dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie, spowodowanej 1) wakacjami (juz po, niestety) 2) wyjazdami zawodowymi 3) pracami budowlanymi .
    A efekt 3ciego jest taki że dach już jest! Facet zrobił wszystko sam-bez jakiegokolwiek nadzoru gdy my się wczasowaliśmy - wiem ryzykowaliśmy). Z zachwytami poczekam do soboty - wtedy nasz kierownik ma to obejrzeć fachowo i odebrać. Nam naszym laickim okiem podoba sie bardzo.

    Mam pytanie do wszystkich - poszukujemy producenta okiennic (nie rolet tylko tradycyjnych okiennic) - może być nawet dość daleko od Łodzi - za wszelkie namiary wielkie dzięki
    pozdr Mariusz
  2. Pooh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pooh Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 123
    Takie mam małe pytanko: Kiedy zakłada się okna? Czy można, gdy tylko pojawi się folia na krokwiach, przed dachówką i wylewką podłogową, czy zaczekać aż będą dachówki i wyschnie podłoga? Tak najbardziej to bym chciał jak najszybciej, bo okna stoją już miesiąc u producenta i sie kurzą. Z drugiej strony mogą zostać podp..rowadzone z budowy, uszkodzone, otynkowane itp... Sam już nie wiem. Jak to było u Was?
  3. mobby DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mobby Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 538
    Pooh
    Ja nie wiem co jest lepsze, ale ten kurz u producenta jest niczym w porównaniu z syfem jaki jest przy tynkowaniu domu.
    Ja zamierzałem najpierw wstawić okna przed tynkowaniem, ale nie zrobiłem tego.
    I z tej decyzji jestem bardzo zadowolony.
    To jak funkcjonują budowlańce to jest trudne do przewidzenia.
    Zamierzałem też poprowadzić instalacje wodne i CO przed tynkami, ale również dobrze,że tego nie zrobiłem.
    Podkucie ścian pod rurki jest niczym w stosunku dp tego co może być z tych rurek po wejściu tynkarzy( taczki, rusztowania i inne)
    Z oknami też może być nie zaciekawie gdy ich baaaaaaaaaardzo dobrze nie zabezpieczysz.
    U mnie przy murłatach zarzucali ścianę, a przy okazji cały dach, który na zewnątrz akurat zachodzi jeden na drugi.
    Nie wspomnę o daszku na ganku, który wpełni był obrzucony tynkiem, przy niewielkiej szczelinie w folii na otworach okiennych
    Tynkarze wogóle nie mają wrażliwości na to co ich wokoło otacza

    Pozdrawiam

    Mobby
  4. Gosia Łódź DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gosia Łódź Zarejestrowany: 14.08.2003 Posty: 670
    Ja tam nie mam dekarza każdy mnie ma w nosie

    A tynki myślę o maszynowych, to chyba jest łągodniejsze dla rur i kabli-bo zamierzam tynkoweć później

    Z pozdrowieniami
  5. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Witajcie po małej przerwie!

    Gosia Łódź - ja jestem po objeździe kilku firm które załatwiają cały dach od wieźby po orynnowanie w na prawdę dobrej cenie. Dużym plusem jest że płacisz za całość (materiał z usługą) 7% VAT. Najlepiej wypada (póki co) Sopexim w Aleksandrowie.

    Markes - beton mogę polecić z General Beton (koło łódzkiej oczyszczalni jadąc z Pabianic do Konstantynowa) , tanio (165 netto za B20), dobrej jakości i można dogadać się co do faktury .

    A ja jestem na etapie wylewania stropu... czyli jeszcze daleko, a mam już doła .... finansowego.

    Pozdrawiam życząc zarówno wypoczywającym jak i tym na budowlnym posterunku dużo słońca!
  6. Tommco ELITA FORUM (min. 1000)
    Tommco Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 1922
    Pozdrowienia z Rue de Sant Quen...tu jest kafejka netowa.
    Troche sobie zwiedwam, nogi mnie bola...i jeszcze ta piep....francuska klawiatura....ale jestem twardy

    Pozdrowienia,

    T
  7. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Tommco

    Pozdrów Sekwanę i bazylikę na wzgórzu (znam tylko wymowę - nie znam francuskiego - nie chcę dać plamy ). Niech zyje Francja!!
  8. Gosia Łódź DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gosia Łódź Zarejestrowany: 14.08.2003 Posty: 670
    Tomcco, jak Tobie dobrze.

    Darwol- ja cos trafiam nie na tych co trzeba

    Dwa dni szukałam kolorystyki i wzoru dachu dla siebie-jeździłam patrzyłam, ale ostatecznej decyzji nie podjęłam .


    Pozdrawiam.
  9. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Gosia Łódź - co to znaczy "mają Cię w nosie"? Nie rozumiem - przecież każdy z nich chce mieć robotę (chyba?).
    Ten (mój) którego namiar Ci przesłałem też "ma Cię w nosie"? Ja już w ogóle nie rozumiem "fachowców". Gdy my szukalismy to chętnych było naprawde wielu - tematem była cena.

    pozdr Mariusz
  10. Pooh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pooh Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 123
    Jeśli mogę to rozszyfruję zwrot "mają Cię w nosie" na przykładzie mojego fachowca od pokrycia dachu dachówką:
    • Sobota: Zacznie w środę, bo ponoć będzie padało, więc nie robi.
      Środa: Zaczyna w piątek, na pewno
      Niedziela: Wchodzi w poniedziałek (w sobotę było ładnie, więc pojechał na działkę).
      Poniedziałek: Siedzę w pracy. Boję się jechać na budowę. Telefon przezornie zostawiłem w domu. Po co się denerwować?


    Poszukuję tanich schodów drewnianych.
    Tommco wprawdzie obiecał mi namiary na swojego stolarza, ale Sami wiecie - nieobecny.
  11. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    no tak - "macie w nosie" w trakcie roboty to się zdarza - ale w trakcie "pozyskiwania" roboty - a tak zrozumiałem wypowiedź Gosi Łódź - to mi sie nie zdarzyło.
    pozdr Mariusz
  12. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Pooh - równiez zaczynam rozglądac sie za "schodziarzem" - stolarzem - u mnie to raczej jeszcze pieśń przyszłości - ale czas leci szybko - więc gdybys miał jakis dobry namiar, byłbym wdzięczny za info
    pozdr Mariusz
  13. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Sopexim wycenił mi prace ciesielskie na 6tyś, a pokrycie dachu na 14tyś netto, (dach 380m2) robociznę na 14tyś, drewno impregnowane ciśnieniowo 11m3 za prawie 8tyś. Wszystko na fakturę z 7% VAT-em. Mój fachman chce te same pieniądze za robociznę ale materiał mam wtedy z 22% VAT-em. Czy to dobre ceny? Macie może kontakt do dobrego i niedrogiego dekarza?

    Dachówkę będę miał chyba cementową albo Euronit z Gro-dachu, lub Braasa z Iwony (póki co jest droższa).

    Schody przymierzałem się zrobić cementowe ze stopniami drewnianymi, ale może całe będą lepsze?

    Jakie robiliście przepusty w stropie (np. na DGP, instalacje odkurzacza centralnego, co jeszcze)?
  14. Gosia Łódź DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gosia Łódź Zarejestrowany: 14.08.2003 Posty: 670
    Cytat Napisał gtca
    no tak - "macie w nosie" w trakcie roboty to się zdarza - ale w trakcie "pozyskiwania" roboty - a tak zrozumiałem wypowiedź Gosi Łódź - to mi sie nie zdarzyło.
    pozdr Mariusz

    Dokładnie, szczegułów nie znam, dzwonił mój mąż ...ale...żaden nie oddzwonił, aby się umówić na konkretne spotkanie - czyli moim zdaniem, nie mieli chęci do pracy, chyba że mają taaaaaaaaakie długie zamówienia na roboty - to mogli chociaż odpowiedzieć jak ten od Agaty, ze ma czas w październiku- a na gont październik to za późno.
    Jednakże fachman od Ani, ma spotkać się z Nami we środę, a i na 99 % zdecydowaliśmy się na tegolę .. wiec mają kilku autoryzowanych, i z Nimi chcemy pogadać.
    Póki co przestoje zastoje
  15. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Gosia Łódź - to rzeczywiście niesympatyczne z ich strony - tego co u mnie robił bym nawet o to nie podejrzewał - a jednak. No cóż, nikogo innego nie mogę Ci polecić. Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach. Z drugiej strony to tez pamiętam tego typu zagrywki - ale zazwyczaj ja wtedy do nich dzwoniłem jeszcze raz z awanturą "że są niepoważni i w ogóle do d..." -Ci co sie przejeli - to dalej rozmawiało się poważnie, Ci co olali - to ja ich tez olałem.

    U mnie temat okiennic upada - sądziłem że jest to troche tańsza zabawa - a to co do tej pory zobaczyłem, wybitnie przekracza mój budżet - szkoda.
    pozdr Mariusz
  16. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Darwol - z tymi przepustami to ja juz głupi jestem. Też sie strasznie "napinałem"aby takowe powyliczac i porobic- ale wszyscy dookoła twierdzili, że teraz sie tak nie robi - instalator sam sobie "wyrżnie" dziure jaką, gdzie dokładnie potrzebuje. Podobno teraz "flexy panie takie są że minutka i po temacie" - no i ja tak zrobiłem czyli zalałem całość bez przepustów. Zobaczę za niedługo, jak to sie sprawdziło.
    pozdr Mariusz
  17. Pooh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pooh Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 123
    Ekipa od pokrycia dachu raczyła się pojawić. Mam już folię na jednej (a w tej chwili już może na dwóch) połaci. Ponieważ mieli kłopoty z rozpoczęciem pracy - na wszelki wypadek podsunąłem im umowę z wyraźnie określoną datą zakończenia. O dziwo! Podpisali bez zająknięcia. Przemyciłem też drobny zapis o "przejęciu placu budowy" czyli, że biorą odpowiedzialność za wszystkie wypadki i zniszczenia na placu. Zapłata PO zakończeniu prac, odbiorze technicznym i próbie szczelności obróbek.
    A tak w ogóle to widać, że się znają na robocie, nie boją łazić po dachu, no i najważniejsze: mam na piśmie, że po 20 zł/m2

    W dalszym ciągu szukam 'schodziarza'. Na razie wszystkie ceny zaczynają się od 10 kPLN.
  18. gregg SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregg Zarejestrowany: 30.12.2002 Posty: 90
    .........mam do wyrzucenia paletę nie używanej dachówki cementowej Braas Frankfurter- kolor klasyczny ceglany, może ktoś chce za darmo?
  19. marekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekd Zarejestrowany: 16.02.2003 Posty: 64
    Witajcie łódzcy Forumowicze
    Zawsze dobrze radzicie więc może i teraz będę mógł skorzystać z waszej pomocy.Ostatnio poszukiwałem ekipy do docieplenia zew. i tynków.
    Ceny ,które usłyszałem trochę mrożą mi krew w żyłach. Zaproponowano mi cenę 85 zł za metr kw. razem z materiałami, potem 70 zł ale w obydwu przypadkach są to firmy nie polecane i efektów ich wcześniejszych prac nie widziałem. Może ktoś z Was ma dobry telefon na sprawdzonego człowieka i odpiszcie czy poziom cen usłyszanych przeze mnie jest wysoki czy też normalny. z góry serdeczne dzięki , pozdr. Marek
  20. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    marekd - ja mam tylko ofertę na samą robociznę bez materiału (20 pln/m2 netto ) ocieplenie styropian + tynk (bez malowania) - ale oferta dość stara - więc nie wiem czy nadal aktualna.

    Przy okazji - ja szukam dobrych cen i jakości na tynki wewnętrzne - póki co mam 10pln/m2 netto za robociznę - chciałbym trochę taniej - ktoś wie i może cos polecić?

    pozdr Mariusz
Pokaż wyniki od 2041 do 2060 z 24849