dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10283
    Cytat Napisał tom17
    Melduję, że zrobiłem wylewki. - tzn zapłaciłem za nie.
    Wygląda to ok, dziś jadę je podlać. 140 m2 zajęło chłopakom od Eimundów 5 h goboty - bystrzy są.
    Aha i widziałem ...Gawła dawno tu nie zagladał więc donoszę: żyje, kosi(ł) trawę
    No ładnie kto mnie tu szpieguje . Widzialem oczywiście przez przypadek przez twoim domem jakeś expensive cars, pewno ludzi od wykończeniówki, ale pewno do tanich nie należą . Ale jesli wykonane prace mają być takie jak te samochody to na pewno warto .
  2. Habier DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Habier Zarejestrowany: 28.08.2003 Posty: 800
    Witam,

    Czy szanowni grupowicze moga mi podać namiary na tynkarzy, którzy mogą wykonać tynki cem-wap w Pruszkowie.

    Będę bardzo wdzięczny
  3. Kisiel FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kisiel Zarejestrowany: 28.05.2002 Posty: 114
    Witam,

    Po raz kolejny się reaktywuję i jednocześnie pozdrawiam wszystkich szanownych Sąsiadów, tych bliższych i dalszych.

    Mimo że to trudny rok pod względem materiałów i wykonawców, ciągle mam ambitny plan wykończenia wszystkiego, czego nie udało mi się dokonać na etapie budowy.

    Miło widzieć, jak przybywa zarówno tych "budujących", jak i już "wybudowanych" w naszej okolicy
  4. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    witam wszystkich nowych Grupowiczów

    macie może jakiś namiar na fachowców od klinkieru??
    byłabym wdzięczna za info
  5. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    czesc
    My włąsnie dzis zamówilismy porotherma.......no i czekamy teraz na pozwolenie.
    Aleks a za tą gruchę to wychodzi dosc drogo. ciekawa jestem ile gruszek wchodzi w fundament.......
  6. Tamlin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tamlin Zarejestrowany: 23.01.2005 Posty: 252
    Cytat Napisał tygrysek12
    czesc
    My włąsnie dzis zamówilismy porotherma.......no i czekamy teraz na pozwolenie.
    Aleks a za tą gruchę to wychodzi dosc drogo. ciekawa jestem ile gruszek wchodzi w fundament.......
    Oczywiście zależy jak duży masz dom i jaki rozkąłd pomieszczeń. Jeżeli pytasz o same ławy to myślę że przy typowych domach 3-4 gruchy

    Pozdrawiam
    Tamlin
  7. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał Kisiel
    Witam,

    Po raz kolejny się reaktywuję i jednocześnie pozdrawiam wszystkich szanownych Sąsiadów, tych bliższych i dalszych.

    Mimo że to trudny rok pod względem materiałów i wykonawców, ciągle mam ambitny plan wykończenia wszystkiego, czego nie udało mi się dokonać na etapie budowy.

    Miło widzieć, jak przybywa zarówno tych "budujących", jak i już "wybudowanych" w naszej okolicy
    o wreszcie ktoś z Żelechowa, po sąsiedzku !!!Myślałam, ze nikogo tam nie ma prócz mnie
  8. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Mam pytanie. Czyprzedłuzenie ulgi budowlanej do 2012 roku znaczy, ze jesli rozpoczełam budowe w 2007 roku tez bede mogła odpisac sobie róznice w VAT ? Czy dotyczy tylko inwestycji rozpoczetych w latach wczesniejszych?
  9. Habier DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Habier Zarejestrowany: 28.08.2003 Posty: 800
    Cytat Napisał Tamlin
    Cytat Napisał tygrysek12
    czesc
    My włąsnie dzis zamówilismy porotherma.......no i czekamy teraz na pozwolenie.
    Aleks a za tą gruchę to wychodzi dosc drogo. ciekawa jestem ile gruszek wchodzi w fundament.......
    Oczywiście zależy jak duży masz dom i jaki rozkąłd pomieszczeń. Jeżeli pytasz o same ławy to myślę że przy typowych domach 3-4 gruchy

    Pozdrawiam
    Tamlin
    Aleks podał cene za m3 - nie za "gruchę". Swoją drogą "gruchy" są różnej objętości.
    Najłatwiej policzyć: długość x szerokość x wysokość ław
  10. Alexs FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alexs Zarejestrowany: 20.09.2006 Posty: 254
    Cytat Napisał Habier

    Aleks podał cene za m3 - nie za "gruchę". Swoją drogą "gruchy" są różnej objętości.
    Najłatwiej policzyć: długość x szerokość x wysokość ław
    no cena jest za m3 a w gruszce pewnie ok 5-6 m3, do mnie wejdzie ok 12 m3, bez szalowania, dom 10x11+ jedna ściana nośna wewnątrz przez cały budynek.

    A tak ogólnie to Alexs jest dziewczynką...Aleksandrą
  11. Habier DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Habier Zarejestrowany: 28.08.2003 Posty: 800
    Cytat Napisał Alexs
    A tak ogólnie to Alexs jest dziewczynką...Aleksandrą

    wybacz proszę

    Cytat Napisał Alexs
    no cena jest za m3 a w gruszce pewnie ok 5-6 m3, do mnie wejdzie ok 12 m3, bez szalowania, dom 10x11+ jedna ściana nośna wewnątrz przez cały budynek.
    Gruchy są i po 9m3. Natomiast moja uwaga była skierowana na objętości. Bo gdzieś tam w miedzyczasie padło że na dom wejdą 3-4 gruchy i ta cena 230PLN (jak podała sylvia1 za gruchę) - ot tak, mała uwaga żeby ktoś się nie przeliczył. Cena 230 jest za metr szescienny.

    Alexs: Napisałem zapytanie na prv
  12. krzyspe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyspe Zarejestrowany: 09.03.2007 Posty: 13
    Czy ktoś wie jaka jest najlepsza izolacja pionowa ścian fundamentowych
  13. ewak39 ELITA FORUM (min. 1000)
    ewak39 Zarejestrowany: 22.05.2004 Posty: 1229
    Ja nie wiem...

    Ale wrzasnales tak, ze mnie z letargu wybudzilo...
  14. bst STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bst Zarejestrowany: 14.11.2005 Posty: 396
    Drodzy grupowicze - a znacie moze kogos kto w okolicy kopie studnie (nie wierci)?
    Sytuacja robi mi sie dramatyczna, bo glebinowej wody nie ma, a budowac samemu wodociagu dla 6 innych dzialek troche mi sie nie widzi...
    help!
  15. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał gawel
    No ładnie kto mnie tu szpieguje . Widzialem oczywiście przez przypadek przez twoim domem jakeś expensive cars, pewno ludzi od wykończeniówki, ale pewno do tanich nie należą . Ale jesli wykonane prace mają być takie jak te samochody to na pewno warto .
    Cześć Piotrek,
    te expesive cars należą do niedawnych jeszcze pracowników Stoenu, ale ponieważ chcą je zmienić na lepsze porzucili etat dla własnj działalności...
    Jeden z nich to mój bardzo dobry znajomy i mam do niego pełne zaufanie że ze mnie nie zedrze kasy oraz że będzie dobrze zrobione. Powiedzaiłem że trzeba zrobić elektrykę wg projektu i nic więcej mnie nie interesuje.
  16. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał Alexs
    ile za m2 zapłaciłeś i ile muszą schnąć bo jakiś harmonogram wakacji na budowie muszę sobie ułożyć?
    14 + 2 za zbrojenie (ich włókna), po 24 h kazali dobrze podlać i przykryć folią malarską co dalej to nie wiem dopiero zapytam
    chodzić po tym można już po 24h
  17. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10283
    Cytat Napisał bst
    Drodzy grupowicze - a znacie moze kogos kto w okolicy kopie studnie (nie wierci)?
    Sytuacja robi mi sie dramatyczna, bo glebinowej wody nie ma, a budowac samemu wodociagu dla 6 innych dzialek troche mi sie nie widzi...
    help!
    Prosze bardzo p. Paluchowski tel. 502286560 lub 046-8560566
  18. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10283
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał gawel
    No ładnie kto mnie tu szpieguje . Widzialem oczywiście przez przypadek przez twoim domem jakeś expensive cars, pewno ludzi od wykończeniówki, ale pewno do tanich nie należą . Ale jesli wykonane prace mają być takie jak te samochody to na pewno warto .
    Cześć Piotrek,
    te expesive cars należą do niedawnych jeszcze pracowników Stoenu, ale ponieważ chcą je zmienić na lepsze porzucili etat dla własnj działalności...
    Jeden z nich to mój bardzo dobry znajomy i mam do niego pełne zaufanie że ze mnie nie zedrze kasy oraz że będzie dobrze zrobione. Powiedzaiłem że trzeba zrobić elektrykę wg projektu i nic więcej mnie nie interesuje.
    Trzeba zdecydowanie pomyśleć o zmianie profesji . musze się do Ciebie wybrac na rekonesans kiedyś jak będziesz.
  19. krzyspe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyspe Zarejestrowany: 09.03.2007 Posty: 13
    [quote="bst"]Drodzy grupowicze - a znacie moze kogos kto w okolicy kopie studnie (nie wierci)?

    DAJE NAMIARY NA GOŚCI KTÓRZY WIERCĄ STUDNIE 0604270445

    022/7297683 0607392966
    MOŻ ONI COŚ POMOGĄ
    SKĄD WIESZ JAK ZROBISZ STUDNIE KOPANĄ TO BĘDZIESZ MIAŁ WODĘ
    JAK MAJĄ SĄSIEDZI
  20. Walaciki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Walaciki Zarejestrowany: 09.09.2006 Posty: 395
    Cytat Napisał Senser
    A jeszcze raz, nie zobaczę że ktoś tu coś kiedyś cuś...jakiś tel poda!!
    A nie znajdę go w książce to łeeeeep poleci!!

    Jakby tak każdy wklepał dziennie nawet jeden tel to w tydzień już by była niezła baza!!
    A tak śierściuchy leniuchy tylko ble ble ble
    Senser,
    W dobie agentów,teczek i tak dalej...
    uprzejmie donoszę, że niektórzy to namiary podają w wątku.... zamiast wpisywać do bazy...(patrz wyżej)
    nie podam nazwisk ale Ci o których mówię wiedzą, że to o nich mowa...
Pokaż wyniki od 6941 do 6960 z 18780