dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. wg ELITA FORUM (min. 1000)
    wg Zarejestrowany: 06.06.2003 Posty: 1125
    Spróbuj może tańsze pokrycie może będzie ok. Jak dasz silikaty lub polski bk na ściany to możesz się zmieścić w 130 tys nawet i z dachówką betonową. Mnie np. cały materiał na ściany zewn i wewn razem ze styropianem (silka 18, styro 17, silka 12) kosztował 20 tys, a można taniej jeśli mniej styropianu i polski producent silikatów.
    Aha, domek można sobie zobaczyć w okolicach Dawidów pod Warszawą - stan surowy zadaszony z porotermu.
  2. _bogus_ ELITA FORUM (min. 1000)
    _bogus_ Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 2104
    Cytat Napisał Marzek
    Dzięki _bogus_. Jak sprawdzisz jakość tynków, to daj znać. Podziel się opinią czy warto rozmawiać z firmą, która u Ciebie robiła.
    Jak mówiłem - mi tynki się podobały. Ale mój kierownik budowy doszukał się jednak kilku rzeczy do poprawek. Niewiele bo jak się wyraził "wszystkie poprawki to robota dla jednej osoby na pół dnia a w dodatku przy większości można dyskutować czy powinni to robić tynkarze czy też malarze przed malowaniem". Mam nadzieję że tynkarze, tak jak obiecali, jutro dokonają poprawek.
  3. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    szczerze powiedziawszy myślałem najpierw o budowie z pustaków keramzytowych z mszczonowa + 15 cm styropianu jednak powoli skłaniam sie do materiałów o mniejszej bezwładności cieplmej jako warstwie wewnętrznej i ściany osłonowej z czegoś cięzkiego, ewentualnie ściana dwuwarstwowej. Troszke boje sie też gorącego poddasza dlatego nie ryzykował bym blachy ani bitumu.
    Musze pogadac z jakimś archtektem i wyjasnic pare moich watpliwości.
  4. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    _bogus_ daj namiary na tych tynkarzy. Może byc na priva.
  5. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    No coś cisza w naszej grupie.
    Aha a propos zakupów. Może by tak część zakupów robić wspólnie? Można by uzyskać większe rabaty.
    Ja właśnie jestem przed zakupem systemu do wody zimnej i ciepłej. Praktycznie już wybrałem. Będzie to Hepworth. Mam juz firmę, z którą rozmawiałem. Czy ktoś jest zainteresowany?
    Druga propozycja dotyczyłaby zakupu systemu kominek + DGP. Rozważam Jotul, Spartherm. Podobno dobra jest też Tarnawa (czeskie). Brałem jeszcze pod uwagę Koperfam z Legionowa. Dostałem juz wstępną ofertę na Spartherm. I tu pytanie. Czy ktoś jest zainteresowany tym tematem?
    Mam jeszcze kilka pomysłów. Potrzebna mi będzie wełna do dachu (ta na druga warstwę). Z innych spraw to także podgrzewacze pojemnościowe i przepływowe. No i styropian na ocieplenie podłogi na gruncie. Do tego jeszcze dojdzie wygłuszenie stropu nad parterem (najprawdopodobniej wełna). No i na razie tyle.
  6. wg ELITA FORUM (min. 1000)
    wg Zarejestrowany: 06.06.2003 Posty: 1125
    Ja jestem zainteresowany styropianem FS20 - potrzebuję 35 m3. Mam cenę w Centrobudzie Błonie 155,9 zł brutto z dowozem na budowę.
    Jestem też zainteresowany Sparthermem. Nie robiłem na razie rozeznania. Jak już mówiłem jest to Spartherm Varia 2R/2L h.
    Jeśli będziesz coś negocjował możesz mnie podłączyć.
  7. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Pewnie o tym wiecie...Ale na wszelki wypadek powiem...
    Mi się udało wynegocjować Plannje na 18% rabatu w sumie dosłownie nie wychodząc z domu !! (Czyli sprzedali z 2% marżą!!!). A sposób prosty!! Powysyłać zapytania ofertowe!!! Będą sami dzwonić na komóry przez dwa dni!! Tak było u mnie...I jak jeździłem z ofertami konkurencyjnych firm to nic tak na nich nie działa jak tylko oferta konkurencji!! Czasami opuszczają już tylko ambicjonalnie!! Więc proponuje, przećwiczcie to u siebie...Tylko sugeruje nie ujawniać nazw firm, które wam udzialały rabatu (mam na myśli firmy, w ktorych się pojawicie z ofertami...) bądź co badź ktoś zrobi to z dobrej woli, a jeśli gdzieś indziej powiecie, że ktoś zszedł z ceny detalicznej to może się zrobić mała awanturka...

    Jak zobaczyłem jak duży skutek to odnosi robiąc tak mało...to chyba cały dom kupie przez tel.!!
    Po co przewalać Marki, Warszawę...trzaskać kilometry, narażać się na koszty, jeśli można poseidzieć na faxie...
  8. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Tak sobie czytam wasze posty i myślę, że u nas nawet fundamentów jeszcze nie ma , buuuu. I nie wiadomo kiedy bedą, buuu.. Jakies czarne mysli mnie opanowaly w niedzielę.
    Mamy dylemat projektowy co do ścian działowych na poddaszu. Z czego macie? Czy jest cicho?
  9. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    U nas też jeszcze nie ma funadamentów..Ale daj Bóg będą już w Maju. A trochę później będzie mam nadzieję dużo więcejJa wybrałem ceramikę właśnie dlatego żeby było min. cicho!! Zarówno od zew. jak i od wew....
  10. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Senser, jak grube będą dzialowe? Z ceramiki poryzowanej? Której? Forumowicze w innym wątku odradzają jakiekolwiek płyty. Polecają poryzowaną lub silikaty. Chyba coś z tego wybierzemy. Dom będzie z U220 i wełna i cegła.
    Jolu! Ty już mieszkasz z czego masz ściany?
  11. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Gdzieś mi ktoś zasugerował że na działowe cegłę K-3. Na pewno to ceramika i pewnie raczej nie poryzowana..pewnie....Ale wiesz co, po co ci ściana z poryzowanej ceramiki ??
    Wiesz dlaczego wybrałem MAX-a. Czyli ceramikę nie poryzowaną?? Ano min. dlatego, że nie chcę mieć żadnych problemów z taką prostą sprawą jak wiercenie otwórów i mocowaniem czego kolwiek na tej ścianie!!
    Więc wcale nie wykluczone, że chyba nawet przy tej K-3 zostanę...
    A wszelakie silikaty i BK omijam szerokim łukiem, ze względu na większą ich przenikliwość akustyczną...ale to moje zdanie...
  12. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Ależ silikaty mają doskonałe parametry izolacyjności akustycznej, jedne z najwyższych!!! Co do bk to się zgadzam. Myślę o poryzowanej, bo ona ma chyba troche lepsz parametry lub takie same, a jest lżejsza niz cer. trad. Ściany z cer trad chyba nie mają zbyt dobrych parametrów. Producenci ich nie podają, chyba właśnie dlatego. Niestety nie udało mi sie znaleźć sensownych danych. Posiłkuję się Muratorem 10/2003 i stronami www.
  13. wg ELITA FORUM (min. 1000)
    wg Zarejestrowany: 06.06.2003 Posty: 1125
    Cytat Napisał Senser
    A wszelakie silikaty i BK omijam szerokim łukiem, ze względu na większą ich przenikliwość akustyczną...ale to moje zdanie...
    Silikaty są najbardziej dźwiękochłonne ze wszystkich materiałów. Już ścianka 8 cm spełnia normy dla pomieszczeń sanitarnych.
  14. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Hmmm, jeśli tak jest to brać Silikat !! A jaki jest skład silikatu?? Z czego to się robi??

    Natomiast jeśli chodzi o wiercenie to na pewno lepszy jest MAX
  15. Jolka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jolka Zarejestrowany: 03.03.2003 Posty: 696
    My mamy biały BK 24 cm + 16 cm styropianu, z zewnnątrz nie słychać nic, ale i okolica jest dość cicha. Co do ścian działowych (BK 12cm) to trudno powiedzieć bo mieszkamy tylko we dwójkę, więc raczej większość czynności wykonujemy razem, jednocześnie śpimy, więc nie ma kto hałasować. A jak hałasujemy to też razem. Ale napewno domek jest cieplutki i to mnie cieszy.
  16. wg ELITA FORUM (min. 1000)
    wg Zarejestrowany: 06.06.2003 Posty: 1125
    Pilnie potrzebuję kier. budowy. Jeśli możecie kogoś polecić będę wdzięczny.
  17. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    NO to i ja muszę coś dodać od siebie. Z silikatami jest tak jak pisze bobo30 i wg. Tylko do łazienek i innych głosnych pomieszczeń zaleca się 12 cm. My mamy, jak pewnie wiecie, sciany silki M24, ściany wenętrzne nośne z M18, a ściany działo z M12. Dom obłozony jest 20 cm wełny. Wewnatrz, narazie brak tynków, jest naprawdę cicho. Jak się zamknie drzwi to nawet wiosny nie słychać. Silikaty to cegła wapienno-piaskowa. Składa się to głownie z piasku i wapno. Dochopdzi do tego jeszcze woda. Jest to materiał o dosnonałej izolacyjności akustycznej (bloczki dodatkowo maja specjalne drążenia) i jeden z najzdrowszych materiałów. Ze wzgledu na obecność wapna nie rozwijają się w nim żadne drobnoustroje. Jest też materiałem o najmniejszej promieniotwórczości, w przeciwieństwie do wszelkich cegieł i ceramiki. No i dochdzi jeszcze zdolność do regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Z powyższych powodów zdecydowaliśmy się na silikaty. Tylko pamiętajcie, że silikaty są ciężkie. Trzeba mieć odpowienie fundamenty i stropy. No i wierceniem jest trudno, ale jak się w tym wszystko trzyma (na kołki oczywiście).
    A teraz z innej beczki. Co z naszym spotkaniem? Aktualne? Bo my raczej możemy. Tylko co z lokalem? Tam gdzie poprzednio?
  18. kwiatkor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kwiatkor Zarejestrowany: 09.09.2002 Posty: 461
    Cytat Napisał Marzek
    Ja właśnie jestem przed zakupem systemu do wody zimnej i ciepłej. Praktycznie już wybrałem. Będzie to Hepworth.
    Hej Marzek, też jestem na etapie instalacji i Hepworth mnie zainteresował. Na razie podoba mie się jako system 'z minimum połączeń'. Ale mam pytanie:
    1. co będzie jak za 15 lat będę musiał wymienić lub dołożyć jakiś fragment instalacji? - mają własny standard rur i połączeń, a jeśli nie będzie on popularny boję się, że za kilka będzie ciężko dopasować inne rury.
    2. czy porównywałeś ceny z robocizną z innymi systemami? czy robi ci to jakaś ekipa (np. polecona z H), czy we własnym zakresie?
  19. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Fakt, że maja własny system. Tutaj lepsze są zgrzewane, bo większość pasuje. Ale są na rynku już kilka lat. U nas bodajże dziesięć. Ktoś nawet pisał, że do starych rur pasują nowe złączki. Wymiana i rozbudowa banalna (oczywiście pod warunkiem dostępności materiałów).
    Ja zamierzam instalować sam. Instalację ma niezbyt skomplikowaną. Byłem już u dostawcy i dostałem wstępny projekt. Powiedziałem, że bedę robił sam. On ma ekipę. Ale nie nalegał i niejako na zachetę powiedział mi, na co mam zwrócić uwagę, jak dopracować jego wstępny projekt. Poradził jak prowadzić rurki, czym izolować. Słowem wszystko czym to się je. Twierdzi, że ma taki system u siebie od 6 lat i jest zadowolony. Rury się nie pocą. Nic nie strzela. Rozszerzalność, wbrew temu co niektórzy piszą, niewielka, mniejsza niz innych instalacji z tworzyw. Do większości odbiorów wystarczy rurka 15 mm. Do pionów tylko potrzeba 22. Ja będe miał sytem trójnikowo-rozdzielaczowy. Aha ja rozpatruję tylko system na ciepłą i zimna wodę. Nie badałem sprawy CO. U nas tego nie będzie. Spójrz na opinie innych użytkowników w innym wątku na tym forum. Nie pamietam nazwy, ale szukaj Hep2O powinno wskazać odpowiedni wątek. Jak jeszcze coś cię interesuje, to pytaj.
  20. kwiatkor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kwiatkor Zarejestrowany: 09.09.2002 Posty: 461
    Dzięki za info o Hep2O. Jeszce tylko jedno pytanie: z kim rozmawiałeś, czy to ktoś z warszawskiej siedziby przy Al. Krakowskiej?
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 18780