dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Bydgosko-Torunska
  1. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Grupo nasza, moze macie ochote sie spotkac live.
    Moja dzialka jest do dyspozycji. Przypomne ze w Lochowie.
    Jest grill, wc,krzesla i stolik pelen komfort.
    Co wy na to?
    Pozdrawiam
    Maciej


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Macias dnia 2002-06-11 16:03 ]</font>
  2. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Pawell jak dobrze pamietam przymierzales sie do projektu D06.
    Zlokalizowalem w/w projekt w Lochowie.Wykonczony i zamieszkany.
    Moge podac namiar.
    Maciej
  3. Pawell SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pawell Zarejestrowany: 18.01.2002 Posty: 76
    Świetnie, bardzo chętnie poznam namiary na D06.
    Chyba wszyscy pilnie budują, bo nie ma żadnego odzewu na Twoją propozycję spotkania. Jeżeli odwiedzałbym D06 mógłbym wpaść zobaczyć Twoje realizowane marzenie.
    Chciałbym ruszyć z budową pod koniec sierpnia, szukam na razie ekipy budowlanej która by doprowadziła dom do stanu surowego otwartego. Może możesz kogoś polecić i wiesz gdzie warto zaopatrywać się w materiały?
    pozdrawiam Paweł

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-06-17 20:47 ]</font>
  4. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Wyslalem Ci mailem numery telef.
    Tak wiec mozemy sie umowic, serdecznie zapraszam na dzialke.
    Pozdrawiam
    Maciej
  5. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    PAWPIWO gdzie jestes?
  6. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Jestem. Jak juz wspomniałem,buduję sie w Turze od IX 1999. Skorzystałem z gotowego projektu D04 do którego dobudowany został garaż. Obecnie jestem na etapie wykańczania wnętrza. Mamy zamiar wprowadzić się na jesieni tego roku. Czy ktoś z Was będzie używał kominka jako ogrzewania podstawowego ?
  7. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Garaż dobudowałem po lewej stronie wejścia. Przylega czołowo do tej małej sypialni. Zmieniłem również konstrukcję dachu,zastosowałem kratownicę i dach dwuspadowy kryty blachą dachówkową.Sciany gazobeton i 10 styropianu. Klej na siatce. Jest to moim zdaniem najtańszy sposób na własne M.
  8. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    To dosc duze zmiany zrobiles. Szczegolnie z dachem, czy duzo taniej wyszlo? Jaki kolor blachodachowki. Co do ocieplenia, tak samo bede robil. A jaki kolor elewacji, z tym mam problem.
    Juz od roku sie zastanawiam, zastanawiamy bo z sasiadem. Buduje blizniaka. M jak mieszkanie, raczej na wlasne D - jak dom.
    Brzmi bardziej dostojnie. Na stronie Muratora w projekcie D04 nie ma kominka, a ty w ktorym miejscu go postawiles.
    Qurcze tez juz bym chcial sie wprowadzic na jesien. Nie ukrywam ze Ci zazdroszcze, ale pozytywnie. Musimy sie kiedys skrzyknac i umowic na wizje lokalna naszych domow.
    Zycze powodzenia.
    Aha , odnosnie ogrzewania kominkowego to w "szukaj" wpisz, pare tematow bylo poruszanych na ten temat.
    pozdrawiam
    Maciej
  9. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Kominek umiejscowie przy ściance przylegajacej do pomieszczenia gospodarczego. Jednak sam kominek zamontuję krótko przed wprowadzeniem. Blachodachówke mam koloru ciemnej cegły. Nad rozwiązaniem elewacji jeszcze się zastanawiam. Jak już wspomniałem mam klej na siatce,może będzie to tynk lub farba elewacyjna. Jedenak w tych dwóch przypadkach będzie to kolor kremowy. Budujac dach dwuspadowy zaoszczędziłem około 30 %(odpady blachy). Rezygnując z poddasza mieszkalengo i zastosowanie kratownicy pozwoliło jeszcze zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.
  10. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    To fajnie zaoszczedziles 30% to duzo, powieszchnia parteru jest dosc duza to dla 3-4 odobowej rodziny wystarczy. Blacha koloru ciemnej cegly mojej zonce sie podobal, ale przekonalem ja na grafitowy.
    Jestem przed wyborem tynkow, i tak caly czs sie zastanawiam.
    W sobote jestem umowiony z majstrem ktory kladzie tynki gipsowe maszynowo.Moze lepiej i taniej plyty g/k. Za metr tynku gipsowego w/w majster bierze 20zl. I tu sa zdania podzielone. Masz jakies doswiadczenie w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Maciej
  11. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    A gdzie Panowie z Niemcza i Osielska, Pata i Slagor dolaczcie do naszej grupy.
    Maciej
  12. Monisia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monisia Zarejestrowany: 19.04.2002 Posty: 36
    Witam wszystkich Klubowiczow,
    musze sie z Wami podzielic radosna nowina wlasnie wczoraj nasza dzialke opuscila ostatnia ekipa fachowcow - dekarze. Takze jestesmy juz bardzo szczesliwi, szybko poszlo, ale jeszcze musze sie uzbroic w cierpliwosc do przyszego roku.
    Co do propozycji Maciasa, to z checia skorzystam jak jeszcze bedzie chetny, ale dopiero po zasluzonym urlopie, na ktory sie wlasnie wybieram.
    Pozdrawiam
    Monia
  13. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Monisia zawsze chetny
    Zapraszam, ale juz po twoim urlopie. Zycze przyjemnego wypoczynku.
    Gratuluje ukonczonych prac.
    Maciej
  14. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Macias w swoim domu mam płyty G-K ,są to napewno najtańsze tynki wewnętrzne. Tradycyjne tynki wapienno-cementowe wychodzą taniej,pod warunkiem że ma się taniego majstra. Jaką masz powierzchnię całkowitą, mój dom po tych zmianach ma około 110 m kw. Napewno zaadoptuję jeszcze strych, raczej stryszek który może mieć około 50 m kw.
  15. wojas SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojas Zarejestrowany: 07.06.2002 Posty: 50
    Witam wszystkich,

    Monisia, mowiac, ze maz sie pozniej odezwie, miala wlasnie mnie na mysli. Jak wspomniala Monisia ukonczylismy wlasnie pierwszy planowany etap budowy, stan surowy. Musze przyznac, ze milo sie teraz patrzy na ten dom, mimo ze nerwy mam mocno potargane przez ostatnie 3 miesiace. Co do opini o ekipach budowlanych to moge z czystym sumieniem polecis ciesle i ekipe dekarska (od wyceny do montazu). Murarzy najchetniej wyeksmitowal bym gdziej na Syberie, bo straszne z nich papudraki.
    macias, moje zdanie odnosnie tynkow. Gipsowy Knaufa kosztuja z robocizna 20zl/m, cementowo - wapienne 13zl/m, plyty g-k - to zalezy czy ze stelarzem czy bez, czy robisz samemu czy nie. Tynki gipsowe polozyl ostatnio moj kolega w pawlowku i przykre ma doswiadczenia. Po pomalowaniu pierwsza warstwa wyszly wszystkie niedorobki. Skonczylo sie tym ze musieli biedacy poprawiac Cekalem (2 razy) wszystkie sciany a do idealu i tak daleko, reszte niedorobek ukryja odpowiednim oswietleniem pomieszczen. W zwiazku z tym pilnuj swojej ekipy straszliwie (jak kazdej zreszta). Co do cementowo wapiennych, to opinie sa tez podzielone (jak na kazdy inny temat) sa zwolennicy jednych i drugich. Cene znam bo mam namiary na firme ktora to robi ale ich nie polecam. Ja, lub my z Monisia, bedziemy robic sciany z plyt g-k. Powody - 1. budowalismy z Solbetu na cienka spoine 24cm, w zwiazku z tym sciany sa proste i mozna kleic bez stelazu na cienki klej, 2.zrobimy to sami, jak cos spie..... toto bedziemy miec pretensje do siebie. 3. powierzchnia plyt jest na pewno rowniejsza niz jakikolwiek tynk, tylko trzeba dokladnie obrobic spoiny. Tak mi sie wydaje przynajmniej na tym etapie budowy. jak poloze plyty to dam wam znac czy zmienilem zdanie. Zreszta najpierw pojde zobaczyc jak poszlo z tym problemem Genosowi (POZDRAWIAM).
    Ja rowniez smigam na urlop nad nasze piekne morze!

    trzymajcie sie, odezwiemy sie w sprawie grilla!!!
    Wojtek.
  16. slagor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slagor Zarejestrowany: 04.06.2002 Posty: 59
    Witam grupę Bydgoską. Jak ktoś już napisał zostałem posiadaczem ziemskim w Osielsku. Na razie jestem na etapie szukania wszystkiego i jestem coraz bardziej przerażony. Zawsze chcieliśmy mały ładny domek z uwagi na niewielką i nie rozwojową rodzinkę ( zkładamy, że będzie nas ubywało jeszcze przez jakiś czas zanim się pojawią nowe pokolenia ).Wybór projektu to horror. Był już dom na 102, potem myśleliśmy o czymś małym z agrobisu, dzisiaj myślę ( na razie sam ) o archipelagu i Klementynce lub Grażce. Co wybrać ?? Większość piszących tylko narzeka na ekipy budowlane i po woli każdy staje się własnym kierownikiem budowy. Moje przerażenie jest tym większe, że nie mogę ( wg. stanu na dzień dzisiejszy) niestety bywać na budowie. Może kiedyś. Głowa mi pęka od możliwości wyboru materiałów ściennych Silka, gazobeton, komórkowy, ceramika i do tego wsządobylski styropian.Ja się w ogóle na tym nie znam, dlatego potrzebuję projekt w którym nie będzie poprawek i ekipę, która to wybuduje. Kiedy zacznę?? Sam jeszcze nie jestem zdecydowany. Na działce brak wody i prądu ( woda ma być do końca roku - zobaczymy ) Myślę, że kupiłem działkę z perspektywą budowy za 2,3 lata, lecz, kiedy stałem się jej właścicielem zmieniłem poglądy - jak wielu i zacząłem "kuć"-dom musi stanąć do końca 2003 roku.
    Pozdrawiam forumowiczów W przyszłości chętnie zasięgnę rad i wskazówek.
  17. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Pawpiwo, mam calkowitej powie. 240m2. Mieszkalnej powie. do otynkowania 120m2 co daje 300m2 scian.Pozostale 120m2 to piwnica nie uzytkowa.
    Maciej
  18. Macias FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 267
    Pawell, chce Ci podac ulice na ktorej jest D06 ale z przykroscia musze napisac ze tam nie ma tabliczki z nazwa ulicy.
    Moge Ci opisac dojazd ale to moze byc nie najlepszy pomysl.
    Mozemy sie umowic na mojej dzialce lub telefonicznie.
    Jezeli odpowiada taka forma odpisz gdzie mam podac numery.

    Slagor nie poddawaj sie, ciesze sie ze dolaczyles do naszej grupy.
    Tak prz okazji, jakie sa ceny ziemi w Osielsku?
    Pozdrawiam
    Maciej
  19. Pawell SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pawell Zarejestrowany: 18.01.2002 Posty: 76
    Nie ma problemu, zdzwonię się z Tobą jak znajdę trochę czasu na oglądnięcie D06. Wiadomości możesz przesłać na mail-a lub priva, jak chcesz-
    czytam że zarówno Macias jak i Pawpiwo pokryliście dach blachodachówką, Pawpiwo dach dwuspadowy ,taki właśnie będę miał około 145 m2,- możesz zdradzić ile zapłaciłeś za więźbę,robociznę, blachę i obróbki? (zastanawiam się nad dachówką ceramiczną lub betonową)
    pozdrowienia Paweł

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-06-24 10:43 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-06-24 10:45 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-06-24 10:45 ]</font>
  20. pawpiwo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawpiwo Zarejestrowany: 19.06.2002 Posty: 120
    Macias masz znacznie większy dom jak mój "mały" domek. Ja u siebie mam tylko około 180 m kw. ścian. To jest połowę tego co Ty. Ja w swoim domu, aby nie pogrążać sie w dodatkowych kosztach zrezygnowałem z piwnicy. Teraz rozpoczynając budowę na pewno zmienił bym kilka założeń technicznych. Jednak nadal chciałbym aby był to dom w stylu bungaloow. Zmienił bym może technikę budowania murów, obecnie dość poważnie rozważyłbym budowanie z bloczków styropianowych.
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 15661