dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał tom17
    Gwc jeszcze nie jestem przekonany.
    Jakiej natury, jakie są te wątpliwości??
    Bo to jest tego typu inwestycja, która jest tania na etapie budowlanym (same rury), ale później już tego nie zrobisz...
    To jest jedna z rzeczy, których z deka żałuje że nie zrobiłem...
    To tak jak z odkurzaczem centralnym...jednostka i odpalenie systemu kosztuje...sama sieć to ok 1000-1500 czyli "nic"...w stosunku do tego, że później nie da sie po prostu tego zrobić...
    Nikt nie powiedział, że jak będziesz mieszkać to będziesz musiał to odrazu uzbroić...chociaż może, nie jest mi znana branża reku/gwc...ale może o tą opcję będziesz mógł rozbudować reku...i klima jak znalazł...dużo tańsza niż prawdziwa...
    Przemyśl to...
  2. agnieszka1980 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agnieszka1980 Zarejestrowany: 03.04.2007 Posty: 178
    A my z naszym Panem koparkowym umówiliśmy się od całości.
    Za zdjęcie humusu za prostokąt o wym 18x13 m i głebokości ok.40- 50 cm, bo dużo mieliśmy czarnej ziemi wziął 450 zł, uważam że to bardzo dobra cena. Nie byliśmy na miejscu więc nie wiem jak długo to robił ale robota I klasa, usypał nam wysoką górę humusu i wszystko ładnie zebrane.
  3. Jajcek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Jajcek Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 12096
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał Jajcek
    no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka
    Jajcek...tylko żeby była jasność...
    Nie mówimy o firmie, która wjeżdza w formie koparka + auto czyli o usłudze z transportem...w takiej sytuacji to nic nowego liczyć usługę w m3....
    Ale chodzi o wycenę pracy wyłącznie sprzętu kopiącego/spychającego
    Czy w takiej opcji też potwierdzisz, że wyceniają robotę w m3??
    potwierdzam aczkolwiek pamietaj ze czlowiek to czlowiek i kazdy robi jak uwazam a ja sie wypowiadam na temat tych ktorych znam
  4. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    No ja też wypowaidam się tylko na te tematy jakie znam
    Dlatego drąże tak ten temat bo u mnie pracowały ze 3/4 ekipy koparkowe...i nigdy nie zostałem skasowany za m3, jest to dla mnie novum...
    Ale z tego co tu "słyszę" to i tak nawet jeśli występuje to rzadko...
  5. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał Senser
    To tak jak z odkurzaczem centralnym...jednostka i odpalenie systemu kosztuje...sama sieć to ok 1000-1500 czyli "nic"...w stosunku do tego, że później nie da sie po prostu tego zrobić...
    Nie całkiem, instalację odkurzacza można porównać do instalacji kanałów wentylacyjnych w domu - lepiej to ustrojstwo położyć na etapie kładzenia innych instalacji, potem to oznaczałoby totalną rozwałkę, reku można dokupić później i podłączyć pod kanały, GWC oznacza rozwalenie działki, ale nie jest to tak dokuczliwa, da się przeżyć - można to zrobić nawet po zamieszkaniu w domu. Jedyne co należałoby zrobić w przypadku GWC, to wyprowadzić pod fundamentami rurę, by potem podłączyć do niej GWC (np żwirowy, zamiast rurowego, ale to kwestia wyboru). Sprawa trochę się komplikuje, gdy nie ma kanałów wentylacyjnych (grawitacyjnych) - dom musi oddychać, zatem zakupu reku nie można przesunąć na dalszy termin.

    Od odkurzacza reku niestety różni się też ceną - cała instalacja (kanały+reku+GWC) jest niemal dziesięciokrotnie wyższa. Moim zdaniem cena będzie z czasem spadać, w miarę jak reku stanie się popularniejsze, tylko kto będzie na to czekać?
  6. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    W sumie masz rację...w sumie racja...GWC nie istnieje bez reku (??)...
  7. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    jak dobrze pójdzie to jutro odpalimy reku
    GWC mnie zatrzymało, bo zdecyduję się raczej na Rehau a nie zwykłe rury, ponoć zdrowiej
    tak więc na razie reku będzie działał bez GWC
  8. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał izat
    jak dobrze pójdzie to jutro odpalimy reku
    GWC mnie zatrzymało, bo zdecyduję się raczej na Rehau a nie zwykłe rury, ponoć zdrowiej
    tak więc na razie reku będzie działał bez GWC
    Gratulacje!!! Izat, daj za parę dni jakiś raporcik z działalności reku, jak chodzi, czy jest głośny (reku, kanały), generalnie Twoje pierwsze wrażenia - dużo się o reku pisze i gada, ale brak opinii osób u których to chodzi.

    Gdybyś mógł, daj namiary do ksiązki na ekipę, która Ci to zakładała (jeżeli ich polecasz). Poza tym pochwal się jaikie reku założyłeś i jak wyglądały Twoje boje z założeniem instalacji


    Dopytuję się o te reku, bo w temacie poświęconym reku chyba piszą w większości konkurencyjni przedstawiciele firm - wiele krzyku, hałasu - a reku powinno być ciche...
  9. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Ntek
    Dopytuję się o te reku, bo w temacie poświęconym reku chyba piszą w większości konkurencyjni przedstawiciele firm - wiele krzyku, hałasu - a reku powinno być ciche...
    Hahahahahaha
  10. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    dam znać
    pozdrawiam
    iza
  11. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał izat
    iza

    Upsss...
  12. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    z ziemią temat nadal aktualny, proszę o info
  13. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał izat
    z ziemią temat nadal aktualny, proszę o info
    Eeee to jednak zmiana...na początku chciałaś ziemi...teraz już tylko info
  14. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    Cytat Napisał senser
    Cytat Napisał izat
    z ziemią temat nadal aktualny, proszę o info
    eeee to jednak zmiana...na początku chciałaś ziemi...teraz już tylko info
    :d:d:d
  15. D&R DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    D&R Zarejestrowany: 20.05.2006 Posty: 691
    Cytat Napisał Zonzi
    DarekB robi nam projekt piecokominka. Nie naciskamy ale juz 3 miesiace minelo i nic. Musi zarobiony. Fachowiec ale ceny dosc wysokie. Na wszelki wypadek juz zaczne szukac zduna.

    Planujemy wentylacje mechaniczna, nie mamy kanalow wentylacyjnych. Projekt wentylacji robilem w rekuperatory.pl - ale mam duuze watpliwosci co do nich.
    Moze ktos slyszal o p. Witku z Kajetan ?

    A propo koparek to niestety po fakcie sie dowiedzialem, ze jak ktos ma duzo ziemi do wykopania to taniej jest wziac koparke obrotowa i kamaza do przerzucania ziemi niz koparki.

    A u nas w tym tygodniu stro sie bedzie robil mam nadzieje ze snieg nie spadnie


    pozdrawiam
    zonzi jakie ceny ci zaproponował darekb za podłączenie wkładu i za robociznę obudowy i materiały
  16. Sako FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sako Zarejestrowany: 30.06.2007 Posty: 257
    Cytat Napisał izat
    GWC mnie zatrzymało, bo zdecyduję się raczej na Rehau a nie zwykłe rury, ponoć zdrowiej
    Tu wlasnie mam watpliwosci .... Rehau podaje informacje o "jedynej w swoim rodzaju antybakteryjnej warstwie wewnętrznej", nie podajac przy tym zadnych informacji na jej temat, ani tez nie przytaczaja zadnych badan. To ze maja atest Instytutu Higieny o niczym nie swiadczy, bo mozna zrobic taki atest dla prawie kazdej rury .... Nie podaja tez zadnych informacji na temat trwalosci tej warstwy, wiec od razu niejako automatrycznie przypominaja mi sie te wszystkie swietne "warstwy" z okularow, gogli itp., ktore znikaja po kilku umyciach. Rehau nie wspomina za to nic na temat grzybow, a to one glownie rozwiajaja sie w przewodach wentylacyjnych .... Owszem, fajnie jest miec kompletny, gotowy system, ale nie jestem zupelnie przekonany, ze akurat ten jest wart swojej ceny. Nie mam zamiaru wplywac na nikogo, ale polecam przemyslenie tematu i zadanie kilku "niewygodnych" pytan sprzedawcom
  17. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    wiem, że większość ludzi robi GWC ze zwykłych rur kanalizacyjnych
    tylko jaki to ma wpływ na zdrowie, ja tego nie wiem, ale ci sprzedający Rehau twierdzą, że jest to świadome trucie się związkami metali ciężkich
    wkleję kawałek maila:
    "Rur kanalizacyjnych nie można stosować do transportu powietrza, gdyż przy ich produkcji stosowane są metale ciężkie (kadm, ołów, rtęć). Tak więc jeżeli ktoś Pani mówi, że można - to tylko do Pani należy decyzja czy chce Pani truć własną rodzinę."
    co Wy na to??
  18. gawel REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    gawel Zarejestrowany: 03.02.2003 Posty: 10266
    Cytat Napisał izat
    wiem, że większość ludzi robi GWC ze zwykłych rur kanalizacyjnych
    tylko jaki to ma wpływ na zdrowie, ja tego nie wiem, ale ci sprzedający Rehau twierdzą, że jest to świadome trucie się związkami metali ciężkich
    wkleję kawałek maila:
    "Rur kanalizacyjnych nie można stosować do transportu powietrza, gdyż przy ich produkcji stosowane są metale ciężkie (kadm, ołów, rtęć). Tak więc jeżeli ktoś Pani mówi, że można - to tylko do Pani należy decyzja czy chce Pani truć własną rodzinę."
    co Wy na to??
    Jest super rozwiaznie Dac sobie spokój z gwc, a jakie korzysci: mniejsze naklady , brak mozliwosci zatrucia sie metalami ciezkimi, i grzybami, no i swiety spokój. korzysci energrtyzne i ekonomiczne są naprawde znikome (w muratorze o tym pisano)
  19. izat Lider FORUM (min. 2800)
    izat Zarejestrowany: 20.09.2003 Posty: 4028
    wiesz gawełku, że też to rozważam??
    tylko do czego by tą rurę z przepustem wykorzystać .....??
  20. Sako FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sako Zarejestrowany: 30.06.2007 Posty: 257
    Co do metali ciezkich, to mysle ze najbardziej chorowali by ci, ktorzy je codziennie produkuja, transportuja i ukladaja Jakos nie bardzo widze zeby informacje na ten temat rozpowszechnial ktos poza dystrybutorami np Rehau

    A co do mozliwosci "zatrucia sie" grzybami, to tak czy owak sa one w naszym otoczeniu, w powietrzu, w kominach wentylacji grawitacyjnej, a zwlaszcza w powietrzu wylatujacym ze zwyklego odkurzacza

    Najwazniejsze zachowac zdrowy rozsadek i nie przeginac ani w jedna, ani w druga strone
Pokaż wyniki od 8961 do 8980 z 18780