dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. medesy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    medesy Zarejestrowany: 06.05.2008 Posty: 45
    Witam ....

    myślimy o odwodnieniu liniowym w garażu..... podoba nam się sama idea....ale czy to się sprawdza????
    zaznaczam że w garażu będzie podłogówka ....
    może ktoś już przetestował takie połączenie????

    dzięki za wszelkie podpowiedzi....
    serdecznie pozdrawiam ...
    M
  2. wodzuzlodzi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wodzuzlodzi Zarejestrowany: 06.08.2011 Posty: 1
    witam.uwazem ze to rozsadny pomysl jesli brac pod uwage w czy przed garazem.moge sie mylic ale zazwyczaj kratki montowane sa przed lub zaraz za brama garazowa,zastanawia mnie dlaczego nikt nie proboje prostopadle do bramy czyli posrodku bryki,gdyz syfu nie trzeba przemieszczac przez caly garaz.zreszta to zalezy od punktu widzenia ,ktos inny zastosuje ja na zewnatrz ale w swietle muru,gdyz to doskonale miejsce rowniez biorac pod uwage splukiwanie woda,ale to glebsza decyzja zima przemawia za wewnatrz a podlogoweczka swietnie suszy,ale opcji duzo a ty musisz wybrac jedno hehe
  3. sylwerson ELITA FORUM (min. 1000)
    sylwerson Zarejestrowany: 15.03.2007 Posty: 1119
    UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    WFOŚiGW daje dofinansowania do pomp ciepła w Łódzkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! i do POŚ-iów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

    http://new.wfosigw.lodz.pl/strona/strony.php?id=61
  4. sebsa ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 1107
    Szkoda tylko, że to dofinansowanie jest w formie częściowej spłaty kredytu bankowego. Czyli dojdą wszelkiego rodzaju prowizje i inne składowe stałe umów z bankiem.
  5. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    jakieś pół roku za późno na dotacje- ale jak będzie się opłacało to będziemy robili korekty do faktur VAT za odwierty i za pompę
  6. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał medesy
    Witam ....

    myślimy o odwodnieniu liniowym w garażu..... podoba nam się sama idea....ale czy to się sprawdza????
    zaznaczam że w garażu będzie podłogówka ....
    może ktoś już przetestował takie połączenie????

    dzięki za wszelkie podpowiedzi....
    serdecznie pozdrawiam ...
    M
    Cześć!
    Też planuję coś takiego (ale bez ogrzewania), więc się podpinam - na razie zostawiłam pas nie zalany betonem...
  7. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał sebsa
    Szkoda tylko, że to dofinansowanie jest w formie częściowej spłaty kredytu bankowego. Czyli dojdą wszelkiego rodzaju prowizje i inne składowe stałe umów z bankiem.
    Lepsze takie niż żadne - zawsze szansa, że coś się urwie z tych bajońskich sum...
  8. medesy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    medesy Zarejestrowany: 06.05.2008 Posty: 45
    Cytat Napisał *milek*
    Cześć!
    Też planuję coś takiego (ale bez ogrzewania), więc się podpinam - na razie zostawiłam pas nie zalany betonem...
    cześć *milek* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    gratuluję tempa !!!!!!!!!!!!!! wylewki? wow !!!!!!!!!!!!
    zaraz nas przegonicie.... i bardzo dobrze....
    co do odwodnienia masz już jakieś przemyślenia?
    chcielibyśmy w środku w garażu.... ale jak to się sprawdzi zimą ???? nie wiem ..... obawiam się przymarzania bramy .....
    na zewnątrz????? nie wiem ..... otwierać bramę i wypuszczać wodę>>>>> a jak wyschnie zamykać ??????

    ciągle liczę że ktoś coś podpowie......
    może faktycznie warto pomyśleć że odwodnienie nie przy bramie?????

    dzięki za podpowiedzi ....
    serdecznie pozdrawiam
    M
  9. medesy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    medesy Zarejestrowany: 06.05.2008 Posty: 45
    Cytat Napisał wodzuzlodzi
    witam.uwazem ze to rozsadny pomysl jesli brac pod uwage w czy przed garazem.moge sie mylic ale zazwyczaj kratki montowane sa przed lub zaraz za brama garazowa,zastanawia mnie dlaczego nikt nie proboje prostopadle do bramy czyli posrodku bryki,gdyz syfu nie trzeba przemieszczac przez caly garaz.zreszta to zalezy od punktu widzenia ,ktos inny zastosuje ja na zewnatrz ale w swietle muru,gdyz to doskonale miejsce rowniez biorac pod uwage splukiwanie woda,ale to glebsza decyzja zima przemawia za wewnatrz a podlogoweczka swietnie suszy,ale opcji duzo a ty musisz wybrac jedno hehe
    dzięki za odpowiedź ....
    no właśnie ...a ja muszę wybrać jedno
    daje do myślenia kratka na zewnątrz.... może ktoś mnie przekona że to najlepsze rozwiązanie ......

    pozdrawiam
    M
  10. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał medesy
    co do odwodnienia masz już jakieś przemyślenia?
    chcielibyśmy w środku w garażu.... ale jak to się sprawdzi zimą ???? nie wiem ..... obawiam się przymarzania bramy .....
    na zewnątrz????? nie wiem ..... otwierać bramę i wypuszczać wodę>>>>> a jak wyschnie zamykać ??????
    Mamy zarówno linię odwodnienia przed bramą garażową na zewnątrz, jak i w środku. Pierwsza linia zbiera wodę z lekkiego spadku podjazdu w stronę domu, zawsze mimo nawet dużych ulew ( ostatnio !!! ) nigdy brama garażowa i kostka od bramy do linii odwodnienia nie są mokre.
    Linia w garażu zbiera w zimę wodę z topniejącego śniegu ze spodu samochodów. Lekki spadek wylewki i płytek powoduje jej spływanie do kratki na całej długości garażu.
    Jeśli jest sporo wody i śniegu to po wjechaniu samochodami, jakąś godzine później, sciągam to do kratki za pomocę dużej "przemysłowej" ściągaczki do wody ( ma jakieś 60 zm szerokości ), kilka ruchów i woda w kratce
    Jest jeszcze linia odwodnienia przed brama garażową. Zbiera wodę z podjazdu bezpośrednio od drogi.

    Chyba tyle Jakby co pytać dalej.

    pozdrawiam, majki
  11. jacek40lodz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek40lodz Zarejestrowany: 19.11.2009 Posty: 86
    Cytat Napisał majki
    Mamy zarówno linię odwodnienia przed bramą garażową na zewnątrz, jak i w środku. Pierwsza linia zbiera wodę z lekkiego spadku podjazdu w stronę domu, zawsze mimo nawet dużych ulew ( ostatnio !!! ) nigdy brama garażowa i kostka od bramy do linii odwodnienia nie są mokre.
    Linia w garażu zbiera w zimę wodę z topniejącego śniegu ze spodu samochodów. Lekki spadek wylewki i płytek powoduje jej spływanie do kratki na całej długości garażu.
    Jeśli jest sporo wody i śniegu to po wjechaniu samochodami, jakąś godzine później, sciągam to do kratki za pomocę dużej "przemysłowej" ściągaczki do wody ( ma jakieś 60 zm szerokości ), kilka ruchów i woda w kratce
    Jest jeszcze linia odwodnienia przed brama garażową. Zbiera wodę z podjazdu bezpośrednio od drogi.

    Chyba tyle Jakby co pytać dalej.

    pozdrawiam, majki
    majki, bardzo dobre rozwiązanie,już parę takich zrobiłem i klienci są zadowoleni.Jeden chciał przechytrzyć i sam robił ,ale bez odwodnienia na zewnątrz przed bramą i zimą mu brama przymarzła
  12. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał medesy
    cześć *milek* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    gratuluję tempa !!!!!!!!!!!!!! wylewki? wow !!!!!!!!!!!!
    zaraz nas przegonicie.... i bardzo dobrze....
    co do odwodnienia masz już jakieś przemyślenia?
    chcielibyśmy w środku w garażu.... ale jak to się sprawdzi zimą ???? nie wiem ..... obawiam się przymarzania bramy .....
    na zewnątrz????? nie wiem ..... otwierać bramę i wypuszczać wodę>>>>> a jak wyschnie zamykać ??????

    ciągle liczę że ktoś coś podpowie......
    może faktycznie warto pomyśleć że odwodnienie nie przy bramie?????

    dzięki za podpowiedzi ....
    serdecznie pozdrawiam
    M
    Hej Medeska
    No coś Ty - do wylewek jeszcze daleeeko - miałam na myśli, że zostawiliśmy pas całkiem bez betonu, piasek pod spodem (żeby było łatwo zrobić wyprowadzenie z tych korytek rurami na zewnątrz), tzn bez chudziaka - taki dość szeroki, zaczyna się w świetle muru, czyli mogę zrobić tak jak u Majkiego (na marginesie - Majki - dobrze zrozumiałam, że to są w sumie trzy pasy - na zewnątrz przed bramą garażową, wewnątrz garażu i wzdłuż bramy wjazdowej na podjeździe?). A u nas - na razie czekamy na dach - za jakiś miesiąc powinien już być... Także widzisz, że nie ma najmniejszych szans żebym Cię dogoniła. Nawiasem mówiąc - skrobnęłabyś coś-niecoś do mnie...

    Pozdrowionka
  13. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    co sądzicie o rynnach z PCV? np Bryza
    ma ktoś może takie i coś może o nich powiedziec?
  14. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał *milek*
    dobrze zrozumiałam, że to są w sumie trzy pasy - na zewnątrz przed bramą garażową, wewnątrz garażu i wzdłuż bramy wjazdowej na podjeździe?
    Tak. W środku garażu, przed bramą garażową i w połowie całego podjazdu od drogi.

    pozdrawiam, majki
  15. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
  16. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał markoos
    co sądzicie o rynnach z PCV? np Bryza
    ma ktoś może takie i coś może o nich powiedziec?
    a co mamy sądzić?
    mam takie od 4 lat, wiszą i nic się z nimi nie dzieje, znaczy spełniają swoją funkcję
  17. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Cytat Napisał majki
    Tak. W środku garażu, przed bramą garażową i w połowie całego podjazdu od drogi.

    pozdrawiam, majki
    tak, ale 3 linie odwodnienia to koszty x3
    rozmawiałem z hydraulikiem (Termoserwis z ul.Feliksińskiej, z wylewkarzem p.Andrzej) i sugerowali na pewno linię odwodnienia przed brama garażową od środka- tak zrobiłem i wpiąłem rurę odpływową w poziom kanalizacyjny, który przebiega przez garaż. Co do dwóch pozostałych linii to nalezy pamietać, aby:1) woda nie płynęła na bramę wjazdową z zewnątrz- odpowiedni spadek np z kostki OD BRAMY garażowej-2) a pod bramą wjazdową woda powinna swobodnie przepływać- czyli też spadek najlepiej w kierunku drogi dojazdowej. Biorąc pod uwagę, że za 1 linię z montażem zapłaciłem 450 zł (5 mb)- wydaje sie to rozsądne.pozdrawiam
  18. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał czakszak
    tak, ale 3 linie odwodnienia to koszty x3
    rozmawiałem z hydraulikiem (Termoserwis z ul.Feliksińskiej, z wylewkarzem p.Andrzej) i sugerowali na pewno linię odwodnienia przed brama garażową od środka- tak zrobiłem i wpiąłem rurę odpływową w poziom kanalizacyjny, który przebiega przez garaż. Co do dwóch pozostałych linii to nalezy pamietać, aby:1) woda nie płynęła na bramę wjazdową z zewnątrz- odpowiedni spadek np z kostki OD BRAMY garażowej-2) a pod bramą wjazdową woda powinna swobodnie przepływać- czyli też spadek najlepiej w kierunku drogi dojazdowej. Biorąc pod uwagę, że za 1 linię z montażem zapłaciłem 450 zł (5 mb)- wydaje sie to rozsądne.pozdrawiam
    Pamiętać tylko należy, że nieraz warunki nie pozwalaja mieć domu wyżej niż droga, więc musi być spadek w kierunku domu. Dlatego z całą świadomością mamy przed domem 2 linie odwodnienia a w garażu kolejną.
    Sprawdza się, a to najważniejsze Z całą świadomością kosztów
    pozdrawiam, majki

    PS. Deszczówki do kanalizacji chyba się nie wprowadza ... ?
  19. GOSIA KARASIŃSKA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GOSIA KARASIŃSKA Zarejestrowany: 24.04.2009 Posty: 69
    Witam !!!
    Bardzo proszę o podpowiedź gdzie można kupić drzwi wejściowe do domu!!! Wpadne jutro do castoramy i obi ale może macie namiary na porządną i sprawdzoną firmę to z góry dzięki

    Mam też pytanie o ekipę do ocieplenia domu z zewnątrz.Chcemy to zrobić teraz ale tynk położymy dopiero na wiosnę.Jeden majster powiedział 20 zł/m2 za robociznę, niewiem czy to dobra cena. A wiecie gdzie najtaniej można kupić steropian 12 albo 15? i jak macie telefon do sprawdzonej ekipy to poproszę. Dzięki za pomoc !!!
  20. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał GOSIA KARASIŃSKA
    Witam !!!
    Bardzo proszę o podpowiedź gdzie można kupić drzwi wejściowe do domu!!! Wpadne jutro do castoramy i obi ale może macie namiary na porządną i sprawdzoną firmę to z góry dzięki
    Wszystko zależy w jakiej półce cenowej "operujesz" i na czym Ci zależy.
    Ja mam od Mielczarka, wzorowane na hormannie, jestem zadowolony bardzo
    OK, są też drzwi z Budrexu ze Srocka ( mamy akurat stamtąd wewnętrzne i są świetne ).
    Z Casto mam drzwi między wiatrołapem a garażem ( metalowe, wzmacniane, ocieplane, jako zewnętrzne też by były ok ).

    wybory, wybory ...

    pozdrawiam, majki
Pokaż wyniki od 22701 do 22720 z 24849