dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. wojtekoz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtekoz Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 21
    A jak już wszyscy się chwalą, to ja też. Nasz instalator zakończył prace przy CO i wodzie i w przyszłym tygodniu następna ekipa rusza z wylewkami. Pytanie do zaawansowanych: ile czasu muszą schnąć wylewki przy dobrej (czytaj słonecznej pogodzie z temp. około 20 stopni)?
    Pozdrawiam, LuMa
    Cześć,

    Gratulacje, widzę, że już coraz bliżej końca

    My mieliśmy robione wylewki (mixokret) na początku kwietnia i po 3 miesiącach różnej pogody (ale wietrzenie cały czas) doszliśmy do wilgotności 1%. Przy tej pogodzie powinno być trochę szybciej, ale najlepiej żeby parkieciarz sprawdził po ok. 6-8 tygodniach jaka jest wilgotność.

    Pozdrawiam,

    Wojtek
  2. LuMa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuMa Zarejestrowany: 24.06.2006 Posty: 174
    Cytat Napisał wojtekoz
    My mieliśmy robione wylewki (mixokret) na początku kwietnia i po 3 miesiącach różnej pogody (ale wietrzenie cały czas) doszliśmy do wilgotności 1%. Przy tej pogodzie powinno być trochę szybciej, ale najlepiej żeby parkieciarz sprawdził po ok. 6-8 tygodniach jaka jest wilgotność.
    Oj, to mnie zmartwiłeś. Liczyłam, że wprowadzimy się wcześniej niż przed Bożym Narodzeniem

    A tak przy okazji przypomniało mi się, że jest jakiś przesąd, że w październiku albo w listopadzie nie powinno się wprowadzać do nowego domu. Ktoś wie, o jaki miesiąc chodzi? Niby w przesądy nie wierzę , ale... wolę wiedzieć
  3. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    witam aga i janusz
    ja mogę dać namiary na bygadę co robią pod szyldem dach-lux w wolicy ale nie tylko robili u mnie można pooglądać jak im to wyszło
  4. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    z chorobami budowlańców to jest tak że preważnie chorują jak muszą weiść na następną budowę a starej nie skończyli ja tak miałęm i swoich przyłapałem że maister mówił że dwóch ludzi jest chorych a spotkałem ich przypadkiem na innej budowie w waszym przypadku mogę się mylić/ i niech tak pozostanie/
  5. jakub jankowski STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jakub jankowski Zarejestrowany: 08.01.2007 Posty: 365
    Cytat Napisał A&P
    Witajcie,

    mam do sprzedania ok. 700 szt betonu komórkowego SOLBET o wymiarach 590/240/240. Został mi z tegoroczej budowy. Atrakcyjna cena. Odbiór własnym środkiem transportu w Grodzisku.
    Może znajdzie się chętny???
    Teraz mówisz że masz dzisiaj musiałem dokupić 9 palet 24
  6. mikopiko REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    mikopiko Zarejestrowany: 17.10.2006 Posty: 13625
    witajcie

    macie może namiary na
    glazurnika i parkieciarza
    pllllllliiiiisssssss
    potrzebny mi gość słowny , sprawdzony, myślący
    plissss pomocy
  7. m_wujek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    m_wujek Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 192
    Witam,
    właśnie wypełniam wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energetycznej. Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh) dla domu ok 170m2?
    Ogrzewanie będzie gazowe, więc pozostaje tylko standardowe zużycie codzienne.
    Muszę to wpisać w umowie, a nie mam pojęcia ile to może być.
    Proszę o podpowiedź.
  8. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Kochani, namiarów na wszelkich fachowców szukajcie w książce, każdy zazwyczaj dopisuje kilka słów od siebie na temat
    majstra (oprócz adresu)

    Dekarze zazwyczaj robią podbitki (np. Koprowski).

    Może byc 14.00 na spotkanie.

    Ja miałam ogólną umowę z murarzem i z dekarzem, własnie ze względu na bezpieczeństwo. Z murarzem podpisałam ja gdy zrobili strop. W umowie było słówko, że za bezpieczeństwo na budowie odpowiada majster, plus ,że bierze na siebie obowiązek ubezpieczenia pracowników, szkolenia BHP itp.

    Victoria, ja byłam niedawno w Rowach, za dwupokojowe mieszkanko na parterze, aneks kuchenny, łazienka z brodzikiem, czysto, ładnie, ładny plac zabaw za płotem płaciłam 160zł na dobe z posrednikiem- miejsc do spania 5, jesli zadzwonisz bezposrednio do własciciela to będzie troche taniej. Rowy to idealne miejsce dla rodzin z dziecmi, i głównie takie tam przyjeżdżają. Domek znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych. Jesli jestes zainteresowana to daj znac na priv.
  9. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Cytat Napisał bobo30
    Rowy to idealne miejsce dla rodzin z dziecmi, i głównie takie tam przyjeżdżają.

    Czesc
    Polecam takze Poddąbie ......duzo blizej do morza. Wg mnie o wiele ciekawsze niz Rowy. Bardziej zwarte i kameralne.
  10. A&P WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A&P Zarejestrowany: 31.05.2007 Posty: 9
    Cytat Napisał jakub jankowski
    Cytat Napisał A&P
    Witajcie,

    mam do sprzedania ok. 700 szt betonu komórkowego SOLBET o wymiarach 590/240/240. Został mi z tegoroczej budowy. Atrakcyjna cena. Odbiór własnym środkiem transportu w Grodzisku.
    Może znajdzie się chętny???
    Teraz mówisz że masz dzisiaj musiałem dokupić 9 palet 24
    A to pech. Jeśli Ci zabraknie, to daj znać.
    Nikt więcej nie potrzebuje 24-ki???
    Dla zainteresowanych podam tel. 604-410-669
  11. Aga_i_Janusz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Aga_i_Janusz Zarejestrowany: 02.12.2006 Posty: 363
    Cytat Napisał A&P

    A to pech. Jeśli Ci zabraknie, to daj znać.
    Nikt więcej nie potrzebuje 24-ki???
    Dla zainteresowanych podam tel. 604-410-669
    neistety abonent jest chwilowo niepobecny znaczy Ty napisz prosze jaka to atrakkcyjna cena...
  12. magdek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magdek Zarejestrowany: 28.09.2006 Posty: 74
    Cytat Napisał m_wujek
    Witam,
    właśnie wypełniam wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energetycznej. Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh) dla domu ok 170m2?
    Ogrzewanie będzie gazowe, więc pozostaje tylko standardowe zużycie codzienne.
    Muszę to wpisać w umowie, a nie mam pojęcia ile to może być.
    Proszę o podpowiedź.
    ciekawy sposób na policzenie mocy przyłączeniowej jest podany tu:

    http://www.budujemydom.pl/cozaile/pr...do_sieci/prad/

    pzdr
  13. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał LuMa
    A tak przy okazji przypomniało mi się, że jest jakiś przesąd, że w październiku albo w listopadzie nie powinno się wprowadzać do nowego domu. Ktoś wie, o jaki miesiąc chodzi? Niby w przesądy nie wierzę , ale... wolę wiedzieć
    Dobre
    Niby nie wierze...ale wolę wiedzieć

    Ja się wprowadziłem w ostatnim dniu Października...
  14. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał m_wujek
    Witam,
    właśnie wypełniam wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energetycznej. Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh) dla domu ok 170m2?
    Ogrzewanie będzie gazowe, więc pozostaje tylko standardowe zużycie codzienne.
    Muszę to wpisać w umowie, a nie mam pojęcia ile to może być.
    Proszę o podpowiedź.
    Z tego co wiem to oni i tak standardowo podłączają 10kW.
    Twoje średnie zużycie oszacowałbym na 100-150 zł na miesiąc.
    Ale do obliczenia zapotrzebowania na moc to raczej nie takie dane ci potrzebne...a raczej suma mocy urządzeń prawdopodobnie pracujących jednocześnie....
  15. m_wujek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    m_wujek Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 192
    Cytat Napisał Senser
    Z tego co wiem to oni i tak standardowo podłączają 10kW.
    Podłączają albo 10kW albo 13kW. Przy 10 zabezpieczenie jest na 10A a przy 13 na 25A. Na pewno wniosek złożę o 13kW. Zgadza się to mniej więcej z tym co jest w podanym linku.
    A przybliżone roczne zużycie może podpowiedzą w BOK'u.
    Chyba że ktoś z grupy składał niedawno wniosek i jeszcze pamięta co wpisał
  16. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10283
    Cytat Napisał m_wujek
    Cytat Napisał Senser
    Z tego co wiem to oni i tak standardowo podłączają 10kW.
    Podłączają albo 10kW albo 13kW. Przy 10 zabezpieczenie jest na 10A a przy 13 na 25A. Na pewno wniosek złożę o 13kW. Zgadza się to mniej więcej z tym co jest w podanym linku.
    A przybliżone roczne zużycie może podpowiedzą w BOK'u.
    Chyba że ktoś z grupy składał niedawno wniosek i jeszcze pamięta co wpisał
    Nie wiem czy RE stosuje taką dokładnośc co do 1 KW??? Pierwszy raz sie z tym spotykam. Wydaje mi sie że już przy 10 kW, mozna wziąć zabezpieczenie 3x25A. U nas jest zabezpieczenie 3x25A przy przydziale mocy 15 kw, z tego co wiem to chyba prz 10 kw RE daje takie samo zabezpieczenie . Ale z doswiadczenia powiem,że pomimo iż wszystko w naszym domku jest na prad (ogrzewanie i cuw i cała reszta) to ten przxydział mocy jest wystarczający w zupełnosci. Podstawą własciwego funkcjonowania instalacji jest równomierny podział obciążenia poszczególnych 3 faz i wtedy zadne przeciażenia (czyt nagłe wypadanie bezpiecznika) nie wystepuje. Z resztą dla średniego domu nie ma sensu brac wiekszego przydziału chyba że ktoś chce mieć ogrzewacz cuw przepływowy duzej mocy to wtedy jest to konieczne. Maxymalne zabezpieczenie główner jakie RE przydziela dla domów jednorodzinnych to chyba 3x40A bodajże przy 35 kw poboru mocy
  17. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Ja od razu zrobiłam przyłaczenie 30 KW. Teraz mam tyle samo w mieszkaniu...nie wiem wiec czy w domu wystarczy.
  18. magdek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magdek Zarejestrowany: 28.09.2006 Posty: 74
    my składaliśmy wniosek na 10kW, przy domu o powierzchni ok 110m2

    dodam, że założenie było, że podobnie jak kolega, będziemy używać gazu do kuchenki- i tutaj pojawił się pierwszy problem... kuchenek gazowych jest jak na lekarstwo, przeważają gazowo-elektryczne, z piekarnikiem elektrycznym właśnie

    myślę, że 13kW to wystarczająca wersja
  19. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Trzeba też zaznaczyć, że za każdy kw płaci się większy "abonament" i wcale to nie są grosze...
  20. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10283
    Cytat Napisał magdek
    my składaliśmy wniosek na 10kW, przy domu o powierzchni ok 110m2

    dodam, że założenie było, że podobnie jak kolega, będziemy używać gazu do kuchenki- i tutaj pojawił się pierwszy problem... kuchenek gazowych jest jak na lekarstwo, przeważają gazowo-elektryczne, z piekarnikiem elektrycznym właśnie

    myślę, że 13kW to wystarczająca wersja

    Gdzie ten problem przy 15 kw zapotrzebowanym i przydzielonym przez RE oraz zabezpieczeniu 3X25 A mamy 15 kw grzejniki + bojler 1,5 kw + kuchenka elektryczna płyta i piekarnik łącznie ok 9 kw. Mozna to włączyć wszystko bez obawy nic sie nie dzieje Kwota abonamentu też nie jest jakas obłędna ok 2 zł za KW przy taryfie G-12
Pokaż wyniki od 7821 do 7840 z 18780