Marzeń Mieszkaniowych w nadchodzącym 2003 roku.
  19. Marzena STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Marzena Zarejestrowany: 04.08.2002 Posty: 379
    Szczęśliwego Nowego Roku !!!
  20. wojas SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojas Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 50
    Witam po dłuższej ciszy. Najserdeczniejsze życzenia noworoczne dla wszystkich, wytrwałości w budowaniu i dobrych fachowców.
    Muszę przyznać, że wykończeniówka mnie wykańcza nerwowo, czasowo i finansowo, nie ma czasu, a co najgorsze i ochoty, na nic innego. W międzyświąteczny weekend kładłem kafelki w salonie, w najbliższy to samo w kuchni i jadalnie. Będzie trochę czyściej i przyjemniej. Płytki kupiłem 60x60 w I gatunku, ale różnice na szerokości płytek są do 2mm - i jak tu robić dobrą robotę? Mam pytanie odnośnie drzwi wewnętrznych - jakieś dobre namiary? Znam już oferty firm tj PORTA, SOKÓŁKA, URZĘDOWSKI. Porta wydaje się najbardziej korzystna, ale może macie lepsze pomysły, chętnie skorzystam z doświadczeń.
    Pozdrawiam
    Wojtek

    PS
    Moze ktos potrzebuje na budenek gospodarczy blaszaka? Mam na zbyciu.
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 15661