dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    brzozy szybko rosną...
    wycinac póki nie złożone w starostwie i nikogo njie pytać nawet coby sie za dużo ludzi nie zainteresowało
  2. Aga_i_Janusz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Aga_i_Janusz Zarejestrowany: 02.12.2006 Posty: 363
    Cytat Napisał Alexs
    Wczoraj miłam spotkanie z kierownikiem "naszej grupy", Pan Błaszczak prosi żebyśmy mu dali trochę pożyć, bo co telefon to każdy klient z forum muratora . Planowałam też spotkanie z geodetą - p. Zielińskiem ale nie doszło do skutku nie z mojej winy , no nic już sie też dogadaliśmy, Pan przepraszał bardzo i mam nadzieję, że będę miała dobry rabat za tą stratę czasu i paliwa...,
    dziękuję za namiary
    Jest tez naszym kierownikiem i mu powiedzielismy ze jest polecany na Forum MURATORA i Pan się wielce ucieszył v
  3. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    A my mamy szczescie bo sąsiad który buduje sie obok nas ma uprawnienia i z chęcią zostanie naszym kierownikiem budowy
  4. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    Jacek 15 maja deski będą wolne
    zrobiłam ich przegląd, są to głównie deski pozbijane w blaty, trochę drobnicy
    nie wiem czy by Ci takie odpowiadały
    jak chcesz to wpadnij do mnie i sobie lukniesz

    mam też 2 palety U 220 z Plecewic
    może ktoś potrzebuje ...
  5. jakub jankowski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jakub jankowski Zarejestrowany: 08.01.2007 Posty: 365
    Witam
    Szukam na koniec przyszłego tygodnia desek szalunkowych i stępli ok 2,9m. Dużo, pewnie z 2-3 budów.
  6. Aga_i_Janusz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Aga_i_Janusz Zarejestrowany: 02.12.2006 Posty: 363
    Cytat Napisał tygrysek12
    No wiesz...średnicę łatwiej zmierzyć niż policzyć lata .........mi sie zdaje że własnie średnica jest nadrzędna.......
    No bo ile centymetrów ma 7-latka brzóska??
    Oj w mIlanówku to jest z tym do kitu. Nasza babcia tam mieszka i wiem, ze tam prawie na wszystkie drzewa trzeba mieć pozwol;enie - ale to moze tez zalezec w którym miejscu ta działka...
  7. Aga_i_Janusz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Aga_i_Janusz Zarejestrowany: 02.12.2006 Posty: 363
    Z chęcią odkupię dużą ilośc stempli 3m - potrzebuje 200 sztuk. Termin - koniec lipca. Kto ma odsprzedac?
  8. Aga_i_Janusz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Aga_i_Janusz Zarejestrowany: 02.12.2006 Posty: 363
    Cytat Napisał jakub jankowski
    Witam
    Szukam na koniec przyszłego tygodnia desek szalunkowych i stępli ok 2,9m. Dużo, pewnie z 2-3 budów.
    Jacek to jak znajdziesz, to ja po tobie chętnie potem częśc odkupie
  9. jakub jankowski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jakub jankowski Zarejestrowany: 08.01.2007 Posty: 365
    Witam
    Spać nie mogę bo za mało wyliczyłem terivy. W obecnych czasach termin odbioru terivy od 1 do 2 miesięcy Domur4 twierdzi, że załatwi w ciągu tygodnia. Zobaczymy
  10. ~AS~ Guest
    ~AS~ Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał tygrysek12
    AS to niezle jak przez 3-4 lata dochodza az do 2 metrów.......super. Rosna jak na drożdzach
    Jak kupiliśmy działkę, to byłą usiana brzózkami o wysokości do 1,5m , teraz po ponad 6 latach najwyższe mają ze 4-5m.
  11. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    AS ale ponoc po słojach mozna poznać wiek drzew.......prawda to czy nie do konca?
  12. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    jakub ja mam też problem z terivą za pózno zamówiłem i teraz czekam cały tydzień już nic się nie działo zoaczymy bo mam obiecane na 30 kwietnia czy dosterczą
  13. RenataS DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    RenataS Zarejestrowany: 25.10.2006 Posty: 673
    Pilnie kubię barak 4 - 5 osobowy
  14. MonQ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MonQ Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 73
    Cytat Napisał izat
    Jacek 15 maja deski będą wolne
    zrobiłam ich przegląd, są to głównie deski pozbijane w blaty, trochę drobnicy
    nie wiem czy by Ci takie odpowiadały
    jak chcesz to wpadnij do mnie i sobie lukniesz

    mam też 2 palety U 220 z Plecewic
    może ktoś potrzebuje ...
    Iza, nie wiem czy wcześniej nie będą mi potrzebne, bo już mury rosną Jeśli masz chociaż część już wolną to mógłbym zabrać. Napisz jak co Ciebie trafić.

    Jacek
  15. MonQ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MonQ Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 73
    Mam pytanie do wszystkich, którzy mają ściany trójwarstwowe.
    Napiszcie jak macie wstawione drzwi zewnętrzne. Da się je w warstwie ocieplenia zamocować ? Jak najwięcej szczegółów proszę, bo mam ścianę elewacyjną w klinkierze dookoła drzwi ...

    Pozdrawiam,
    Jacek
  16. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    Jacek,
    deski już są wolne
    jak dojechać wyślę Ci na priv

    ja też mam ścianę 3-warstwową
    drzwi wejściowe są w warstwie ocieplenia

    pozdrówka dla wszystkich również nowych grupowiczów
  17. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    drzwi mozna zamocować w płaszczyźnie ocieplenia. Mocuje sie je do sciany nośnej na dłuzszych kotwach. Dopilnuj, aby kotew było sporo, aby nie były zbyt blisko skraju cegły (min. 8-10 cm).
  18. ~AS~ Guest
    ~AS~ Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał tygrysek12
    AS ale ponoc po słojach mozna poznać wiek drzew.......prawda to czy nie do konca?
    Podobno tak, ale ja się na tym nie znam

    U roślin rosnących w klimacie, gdzie sezon wegetacyjny nie trwa przez cały rok, roczny przyrost drewna nie jest równomierny i składa się z dwóch słojów: jasnego i ciemnego. Słój jasny powstaje wczesną wiosną, gdy przyrost jest bardziej dynamiczny. Powstające komórki mają duże średnice, cienkie ściany i mało włókien drzewnych. Słój ciemny powstaje późnym latem, a powstające komórki mają mniejsze średnice, grube ściany i zawierają wiele włókien drzewnych.
    No tak, tylko żeby policzyć słoje, drzewo musi już być... ścięte
    Dla drzew rosnących, wiek szacuje się na podstawie średnicy pnia na wysokości 1,3m nad ziemią - odczytując z tabeli wiekowej.
  19. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    AS dzieki......

    A moi panowie własnie wczoraj zalewali......oczywiscie fundament pod płot . Idzie to troche jak krew z nosa...bo w cały dzien zalali 10 słupków....no to im jeszcze z 55 zostało
  20. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Help!!!
    Zabrakło mi 25 mb siatki tymczasowej, może komuś została po budowie, bo rolki są tylko po 50 mb w sklepie, chętnie odkupię resztki jakieś jakby ktoś miał w okolicy,
    dzięki
Pokaż wyniki od 6801 do 6820 z 18780