dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. Luśka ELITA FORUM (min. 1000)
    Luśka Zarejestrowany: 24.02.2002 Posty: 1892
    Ciechanko,
    GRATULACJE OGROMNE !!!!!!!!!!!!!!! Samego szczęścia Wam życzę i uściski dla całej Rodzinki.

    Tommco napisał:
    Oj Luśka...co by tu dużo mówić...zawiodłaś mnie... ( )..chyba jak bym do Ciebie po płytkę trafił (teraz ponoć jest w Muratorze podobna), to tę skrzynkę piwa chyba sam bym wypił...
    Oj Tommco, Tommco - chciałoby się rzec za Lindą: "Co ty .... wiesz o zawodach.." A tak serio, to nie mogłam przyjść właśnie dlatego, że mnie ( i nie tylko mnie) ktoś zawiódł i to w zedcydowanie poważniejszej sprawie (dla szybko myślących - NIE MĄŻ ). Mówię Ci, bierz te zdjęcia i przyjeżdżaj - taką sobie zrobimy wystawę, że ho ho! Kszynka czeka nienaruszona, a i widzów pełen dom Ci zapewnię - Maciej zadba o frekwencję Nos do góry!!!!

    Acha, Rosa - sorki za ten adres Fumino; faktycznie to Lipowa, ale byłam tam tylko raz. Za to na Północnej wiele razy i wybór tam jakby większy - może ze względu na powierzchnię sklepu.

    No i kto się w końcu do tej W-wy wybiera?????????
  2. Tommco ELITA FORUM (min. 1000)
    Tommco Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 1922
    Na Ek-Socu wystawa wisi około 3 tygodni. Potem...kto wie. Pełny dom, to i tak pewnie więcej niż było...

    Pozdrawiam

    T.
  3. Tommco ELITA FORUM (min. 1000)
    Tommco Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 1922
    Ha....w ten weekend nabyłem praleczkę (Amica) i piearnik (Gorenje). Mam nadzieje, ze bede z nich zadowolony. Teraz priorytetem jest jakaś dobra i nie za droga płyta ze sterowaniem dotykowym, lodowka (nie do zabudowy) i okap...no i jaszcze cała kuchnia....ehhh

    Ale taraz jade się troche wyluzować. Zostawiam Łodz na tydzien i jade do Zakopca. A jako, że 80 stron mgr mam juz napisane, to po powrocie powinienem sie wyrobic

    Pozdrawiam Was,

    Do usłyszenia

    Tommco
  4. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Pozdrów od nas góry, my mielismy jechac wlasnie w tym czasie ale plany sie zmieniły radykalnie i za rok pojedziemy we troje

    ale jezdzimy co rok
  5. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Takim to dobrze! Góry, Zakopane. A mnie jak na razie góry są zakopane na jakiś rok jeszcze.Pzdr.
  6. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Byłem dzisiaj u kowala w sprawie ogrodzenia. Stawki są od 200 do 400zł/mb wraz z montażem. Furtki i brama to inna taryfa. Wszystko ze stali cholernie zdrożało. Czy ktoś z Was ma tego typu ogrodzenie i ile go to kosztowało? Pzdr.
  7. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Pozdrów od nas góry, my mielismy jechac wlasnie w tym czasie ale plany sie zmieniły radykalnie i za rok pojedziemy we troje
    Pablo - czy mi się dobrze wydaje że Tobie powiększyła się rodzinka?!

    Ja właśnie przystąpiłem do wykończeniowki począwszy od poddasza (ocieplenie,k-g) a potem sufity i gładż na dole. Nie chcać ryzykować więc mam ekipę sprawdzoną p. Roberta z Rawy (dzięki Ania za kontakt) i zastanawiam się czy mimo tego ma sens podpisywanie umowy? Wątpliwości mam tymbardziej bo trudno jest dokładnie określić zakres prac, a ogólnie podanie z metra kw. chyba niewiele daje. Ale może się myle.

    Druga pilna sprawa to zakup kotła gazowego i tu miotam się między wiessmannem a vaillantem, zwykłym a kondensacyjnym, kompaktem a osobno zasobnik i kociął.... Za chwilę chyba zacznę rzucać kostką bo każdy z typów ma coś za i przeciw.

    Zaczynają mnie już męczyć te ciągłe wybory. Może pomożecie?
  8. Naish SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Naish Zarejestrowany: 01.03.2005 Posty: 15
    Dobrym zwyczajem jest sie przywitac - wiec witam wszystkich lodziakow i okolicznych locales-ow. Moje imie Tomek. Jestem na etapie poszukiwan dzialki.
    Jezeli ktos z Was wie cokolwiek badz cos widzial w swojej okolicy i zechce sie tym podzielic bede wdzieczny. Liczyl bym na cos w okolicach 30 Pln za meter ale moge swoj kosztorys zweryfikowac.
    Watek caly przesledzilem. Czasami usmiechalem czasami dziwilem. Ale jedno co zauwazylem ze grupa lodzka jest bardzo przyjazna i posiada w swych szeregach wiele sympatycznych osob.
    Pozdrawiam.
  9. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    darwol masz racje ma sie powiekszyc za kilka tygodni moze małe kilkanascie juz sie nie łape w ty, liczeniu

    miales sie dowiedziec o ten dom co koło twojego znajomego byl budowany

    ja sie chyba zdecyduje juz go 3 specjalistów ogladało gadałem z kierownikiem i jestem dobrej mysli moge ci fotke dac

    jezeli chodzi o kotły to powiem ci ze nawet dzis byłem na przedzalnianej przy tuwima bo akurat byłem obok i pogadałem ze sprzedawca... no fakt jest tego full.... sam sie zastanawiam co zrobic bo mysle o podlogówce a piec na paliwo stałe jest nieodpowiedni...

    ale to dopiero pózniej teraz to wylewki i ... juz sam nie wiem co
  10. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Witam.
    Naish wiem o działkach (kilku) w okolicach przed Sokolnikami. W ulicy woda i prąd, gaz ok.50m, ogrodzona - 860m2 - 30zł/m2. Są do sprzedania trzy jednakowe obok siebie. Dojazd drogą asfaltową. Blisko las, okolica b.ładna. Jeżeli Cię to interesuje pisz na priv. podam Ci namiary właściciela. Pzdr.
  11. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Cześć! Witajcie w marcu (chociaż jeszcze zimowym!!! )

    Ciechanko
    Moje gratulacje! Oby wszystko działo sie dobrze!!! Jak tam plany zyciowe?

    Naish
    Witamy w klubie!!! Życzę powodzenia w obliczu budowy!! (Dzięki Bogu, że ja mam to juz za sobą )

    Darwol
    Mam nadzieję, że Twoja współpraca z ekipą p. Roberta będzie układać sie tak samo dobrze jak mnie. Ja nie miałam z nimi żadnej umowy, a i tak zrobili więcej niz umówione było na początku. W dodatku poprawiali po innych. Ale to wcale nie sugeruje, żeby nie podpisywać umowy. Z innymi brygadami miałam więc sam musisz zdecydować.
    Co do kotła to nie odważę sie Ci doradzać, mogę tylko powiedzieć, że mam Vaillanta AquaPlus (2-funkcyjny z zasobnikiem warstwowym 20l) bez cyrkulacji i pogodówki i jestem bardzo zadowolona. Ale w innym domu może akurat sie nie sprawdzić. Tak wybory sa trudne...

    Pablo
    Gdzie w końcu zdecydowałeś sie na dom? Kupujesz czy budujesz?
    Gratulacje z okazji powiększenia sie rodzinki!!!
  12. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    miales sie dowiedziec o ten dom co koło twojego znajomego byl budowany
    Okazało się że tą ekipą jest Pan K., którego bardzo dobrze zna Ania.

    Ciechanka i Pablo1979 - przyłączam się do gratulacji!

    Naish - sporo działek budowlanych będzie w okolicach Aleksandrowa już w połowie marca (uprawomocni się nowy plan zp) po ok. 20pln, niektóre z wodą, prądem a nawet i gazem.

    Dzisiaj klamka zapadła! Wpłaciłem zaliczkę na kocioł viessmanna vitodens 333, kondensacyjny z pogodówką i wbudowanym zasobnikiem 86l (typu lodówka). Jest teraz w viessmanie całkiem spora promocja i cena za ten zestaw już tak nie poraża. Co więcej dodatkowe sprzęty potrzebne do podłogówki tj. mieszacz, pompy, automatyka z montażem wyniosło ok. 5tyś także sam kocioł jest tylko 2/3 całej kwoty. Czas pokaże jak to cudo techniki się sprawdzi, a że przez conajmniej rok będę korzystał z gazu płynnego wolałem trochę do tego zestawu dołożyć aby może później zaoszczedzić.
    Co do ekipy p. Roberta to też chyba dam sobie spokój z umową. Sprawdziłem już kilka firm z Waszych rekomendacji i wiem że korzystanie z nich pozwala na ograniczenie ryzyka wpadki do minimum. Wówczas jest więcej czasu na rozmyślanie nad wyborem odpowiedniego kotła

    Pozdrawam
  13. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Witam.
    Darwol Gratuluję wyboru kotła! Ja też się zastanawiałem długo i wybrałem 2 lata temu Viessmanna Vitodens 300 z zasobnikiem. W której firmie go kupiłeś? Sprawuje się super. Rachunki za gaz mam niższe niż sąsiad (ma Junkersa) o 100zł/mc. Ma bardzo czułą elektronikę. Reaguje natychmiast na wszelkiego typu zmiany: pogody, ustawienia, nasłonecznienie, palenie w kominku, raut itp. Dlaczego taki mały zasobnik? 86litrów może być za mało dla trzech osób. Pzdr.
  14. ewuś STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ewuś Zarejestrowany: 12.10.2004 Posty: 381
    Kochani


    Możecie mi przesłać na priv namiary na ekipy z Łodzi które stawiały Wam stan surowy. (oczywiście godne polecenia)
    Trzeba się orientować
  15. Naish SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Naish Zarejestrowany: 01.03.2005 Posty: 15
    Dzieki wszystkim ktorzy odpowiedzieli na moj maly anons

    Czeka mnie jezdzacy weekend. Zreszta nie pierwszy.

    ewuś
    Z tego co przeczytalem Pani Anna99 ma porzadna grupe - to sie nazywa

    lobbowanie
  16. LordY WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LordY Zarejestrowany: 02.03.2005 Posty: 8
    Witam wszystkich serdecznie,

    Mam 40-o letni dom w Skierniewicach w ktorym do wymiany sa wszystkie instalacje, w tym ogrzewanie. Planuje przejsc z ogrzewania paliwami stałymi na gazowe, do czego potrzebuje... gazu rzecz jasna. I tu z gazownia, jak z kazdym monopolista, sa problemy. Bezposrednio przy dzialce nie ma linii przesylowej, ale wystarczy podciagnac ją 25 metrów pod rozwalajacym sie chodnikiem.
    I teraz:
    1) Gazownia (Łódzka) zaśpiewała sobie za to prawie 9 tys + VAT ( a to tylko moj udzial w inwestycji, czyli calosc wycenieja na wiecej). Przegladajac forum muratora dochodze do wniosku ze to chyba bardzo drogo, ale prosze o opinie.
    2) Co najgorsze, cała sprawa moze trwac ponoc 8 miesiecy i nie chodzi tu o procedury biurokratyczne, ale o czas jaki potrzebuje ekipa na znalezienie czasu na pociagniecie nitki gazowej te 25 m.

    W zwiazku z tym ze nie usmiacha mi sie placic 400 PLN za metr rury i do tego zamartwiac sie, ze zima zastanie mnie z nowa instalacja CO, ale bez gazu, powiedzcie prosze czy istnieje mozliwosc wynajecia innej ekipy niz z Gazowni i zlecenie jej podciagniece lacza? Ile cos takiego moze kosztowac i jakie ewentualnie niesc niemiłe konsekwencje? A moze jest jakies inne wyjscie?
    Z gory dziekuje za pomoc...
  17. Pooh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pooh Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 123
    A ja byłem przedwczoraj w gazowni łódzkiej i wróciłem mile zaskoczony: Okazało się, że warunki techniczne z datą ważności 2001 są jeszcze aktualne. Nie muszę zatem robić (czytaj: płacić) mapy dc projektowych. Po drugie to mimo wyliczonej w warunkach techn. przewidywanej ceny 4100 zł za przyłacze 11 m całość zamknie się kwotą 960 zł za pierwsze 5m plus 28 zł/każdy następny metr plus VAT plus skrzynka gazomierza.

    Może masz gazociąg wysokiego ciśnienia? Osobiście nie radzę kombinować z podłączaniem przez tańsze ekipy bez błogosławieństwa gazowni. Zresztą i tak chyba wszystko musi przejść przez nich.
  18. URBANEK SYMPATYK FORUM (min. 10)
    URBANEK Zarejestrowany: 03.03.2005 Posty: 42
    hej
    witam wszystkich jestem tu nowa ale też z łodzi dzisiaj moj pierwszy dzień na forum. mam gorącą prośbę mam zamiar postawić domek w Lutomiersku D33 z Muratora i szukam jakiejś solidnej i niedrogiej ekipy. Niestety bez kredytu się nie obedzie a do tego jest potrzebny kosztorys i harmonogram prac jak to sie załatwia,czy to robi ekipa ?
  19. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Witam.
    Ja mam jak najlepsze wspomnienia z współpracy z Gazownią Łódzką z czasów gdy załatwiałem gaz do naszych działek. Pan Siuta bardzo nam pomógł. Gaz w ulicy kosztował nas .... 225 zł/działkę (sic!). Przyłącze do 5m ok.980zł. Stety robiły to brygady z Gazowni i było ZERO problemów z odbiorem i podłączeniem! Pzdr.
  20. Naish SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Naish Zarejestrowany: 01.03.2005 Posty: 15
    URBANEK

    Aktualny watek kredytow
    Kompletny harmonogram prac

    Mozesz pobrac:
    1. Kosztorys wersja world
    2. Kosztorys wersja exel
    3. Kosztorys wersja exel
    4. Program do kosztorysowania

    Wszystko przygotowujesz Ty - pod dokumentami podpisuje sie kierownik budowy.
    Mam nadzieje ze sie nie myle - bo ja sie jeszcze nie buduje

    Owocnej lektury.
    Pozdr
Pokaż wyniki od 2801 do 2820 z 24849