dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. Fido__ FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fido__ Zarejestrowany: 19.08.2004 Posty: 100
    Cytat Napisał tygrysek12
    Czesc wam.....
    My dzis kupilismy troche stali i zastanawiamy sie nad stropem. Czy teriva czy lany.....
    A działke mamy 2150m. Wycenina na 215tys przez bank
    A z czego macie ściany? Jeśli z ceramiki, to bardzo fajne stropy ceramiczne robi wieneberger. Są naprawdę nieznacznie droższe (a przynajmniej były gdy ja robiłem strop 2 lata temu) od terivy. A materiał jest nieporównywalnie lepszy i zdrowszy.
  2. Ogniowy FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ogniowy Zarejestrowany: 09.06.2006 Posty: 262
    Cytat Napisał Walaciki
    Cytat Napisał Tamlin
    Cytat Napisał Walaciki
    niewiele sie pomyliles, nasza dzialke i wartosc przyszla domu rzeczoznawca wycenil na 600 tys pln-wycena ze stycznia wiec teraz moze byc wiecej
    A jakiej wielkości macie działkę?
    1800 m2
    Pzdr
    Z tymi wycenami to też jest niezła sprawa, najgorzej jak ktos wyceni działke i przyszły dom na 600 tyś a ktoś chce wziąść kredytu 400 tyś , wtedy każą wykazać posiadanie brakujących 200 tyś do dokończenia inwestycji.
    Nie zawsze więc wycena na wysoka kwotę jest bezpieczna, po kredycie i budowie jak najbardziej, ale przy braniu kredytu na okolice 100% to mozna się nieźle wkopać.
  3. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    a nam tą różnice wliczyli jak wkład własny...
  4. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Witajcie....

    Fido...my ściany jednak wezmiemy z porothermu. Dzieki za rade...zobaczymy tego wienebergera.
  5. ~AS~ Guest
    ~AS~ Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Fido__
    Cytat Napisał tygrysek12
    Czesc wam.....
    My dzis kupilismy troche stali i zastanawiamy sie nad stropem. Czy teriva czy lany.....
    A z czego macie ściany? Jeśli z ceramiki, to bardzo fajne stropy ceramiczne robi wieneberger. Są naprawdę nieznacznie droższe (a przynajmniej były gdy ja robiłem strop 2 lata temu) od terivy. A materiał jest nieporównywalnie lepszy i zdrowszy.
    A na jakiej podstawie twierdzisz, że zdrowszy? Zdrowszy od czego i pod jakim względem?


    p.s. (moja osobista, subiektywna opinia, jak się komuś nie podoba, to nie czytać ) "Ceramika" Wienerbergera w Polsce podobno zawiera duże ilości domieszek z popiołów wielkopiecowych, co np. pod względem radioaktywności stawia ją tuż za pustakami żużlowymi. Od murarzy z doświadczeniem w Niemczech słyszałem, że u nas Wienerberger produkuje na maszynach wyeksploatowanych i wycofanych z zachodu, przez co Porotherm jest krzywy i np. w Niemczech nie spełniał by norm jakości.
    Osobiście zraziłem się do tej firmy, jak zobaczyłem jak czarną cegłę przywieźli szwagrowi - podobno to efekt przegrzania w piecu.
  6. ~AS~ Guest
    ~AS~ Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie....

    Fido...my ściany jednak wezmiemy z porothermu. Dzieki za rade...zobaczymy tego wienebergera.
    Porotherm to system Wienerbergera. Składa się z elementów do wykonywania ścian, stropów, nadproży oraz z zapraw murarskich i tynkarskich.
  7. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Witajcie

    Ale dzis piekna pogoda. szkoda ze wczoraj tak nie było, bo mielismy konczyć się grodzić. No i niestety nie zdązylismy zalac ostatniej strony. Ale mam nadzieje ze za tydzien juz bedzie finisz.
    Projekt jest u architekta. Przerabiamy go (wydłuzamy salon, wyrzucamy balkon, zmieniamy okna itp). Pewnie pozwolenie otrzymamy koło 15 czerwca. Ale fundamencik zaczniemy sobie kopac wczesniej.
    Mam pytanko....szukam tanich bloczków fundamentowych . Ma ktoś namiary na okolicznych dystrybutorów?
  8. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie

    Ale dzis piekna pogoda. szkoda ze wczoraj tak nie było, bo mielismy konczyć się grodzić. No i niestety nie zdązylismy zalac ostatniej strony. Ale mam nadzieje ze za tydzien juz bedzie finisz.
    Projekt jest u architekta. Przerabiamy go (wydłuzamy salon, wyrzucamy balkon, zmieniamy okna itp). Pewnie pozwolenie otrzymamy koło 15 czerwca. Ale fundamencik zaczniemy sobie kopac wczesniej.
    Mam pytanko....szukam tanich bloczków fundamentowych . Ma ktoś namiary na okolicznych dystrybutorów?
    no pięknie pięknie, mój kier bud mowi, że co druga budowla w okolicy to budowla
    "na dziko" , ciekawe, że też na wsi to sie nie roznosi, tu każdy każdego zna i może donieść
    Bloczki na składach są zapewne a namiary w książce, cena ok 3 pln netto, nie ma problemu z dostępnością co najważniejsze,
    pozdr.
  9. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Jaka budowa na dziko......? co pokopac sobie nie mozna zanim pozwolonko bedzie. Przeciez nikt nie bedzie inwestował zanim nie bedzie papieru.
  10. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    nie można w świetle prawa, nawet wytyczenie budynku to już prace ziemne a co dopiero dołki, spytajcie architekta to Wam powie co można a czego nie,
    pozdr.
  11. Blaszak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blaszak Zarejestrowany: 14.03.2007 Posty: 18
    Jesteście sąsiedzi!?
  12. ~AS~ Guest
    ~AS~ Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Alexs
    nie można w świetle prawa, nawet wytyczenie budynku to już prace ziemne a co dopiero dołki, spytajcie architekta to Wam powie co można a czego nie
    Alexs ma rację. A poza tym, nie za bardzo jest sens kopać wcześniej, jeżeli nie zamierzacie od razu zalewać. Jak popada, to będzie kłopot...
  13. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał ~AS~
    A poza tym, nie za bardzo jest sens kopać wcześniej, jeżeli nie zamierzacie od razu zalewać. Jak popada, to będzie kłopot...
    Eeee zalać to zawsze zdążą Beton poczeka...
    jak bez szalunku robią to wypadałoby od razu zalać właśnie, u mnie wykopali równo jak żyletką, deszcz teraz padał i wiało i się troszku denerwowałam żeby się nie zepsuło, bo szkoda ich pracy.
    A tak ogólnie to powiem Wam, że mam ekipę ekspresową, w jeden dzień wykopali, od wczoraj zbroją i już dziś w południe będzie uzbrojone, odbierze kierbud i jutro zalewamy. Żadnej kasy na beton im nie potrzeba, założą, oddam przy okazji , rewelacja! I solidnie wszystko bez zastrzeżeń, czysto schludnie! Oby tak cała budowla bezstresowo się potoczyła, ech....
  14. Tamlin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tamlin Zarejestrowany: 23.01.2005 Posty: 252
    A ciekawe ile u nich ten beton będzie kosztował?
    No chyba że to brygada Świętego Mikołaja
    Jeżeli tak będzie cały czas i podsumowanie po Twojej myśli to super, pogratulować ekipy

    Pozdrawiam
    Tamlin
  15. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Tamlin
    A ciekawe ile u nich ten beton będzie kosztował?
    Oj tam czepiasz się drobnej prowizji
  16. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał Tamlin
    A ciekawe ile u nich ten beton będzie kosztował?
    Oj tam czepiasz się drobnej prowizji
    będzie faktura na beton, ja na wszystko muszę brać kwity niestety, netto cena 240 - beton z grodziska, czy to normalna cena?
  17. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    Cytat Napisał Alexs
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał Tamlin
    A ciekawe ile u nich ten beton będzie kosztował?
    Oj tam czepiasz się drobnej prowizji
    będzie faktura na beton, ja na wszystko muszę brać kwity niestety, netto cena 240 - beton z grodziska, czy to normalna cena?
    rok temu było 180 +pompa wychodziło 200 zł za m3 B20

    poprawiłam bo faktycznie głupio napisałam
  18. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał sylvia1
    rok temu było 180 +pompa wychodziło 200 zł za gruchę B20
    no teraz ok 230 za m3 + 200 pln godzina pracy pompy....co zrobić betonu wcześniej kupić nie można było, wszystko inne już zakupiłam więc dużo w plecy nie będę....
  19. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Melduję, że zrobiłem wylewki. - tzn zapłaciłem za nie.
    Wygląda to ok, dziś jadę je podlać. 140 m2 zajęło chłopakom od Eimundów 5 h goboty - bystrzy są.
    Aha i widziałem ...Gawła dawno tu nie zagladał więc donoszę: żyje, kosi(ł) trawę
  20. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał tom17
    Melduję, że zrobiłem wylewki. - tzn zapłaciłem za nie.
    Wygląda to ok, dziś jadę je podlać. 140 m2 zajęło chłopakom od Eimundów 5 h goboty - bystrzy są.
    Aha i widziałem ...Gawła dawno tu nie zagladał więc donoszę: żyje, kosi(ł) trawę
    ja też będę Eidmundów zamawiać , ile za m2 zapłaciłeś i ile muszą schnąć bo jakiś harmonogram wakacji na budowie muszę sobie ułożyć?
Pokaż wyniki od 6921 do 6940 z 18780