dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
lubelskie
  1. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    Dżek ja rowniesz jestem zainteresowany ta tania dachowka podaj namiary
    pozdrawiam Michalus
  2. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    Odnośnie dachówki.
    Przy porównaniu ofert nie zwracajcie uwagi na koszt całego pokrycia dachu.
    Ważna jest jego powierzchnia. Jedna hurtownia przyjmie do odliczeń 200m2, a druga ten sam dach o powierzchni 220 m2.
    Nie zwracajcie uwagi na cenę pojedynczej dachówki (tylko one są w gablotach wystawowych). Dachówka jest bardzo tania, a drogie są inne komponenty do dachu: gąsiory, taśma do obróbki kominów, dachówka lewa lub prawa, folia polecam TYWEK (chyba tak to się pisze)itp. Zawsze proście o kompleksową ofertę.
    Pozdrawiam
  3. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Dzięki Dżek za informację e-mail już dotarł. Nie rozumiem co w Twojej informacji powyżej oznacza stwierdzenie "nie zwracajcie uwagi na koszt całego pokrycia dachu", a potem "zawsze proście o kompleksową ofertę". Napisz proszę co miałeś na myśli.
    Ja prosząc o wycenę chcę aby mi zrobiono kosztorys całego dachu: dachówka, wykończenia, folia, rynny, wszystkie obróbki, oczywiście cały koszt, jak też z rozbiciem na poszczególne pozycje. Chyba o to chodzi, a może się mylę?
    Pozdrawiam.
  4. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    Codzi mi o powierzchnię dachu. To co napisałem. W jednej firmie skalkulują Ci powierzchnię dachu na 220 m2 i cena 15.000 zł, a w drugiej powierzchnia do obliczeń to 200 m2 i cena 14.000 zł.
    Koszt 1 m2 w tej pierwszej to 68,20 zł, w w drugiej 70,00 zł. Zwracaj uwagę na 1 m2. Pomimo wyższej ceny za całość oferta pierwszej firmy jest lepsza.
    Dobrzy dekarze na budowie zurzyją tyle elementów do budowy ile będzie potrzeba a nie tyle ile wyliczą Ci firmy handlujące dachówką.
    U mnie po wyliczeniach powierzchnia do krycia wyniosła 160 m2. W rzeczywistości pokryto 156. Oszczędność 4 m2.
    Dobrze wyjaśniłem.
  5. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Wielkie dzięki, wszystko jasne, pozdrawiam. Krzysztof.
  6. Vardamir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vardamir Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 54
    witam was
    buduje sie w Bialej Podlskiej tzn jestem na etapie stanu surowego otwartego z dachem pelne deskowanie i papa mam andziej ze an wiosne zaczne dalej pracowac dom mam duzy bo z gabinetem i pracownia i garazem w bryle domek pobudowauem z porothermu p+w 33 jednowarstwowa sciana co by tu jeszcze jak by co to sie pytajcie mam dobra ekipe do wykonania dachu wiezby ... ale ja jesio poprawialem tzn skrecalem wiezbe na sruby ... tak na wszelki wypadek jak sasiad to zobaczyl to ztez to zrobil :> pozdrawiam was a i przy okazji wesilych swiat jak byms ie nie pojawil do tego czasu ...
  7. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witamy Vardamir, znowu więcej nas budujących w lubelskiem. Mnie ta ekipa do więźby by interesowała. Jak byś mógł dać namiary na nią, będę wdzięczny. Mój e-mail kilka postów wyżej. Napisz też jaką ceną wynegocjowałeś, przy jakim dachu.
    Pozdrawiam wszystkich. Krzysztof.
  8. michalus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalus Zarejestrowany: 06.03.2002 Posty: 303
    witaj Vardamir ja rownież jestem zainteresowny ekipą od dach prosze o namiary na priva, może masz w Bialej tanią dachowkę?
    pozdrawiam Michalus
  9. Dżek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżek Zarejestrowany: 13.06.2002 Posty: 84
    A propos więźby. Moi fachowcy (poza jednym błędem, który naprawili - powiedziałem, że nie zapłacę ani złotówki) byli ok. Za swoją pracę otrzymali 8600 zł (więźba dachowa, łaty, kontrłaty, dachówka, obróbki kominów). Dach prawie 160 m2. Wystawili nawet fakturę Vat. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, byli z polecenia.
    Efekt ich pracy został przez mojego kierownika oceniony na 4+.
    Pozdrawiam
  10. Vardamir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vardamir Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 54
    od razo mowie tak ekipa od wiezby jest solidna 7 chlopa ... wiezbe postawili w 3 dni a moj dach to jest 487m2 ... spory nie ukrywam ... ale to razem z gabinetami i tak dalej jak wyzej pisalem co do dachowki nie wiem nie interesuje sie tym bo ja jestem nastawiony na blachodachowke z pruszynskiego i mysle ze zalatwie w bialymstoku ... transport mnie zakosztuje raptem 1zl od kilometra namiary na ta brygade dam jak znajde telefon do tego majstra ... ( to byla robota po znajomosci wiec mialem spory rabat) za wiezbe mojego domku dalem ok 2700 zl ... jedno jest pewne gosc dobrze robi swoja robote ... i jest bardzo fajny da sie pogadac ... i doradzi .. a dach krylem sam pelne deskowanie i papa ( ja moj starszy i mj brat ...) pierwsza ulewa pokazala ze wyszlo calkiem dobrze fakt faktem ze trzeba bylo skorygowac to i owo lepikiem ale po korekcie bylo poprostu perfekcyjnie
  11. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Dżek, jeśli miałeś dobrą ekipę dekarzy, daj namiary. Można porozmawiać z jedną, drugą i trzecią ekipą.
    Pozdrawiam.
  12. jasieks SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasieks Zarejestrowany: 09.12.2002 Posty: 63
    Witam wszystkich z lubelskiego,okolic oraz wszystkich sympatyków tego regionu. Właśnie dziś odkryłewm istnienie tej grupy i chetnie sie do niej przyłączę. Buduję w Lublinie w okolicach ul. Raszyńskiej nad pięknymi wąwozami. Jestem na etapie dachu.Pozdrawiam wszystkich.
  13. jasieks SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasieks Zarejestrowany: 09.12.2002 Posty: 63
    Do Vardamir
    To fakt zakręceni jesteśmy. Nadal myślisz o ocieplaniu porothermu steropianem?
  14. agamon DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agamon Zarejestrowany: 27.10.2002 Posty: 725
    Witaj jasiek )))
    Chetnie posłuchamy twoich rad jestes tak daleko przed nami
    daj bliższy namiar na siebie
  15. krzyszt17 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzyszt17 Zarejestrowany: 18.11.2002 Posty: 579
    Witam wszystkich, zima to trochę odpoczynku jeśli chodzi o budowę i może dlatego nie bardzo jest o czym pisać, dlatego takie króciutkie wypowiedzi. Ja obawiam się, że będę rzadko zaglądał na wiosnę, gdy ruszę z budową. Pisałem, że szukam ekipy, wydaje mi się że wreszcie znalazłem. Murarz, z okolic gdzie stawiam dom chce za wymurowanie fundamentów, ścian, zrobienie stropu, schodów, ścian kolankowych, szczytowych i ścianek działowych 4000zł, (moi pomocnicy - liczę ok. 2500zł). Sądzę, że to dobra cena. Jak będzie w praktyce to się okaże. Wiem wreszcie jak wygląda wieniec opuszczony i to że należy zrobić wieniec nad ściankami kolankowymi. Mam też kosztorysy z kilku firm. Ciekawe, że różnice to czasami kilkaset bloczków BK. Pozdrawiam wszystkich z lubelskiego i okolic i Życzę Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szalonego Sylwestra.
    Pozdrawiam Krzysztof.
  16. jasieks SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasieks Zarejestrowany: 09.12.2002 Posty: 63
    Witam ponownie wszystich z lubelskiego. Narazie czekam na ocieplenie, aby murarze mogli uzupełnić szczyty. Potem to już może pójdzie szybko z zadaszeniem. Mam nadzieję że prognozy się sprawdzą. Moja ekipa murarska chociaż buduje dobrze to dała plamę i przespali możliwość wykończenia szczytów przed mrozami, a więźba stoi i czeka. Chętnie bym trochę poleniuchował, ale jeszcze muszę zaczekać.
  17. yares FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yares Zarejestrowany: 24.10.2002 Posty: 168
    witam
    w zwiazku z tym ze nie bede mial okazji w tym roku juz tu zajrzec pozwole sobie wszystkim "murarzom" zyczyc z okazji Swiat i Nowego Roku aby kazdy z Was jak najszybciej zamieszkal w swoim wymarzonym domku
    do przeczytania w przyszlym roku
    pozdrawiam
    yares
  18. atena1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    atena1 Zarejestrowany: 28.12.2002 Posty: 13
    Cześć,
    Dołączam się do grupy lubelskiej jako kolejny nierozważny, który zdecydował się tutaj zostać (Zamość) a w dodatku zaczął budować dom (70% klasy z ogólniaka siedzi w Warszawie - ale ja stolicy nie znoszę i wolę zarabiać mniej ale spokojnie mieszkać sobie w Zamościu i robić swoje). Mam nadzieję, że jak odzyskam swoją kasę to za rok będę mieszkał u siebie.
    Pozdrawiam - Sławek
  19. JerryCool Guest
    JerryCool Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Hej wszystkim
    ale tu się tłoczno zrobiło
    Długo mnie tu nie było, jakoś tak brakowało czasu a to dachówkę układałem, potem tynki, woda kanalizacja, a teraz C.O.
    Inni już odpoczywają , a ja się wziołem do roboty
    Sławek - nie martw się jakoś przeżyjemy w tym zapomnianym przez Boga Zamościu
    Pocieszam sie że jak już będę miał chatę to jakoś do ciepłej emeryturki dotrwam. Niech dzieci uciekaja dalej.
    Buduję na Powiatowej (wylotówka na Skierbieszów) a ty ?



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: JerryCool dnia 2002-12-30 20:45 ]</font>
  20. Vardamir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vardamir Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 54
    witam w nowym roku
    jako z stracilem prace a moze sam sie znij zwolnilem to nie bede zagladau tutaj z byt czesto. ale czasmi bede bo jusz mam nowa prace w koncu w swoim zawodzie no ale to taki szczegolik a co do ocieplania styropianem no mysle ze tak chociasz zastanawima sie czy nie zrobi tego welna ale narazie to nie jest moj glowny problem bo na wiosne zaczynam instalacje a tak przy okazji wszycyc ci ktorzy byli zainteresowani ekipa do dachu to dam znac po 9 stycznie bede juz u siebie w Bialej podlaskiej to dam namiary
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 16675