dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. wombaty2 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wombaty2 Zarejestrowany: 21.01.2007 Posty: 292
    Zgadzam się z przedmówcą Grun to umiar - we wszystkiem

    A my z innej beczki. Zatrzymalismy się z budową na etapie stanu zero. W tym roku nie damy rady zrobić nic więcej. Ale, żeby zupełnie nie stać z robotą rozważamy wykonanie szamba. Doradźcie, czy robienie szamba na tym etapie budowy jest rozsądne, czy lepiej wstrzymac się do zakończenia choćby stanu surowego? Jeśli macie jakieś doświadczenia w tem wzgledzie, bedziem radzi wysłuchac wszelkich wskazówek

    Pozdrawiamy
  2. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał izat
    wiem, że większość ludzi robi GWC ze zwykłych rur kanalizacyjnych
    tylko jaki to ma wpływ na zdrowie, ja tego nie wiem, ale ci sprzedający Rehau twierdzą, że jest to świadome trucie się związkami metali ciężkich
    wkleję kawałek maila:
    "Rur kanalizacyjnych nie można stosować do transportu powietrza, gdyż przy ich produkcji stosowane są metale ciężkie (kadm, ołów, rtęć). Tak więc jeżeli ktoś Pani mówi, że można - to tylko do Pani należy decyzja czy chce Pani truć własną rodzinę."
    co Wy na to??
    Myślisz, że rury do wody mają jakiś mocno inny skład??
  3. aniawmuratorze OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    aniawmuratorze Zarejestrowany: 27.09.2007 Posty: 9490
    moim skromnym zdaniem pachną te rury propagandą marketingową
  4. tygrysek12 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tygrysek12 Zarejestrowany: 07.04.2007 Posty: 497
    Witajcie.....A my na eteapie stropu. Nie ma kto go zalać . Wczoraj przyjechała ekipa chętna.....i wycenili strop,poddasze uzytkowe i wiezbe na jedyne 50 tys . Dodam że mamy 200m2.......i cały dół zrobiony.....hahaha. Mój małżonek posłał panów na bambus!
    Moze ktos ma brygadę która ma mały przestój .....podejrzewam że to pytanie retoryczne
  5. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    Cytat Napisał D&R
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał D&R
    mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza
    Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    a z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał
    ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama
    poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku
    ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic
  6. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał gawel
    Jest super rozwiaznie Dac sobie spokój z gwc, a jakie korzysci: mniejsze naklady , brak mozliwosci zatrucia sie metalami ciezkimi, i grzybami, no i swiety spokój. korzysci energrtyzne i ekonomiczne są naprawde znikome (w muratorze o tym pisano)

    Rozmawiałem z producentem Żubra - pytał, po jaką cholerę mi GWC (dosłownie). Jego zdaniem GWC nie daje oszczędności na ogrzewaniu, jedyna zaleta to chłodniejsze powietrze w upalne dni latem.

    Co do GWC z rur kanalizacyjnych to tyle zdań co ludzi - a przecież GWC żwirowy nie dość, że zdrowszy, to na pewno tańszy od rur Rehau.

    Osobiście mam zamiar założyć reku, choćby bez GWC - po prostu warto, a GWC nie jest moim zdaniem najważniejszym elementem.
  7. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do robienia GWC
    chyba na razie zostawię ten temat, w razie czego zawsze można go ruszyć na nowo

    sylvia1!!!!!!!!
    dlaczego się nie odzywasz?????????????
    jak po przeprowadzce??

    ktoś wcześniej pytał czy robić szambo na etapie stropu
    moim zdaniem nie ma sensu
    robota trwa jeden dzień, a kaski trochę trzeba wypakować
    po co Ci tak wcześnie?? i tak nie zrobisz z niego użytku
  8. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał izat
    zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do robienia GWC
    chyba na razie zostawię ten temat, w razie czego zawsze można go ruszyć na nowo
    Przypomniał mi się jeszcze jeden argument za brakiem GWC - całkiem z innej beczki niż grzybki, pleśnie, robaczki.

    Otóż złodzieje wykorzystali GWC do uśpienia mieszkańców domu. Poprzez wlot powietrza (wystająca z ziemii rura) wpuścili do domu jakiś gaz, który uśpił nocą mieszkańców i potem jakby nic obrobili całą chatę. Nie wiem, czy historia rzeczywiście miała miejsce, ale.... to chyba możliwe w praktyce.
  9. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    Cytat Napisał izat
    sylvia1!!!!!!!!
    dlaczego się nie odzywasz?????????????
    jak po przeprowadzce??
    bo mam net pakietowy (wyjaśni senser co to)
  10. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał D&R
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał D&R
    mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza
    Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    a z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał
    ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama
    poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku
    ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic
    coś mi się wydaje że chyba nie trzeba z nim zaczynać?????????
  11. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał izat
    sylvia1!!!!!!!!
    dlaczego się nie odzywasz?????????????
    jak po przeprowadzce??
    bo mam net pakietowy (wyjaśni senser co to)
    szkoda Ci pakietu na mnie??
    osz Ty niedobra
  12. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Otóż wyjaśniam...
    Mówiłem Sylvi, ze w zasadzie to ma opcję na internet...
    Zapytałem ją czy słyszała o internecie tzw. "pakietowym"...nie.
    Więc jej powiedziałem, że jak jest w pracy to może zrzucać sobie neta na płytę i zanosić do domu aż uzbiera jej się cały pakiet...
    Nie wiem czemu, ale nie pytała o szczegóły....
  13. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    co sądzicie o 16 m3 ziemi z pola kukurydzianego za 400 PLN??
  14. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał Ntek
    [ Jedyne co należałoby zrobić w przypadku GWC, to wyprowadzić pod fundamentami rurę, by potem podłączyć do niej GWC
    i to zrobiłem jako niezbędne minimum. o do wątpliwosci to tak jak przedmówcy dobre jest drogie i moze się nie zwrócić. Troszkę myślę nad rozwiązaniem zaproponowanym przez jednego z forumowiczów
    Cytat Napisał adam_mk
    GWC WODNY 1:
    Jeżeli są wysokie wody gruntowe, to tylko się cieszyć! Potrzebne ciepło pobieramy tak, jak robi się to do klasycznej pompy ciepła "glikolowej". Układa się w gruncie węża fi32 napełnionego borygiem ( w kręgach o średnicy około 1m). Należy przyjąć moc takiego źródła ciepła na 20W/mb (niedoszacowane) lub 25W/mb (optymalne) i ułożyć go tyle, aby czerpać około 5 kW w trybie ciągłym. Praktycznie oznacza to 150 - 250mb zakopanego węża. Wcale nie musi być w jednym kawałku. pętle można przecież równoleglić! (np.2 x 100mb).
    Przy cenie rury ok. 3zł/mb to koszt poniżej tysiąca złotych, tylko nakopać się trzeba, no chyba, że znajoma koparka za 40zł/godz. to w długi dzień się obskoczy.
    NIECH MI KTOŚ UDOWODNI ŻE SIĘ NIE DA, TO GO POŚLĘ DO PIERWSZEGO Z BRZEGU URZYTKOWNIKA POMPY CIEPŁA!!!
    Zakopuje się toto na granicy przemarzania (1.2 do 0.8m jak gdzie!).
    Końce należy dołączyć do odpowiednio dobranego lamelkowego (takiego jak chłodnica samochodowa) wymiennika ciepła woda-powietrze umieszczonego w otworze czerpni naściennej. Całość uzupełniamy pompą obiegową. Czujniki temperatury odpowiednio załączają i wyłączają pompę zapewniając dogrzewanie zimą i ochładzanie latem powietrza wpuszczanego "na salony".
    Wykonalne i wcale nie astronomicznie drogie. Pytałem producenta nagrzewnic i rozpoznawałem sprawę pod kontem wykonywania . Porównywalne z kosztem przyzwoitego żwirowca.
  15. tom17 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tom17 Zarejestrowany: 10.07.2003 Posty: 448
    Cytat Napisał sylvia1
    ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic
    wygląda na to że dynamiki idą DarkowiB jak swieże bułeczki. Ja zamówiłem we wtorek (zaliczka) a w sobotę był montaż i jak na razie wszystko ok, ale mówił że to ostatni "wolny", kolejni chętni będą musieli poczekać ...
  16. gawel Banned
    Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10268
    Cytat Napisał izat
    co sądzicie o 16 m3 ziemi z pola kukurydzianego za 400 PLN??
    Tanio i taniej nie będzie
  17. gawel Banned
    Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10268
    Cytat Napisał Senser
    Otóż wyjaśniam...
    Mówiłem Sylvi, ze w zasadzie to ma opcję na internet...
    Zapytałem ją czy słyszała o internecie tzw. "pakietowym"...nie.
    Więc jej powiedziałem, że jak jest w pracy to może zrzucać sobie neta na płytę i zanosić do domu aż uzbiera jej się cały pakiet...
    Nie wiem czemu, ale nie pytała o szczegóły....
    Nie mam pojęcia dlaczego????
  18. gawel Banned
    Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10268
    Cytat Napisał izat
    zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do robienia GWC
    chyba na razie zostawię ten temat, w razie czego zawsze można go ruszyć na nowo

    sylvia1!!!!!!!!
    dlaczego się nie odzywasz?????????????
    jak po przeprowadzce??

    ktoś wcześniej pytał czy robić szambo na etapie stropu
    moim zdaniem nie ma sensu
    robota trwa jeden dzień, a kaski trochę trzeba wypakować
    po co Ci tak wcześnie?? i tak nie zrobisz z niego użytku
    No nie wiem zawsze można tam zamknąć nieuczciwa ekipe żeby zkruszała
  19. gawel Banned
    Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10268
    Cytat Napisał D&R
    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał D&R
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał D&R
    mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza
    Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.
    a z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał
    ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama
    poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku
    ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic
    coś mi się wydaje że chyba nie trzeba z nim zaczynać?????????
    Dokładnie ja byłem u niego w 2003 i wstawiał mi kobze i nawijał makaron na uszy zachwalajac rózne swoje produkty, mja chcialem tarnave i elewację z kafli, powiedział ze ok i cena ok 5000 tys (w tym wkład 2600), jak przyjechalem po zakup z wykonawca kominka (na szczescie) to okazalo sie , że kafle rozmiarowo nie pasują do wkladu bo pozostają przerwy pomiedzy wkladem a elewacją od frontu ok 4 cm z kazdej strony. Więc doradzil mi zeby zamaskowac to metalowa sitką albo wziac inny wkład ale to juz inna bajka bo cena sięgneła 10 tyś więc jeszcze troche pogadalismy i rozsztalismy sie z ulga z naszej strony. W koncu sie wkurwilem i kupilem moja tarnavke w otrebusach. To tyle takie sa moje doświadczenia.
  20. gawel Banned
    Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10268
    Cytat Napisał tom17
    Cytat Napisał sylvia1
    ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic
    wygląda na to że dynamiki idą DarkowiB jak swieże bułeczki. Ja zamówiłem we wtorek (zaliczka) a w sobotę był montaż i jak na razie wszystko ok, ale mówił że to ostatni "wolny", kolejni chętni będą musieli poczekać ...
    Każdy kominek sprzedawany przez niego jest ostatni uwierz moj też mial być. Zresztą o tej porze wytórnie porzadnych kominków pracuja chyba 24/24h, na tarnawy to sie nawet czekalo 7 tygodni
Pokaż wyniki od 8981 do 9000 z 18780