dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał D&R
    poniedziałe żle się zaczoł mieli przyjść do wylewek ale dopiero w czwartek mają być.
    Takich poniedziałków może być więcej
    MAM NADZIEJE ŻE NIE CHYBA ŻE EIMUND STRACI SWOJĄ REPUTACJE
  2. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Aaaaa on...eeee to nie...
    U mnie też on robił....
  3. Paulina&Pawe? FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Paulina&Pawe? Zarejestrowany: 01.05.2005 Posty: 272
    u mnie koparkowy miesiąc temu brał opłatę za godzinę pracy. Co prawda nic z humusem nie musial robić, bo jest gdzie go skladowac na dzialce ale ogolna cena i tak wylsza niezła. Cena od 80-100 za godzinę pracy. ALe robił faktycznie bez wytchnienia non stop.
  4. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał D&R
    mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza
    Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
  5. agnieszka1980 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agnieszka1980 Zarejestrowany: 03.04.2007 Posty: 178
    Witam,
    kilka osób polecało bloczki fundamentowe zakupione w Kaniach.
    Czy mogłabym prosić dokładny adres lub telefon, bo nie mogę znaleźć.

    dzieki z góry
  6. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał D&R
    mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza
    Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    a z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał
    ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama
    poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku
  7. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Cytat Napisał Paulina&Paweł
    u mnie koparkowy miesiąc temu brał opłatę za godzinę pracy. Co prawda nic z humusem nie musial robić, bo jest gdzie go skladowac na dzialce ale ogolna cena i tak wylsza niezła. Cena od 80-100 za godzinę pracy. ALe robił faktycznie bez wytchnienia non stop.
    A ile m2 było do odkrycia ? Jak głęboko ? Ile czasu mu to zabrało ?
    Poproszę też o numer telefonu tego koparkowego.
    Pozdrawiam, Paweł.
  8. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Oj chyba D&R namieszał z tą robotą za m3
    Nie powiedział odrazu, że chodzi o usługę z transportem...
  9. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał tom17
    dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    Czy masz rekuperację? Jeżeli tak jaki to rekuperator, czy położyłeś również GWC? A tak wogóle, kto z Was ma rekuperację? He, he - temat koparki pod GWC jak się znalazł...
  10. Walaciki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Walaciki Zarejestrowany: 09.09.2006 Posty: 395
    Cytat Napisał Ntek
    Cytat Napisał tom17
    dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    Czy masz rekuperację? Jeżeli tak jaki to rekuperator, czy położyłeś również GWC? A tak wogóle, kto z Was ma rekuperację? He, he - temat koparki pod GWC jak się znalazł...
    my mamy instalacje reku polozona w domu, zakopalismy tez 40 m GWC, kopal nam Pan Marek z ksiazki- biezre za godzine
    centralka reku bedzie stork air 300-g90 bfb (przeciwpradowa)
  11. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał Walaciki
    centralka reku bedzie stork air 300-g90 bfb (przeciwpradowa)
    Ja zastanawiam się nad Bartoszem, ale temu zagadnieniu poświęcono inny temat. Ciekaw jestem, jak reku sprawia się w "praniu". Czy jesteście z niego zadowoleni? Czy zrezygnowaliście z kanałów wentylacyjnych? Jakie są Wasze odczucia? Czy warto było?
  12. Magda_Radek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda_Radek Zarejestrowany: 01.07.2007 Posty: 25
    Co do koparki to już wyjaśniam. bierze się od roboczo-godziny. Dziś rozmawiałem z Panem, który ściągał mi humus i wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie. byc może za bardzo się uniosłem. Może zbyt szybko go skreśliłem. Mój błąd polegał na tym, że na ta cene przystałem a mogłem polemizować z tym Panem. Inna sprawa to to, że Pan chyba wykorzystał moją niewiedzę oraz to, ze mnie przy jego pracy nie było ale to mój błąd. no cóż jak się człowiek nie zna to nie może miec pretensji, jeśli zostanie nabity w butelkę. Ziemia jaka była do odgarnięcia to prostokąt 22mx15m a zatem licząc, że średnio ściąnięte było 30 cm to mamy 22x15x0,3=99 m3. Rozmawiałem z ludźmi pracującymi koparką i nikt nie bierze za m3 lecz za rh. A przy okazji dodam, ze dziś zasypywał u mnie fundamenty sąsiad z przeciwka i za 3,5 h zapłaciłem 300 zł.

    Namiar na Pana od podsypki fundamentów 0502-092-218. z tego co wiem to wozi także inne kruszywa.

    pozdr.
  13. Zonzi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zonzi Zarejestrowany: 01.08.2005 Posty: 460
    DarekB robi nam projekt piecokominka. Nie naciskamy ale juz 3 miesiace minelo i nic. Musi zarobiony. Fachowiec ale ceny dosc wysokie. Na wszelki wypadek juz zaczne szukac zduna.

    Planujemy wentylacje mechaniczna, nie mamy kanalow wentylacyjnych. Projekt wentylacji robilem w rekuperatory.pl - ale mam duuze watpliwosci co do nich.
    Moze ktos slyszal o p. Witku z Kajetan ?

    A propo koparek to niestety po fakcie sie dowiedzialem, ze jak ktos ma duzo ziemi do wykopania to taniej jest wziac koparke obrotowa i kamaza do przerzucania ziemi niz koparki.

    A u nas w tym tygodniu stro sie bedzie robil mam nadzieje ze snieg nie spadnie


    pozdrawiam
  14. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Magda_Radek - dziękuję za informacje.
    Pozdrawiam, Paweł.
  15. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Zonzi
    A propo koparek to niestety po fakcie sie dowiedzialem, ze jak ktos ma duzo ziemi do wykopania to taniej jest wziac koparke obrotowa i kamaza do przerzucania ziemi niz koparki.
    Ale chodzi o koparkę czy o koparkę bo sam się już pogubiłem...
  16. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał Ntek
    Czy masz rekuperację? Jeżeli tak jaki to rekuperator, czy położyłeś również GWC?
    Mam zaplanowaną wentylację mechaniczną. Co do samego rekuperatora planowałem Bartosza ale na razie ten zakup odłożę w czasie na przynajmniej jeden rok $ $ Do Gwc jeszcze nie jestem przekonany.
  17. Jajcek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Jajcek Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 12096
    Cytat Napisał Magda_Radek
    Co do koparki to już wyjaśniam. bierze się od roboczo-godziny. Dziś rozmawiałem z Panem, który ściągał mi humus i wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie. byc może za bardzo się uniosłem. Może zbyt szybko go skreśliłem. Mój błąd polegał na tym, że na ta cene przystałem a mogłem polemizować z tym Panem. Inna sprawa to to, że Pan chyba wykorzystał moją niewiedzę oraz to, ze mnie przy jego pracy nie było ale to mój błąd. no cóż jak się człowiek nie zna to nie może miec pretensji, jeśli zostanie nabity w butelkę. Ziemia jaka była do odgarnięcia to prostokąt 22mx15m a zatem licząc, że średnio ściąnięte było 30 cm to mamy 22x15x0,3=99 m3. Rozmawiałem z ludźmi pracującymi koparką i nikt nie bierze za m3 lecz za rh. A przy okazji dodam, ze dziś zasypywał u mnie fundamenty sąsiad z przeciwka i za 3,5 h zapłaciłem 300 zł.

    Namiar na Pana od podsypki fundamentów 0502-092-218. z tego co wiem to wozi także inne kruszywa.

    pozdr.
    no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka
  18. Jajcek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Jajcek Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 12096
    Jakby ktos potrzebowal ziemi to moge polecic 400zl za duza wywrotke MAN-a czy cos w tym stylu i musze powiedziec ze jak wzialem jedna to naprawde ziemia byla warta tych pieniedzy, a mam porownanie bo bralem tez od przejezdnych kierowcow po 50/za wywrotke i niby dobrze wygladajaca nic nie warta.
  19. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał D&R
    z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał
    ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama
    poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku
    Obudowy jeszcze nie mam ale chcemy zrobić max akumulacyjną z mała iloscią kafli. W tym sezonie wkład pochodzi jako koza . Też usłyszałem że obudowy w tym roku to mi nie zrobi. Inna sprawa, że taka obudowa z kafli podobno musi długo schnąć bez palenia, a sezon już sie zaczął...
  20. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Jajcek
    no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka
    Jajcek...tylko żeby była jasność...
    Nie mówimy o firmie, która wjeżdza w formie koparka + auto czyli o usłudze z transportem...w takiej sytuacji to nic nowego liczyć usługę w m3....
    Ale chodzi o wycenę pracy wyłącznie sprzętu kopiącego/spychającego
    Czy w takiej opcji też potwierdzisz, że wyceniają robotę w m3??
Pokaż wyniki od 8941 do 8960 z 18780