dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Byliśmy wczoraj na budowie jednego takiego szkieleciaka - kawał drogi bo aż za Markami ale warto było - wrażenia jak najlepsze, zarówno co do jakości budowania (tak na moje niedoświadczone oko ) jak i co do właścicieli firmy - przez dobre 2 godziny odpowiadali na nasze (często niezbyt mądre) pytania wykazując anielską wręcz cierpliwość, żona pogadała też z inwestorką, która nachwalić się nie mogła - solidności, uczciwości... Wygląda na to, że stać nas na całkiem fajny domeczek i to w realnych, a nie "folderowych" kosztach. Nawet dołożenie garażu nie będzie niewykonalne Do tego zaproponowano nam wyeksmitowanie pomieszczenia gospodarczego do częsci "garażowej", co pozwoli na zmniejszenie jego ceny.

    Pani ta potwierdziła, że wiele firm, które odwiedziła poprzednio, sztucznie zaniża koszta, a przy ostatecznym kosztorysie okazuje się, że bezczelnie nie wliczają pewnych "drobnych" elementów, jak np. izolacja podpodłogowa Tak więc szczegółowe wypunktowanie, co wchodzi w skłąd proponowanej ceny, jest ze wszech miar wskazane

    Jesteśmy zaproszeni na oglądanie stanu gotowego (jakoś przed Świętami).
    Fajnie by było następne Święta spędzić u siebie..........................
  2. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Darwol a nie wolałbyś wykostkować tylko części wokół garażu (coś jakby tarasik), resztę pozostawiając naturze? 60m toć to prawie droga gminna
  3. Karolka Lider FORUM (min. 2800)
    Karolka Zarejestrowany: 26.08.2005 Posty: 3121
    Hej !!!! Kiedy odbędzie się następne spotkanie kochanych forumowiczów
    Może tym razem będę
  4. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Cytat Napisał kropi
    Darwol a nie wolałbyś wykostkować tylko części wokół garażu (coś jakby tarasik), resztę pozostawiając naturze? 60m toć to prawie droga gminna
    Chętnie bym zostawił tylko że u mnie natura nie jest zbyt łaskawa - sama glina co przy deszczach powoduje bajorko ze śliskim podkładam. Dobre to na kąpiele błotne, ale niezbyt dobre kiedy się chce suchą i czystą nogą wyjść lub wyjechać na miasto. Mimo wszystko koszty astronomiczne i kto wie czy tak właśnie nie zrobie - rachunek ekonomiczny jest bezlitosny!
  5. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Cytat Napisał Honorata
    Albo moze macie osobe godna polecenia od kostki -material który juz mam to kostka bazaltowa + kruszywo granitowe.
    (zaznaczam ze panowie od kostki betonowej nie podejmuja sie ukladania bazaltowej, juz probowalam ich podpytywac).
    :
    Jestesmy umowieni na połowę października z ludźmi ktorzy zrobili na nas b.pozytywne wrażenie w układania granitu i bazaltu. Widzielismy ich 3 roboty (2xbazalt 1xgranit) i wg mnie jest OK. Namiar na priv
    My dojazdu mamy 30m i też z przyczyn ekonomicznych już prawie pogodzilismy sie z betonem - ale rzutem na taśmę stwierdziliśmy, że teraz wyrabiamy tylko wokol domu jedną ciężarowke granitu. A podjazd wysypujemy tłuczniem. A w przyszlosci jak będzie kasa to zamienimy tluczen na granit.
    Ja dopiero jestem w fazie zakupywania materiału. Zastanawiam się nad wyjazdem w ok.Strzegomia aby cos sobie upatrzyć.
    Czy ktoś ma jakis dobry namiar w ok.Łodzi na tluczen drogowy?
    pozdr Mariusz
  6. metea DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea Zarejestrowany: 24.04.2005 Posty: 507
    Zaczynam budowe w Aleksandrowie i pilnie poszukuję barakowozu...moze macie cos na zbyciu?
    Może macie tez namiary na taniego geodete bo ten nasz ma jakies kosmiczne ceny chodzi o wytyczenie budynku
    Pozdrawiam
  7. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał gtca
    [Czy ktoś ma jakis dobry namiar w ok.Łodzi na tluczen drogowy?
    pozdr Mariusz
    Jest taka firma "ARTUR" ul.SZANIAWSKIEGO 5 (Andrzejow) mją wszystkie rodzaje żwirów i tłuczni.Telefon jak znajdę to dam.
  8. monika i wojtek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monika i wojtek Zarejestrowany: 28.02.2005 Posty: 46
    kropi
    u nas baardzo podobnie, nasz kapitał to też gł. mieszkanie blokowe, nasz domek też ma być przede wszystkim niedrogi, prosty
    tylko że nasz z bloczków, 2 wartstowa ściana
    z mediów nic nie mamy póki co, kanalizacji tam wogóle nie ma, gazu nie będzie, ale to wiedizeliśmy
    z ZE podpisaliśmy umowę przyłaczeniową, przyłacze ma być gotowe na 06.06 ale za to z wodą źle.
    Rura idzie po drugiej str. naszej dróżki ale okazało sie że chyba rura za cinka i musielibyśmy kawałek wodociągu zasponsorować. Mają jeszcze to spr. Jak nie to zostanie nam studnia głebionowa.
    A jak u Ciebie z mediami?
  9. Honorata ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata Zarejestrowany: 07.07.2003 Posty: 1407
    kropi i wierzba namiary wyslalalm na priv
    długi ja tez poprosze o namiary na ten tłuczeń i kruszywa

    biegam po salonach z drzwiami wewnetrznymi, ceny mnie zalamuja, za co az tyle???

    kostka bazaltowa chyba nie pomoge za bardzo w kalkulacji, bo tak sie zlozylo ze mam ja za darmoche , takze u mnie bedzie tylko koszt ulozenia tej kostki, w zaleznosci od ekipy koszt to ok. 30-45 zl za metr.
  10. rublow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rublow Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 98
    witajcie kochani!!

    pojawiam się po długiej rozłące, widzę, że grupa się rozwinęła, prawie same nowe twarze . rozłąka wzięła się stąd, że jakiś czas temu wyszło, że nas jednak nie stać na dom .

    teraz się okazało, że na 33 m2 w 2,5 osoby jednak trochę trudno wytrzymać. a 3 pokoje z kuchną kosztują co najmniej 120 tys z kosztami notariusza, remontu itp. wyszło mi, że może za nieco tylko wyższą cenę dałoby się jednak powalczyć o domek. mały, ale jednak domek. tym bardziej, że działkę już mamy (okolice Kochanówki).

    kropi, o ile się nie mylę jesteśmy w podobnej sytuacji. szukam ekipy, która wybudowałaby mi mały domek (ok. 70 m użytkowej) za jak najniższą cenę. Najlepiej, gdyby to było od razu wszystko (pod klucz), bo się na budowaniu nie znam i nie chę spędzić najbliższego roku na bieganiu ze szpadlem

    aha, projekt chyba będzie Z16 pracowni www.z500.pl, bo jakiś taki fajny i mały

    robię na razie sondę wśród firm budujących pod klucz, najlepsze wrażenie robią Domy i Domki z Wwy i Domek z Poznania, chociaż obydwie są stosunkowo drogie. Dobrą ofertę przedstawiła firma Kar www.kar.pl z Łodzi, ale nie wiem, czy im można zaufać. czy ktoś miał z tą firmą styczność?

    ogólnie co sądzicie o budowie "pod klucz"? warto?

    pozdrawiam wszystkich i obiecuję już się częściej pojawiać
    r.
  11. gochasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gochasz Zarejestrowany: 26.12.2004 Posty: 157
    Cytat Napisał metea
    Zaczynam budowe w Aleksandrowie i pilnie poszukuję barakowozu...moze macie cos na zbyciu?
    Może macie tez namiary na taniego geodete bo ten nasz ma jakies kosmiczne ceny chodzi o wytyczenie budynku
    Pozdrawiam
    Metea, Aleksandrów to tam gdzie ja , a ile Wam powiedział, ten kosmita?
  12. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ja tez Aleksandrów
  13. metea DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea Zarejestrowany: 24.04.2005 Posty: 507
    Witam Sąsiadów

    Geodeta zazyczył sobie 1200 za wytyczenie budynku i pewnie bysmy zaplacili gdyby nie forum muratora...
    Tutaj sobie poczytałam ile własciwie ludzie płaca za taką usługe, jest to wydatek rzedu 300-500 zł czyli nasz geodeta troszke sobie przesadził...
    dzisiaj zadzwoniłam do innego ze Zgierza i zrobi to samo za 400 zł czyli całkiem OK

    Nadal poszukuje barakowozu na czas budowy.....

    Pozdrawiam
  14. Luśka ELITA FORUM (min. 1000)
    Luśka Zarejestrowany: 24.02.2002 Posty: 1892
    HONORATKO - gratulacje i trzymam kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  15. Gosias SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosias Zarejestrowany: 27.04.2005 Posty: 41
    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał mmmad
    Honorata i Gosias. Z peanami na czesc dachow z "Dagartu" moze macie racje, ale ja sie nie zdecydowalem. Owszem, p. Dagmara wyglada na osobe bardzo kompetentna i przedstawila tez atrakcyjna oferte cenowa, ale wczesniej bralem od nich system kominowy Zapel i juz nie bede ryzykowal takich przejsc.
    Pisalem juz we fragmentach: dalem projekt i zle policzyli mi wysokosc kominow, wobec czego do kosztorysu trzeba bylo pozniej dodac ok. 40 % i cena zblizyla sie do Leiera (jesli nie do Schiedla). Musialem zaplacic za dodatkowy transport (wlascicielka bazuje na cenach taksowek ), a na koniec odwiedzic ich po raz szosty lub siodmy, bo kolejny raz czegos jeszcze nie doliczyli.
    Piszac to - boje sie - bo dzis lub jutro bedzie murowany komin ponad dach i znow moze sie okazac, ze czegos braknie.[/b]

    też miałem przejścia - do komina Zapel przysłali inne pustaki wentylacyjne niż zamawiałem. Od razu zaczęli też temat dachu - miło kompetentnie ale drogo.
    Pytanie do Zapelowców - jakie zakończenie komina - oryginalne od Zapela?, czapka betonowa?, jak kończyliscie kanały wentylacyjne - kratką z boku czy daszkiem?
    Mack - ja zrezygnowałam z czapki systemowej na komin Zapela, gdyż okazało się, że nie będzie pasować do obudowanego klinkierem komina. Po prostu dekarze zamontowali mi blaszany daszek w kolorze wykończeń dachu, a po bikach wstawiłam kratki wentylacyjne - przyznam, że efekt całkiem niezły.
  16. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    a mnie sie juz nic nie chce

    przyszedł facet od mebelków i powiedział ze mial tak samo z gazem na butle jak ja i teraz zaluje bo mial w zime 18 st.

    zona malo sie do bloków nie przeprowadziła, szczerze mi odradza bo zbankrutuje.
    facet płacił 1200 miesiecznie za gaz


    chyba budujemy kotłownie
    jutro sie dowiem
  17. Anisia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Anisia Zarejestrowany: 15.08.2005 Posty: 100
    Witam serdecznie Łódzką Grupę!
    Na forum jestem od niedawna, ale intensywnie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,(tzn. razem z mężem oczywiście ) że chyba damy radę wybudować niewielki domek z dużym nakładem pracy własnej jeśli chodzi o wykończeniówkę.
    W związku z tym zaczeliśmy rozglądać się za działką. Szukamy ok.1000m2 lub więcej do 30-35tyś. w bliskich okolicach Łodzi (chodzi nam o połączenie liniami miejskimi ze względów na niemobilnych samochodowo rodziców , no i łatwy kontakt z miastem w razie braku samochodu, dojazdu dzieci do szkoły itp.) przyznam ,że dojazd jest dla nas jednym z ważniejszych kryteriów w poszukiwaniu działki, no i oczywiście media w pobliżu...w bliskim pobliżu
    Mamy namiary na działki w Mirosławicach(Lutomiersk), będziemy oglądać, ale zwracamy się z prośbą do Grupy, może słyszeliście coś o działkach budowlanych do sprzedania??Będziemy wdzięczni za wszelkie informację!
  18. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    witamy Anisia

    ceny działek sa nieco chore....
  19. gochasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gochasz Zarejestrowany: 26.12.2004 Posty: 157
    Cytat Napisał Anisia
    Witam serdecznie Łódzką Grupę!
    Na forum jestem od niedawna, ale intensywnie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,(tzn. razem z mężem oczywiście ) że chyba damy radę wybudować niewielki domek z dużym nakładem pracy własnej jeśli chodzi o wykończeniówkę.
    W związku z tym zaczeliśmy rozglądać się za działką. Szukamy ok.1000m2 lub więcej do 30-35tyś. w bliskich okolicach Łodzi (chodzi nam o połączenie liniami miejskimi ze względów na niemobilnych samochodowo rodziców , no i łatwy kontakt z miastem w razie braku samochodu, dojazdu dzieci do szkoły itp.) przyznam ,że dojazd jest dla nas jednym z ważniejszych kryteriów w poszukiwaniu działki, no i oczywiście media w pobliżu...w bliskim pobliżu
    Mamy namiary na działki w Mirosławicach(Lutomiersk), będziemy oglądać, ale zwracamy się z prośbą do Grupy, może słyszeliście coś o działkach budowlanych do sprzedania??Będziemy wdzięczni za wszelkie informację!

    Anisia, jeżeli Lutomiersk spełnia Wasze wymagania, to tym bardziej Aleksandrów Łódzki - bezpośredni autobus MPK, duża liczba prywatnych linii, bezpłatny autobus TESCO, a myślę że i cenowo będzie konkurencyjnie, co pewnie Pablo1979 potwierdzi
  20. Anisia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Anisia Zarejestrowany: 15.08.2005 Posty: 100
    Dziękuje za podpowiedzi!
    Pablo jak bardzo chorują ceny w Aleksandrowie, ile za metr z wodą i energią? Jeżeli masz jakieś namiary to uśmiecham się szeroko...
Pokaż wyniki od 3861 do 3880 z 24849