dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
lubelskie
  1. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witam wszystkich z lubelskiego, którzy nie zapadli jeszcze w sen zimowy (niektórzy drzemią już od wiosny), a może naprawdę zastawili kompy i mają trochę pustaków lub upragnionego Braasa. Wygląda więc na to, że znowu w lubelskiem buduje się 2 domy, albo są tylko 2 komputery.
    Tym serdeczniej witam Cię Agamon. Chętnie dowiem się co odpowiedzieli Ci w Lubartowie, Niemcach i ci od ceramiki. Ja jestem raczej zdecydowany budować z BK na zwykłą zaprawę; najtaniej, a mostki termiczne i tak przykryje styropian. W ubiegłym roku byłem w Niemcach i mam stamtąd kosztorys, ale niedługo zrobię podobnie jak Ty i wybiorę się do Niemiec i Lubartowa. Porównamy kosztorysy, ciekawy jestem jakie wytargujesz upusty? Cały czas interesują mnie namiary na hurtownie mat. bud. a szczególnie dachówka ceramiczna.
    Drewno na więźbę już mam, wykop pod fundament zrobiony, rozmawiam z ekipami murarzy, chcę na wiosnę ruszyć. Myślę, że bloczki fundamentowe kupię w Faelbudzie (solidne i można wytargować upust). Interesuje mnie beton z gruchy (tani i dobry), jeśli wiesz gdzie taki kupić będę wdzięczny.
    Pozdrawiam Ciebie i wszystkich śpiących (Michalus, Dżek, JerryCool, Vudoo obudźcie się ostatnio trochę przygrzało!!!)
    Krzysztof
  2. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Buduje się pewnie bardzo mało- słyszałem ze w B.Podlasce w tym roku wydano tylko tylko 16 pozwoleń na budowę !!!.
    Mnie to cieszy,ceny na materiały spadły , robocizna też. Skalkulowałem że pomimo braku ulgi budowlanej dziś budować się jest taniej jak w czasach gdy była ulga . Do hurtowni czy producenta jak pojedziesz to puchy i witają cie jak wojewodę Aby tak dalej.Szukam dobrej ekipy do murowania- jakby kto mial to proszę o namiary. Pozdrawiam wszystkich.
  3. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    Witam wszystkich
    Przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalem ale na poczatku po wyslaniu tego postu odpowiedz na niego byl mizereny.Mysle ze teraz mozemy wspolnie podzielic sie swoimi doswiadczeniami. Buduje z betonu komorkowego na klej odmiany 400 gr36cm z Lubartowa. Dom podpiwniczony z poddaszem uzytkowym pow 110m2.Poczatek budowy to koniec lipca Na dzien dzisiejszy zalany mam zalany strop nad parterem i w tym roku koniec. Tak wolny postep prac wynika z charakteru mojego majstra ktory robi sam z pomocnikiem i jest bardzo dokladny oraz z zastosowanych materialow- ściany zewnetrzne podpiwniczenia mam wykonane z klinkieru.Pragne tu zasugerowac ze ceny producenta wcale nie sa najnizsze. Ja w grudniu 2001 roku dokonalem przedplaty w Prefabecie w Lubartowie.Zrealizowalem jej czesc a reszte pieniedzy prefabet zwrocil. Strop nad parterem zamowilem w Gali w Radzyniu i okazalo sie ze ceny sa nizsze niz u producenta i za transport nic nie place
    pozdrawiam Michalus
  4. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Michalus - napisz z czego budowałeś piwnicę. Mam dylemat co wybrać cegłę czy bloczki. Słyszałem ze lepiej z cegły. jaka jest twoja opinia?
    Wybrałeś na ściany belix 36 odmiana 400, czy nie za kruchy jest?
    Mnie sugerowano odmianę 500 na zewnętrzne , a 600 na wewnętrzne.
    jak jest z dokładnościa bloczków( prefabet podaje że robi je z dokładnościa 1mm )?, ale coś mi się nie chce wierzyć .
    dziś widziałem dom wybudowany z bloczków z Niemiec na klej - są szpary ,prześwituje. Myśle ze to wina i producenta i murarza.
    Murarz tłumaczy ze budował z gorących bloczków , a producent że murarz partacz.jak u ciebie z dokładnością murarza?
    Pozdrawiam Agamon


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2002-11-22 22:58 ]</font>
  5. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    Agamon jeżeli chodzi o piwnice to ja mam bardzo wycudowaną. Do budowy polecam bloczki betonowe. U mnie piwnica to bloczki betonowe 12cm na zewnątrz, styropian, beton lany, cegla modularna gr 88mm ceramiczna. To propozycja mojego murarza ktory przekonal mnie ze jeżeli będę wykorzystywal piwnice to będzie ona cieplejsza jeżeli będzie wewnatrz ceramika. Odnosnie bloczkow: z danych producenta wynika ze bloczki odmiany 400 spełniają wszelkie normy wytrzymalosciowe dla budownictwa jednorodzinnego. Jeżeli wybierzesz odmiany cięższe 500,600,700 pogarszają sie parametry izolacyjne sciany i wzrasta ich ciezar. Mnie przy scianie jednowarstwowej zależy przede wszystkim na parametrach izolacyjności cieplnej. Nie gwarantuje ze ta grubośc wystarczy, pokaże to życie za dwa trzy lata. Wszystko zalezy od wykonania i od fachowca który musi być bardzo dokladny. Teraz sa produkowane bloczki gr 40 cm i chyba 42 cm. Odnosnie dokladnosci bloczkow z lubartowa to nie mam im nic do zarzucenia ale odnośnie ich fizycznego stanu, uszkodzen miałem male przepoje
    Pozdrawiam Michalus
  6. Ella ELITA FORUM (min. 1000)
    Ella Zarejestrowany: 12.11.2002 Posty: 1659
    Hello, tu Ella. Startujemy na wiosnę 2003 w uroczej wiosce 12km od Lublina. Pozdrawiam wszystkich Panów i nieliczne Panie!
  7. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Cieszę się Ella, że dołączyłaś do forum. Ja ostatnio dość systematycznie tu zaglądam i czytam wszystkie nowe wiadomości.
    Pisałem już na jakim etapie budowy jestem (mniej niż zero). Dzisiaj wyjeżdżam do Lubartowa i Niemiec w sprawie kosztorysów, a w sobotę dalej szukam ekipy budowlanej.
    Pozdrawiam wszyskich Krzysztof .
  8. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Witamy Cię Ella
    Cieszę się ze jest nas co raz więcej,ja też jak i ty chcę rozpocząć budowę na wiosnę )
    Napisz o sobie coś więcej- jaki projekt, na jakim jestes etapie
    czekamy
  9. Ella ELITA FORUM (min. 1000)
    Ella Zarejestrowany: 12.11.2002 Posty: 1659
    Witam! Jesteśmy na razie na etapie załatwiania formalności w gminie. Przez ostatnie miesiące pogrążyło nas totalnie poszukiwanie projektu (jeszcze nie znaleźliśmy).Po pierwszej fazie zapału i entuzjazmu przyszło zniecierpliwienie, a teraz jesteśmy już w stanie skrajnego wyczerpania. Nie wiem - czy my jesteśmy tacy wybredni, czy też synapsy w zwojach mózgowych tak nam się przepaliły od wysiłku, że już wszystko wygląda dla nas tak samo...W każdym razie bardzo chciałabym mieć to już z głowy, żeby zająć się innymi sprawami. Pozdrawiam Wszystkich gorąco!!!
  10. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Ho ho Ella,cierpilwości,
    nie tak szybko, my z żoną szukaliśmy projektu ok. pół roku.
    Życzę owocnych poszukiwań
    pozdrawiam
    Agamon
  11. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Co do projektu, to wszystko zależy od gustu i kasy, (może w odwrotnej kolejności). My też dość długo szukaliśmy projektu, kilka nawet wstępnie wybraliśmy, ale jak w muratorze poczytaliśmy o kosztach budowy 1m2, oraz kosztach skomplikowanego dachu, zeszliśmy na ziemię i wybraliśmy projekt niedużego domku z prostym dachem, na który mamy nadzieje będzie nas stać. Za wcześnie na załamywanie się Ella, przed nami zima i sporo czasu na wybranie projektu i załatwienie papierkowych spraw w gminie. A na wiosnę do łopat.
    Miałeś racje Agamon, że materiały znacznie potaniały. Kosztorys pustaków, bloczków fund. i terivy na mój dom, to w tej chwili oszczędność ponad 3000, w porównaniu z lutym br.
    Pozdrawiam.
  12. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    Ella głowa do gory, to nie jest takie straszne tylko troche cierpliwosci, moj ojciec mowi ze budowanie dzisiaj jest bajka aby tylko kasa byla
    pozdrawiam Michalus
  13. Ella ELITA FORUM (min. 1000)
    Ella Zarejestrowany: 12.11.2002 Posty: 1659
    Wielkie dzięki za słowa otuchy!!! Właśnie za chwilę mam zamiar przejrzeć kolejne katalogi - mam nadzieję, że nie dostanę oczopląsu...Pozdrawiam!!!
  14. yares FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yares Zarejestrowany: 24.10.2002 Posty: 168
    Witam wszystkich budujacych z Lublina i okolic )
    mam nadzieje w przyszlym roku dolaczyc do grupy "szczesliwych murarzy"
    jestem w tej chwili na etapie zalatwiania decyzji o warunkach zabudowy i wyboru projektu
    mam nadzieje do wiosny uporac sie z formalnosciami,
    gorzej z projektem, im wiecej przegladam tym mniej mi sie podoba
    ale jako dzielny chlopiec nie przejmuje sie drobiazgami, cos sie wybierze
    pozdrawiam wszystkich
    PS. szczesliwi ktorzy sa na etapie wykanczania ))
  15. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witamy kolejnego pragnącego się budować na lubelszczyźnie (Cześć Yares). Napisz w jakich okolicach budujesz. Co do wykańczania, to mam nadzieję, że wcześniej ja ukończę budowę, niż ona mnie. A na poważnie to jestem na etapie rozmów z ekipami, i kosztorysów jeśli chodzi o materiały. Ceny ekip, zktórymi rozmawiałem są naprawdę b. różne. Pisałem już o 11000, ale mam już zgłoszenia za 9000, 8000, nawet za większy zakres robót. Rozmowy trwają zastanawiam się kogo wybrać, gdyż nie tylko cena jest ważna.
    Mam pytanie czy ktoś podpisywał umowę ze składem budowlanym ("Buduj z PSB&quot, czy to się opłaci, co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam.
  16. yares FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yares Zarejestrowany: 24.10.2002 Posty: 168
    witam
    zgodnie z tym co napisałeś "pragnąłbym" wybudować swój domek w Kalinówce kolo Lublina
    i pewnie tez z BK, ale ... jeszcze cała zima przede mną

    PS. pisząc o wykańczaniu miałem na myśli oczywiście dom a nie budujących
    pozdr.
    yares
  17. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    Pozdrowionka
    Jak tu się tłoczno zrobiło. Ja swego czasu przestałem tu zaglądać, ponieważ moja ostatnia wiadomość była bez komantarza ok. 2 miesiące.
    Odnośnie projektów domu. Nie ma lepszych niż te z Muratora. Są proste i tanie zarówno w budowie jak i mam nadzieję w eksploatacji. Ja wybrałem "Nieduży D33" i jestem z tego bardzo zadowolony. Jest już przykryty. Okna zabite. Lubzel podłącza mi prąd.
    Odnośnie materiłów budowlanych polecam:
    Omega ul. Głuska - Dachówka i jej erkondyszyn.
    Art Bet koło Faelbudu - beton towarowy,
    Prefabet Lubartów - beton komórkowy
    Pozostałe materiały budowlane kupowałem w niedużej hurtowni na ul. Warszawskiej HANBUD, która była mi po drodze na działkę.
    Pozdrowienia
  18. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witaj Dżek (po długiej nieobecności). Wielkie dzięki na namiary na hurtownie mat. bud. Wszystko już zapisałem, pojeżdżę i porównam ceny. Szukam właśnie, gdzie będę mógł najtaniej kupić dachówkę, kilka wycen mi robią, ale zajadę do Omegi. Jeśli miałeś Dżek dobrych dekarzy to proszę o jakiś kontakt z nimi.
    Pytałeś kiedyś o drzewka owocowe, ja kupowałem na Zemborzyckiej (spore ilości) i nie było problemów, dobrze rodzą. Co prawda już za późno na sadzenie, ale można i na wiosnę. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam.
  19. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    Krzysztof.
    Odnośnie dachówki jak chcesz kupić taniej to podaj mi swój adres internetowy.
  20. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Dżek mój adres to [email protected]
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 16675