dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Olga, to jest chyba ogólny program na całe województwo. Przez WFOŚiGW właśnie. Można się w bankach dowiadywać - to równoległy program z tym od ekologicznych źródeł ogrzewania. My na razie dowiadywaliśmy się w sprawie pc, ale o posia też zamierzamy.
  2. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Cytat Napisał *milek*
    Olga, to jest chyba ogólny program na całe województwo. Przez WFOŚiGW właśnie. Można się w bankach dowiadywać - to równoległy program z tym od ekologicznych źródeł ogrzewania. My na razie dowiadywaliśmy się w sprawie pc, ale o posia też zamierzamy.
    złożyliśmy w Bos-iu (róg Piotrkowskiej i Piłsudskiego) dokumenty na dofinansowanie do pompy ciepła (termin przyjmowania wniosków upłynął 15.09.2011 ale wnioski są rozpatrywane w trybie ciągłym w okresie od 01 stycznia do 15 września- kolejny termin składania wniosków o pc rozpocznie się 01.01.2012)
  3. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał czakszak
    złożyliśmy w Bos-iu (róg Piotrkowskiej i Piłsudskiego) dokumenty na dofinansowanie do pompy ciepła (termin przyjmowania wniosków upłynął 15.09.2011 ale wnioski są rozpatrywane w trybie ciągłym w okresie od 01 stycznia do 15 września- kolejny termin składania wniosków o pc rozpocznie się 01.01.2012)
    No, dokładnie - z oczyszczalniami jest analogicznie.

    Czakszak - a jak składaliście do pc, to tak żeby objęło dofinansowanie podłogówkę? Bo z tego co w Boś-iu mówili wynikało, że podłogówka może być wliczona.
  4. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Cytat Napisał *milek*
    No, dokładnie - z oczyszczalniami jest analogicznie.

    Czakszak - a jak składaliście do pc, to tak żeby objęło dofinansowanie podłogówkę? Bo z tego co w Boś-iu mówili wynikało, że podłogówka może być wliczona.
    My składaliśmy wyłącznie o dotację na pompę (urządzenie czyli sprężarka+ zasobnik cwu). Moglismy ubiegać się o 40% od kwoty liczonej według wzoru: moc pompy w kW x 2.000,00 zł czyli np pompa o mocy 11 kW*2000= 22.000,00 zł (czyli ubiegamy się o 40% tej kwoty). Nie ubiegalismy się o dotację do odwiertów bo mieliśmy już w urzędzie dokumentację powykonawczą odwiertów- a pompy jeszcze nie mamy.
    Z tego co wiem (ale upewnij się w bosiu) to na odwierty nie ma limitu kwotowego a wykonanie podłogówki nie podlega dotacji.
    Czyli może (tak sobie głośno myślę...) na przykład (lub hipotetycznie...) jakby połączyć fakturę na odwierty z podłogówką i na fakturze byłoby np. tylko odwierty to...
    pozdrawiam i życzę powodzenia
  5. Mati1981 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mati1981 Zarejestrowany: 08.09.2011 Posty: 16
    Witam,
    Rozpoczynam budowę i poszukuję:

    - używanego garażu blaszaka powiedzmy 3x5 lub innego pomieszczenia na składowanie wszystkich gratów i materiałów
    - kibelka (nadającego się do użytku oczywiście )

    Pozdrawiam i mam nadzieje że pomożecie
  6. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    No właśnie ten nowy program jest równoległy i nie jest to dotacja do kredytu, tylko można dostać gotóweczkę do ręki do 45% i dodatkowo jeszcze ubiegać się o dotację do kredytu. Program świeży, ruszył w lipcu, dlatego mało jeszcze o nim wiadomo...
  7. sebsa ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 1107
    Maren napisał ... moze ktoś z Was orientuje się gdzie można w dobrej cenie kupić kostke granitową ??
    Witaj 501 220 658. Na etapie wyboru przeze mnie rodzaju kostki, dwaj moi znajomi polecali mi tego gościa. Korzystali z jego uslug. Są zadowoleni z efektu oraz z ceny. Ponoć nikt nie ma taniej w najbliższej okolicy. Nie weryfikowałem wybrałem kostkę brukową.
  8. Betsy1977 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Betsy1977 Zarejestrowany: 23.01.2011 Posty: 12
    Witam
    Jakiś dłuższy czas temu Was podglądałam a teraz mam nadzieję częściej się udzielać. Oczywiście jeśli przyjmiecie mnie do swego grona
    Dziś wreszcie jadę odebrać pozwolenie na budowę dłuuugo wyczekiwana. Mam pytanko,potrzebuję kierownika budowy i kiedyś trafiłam tu na temat gdzie były same polecenia i gdzieś to zgubiłam. Byłabym wdzięczna za linka, chyba, że ktoś może mi polecić dobrego kierownika, ale nie takiego co tylko stempelki stawia.
    Pozdrawiam
  9. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał Betsy1977
    Witam
    Jakiś dłuższy czas temu Was podglądałam a teraz mam nadzieję częściej się udzielać. Oczywiście jeśli przyjmiecie mnie do swego grona
    Dziś wreszcie jadę odebrać pozwolenie na budowę dłuuugo wyczekiwana. Mam pytanko,potrzebuję kierownika budowy i kiedyś trafiłam tu na temat gdzie były same polecenia i gdzieś to zgubiłam. Byłabym wdzięczna za linka, chyba, że ktoś może mi polecić dobrego kierownika, ale nie takiego co tylko stempelki stawia.
    Pozdrawiam
    Witaj
    link : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=2666

    pozdrawiam, majki
  10. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał olgusieniunieczka
    No właśnie ten nowy program jest równoległy i nie jest to dotacja do kredytu, tylko można dostać gotóweczkę do ręki do 45% i dodatkowo jeszcze ubiegać się o dotację do kredytu. Program świeży, ruszył w lipcu, dlatego mało jeszcze o nim wiadomo...
    Hm... czyli że jeszcze coś innego? To nie wiem nic. Tamten z dotacją też wszedł jakoś w tym czasie - na pewno to nie to samo?
  11. Robin_lodz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robin_lodz Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 92
    Witajcie koledzy i koleżanki, dawno tu nie zaglądałem, ale i jestem juz 3 lata po budowie. No i z nudów postanowiłem powalczyć z gminą o przekazanie wodociągu oczywiście odpłatnie. Ponieważ nastąpiła już pewna wymiana pism i oczywiście mają mnie serdecznie w poważaniu szukam prawnika, ale nie jakiegoś tam tylko najlepiej takiego co juz prowadził sprawę odbioru kasy za budowę wodociągu od gminy i zna się w temacie - oczywiście z okolic Łodzi. Czy wogóle ktoś z Was prowadził tego typu batalię juz po wybudowaniu wodociągu ?
  12. GOSIA KARASIŃSKA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GOSIA KARASIŃSKA Zarejestrowany: 24.04.2009 Posty: 69
    Witam !!!
    Potrzebuję namiary na ekipę do ogrodzenia naszej działki. Jedni mieli być już w zeszłym tygodniu i do dziś ich nie ma. Chcemy tylko ogrodzić siatką. Pomocy !!!
  13. megasmok SYMPATYK FORUM (min. 10)
    megasmok Zarejestrowany: 06.04.2007 Posty: 58
    Witajcie,
    dawno forum nie odwiedzałam bo mieszkamy w naszym domku od 3 lat i raj trwał do lipca, kiedy to normalnym ludziom wydawałoby się że trafia się okazja dla nas rozpoczęły się kłopoty...
    tyle tytułem wstępu
    zapukała do nas gazownia, ze chce nam za darmochę gaz podłączyć jeszcze w tym roku!
    posiadam udziały w drodze prywatnej w wysokości 1/10, droga ciągnie się wzdłuż działek na których wszyscy mamy zbudowane domy.
    Obecnie ja i inny inny udziałowiec (razem mamy 1/5 udziałów) chcemy założyć gaz. Gazownia chce pociągnąć rurę w tej drodze wzdłuż jej całej długości (od jednej do drugiej przecznicy) i oczekuje ustanowienia służebności przesyłu.
    Pozostali udziałowce nie chcą się zgodzić na inwestycję w drodze.
    Czy jest dla mnie jakieś rozwiązanie aby w XXI wieku mieć dostęp do ekologicznego paliwa jakim jest gaz ziemny czy mam tak jak pozostali udziałowcy ogrzewać węglem a popiół wysypywać na naszą wspólną drogę?
    Znalazłam orzecznictwo SN o tym, że taka inwestycja może być uznana za czynności w ramach zwykłego zarządu i wtedy mogę starać się na sądowne ustanowienie pełnomocnictwa na przeprowadzenie czynności związanych z budową instalacji. A ewentualnie kwestie służebności może gazownia przeprowadzić sądownie - liczę że będzie chciała tak to załatwić bo po przebiciu się do drugie przecznicy ma szansę na dalszych odbiorców...
    Pytanie czy orzecznictwo SN
    uchwała z dnia 19 kwietnia 2002 r. Sąd Najwyższy orzekł, że: „Instalowanie kanalizacji sanitarnej, opadowej i wodociągu na nieruchomości, będącej przedmiotem współwłasności, może mieścić się w ramach zwykłego zarządu, jeżeli nieruchomość służy współwłaścicielom wyłącznie do ułatwienia korzystania z innych nieruchomości (wspólna droga), a wymieniona na wstępie inwestycja ma na celu zwiększenie użyteczności jednej z nich.” [uchwała SN z 19.04.2002, sygn. akt III CZP 18/02]
    może mieć zastosowanie do mojej sytuacji, kiedy to mam warunki przyłącza takie, że podciągają gaz do mnie (przedostatnia działka) ale rura idzie dalej do prostopadłej drogi?

    co mogę zrobić?
    są szanse?
    poradźcie....
  14. rommaa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rommaa Zarejestrowany: 08.07.2010 Posty: 23
    Cytat Napisał GOSIA KARASIŃSKA
    Witam !!!
    Potrzebuję namiary na ekipę do ogrodzenia naszej działki. Jedni mieli być już w zeszłym tygodniu i do dziś ich nie ma. Chcemy tylko ogrodzić siatką. Pomocy !!!

    Ja polecam Pana Jacka Kotynię 606217139. Mieliśmy bardzo podobną sytuację jka ty czyli bylismy juz z jedna ekipą umowieni ale oczywiscie rozmyślili sie nie informujac nas o tym. I wtedy z pomoca podjechał Pan Jacek. Szybko sprawnie, solidnie i bardzo przystępnie cenowo.
    Pozdrawiam
    rommaa
  15. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Sprzedam STEMPLE - ok 300szt, długie - 2.8-3m. Jakby był ktoś zainteresowany, to szczegóły na priva.
  16. Betsy1977 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Betsy1977 Zarejestrowany: 23.01.2011 Posty: 12
    Majki dzięki za linka
  17. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Pracują u mnie górale spod Limanowej i aby ruszyć dyskusje na forum trochę do przodu przedstawię prognozę pogody dla wszystkich budujących zwłaszcza SSO: otóż według tychże "górali" lokalni górale spod Limanowej, którzy znają się na pogodzie (wynika z tego, że nie każdy góral zna się na pogodzie...) mówią, że będzie "babie lato i ciepła jesień bo nie było lata w tym roku...".
  18. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał czakszak
    Pracują u mnie górale spod Limanowej i aby ruszyć dyskusje na forum trochę do przodu przedstawię prognozę pogody dla wszystkich budujących zwłaszcza SSO: otóż według tychże "górali" lokalni górale spod Limanowej, którzy znają się na pogodzie (wynika z tego, że nie każdy góral zna się na pogodzie...) mówią, że będzie "babie lato i ciepła jesień bo nie było lata w tym roku...".
    To ja jak głupi całe lato chrust z lasu wożę, żeby ciepło było .....
    No tak, ja dobrym prorokiem nie jestem, bo jak na mnie sąsiedzi patrzą, to myślą że zima będzie sroga

    pozdro, majki
  19. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Cytat Napisał majki
    To ja jak głupi całe lato chrust z lasu wożę, żeby ciepło było .....
    No tak, ja dobrym prorokiem nie jestem, bo jak na mnie sąsiedzi patrzą, to myślą że zima będzie sroga
    pozdro, majki
    Idą wybory, więc jesień "bedzie panocku" długa i słoneczna a zima krótka i bez śniegu- tak, że nawet opony zimowe nie będą potrzebne
    A ja i tak kupiłem nowy komplet zimowych...
  20. lpawlow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lpawlow Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 22
    Witam
    Drodzy forumowicze doradźcie czym ocieplaliście swoje fundamenty i gdzie kupowaliście styropian/styrodur w przystępnej cenie?Oczywiście w Łodzi i okolicach.Budowa pod Pabianicami.
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 22901 do 22920 z 24849