dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Joskul! Skąd jest Twój agent nieruchomości i ajk się nazywa. To tak z ciekawości. Znaliśmy kiedyś agenta Włodzimierza i chciałbym wiedzieć czy to ten sam. Nasz nazywał się bodajże Bruż i też był przesympatyczny i rzeczowy. Jeśli to ten sam to mogę go również polecać. My od niego działki nie kupiliśmy tylko dlatego, że w innej agencji znaleźliśmy większą za te same pieniądze i lepiej położoną.
    Dorzucę jeszcze garść informacji o naszym domku. Piszę domku, bo choć jest duży (całość 230 m2), to ma zwartą bryłę. Jest to projekt typowy z pracowni Agrobisp w Krakowie. Dlaczego taki projekt? Ano dla tego, że szukaliśmy domu wielopokoleniowego. Czyli tak naprawdę budujemy niejako dom dwurodzinny. Nasza część ma 180 m2, zaś część teściowej 50 m2. Obie części mają oddzielne wejścia. Dom zbudowany jest na planie prostokąta (17x10). Ma duży taras. Pokryty jest dachówką ceramiczną WIEKOR w kolorze antracyt (ciemnoszary).
  2. Joskul STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Joskul Zarejestrowany: 23.05.2003 Posty: 374
    Marzek, ja dopiero szukam agenta. A może właśnie już znalazłam? Ciekawe, jak dużo czasu zajmie sprzedaż mieszkania, którego ja nie kupiłabym teraz nigdy w życiu Nie jest najciekawsze, dzielnica też kiepska. Ale mam nadzieję, że ktoś się skusi.
  3. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Agent, którego poleciłam Joskulowi to faktycznie pan Włodzimierz Bróż. Jak widzicie ma podobną opinię u dwóch różnych źródeł.
    Joskul nie martw się. Działki, którą muszę sprzedać aby postawić choć kawałek domu też bym nie kupiłam.
  4. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Sorry pomyliłem adresatów mojej wiadomości . Ale fajnie wiedzieć, że mamy na takie same doświadczenia . Co tam na Waszych budowach?
  5. kwiatkor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kwiatkor Zarejestrowany: 09.09.2002 Posty: 461
    Cytat Napisał bobo30
    ... poleciłam Joskulowi to faktycznie ...
    chyba Joskulce
  6. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Racja Joskulce. Długo myślałam co napisać. W końcu uznałam, że słowo Joskul to rodzaj męski, choć się nie zgadza z płcią. Ja też jestem ten bobo, a naprawdę ta. Proszę nie nazywać mnie "boba"
  7. Joskul STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Joskul Zarejestrowany: 23.05.2003 Posty: 374
    Przepraszam za zamieszanie, Joskul to po prostu zbitka imienia i nazwiska, występuje w moim adresie służbowym, więc wykorzystałam ją i tu, na Forum. Odmieniać można dowolnie
    Pozdrawiam budujące panie i panów.
  8. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    To ja też dołączam i pozdrawiam wszystkich budujących. Chociaż jeszcze nie buduję, a jedynie remontuję to rozglądam sie już powoli za jakas fajna działką i to właśnie w okolicy Jaktorowa, Grodziska, Milanówka.
  9. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    Cześć godul1. Ho-ho, z Ciebie to stary bywalec!
    Mam pytanie do zorientowanych: co się dzieje na muratorowym spotkaniu forumowiczów?
  10. kwiatkor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kwiatkor Zarejestrowany: 09.09.2002 Posty: 461
    Niebezpieczne miejsca w Grodzisku i okolicy,

    Zima wróciła i zamroziła co nieco. Pomyślałem, że dobrze było by podzielić się tu doświadczeniami o niebezpiecznych miejscach na drogach w Grodzisku. Ja mam takie trzy miejsca (może ktoś zna jakieś inne). Na każdym z nich wpadłem kiedyś w poślizg, a i teraz zimą, mimo zachowywania zawsze największej ostrożności czasami z trudem utrzymuję pod kontrolą samochód. Wszystkie te miejsca to skrzyżowania, są zatem szczególnie niebezpieczne, choć nie zawsze jest tam bardzo śliskie lodowisko. A więc:
    1. W Grodzisku – wjazd od strony Radziejowic (ul.Chełmońskiego), przy stacji Orlen, gdy trasa radziejowicka wpada do trasy Warszawa – Żyrardów. (potrafi się tam utworzyć ponad 100m odcinek „bez hamowania”, śliski jak topniejące lodowisko!!)
    2. W Grodzisku przy stacji WKD Radońska wjazd z ul. Spokojnej (oddzielającej cmentarz od targowiska) w ulicę Radońską – śliskie robi się ostatnie 10-15m przed skrzyżowaniem
    3. Droga łącząca trasę radziejowicką na wysokości Janinowa z trasą Grodzisk – Józefina (na wysokości Adamowizny-w okolicy Budokrusza). Z racji stojącego w środku drogi drzewa – miejsce samo w sobie warte odwiedzenia – unikat. Wjeżdżając od strony trasy radziejowickiej na trasę Grodzisk – Józefina też możemy natknąć się na 10-15m odcinek śliskiej drogi przed samym skrzyżowaniem

    Pozdrawiam i spokojnej jazdy.
  11. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    Pozdrawiam wszystkich,
    Co do niebezpiecznych miejsc to dołożę kawałek królewskiej za milanówkiem, aż do stacji rafinerii płockiej. Szczególnie niebezpieczby jest kawałek w okolicy światreł przy podkowie leśnej. Jest tam kawałek torfowiska i lasu co w przypadku zmiany pogody przedłuża utrzymywanie sie warstwy lodu. Potrafią się tam też tworzyć oblodzenia wczesną zimą nawet jeśli wszędzie indziej jest sucho. A jak wam sie podoba super grodziski asfalt położony w grudniu ubiegłego roku?
  12. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Witajcie!
    Godul1, a o którym asfalcie tak konkretnie mówisz?
    Ja jeżdzę z Warszawy najczęściej przez Gierkówkę. Na Grodzisk skręcam w zależności od pogody i humoru w Nadarzynie lub w Sietrzeni.
    Z Nadarzyna jadę dalej przez Starą Wieś do ronda w Książenicach. Całkiem przyzwocie, choć ostatni odcinek, za Urszulinem, w Książenicach bardzo wąski. Na tej trasie jest nieciekawie po opadach śniegu, zwłaszcza zalegającego, na odcinku od końca Starej wsi do Urszulina.
    Z Siestrzeni zaś jadę do ronda w Książenicach. Ten odcinek też bywa niebezpieczny. Zwłaszcza, że jest dość wąski i jeżdzą nim TIRy.
    No a dalej od książenic to już od zeszłego roku prawie "autostrada". Asfalt nowy. Tylko ograniczenia prędkości do 40 i trzeba uważać na radarowców. Najczęściej spotykam ich w Książenicach. Bywają też w Opypach i samym Grodzisku (początek Nadarzyńskiej).
    Te opisy to tylko z doświadczeń podróżowania na budowę, a nie codziennej jazdy. Jak to będzie później z tymi dojazdami jeszcze nie wiemy. Pożyjemy zobaczymy.
  13. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    Piszę o ul Królewskiej. Ja codziennie grzeje Jerozolimskimi przez milanówek, Pruszków. Jeżdżę na Wolę wiec nie ma dla mnie sensu wjeżdżac na katowicka. Zresztą na katowickiej stoi sie strasznie długo w Raszynie.
  14. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Aha, asfalt rzeczywiście jest. Ale jak zauważyłem chyba niezbyt dobrej jakości. Odcinek robiony trochę wcześniej, przy supermarkecie Albert, już ma dziury. A to dopiero chyba rok!?
    No dobra jest szerzej i lepiej. Ja już tak zawsze trochę na drogowców zrzędzę.
    Czyli posuwasz Królewską? A nie ma korków? W Raszynie owszem są, ale jak zauważyłem zależy kiedy. Rano jak jedziesz do Wa-wy na 8, to jeszcze są do zniesienia. Po południu Krakowska trochę stoi, ale jak jeździsz lewym pasem na odcinku Real - Na skraju (początek Raszyna), to nie jest tragicznie. Często, przy dużym korku i ten odcinek omijam, skręcając przy pętli na okęciu w prawo do Muszkieterów i dalej Działkową do Emaliowej. Czasami jeszcze wcześniej odbijam na Muszkieterów.
    Nam lepiej jeździć katowicką, bo do działki najlepiej dostać się od Nadarzyńskiej. Do nas łatwo trafić. Z Nadarzyńskiej w Warszawską i potem Radońską w kierunku nowego cmentarza i już.
    Opisz swoje patenty.
  15. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    Aha, teraz mieszkamy we Włochach, blisko od Krakowskiej, okolice wiaduktu kolei radomskiej. Potem się zobaczy. Ja pracuję w centrum, okolice Dw. Centralnego, więc chyba nie będe jeździł samochodem - straszna kasa na parkowanie. Moja połówka pracuje też bliziutko Grójeckiej.
  16. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    Moi znajomi pomykają też twoja trasą ale jadąc 150/h mogą urwać parę minut. Ja raczej nie mam na to szans za to prawie do samego pruszkowa moge spokojnie pomykać 90/h, potem do michałowic nawet szybciej, nastepnie w koreczku aż do łopuszańskiej.
    Twoja trasą jest może 5 minut szybciej ale nie na mój samochód i nerwy.
    Moja żona też nie lubi jak jeżdże za szybko. Wczesniej wjeźdżałem do wawy poznańska jadąc przez brwinów , mosznę i ożarów ale zimą ta trasa odpada poza tym od kiedy oddali wiadukt na zesłańców syberujskich to wogóle nie opłaca mi się tamtędy jeździć (przynajmniej w strone wawy-jeżeli chodzi o wyjazfd z wawy to do 16:20 jest to całkiem ciekawa opcja). Niestety musze wracać po żonę na plac zawiszy a stamtąd nie opłaca mi sie wracać do kasprzaka.
  17. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    Co do asfaltu na Królewskiej to kładli go w grudniu jak zaczynał padac śnieg. Zostało idiotom trochę grosza w budżecie to wyżucili je dosłownie w błoto.
  18. Marzek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marzek Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 524
    To pewnie wytrzyma trochę, jak ten przy Albercie. Nie pamiętam kiedy go kładli, ale musieli coś spartaczyć, bo skutki już widać.
    Z twojego opisu wynika, że dość dobrze jedziesz do ronda Zesłańców. A nie masz kłopotów przy Łopuszańskiej?
    Napisałeś - (przynajmniej w strone wawy-jeżeli chodzi o wyjazfd z wawy to do 16:20 jest to całkiem ciekawa opcja). Piszesz o trasie przez Brwinów, Mosznę, Ożarów, tak?
  19. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    Ostanio stoi się od regół do łopuszańskiej a potem od makro do carfoura. Co do opcji powrotnej to rzeczywiście - miałem na mysli wyjazd poznańską i za ożarowem skręt na pruszków. Potem odbija sie na domaniew, a w domaniewie na mosznę i brwinów. Wadą tej trasy jest brak jakiegokolwiek hipermarketu budowlanego po drodze
  20. godul1 ELITA FORUM (min. 1000)
    godul1 Zarejestrowany: 17.09.2002 Posty: 1433
    I jeszcze jedno: na tej trasie nie pojawiaja się solarki wiec jak jest ślisko to nie polecam.
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 18780