dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
lubelskie
  1. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    No i masz babo placek- deszcz leje
    Wywrotka na budowie się za kopała
    przerwano wykopy - pewnie do poniedziałku , tak mówią synoptycy
    a niech to dunder świśnie
  2. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Sory za kłopot i nadzieję na kupno kontenera, ale po rozmówieniu się z piękniejszą połową, doszliśmy do jednostronnego porozumienia ;( o niesprzedawaniu w/w.
    Moje nadzieje na nowy garaż prysły.
    Jeszcze raz sory.
  3. gesio SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gesio Zarejestrowany: 13.02.2003 Posty: 92
    ja sie wyrobilem przed samym deszczem z zalewaniem fundamentow, kilka godzin po wylaniu ostatniej gruszki zaczelo padac, przynajmniej teraz nie musze jezdzic na budowe i podlewac betonu, tez myslalem ze beda problemy z dojazdem ciezkiego sprzetu ale 30 ton objezdzalo fundamenty bez najmniejszego problemu, oby tak dalej.
  4. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Pozatym jestem wykończony. Wiadomo sufity podwieszane wykańczają (szczególnie kark i plecy), ale zadowolenie jak cholera bo już wisi.
  5. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Nie martw się Agamon, Gesio się "wyrobił", przed samym deszczem, to i my będziemy mieli niedługo zalane ławy. Deszcz co prawda dzisiaj lał, ale u mnie już prawie wykopane i zaszalowane ławy, a jutro tzn. w piątek mają przyjechać gruchy z Faelbudu. Jak się nie zakopią (tfu! tfu! tfu!) to zaleją i podstawa domu już będzie, a potem to już tylko pod górę. (Chciałem powiedzieć do góry). Nie martw się Ella, lepsza pogoda i dla nas nadejdzie.
    Pozdrawiam Krzysztof.
  6. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Byłem dzis na działce, wjazd i część dzialki rozorane
    przykry widok. Mój murarz jak przyjechał z ekipą kopac powiedział, ze jak zaczyna budowę to zawsze pada
  7. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Pada i wieje.
    Ale dla "dachowców" to nie jest zła pogoda.
    Właśnie zrobiłem schody strychowe i parapeciki w pokoju.
    Piękne łamańce mi wyszły

    Ma ktoś może namiar na kruszywo drogowe frakcji 40-60.
    Potrzebuję do oczyszczalni.
  8. Victor WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Victor Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 3
    Witam na forum. Rozpoczynam budowę w maju. Proszę o info w sprawie firm z Lubelszczyzny dających spore upusty na materiały budowlane, szczególnie na beton komórkowy.
  9. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    Kalif. Jak miło, że znalazła się osoba która już zajmuje się wykończeniówką. Ja też to zamierzam zaraz zacząć. Interesuje mnie twoja oczyszczalnia. Ile potrzeba miejsca, ile kosztuje i cały erkondyszyn dotyczący oczyszczalni. Może i ja się zdecyduję na takie rozwiązanie.
    Apropos kryszywa. Jest taka firma w Lublinie na ulicy Chemicznej ALFA NORMA, tel. 5312117.
    Ja kupowałem tzw. kliniec do utrawdzenia zjazdu z działki gdzieś z okolic Bełżyc, zamawiałem telefonicznie tel. 608097880
  10. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witam, ławy już zalane. Odczekam tydzień i zaczynam iść w górę. Odnośnie firmy na Chemicznej, to i ja kupiłem tam 3 dni temu dwie przyczepki kruszywa do utwardzenia drogi, mają różne frakcje, cena ponad 40 zł za tonę. Kalif, mnie też interesuje oczyszczalnia, jaką masz mieć, ile kosztuje, gdzie kupowana, daj jakieś namiary.
    Vikor, wszystkie firmy dają niezłe upusty. Ja BK zamówiłem w Stalmecie, można u producenta (tańszy był ten z Niemiec). Za 24 można zapłacić 4,20 - 4,30 z transportem i rozładunkiem.
    Pozdrawiam.
  11. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    mnie tez interesuje oczyszczalnia- prosze o więcej informacji.
    A na razie czekam na koparkę- mają być jutro rano- jak będzie pogoda
  12. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Znowu zrobiło się tu cicho, ludziska budują 24 godziny na dobę i nie mają czasu zerknąć do komputera. Niektórzy to nawet zadali pytania i nie czytają odpowiedzi. Piszcie co u Was, kto w wykopie, kto wyszedł z wykopu, kogo wykańcza wykończeniówka, gdzie najtańszy Dysperbit, a gdzie cement i okna, skorzystamy na tym wszyscy.
    Pozdrawiam Krzysztof
  13. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Gdzieś mi wcięło mojego wczorajszego posta, więc piszę jeszcze raz.
    Odnośnie oczyszczalni: firmy NEVEXPOL, jest dystrybutor w Lublinie ( firma DEJEK na Kraśnickich). Cena ustrojstwa w promocji 2670 złp bez robocizny i bez kruszywa.
    Powierzchnia zajmowana około 48 m2
    Wygląda to mniej wiecej tak:

    |------------|
    0---|------------|
    |------------|
    odstępy między rurami 1,5-2 m, długość 16m.

    Dzięki za namiary na kruszywo na pewno się przyda.
    Jakby co to są jeszcze kopalnie dolomitu w Sandomierzu.
    Mogę podać namiar. Transport 25+vat za tonę u faceta, który to rozwozi. Cena kruszywa sort 0-63 23 złp.

    pozdrawiam
  14. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Właśnie sie dowiedziałem.
    20 t tłucznia około 1000 zł.
    A więc doliczyć trzeba tą kwotę do ceny oczyszczalni.
    No i robocizna.
  15. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Byłem u dejka - cena 2800zł
  16. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    Witam Wszystkich, to ja michalus nie chce mnie zalogowac. Ja tydzien temu zalalem wieniec na scianie kolankowj,teraz majster muruje ganek,za tydzien dwa przychodza ciesle do dachu. Wsobote ogladalem na placu w hurtowni zakupiona przez siebie dachowke.A dzisiaj jestem na kursie a dom sam rosnie tak mysle

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: michalus dnia 2003-05-26 11:51 ]</font>
  17. kalif62 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalif62 Zarejestrowany: 09.04.2003 Posty: 28
    Mam dobrą nowinę:
    Gmina, ze środków ochrony środowiska zwraca połowę kosztów związanych z budową oczyszczalni.
    czyli koszt oczyszczalni /2
    Potrzebne rachunki do przedstawienia.
  18. Ella ELITA FORUM (min. 1000)
    Ella Zarejestrowany: 12.11.2002 Posty: 1659
    Kalif62, czy mógłbys podać podstawę prawną jako argument w dyskusjach z urzędnikami?
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dla każdej gminy będzie to oczywiste...
    pozdrawiam!
  19. Ella ELITA FORUM (min. 1000)
    Ella Zarejestrowany: 12.11.2002 Posty: 1659
    P.S. Jeszcze przy okazji nadmienię, że kilka dni temu napisałam do Was dwa miłe liściki z budowlanymi życzeniami (bo ja na razie niestety jeszcze nie mam się czym pochwalić),ale owe liściki zniknęły.
    Dzięki za info o kruszywach i trzymam kciuki za Wasze postępy!!!
    pozdro
  20. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Michalus, jeżeli to sprawdzeni cieśle to daj na nich namiary.
    Krzysztof
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 16675