dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał wombaty2
    Prosba...
    Korzystal ktos moze z ciezarowki z HDSesm? Macie jakies namiary na taki sprzet? Najlepiej z okolic Grodzisk - Żyrardów. Musi byc przystosowany do zaladowania i oczywiscie transportu kilku palet bloczkow betonowych. Pilne!!!
    Wyjątkowo...bo coś chyba książka padła...
    Coś pomiędzy Żyrardowem a Grodziskiem

    Skł. bud. w Zalesiu HDS: 602 310 284
  2. LuMa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuMa Zarejestrowany: 24.06.2006 Posty: 174
    Żałuję, że też nie dotarliśmy na spotkanie Fajnie byłoby zobaczyć Was w realu, ale niespodziewanie nawiedziła nas rodzinka. Może uda się następnym razem.

    Cytat Napisał wombaty2
    Co sadzicie o cenie 35 kpln dla murarzy za stan od zera do postawienia fundamentow a na nich scian (bez dachu, drzwi itd itp). Fundment lany i z bloczkow betonowych a sciany z bloczkow betonowych solbet. Cena obejmuje oczywiscie tylko robocizne, bez materialow. Bryla budynu prosciutka (jak w linku ponizej), powierzchnia zabudowy 138 m2, powierzchnia calkowita 194 m2 --> wychodzi 180 pln/m2 powierzchni calkowitej.
    Czy w dzisiejszych realiach duzo to czy malo?
    Ile biora za taki stan Wasi majstrowie?
    U nas stan surowy z więźbą (stawiany XI-XII '06) kosztował 45 tys. netto. Z tym, że nasz dom jest dużo większy, ale bez udziwnień (Alexs, jesteśmy normalni ? ) W przeliczeniu na m2 wyszło 163 zł.
  3. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał LuMa
    U nas stan surowy z więźbą (stawiany XI-XII '06) kosztował 45 tys. netto. Z tym, że nasz dom jest dużo większy, ale bez udziwnień (Alexs, jesteśmy normalni ? ) W przeliczeniu na m2 wyszło 163 zł.
    ile??

    To rozbój!! Ja bym w życiu tyle nie dał...
    Mnie stan surowy sotosując taki przelicznik z więźbą kosztował... ok 90,00 zł/m2
  4. Tamlin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tamlin Zarejestrowany: 23.01.2005 Posty: 252
    Faktycznie sporo
    u mnie wyszło 108zł/m2 jeżeli liczyć powierzchnie użytkową, a jeżeli całkowitą powierzchnię podłogi to 96zł/m2, z ociepleniem fundamentów dom 240m2 użytkowej, budowa sierpień 2006

    pozdr
    Tamlin
  5. Zonzi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zonzi Zarejestrowany: 01.08.2005 Posty: 460
    Wombaty

    Moim zdaniem ciut za wysoka cena ale nie duzo. Wszystko zalezy co i jak licza. trzeba uwazac bo wydawaloby sie powazne firmy a np - podaja cene bez schodow, bez chudziaka, bez wibrowania betonu - bo to sie Panie w betoniarce wymiesza ...

    Niestety w takim sezonie przyszlo nam budowac. Za sama murarke przy 300 m2 po podlogach wszystkich mialem najtansza oferte na 34 tys - ekipa murarzy spod Radomia. Sama robocizna z wiezba i dachem bedzie mnie kosztowac 63 tys i byla to jedna z tanszych ofert.

    Wiezba podrozala w 2 tygodnie o 40 PLN za m3 A mowili ze materialy maja taniec

    Pozdrawiam
    Zonzi
  6. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Zonzi
    kosztowac 63 tys i byla to jedna z tanszych ofert.
    Ja sądze, że miałeś do wyboru jedne z droższych...i tyle....
  7. LuMa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuMa Zarejestrowany: 24.06.2006 Posty: 174
    Senser, dla Ciebie to może rozbój. Dla mnie na początku też ta cena wydawała się bardzo duża. Ale mieliśmy też oferty: 60 i 30 tys. W przypadku tej drugiej musielibyśmy dowozić materiał i siedziedzieć cały czas na budowie, żeby pilnować budowlańców. A tak mogliśmy się skupić na zarabianiu i tylko nadzorować budowę. Coś za coś. Sami załatwialiśmy tylko grubsze materiały, jeśli mogliśmy dostać lepszą cenę.
    Poza tym, jak przeliczyłam ceny, które inni podawali inni to rozpiętość za robociznę jest duża 108-180 zł/m2 i tak jak pisał Zonzi, może zawierać/nie zawierać robót za różne rzeczy (bez schodów itp.)

    Tym, którym udało się wybudować taniej można tylko pogratulować i pozazdrościć. Nie każdy znajduje tanich wykonawców. Ważne też, żeby cena przekładała się na jakość.
  8. edyryt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    edyryt Zarejestrowany: 06.06.2006 Posty: 424
    Cytat Napisał LuMa
    Senser, dla Ciebie to może rozbój. Dla mnie na początku też ta cena wydawała się bardzo duża. Ale mieliśmy też oferty: 60 i 30 tys. W przypadku tej drugiej musielibyśmy dowozić materiał i siedziedzieć cały czas na budowie, żeby pilnować budowlańców. A tak mogliśmy się skupić na zarabianiu i tylko nadzorować budowę. Coś za coś. Sami załatwialiśmy tylko grubsze materiały, jeśli mogliśmy dostać lepszą cenę.
    Poza tym, jak przeliczyłam ceny, które inni podawali inni to rozpiętość za robociznę jest duża 108-180 zł/m2 i tak jak pisał Zonzi, może zawierać/nie zawierać robót za różne rzeczy (bez schodów itp.)

    Tym, którym udało się wybudować taniej można tylko pogratulować i pozazdrościć. Nie każdy znajduje tanich wykonawców. Ważne też, żeby cena przekładała się na jakość.
    luma masz racje kiedy my szukaliśmy ekipy (a było to 2 lata temu ), kwota 40 czy 50 tyś wydawała się ogroma. Dzisiaj kiedy budowa dobiega końca wiem że czasami lepiej zapłacić więcej i mięć względny spokój. Nam na szczęście się udało i Pan Wojnarowicz, który budował stan surowy a później polecał nam kolejne ekipy, przyjeźdzał oglądał bez dodatkowych gratyfikacji może zawsze liczyć na kawę w moim domu. Chociaż wiem że ma dużo pracy i zajete terminy dopisuję Go do ksiązki adresowej.
  9. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Z własnego doświadczenia wiem...że to rozbój...
    Postawiłem dom za sporo niższą sumę.
    A dostawa materiałów bud. na telefon to dziś żadna sensacja...
    Więc jeśli ktoś daje ofertę droższą o te 10/30 k zł. za to, że on sobie sam dowiezie...to dziękuje...
    Moi dostawcy dowoźili materiały na telefon. Nawet czekali później na pieniądze....

    Mi ekipa dzwoniła "Panie piach się kóńczy" i do godziny piach czy cegłe mieli u siebie...

    A twoi wykonawcy twierdzą "my to my tamto"...a w rzeczywistości oferują rzeczy, które są w zasadzie naturalne i dostępne dla każdego...z tą tylko różnicą, że sobie słoną za to każą płacić...

    Ja się broń boże nie czepiam, zrobisz jak uważasz...
    Zwracam tylko uwagę, że to co oferują za jakie pieniądze...to żaden luxus...luxus tym mniejszy im więcej za niego sobie życzą...

    A na pewno nie należę do ludzi, którzy oszczędzali na jakości ekip...
  10. LuMa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuMa Zarejestrowany: 24.06.2006 Posty: 174
    Edyryt, my też budujemy z panem Wojnarowiczem

    Senser, każdy ma własne zdanie i priorytety. Nie zamierzam się z Tobą sprzeczać. Przedstawiłam tylko to tak, jak u nas wyglądało. Mamy taką pracę, że nie bardzo mamy czas, żeby wydzwaniać za materiałami. Też staramy się wybierać wykonawców, którzy mają niższe ceny. Ale nie zawsze się tak da. Obecnie ciężko znaleźć jakichkolwiek wykonawców do niektórych prac; patrz nasza podbitka

    Jasne, że się nie czepiasz; ja też nie. Ale jakiś taki drażliwy jesteś, gdy ktoś ma inne zdanie
  11. edyryt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    edyryt Zarejestrowany: 06.06.2006 Posty: 424
    qurde świat jest mały
    My tez nie mamy podbitki brak fachowców a Wojnarowicz żadnej ekipy do tych prac nie ma. pozdrawiam
  12. klememi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    klememi Zarejestrowany: 21.09.2006 Posty: 506
    Czy ktos moze polecic projektanta przylacza energetycznego? W tym tygodniu bede uzgadniac w ZUD gaz i chcialabym to samo zrobic za jednym zamachem z pradem.

    Pozdrawiam,
  13. magdek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magdek Zarejestrowany: 28.09.2006 Posty: 74
    no niestety, czasy się zmieniły, niektórzy budowali rok temu, a to była inna rzeczywistość

    dziś 35k to jest normalna cena
  14. kubi41 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubi41 Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 63
    Co do kosztów budowy to moja ekipa za stan surowy otwarty domu 16,4x10,8m, 170m2 użytkowej, 230 całkowitej z tarasem: bierze 46 000zł netto (+ew.vat)
    W tym kopanie fundamentów, ich ocieplenie, ściany zewn, wewn, stropTerriva, schody, 3 kominy, więźba, deskowanie, papowanie. Bedę starał się jeszcze coś z tego urwać, bo nie buduję z porothermu, tylko z 40cm Ytonga, kominy zamówiłem systemowe, więc generalnie będzie im łatwiej budować niz w momencie jak mi wyceniali swoją robotę. Zaznaczam, że ma skompliwowaną więźbę (murator M07a). Licząć pow.całkowitą, to 1m2 wychodzi 200zł
    Pzdr
  15. kubi41 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubi41 Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 63
    Czy ktoś brał kredyt w GE?? od 2 miesięcy się zatanawiam, oprocentowanie w tym czsie wzrosło o 0,5%, ale cały czas najlepsze oferty otrzymuję od GE money. Czy ktoś brał u nich kredyt? Słyszałem, pewnie z przesadzoną opinią , że to "złodzieje", chodzi tu przedewszystkim o spread. Jeśli ktoś ma jakieś doswiadczenie z nimi, czy to pozytywne, czy negatywne bardzo porsze o info. Za miesiąc skończy mi sie kaska i rtesztę będę musiał finansować kredytem a jego załatwienie też trochę trwa.PZdr,Kuba
  16. asiaf1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asiaf1 Zarejestrowany: 06.06.2006 Posty: 207
    Cytat Napisał klememi
    Czy ktos moze polecic projektanta przylacza energetycznego? W tym tygodniu bede uzgadniac w ZUD gaz i chcialabym to samo zrobic za jednym zamachem z pradem.

    Pozdrawiam,
    A ja mam pytanie co trzeba uzgadniać w tym ZUD. A może ktos ma namiary na firmę od szamba, potrzebujemy "projektu budowlanego zbiornika na nieczystości płynne" do pozwolenia.....
  17. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Cytat Napisał kubi41
    ... nie buduję z porothermu, tylko z 40cm Ytonga ...
    W projekcie masz BK 24cm + 12 cm styropianu tak samo jak u mnie w D08 Przestronny. Ja też chcę zrobić jednowarstwową z Ytonga 36,5 lub 40. Napisz proszę jak szeroki robisz fundament, ile czasu trzeba czekać na dostawę Ytonga, czy będziesz używał nadproża systemowe Ytonga ?
  18. Walaciki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Walaciki Zarejestrowany: 09.09.2006 Posty: 395
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał izat

    ja to bym Sensera poznała
    i byśmy se nawet może pogadali

    Tak jak pisała ewa....my się nawet nie zobaczyliśmy...

    W zasadzie było suuuper...
    Jakąś tak cicho wyjątkowo...
    kurcze tak rzadko ostatnio zagladam , ze przegapillam spotkanie,
    mam nadzieje,ze choc towarzystwo bawilo sie krotko to mimo to spotkanie sie udalo
  19. zygmor ELITA FORUM (min. 1000)
    zygmor Zarejestrowany: 24.06.2004 Posty: 2792
    I ja muszę się przyznać, że nawaliłem, choć obstawiałem termin sierpniowy, ale jakby się udało to bym się wyrwał
    Ale wylewki wygrały...
  20. wombaty2 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wombaty2 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 292
    Dziekuje wszystkim za wypowiedzi o cenach za stan surowy, mam teraz przynajmniej jako-taka orientacje Jak sie na cos zgodze to dam znac.

    Senser: dzieki za namiary na HDS, zadzwonie tam jutro, to jest to Zalesie k. Zabiej Woli?
Pokaż wyniki od 7961 do 7980 z 18780