dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
lubelskie
  1. Górnik_Lublin SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Górnik_Lublin Zarejestrowany: 08.02.2009 Posty: 47
    Cytat Napisał kasia1981
    nikt z was nie moze się podzielić namiarami na swoją ekipę do murowania.sami murowaliście czy co?
    a może byli do bani?!
    Kasia poszło na priva, pozdr Krzysiek
  2. czrwony_2005 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czrwony_2005 Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 13
    Witam wszystkich forumowiczów Lublina i okolic!!!

    Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zrobię coś nie tak.

    Niedługo przystępuję do budowy niewielkiego domu w technologii szkieletowej, tzw. Kanadyjczyka w malowniczej miejscowości Nasutów (10km od Lublina gmina Niemce).
    Z braku czasu budowę domu chciałbym powierzyć jednej firmie wyspecjalizowanej w budowaniu szkieletowców, ale z reguły nie wykonują one fundamentów, mam pytanie może ktoś z już pobudowanych poleci jakąś firmę-ekipę do wylania fundamentów.

    Dla zainteresowanych dodam, że dom według projektu DOM NA 102 ( D09S L) pracowni Muratora w technologii szkieletu lekkiego a dla osób lub firm, które mogłyby mi pomóc w sprawie fundamentów w załączeniu kilka skanów projektu fundamentu.




  3. Cron SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cron Zarejestrowany: 10.07.2008 Posty: 26
    Cytat Napisał dorciaz
    Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami
    Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????
    Dzieki
    Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej
  4. dorciaz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dorciaz Zarejestrowany: 20.02.2009 Posty: 101
    Cytat Napisał Cron
    Cytat Napisał dorciaz
    Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami
    Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????
    Dzieki
    Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej
    Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają
    Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....
    Może ktoś mi pomoze?
    dzieki z góry
  5. dorciaz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dorciaz Zarejestrowany: 20.02.2009 Posty: 101
    Cytat Napisał vincent_vega
    Cytat Napisał dorciaz
    Dzieki bardzo
    a gdzie w Lublinie znajde Oknoplast?
    Przedstawiciel Vitroplast Lublin ul. Koncertowa 9 tel. 081-740-43-37, e-mail [email protected]
    Dziekuje bardzo Podjedziemy
  6. katpro SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katpro Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 33
    Do czrwony_2005
    My też budujemy w Nasutowie. Z ekipą to może być bardzo ciężko, przeważnie wszystkie sa już zajęte-- nasza też.
    Wiem, że koło stacji paliw w Nasutowie buduje się właśnie dom- młoda, ale solidna ekipa ( dokladnie z tyłu za stacją, przy drodze na las). Może oni się zgodzą, chociaż wiem, że też mają dużo pracy.
    Pozdrawiam!!!
  7. Mixer4all SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mixer4all Zarejestrowany: 30.10.2007 Posty: 93
    Witam,

    Jak kształtuja sie ceny za wykonczeniowke w Lublinie a konkretnie:
    - glazura
    - terakota/gres
    - biały motaż
    - obudowa kominka

    Dziekuje za pomoc.
  8. czrwony_2005 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czrwony_2005 Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 13
    Do katpro

    Dzięki za informację z tą ekipą, będąc w Nasutowie pójdę i zagaję.

    Gdzie dokładnie na Niwce buduje ta sprytna ekipa, bo nasza działka leży też przy tej drodze do lasu (około 200m za stacją benzynową), koło takiego białego domu z czerwoną dachówką.

    Miło jest spotkać na forum ludzi z przyszłego sąsiedztwa, którzy wcześniej rozpoczęli budowę swojego domu, czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

    scan wyrysu z naszą lokalizacją

  9. GK7 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GK7 Zarejestrowany: 17.05.2005 Posty: 31
    Cytat Napisał vincent_vega
    Cytat Napisał dorciaz
    Ja bylam w OknoDom i proponują:
    Salamander,okucia Roto,profil 3D,szyby 1,0 -białe,plastikowe
    cena chyba przyzwoita...bo spodziewałam sie wiekszej
    co myślicie?
    A ja wybrałem jednak okna z Okno Plastu, pomimo że mam dobre doświadczenia z oknami z Okno Domu. Wybrałem Okno Plast, bo wydaje mi się, że za niewiele wyższą cenę oferuje lepszy standard. Mają większy wybór jeśli chodzi o kształty ram, dokładniejsze wykończenia i o wiele krócej się czeka jeśli chodzi o produkcję nietypowych kształtów (np. łuki). Do tego zwracają uwagę na takie detale jak np. listwa na dole każdej ramy dzięki której nie zbiera się w szczelinach brud.
    My mamy okna z Oknoplastu - Kraków już ok 2 lat, kupowalismy w Lubartowie i jak narazie spisują sie bez zarzutu, rok temu spece od tarasów potłukli nam szybę, w drzwiach balkonowych, czała procedura od zgłoszenia do wymiany trwała tylko 4 dni i naprawdę bylismy pozytywnie zaskoczeni, sądzilismy ze z Krakowa to bedzie jechała ok 2 tygodni.

    W innej kwestii, chciałam zapytac czy instalował ktoś tego typu ogrodzenie http://www.allegro.pl/item642722057_...producent.html chciałabym zobaczyć to na zywo,
    Mam też prośbę czy mógłby ktoś podzielic sie doświadczeniem jezeli chodzi o ogrodzenie, jakiej firmy z jakiego materiału itp.
  10. dardurdka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka Zarejestrowany: 08.11.2007 Posty: 5235
    A ja chciałabym zapytać czy ktoś miał do czynienia z dość znanymi tu u nas na lubelszczyźnie tynkarzami, p. Tudrujem, czu "Tudrujkami" jak też ich nazywają???
  11. Cron SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cron Zarejestrowany: 10.07.2008 Posty: 26
    Cytat Napisał dorciaz
    Cytat Napisał Cron
    Cytat Napisał dorciaz
    Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami
    Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????
    Dzieki
    Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej
    Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają
    Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....
    Może ktoś mi pomoze?
    dzieki z góry
    Ja płaciłem za podsypkę coś koło 100-150 zł, a do murowania 200 zł tylko nie pamiętam jaka wywrotka. Kopalnia Kruszywo w Wandzinie koło Niemiec. Pewnie do ciebie wiecej by chcieli, ale zawszę można się dogadać
  12. finlandia REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    finlandia Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 13132
    Odnośnie szyby:
    nie musiała ona jechać z Krakowa. W Lubartowie jest oddział Glaspolu - zrobienie szyby to 2 dni.
    Chociaż Oknoplast używa szyb innego producenta i w Twoim wypadku rózniła by się teoretycznie ramką przyszybową.
    Nie mniej jednak 4 dni to bardzo dobry czas i jeśli przyjechała z Krakowa - to chylę czoła.
    pozdrawiam
    p.
  13. MiG 2+1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MiG 2+1 Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 1
    Witam wszystkich budujących z Lublina i okolic!
    Budujemy ten nasz W27-12a akurat kończą nam stawiać dach!
    Może komuś z Was został metrowy kawałek taśmy kominowej ołowianej PBFLEX czerwonej?
    Baardzo chętnie odkupimy.
  14. ho***e SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ho***e Zarejestrowany: 05.03.2009 Posty: 28
    Cytat Napisał soNIa_m
    ....architekt tez poszukiwany, najlepiej sprawdzony......
    z gory dziekuje!
    Witam
    A w jakiej sprawie ten architekt? Bo ja jestem architektem (Puławy i okolice).
    Info na stronie www
    Pozdrawiam
  15. Leszek23 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leszek23 Zarejestrowany: 02.04.2009 Posty: 34
    Witam wszystkich budujących.
    Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.
    Pozdrawiam
  16. dorciaz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dorciaz Zarejestrowany: 20.02.2009 Posty: 101
    Cytat Napisał Cron
    Cytat Napisał dorciaz
    Cytat Napisał Cron
    Cytat Napisał dorciaz
    Potrzebuje conajmniej 5 dużych wywrotek piachu -takiego do obsypania fundamentów,czyli moze być z gliną,marglem i innymi tego typu dodatkami
    Może mi ktoś podpowie gdzie kupie tanio taki piach....A moze ktoś ma ziemie????
    Dzieki
    Zaeży skąd jesteś. Szukaj w okolicy im bliżej tym taniej
    Krępiec,przy Świdniku....Dzwoniłam do Mełgwi i tego gorszego nie mają
    Dzwoniłam do Piask,ale tam strasznie drogo....
    Może ktoś mi pomoze?
    dzieki z góry
    Ja płaciłem za podsypkę coś koło 100-150 zł, a do murowania 200 zł tylko nie pamiętam jaka wywrotka. Kopalnia Kruszywo w Wandzinie koło Niemiec. Pewnie do ciebie wiecej by chcieli, ale zawszę można się dogadać
    Nie moge znaleść poprzez przegladarke numeru tel.Mozesz mi podac?
    dziekuje bardzo
  17. apieczyk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    apieczyk Zarejestrowany: 26.11.2007 Posty: 124
    Cytat Napisał vaclav
    A przy okazji. Może ktoś mógłby polecić dobrą firmę, która kompleksowo zamontuje mi szambo. Chodzi mi o całość, bo te oferty, które do tej pory dostałem polegają na tym, że przywożą mi szambo i "wrzucają" do dołka, ale muszę go sobie sam wykopać. Boję się, że przy takiej opcji nikt nie będzie się poczuwał do tego, żeby zrobić dobrze i zgodnie z projektem. Kopacz pewnie zapyta gdzie i jak głęboko ma kopać (a skąd ja mam wiedzieć np. jak głęboko). "Szambiarze" wstawią szambo do wykopu takiego jaki będzie i też nie będą przejmować się szczegółami. Chyba, że źle myślę. W każdym razie namiary na sprawdzoną firmę bardzo mile widziane.
    Valcav, ja też zacząłem rozglądać się w tym temacie. W tamtym roku dostałem ofertę na szambo dwukomorowe (chyba 8m3) za 6,2 tys. ... ale to chyba ciut za dużo. Teraz dostałem namiar na ekipę, która ręcznie kopała i wylewała, ale jak zadzwoniłem, to człowiek powiedział, że się nie podejmie bo nie ma kto u niego tego robić, robią też zwykłą budowlankę i nie ma czasu ani sił. Będę jeszcze dzwonił do jednego człowieka. Jakbyś znalazł fachowców ze swojej strony to też daj znać.
  18. wiktor lublin WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiktor lublin Zarejestrowany: 28.05.2009 Posty: 5
    [quote="anetabo"]
    Cytat Napisał s-waldek
    Czy lepiej z bloczków jak w projekcie, czy lany z gruchy?
    W przypadku lanego w gruncie, czy ocieplać od strony zew. styropianem przytwierdzanym do wykopu długimi gwoździami (porada fachowca na forum) ?
    Czy przed wykopami ściągać humus (ziemia uprawna –trawa z koniczyną)?
    to sie robi tak bierze sie koparke zbiera sie chumus ok 20 cm przy okazji (wmiare w poziomie) pózniej geodeta wyznacza budynek i teraz mozna kopac przewaznie koparka zbroji sie i zalewa ok 50 cm lub 20 -15 cm ponizej gruntu pozniej izolacja pozioma i bloczki
  19. soNIa_m SYMPATYK FORUM (min. 10)
    soNIa_m Zarejestrowany: 08.05.2007 Posty: 50
    Cytat Napisał homohome
    Cytat Napisał soNIa_m
    ....architekt tez poszukiwany, najlepiej sprawdzony......
    z gory dziekuje!
    Witam
    A w jakiej sprawie ten architekt? Bo ja jestem architektem (Puławy i okolice).
    Info na stronie www
    Pozdrawiam
    adaptacja projektu, kilka zmian typu przesuniecie scianek dzialowych, okien.

    .....powtarzam sie z tym geodeta, wolalabym kogos z polecenia, jesli macie kogos....(lublin)
  20. soNIa_m SYMPATYK FORUM (min. 10)
    soNIa_m Zarejestrowany: 08.05.2007 Posty: 50
    ...
Pokaż wyniki od 12641 do 12660 z 16675