dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. anetmar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    anetmar Zarejestrowany: 21.01.2006 Posty: 445
    Ja w kwestii piecy akumulacyjnych
    - mamy takie teraz i nie ma mowy żeby komuś coś się stało . Dziecko od urodzenia mieszka razem z nimi i ani razu się nie poparzyło! No może jak jakaś firma kszak producentem ale ... miom zdaniem bezpieczne są!

    Co do cen takiego ogrzewania w mieszkaniu 50m2, nowym, dobrze ocieplonym nie stanowi ono dramatu. Nie wiem jeszcze jak te 20 - 25 stopniowe mrozy nas skasuja ale do tej pory najwiękrzy rachunek to bylo 400 zł za 2 miechy z hakiem ALE! my na prąd mamy wszystko tzn. kuchenke i tak dalej. Znajomi ostanio więcej za cieplo z sieci płacą i to sporo więcej.
    Przy zimie normalnej 250 - 300 zł max na 2 miechy.
    Poza sezonem grzewczym koszt miesięczny prądu to jakieś 50 - 60 zł.

    A ładujemy piece w II taryfie i mamy czujniki temperatury i elektroniczne jej sterowanie,
  2. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  3. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Gdzieś jeszcze spotkałem się z pomysłem umieszczenia ogrzewacza przepływowego SZEREGOWO z bojlerem, na jego wyjściu, a załączanego gdy temperatura wody spadnie poniżej pożądanej - wtedy moc takiego przepływaka mogłaby być mniejsza, bo dogrzewałby o te kilka brakujących stopni a nie ze standardowych +12. Brr...
  4. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Paweł i Magdalena no coz, na "grupie lodzkiej" nie siedza eksperci od wszystkiego, tacy przewijaja sie przez cale forum - uzyjcie funkcji szukaj.

    Sadzac po dywagacjach typu "garaz w domu czy poza domem" smiem twierdzic, ze nie jestesmy najsilniej stojaca grupa finansowa. Mam nieodparte wrazenie, ze inne grupy maja np. dylemat garaz dwustanowiskowy czy trojstanowiskowy w bryle domu... Stad tez ciezko moze tu uswiadczyc ludzi z doswiadczeniem z nowoczesnymi (bo drogimi) technologiami.
    Natomiast Wasza porada z LZE - super, jak najbardziej na miejscu w tym watku

    A propos ogrzewania czytalem w jakims watku o skandynawskiej technologii akumulacyjnych piecow "woskowych?". Moze tez zastanowicie sie nad solarami - nie sa tak nieodgadnione jak gwc?
  5. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał jacekot
    Witam
    [b]Z czego budowaliście CO wybraliscie WY i co wami kierowało , czy to że np. BK jest popularny i wszyscy z nie go budują , czy kwestia kosztów ,a może zupełnie innymi kryteriami się kierowaliście .

    Jacek
    Ja kierowałem się w dużej części kosztami ale również przenikalnością cieplną. Wybór padł na U-220 + styro 12 lub 14 cm.
    poz
  6. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał 2r
    witam,

    proszę was forumowicze o konsultacje : zrobiłem mały przetarg na wykonawstwo domu stan surowy + dach - dom pu 216 pc 250 m2

    oferty jakie dostałem to:

    firma 1 20000 mury + 12 000 dach najtańsza oferta

    firma 2 30000 mury + 16 000 dach najdroższa

    moj projekt to : http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

    która oferta wydaje sie wam bardziej realna cena/jakosc ?

    pozdrawiam

    2r
    Wszystko zależy z czego ściany i dach. Ale w mojej ocenie to to 20 tys. trochę mało. Ja wybrałem przy pow. zabudowy domu 205 m2 z niedużym poddaszem ekipę budowlana bez więźby za 33 tys. Do tego jeszce więźba i dach - jeszcze się rozglądam. Jak ktoś chce to namiary dam na priva.
    poz
  7. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał tyniu
    a z moich warunkow wynika niestety cos innego a mianowicie, ze skrzynke i cala reszte mam postawic na swoj koszt.
    Ja nie wnikam w temat. Od samego początku wiedziałem , ze skrzynka jest na mojej głowie. Aby było taniej kupiłem przechodzoną od kolegi który skończył już budowę. Polecam - jestem 50% do przodu.
    poz
  8. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał mmmad
    [b] smiem twierdzic, ze nie jestesmy najsilniej stojaca grupa finansowa.
    E tam, jesteśmy pragmatyczni, po prostu.....

    A tak serio, chyba masz trochę racji, choć weź pod uwagę, że ci faktycznie bogaci nie siedzą na forum, bo nie mają czasu (vide moja kuzynka:"ja mam na głowie całą firmę aty mnie pytasz, jaki mam piec?!")

    Poza tym spotkałam na forum takie wypowiedzi (celuje w tym Warszawa), że jak i tak bierze ktoś kredyt, to woli wziąć 50 tyś więcej i spłacać dłużej ale zainstalować wszystkie nowinki, te modne oraz te potencjalnie użyteczne. Ma to pewien sens, szczególnie przy wysokich miesięcznych zarobkach i wielku poniżej 30 lat, gdy człowiek uważa jeszcze, że będzie żył wiecznie a zarabiał tylko lepiej. Lub założeniu, że spłacam więcej kredytu ale mniej płacę za utrzymanie domu (nierealne).

    W Łodzi mniej jest tych "zarobków wyżej średnich" i tylko zastanawia mnie, dlaczego u nas są takie wysokie koszty usług (notariusz, architekt, robocizna na budowie)
  9. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    Ja jestem w trakcie "wojny" z ŁZE w Zgierzu W wydanych warunkach ZE stwierdził, że mam sobie sama przyłącze wybudować, słup jest po drugiej stronie drogi asfaltowej i mam sobie zrobić przecisk, postawić skrzynkę i im zameldować, żeby założyli licznik.
    Postanowiłam się nie dać.
    Przeczytałam prawo energetyczne i napisałam odwołanie, najpierw trafiło do wspomnianego tu już "Pana w Zgierzu", Pan nie bardzo wiedział o co mi chodzi Potem trafiło do przełożonego "Pana ze Zgierza" do Łodzi, odpisali, że wg nich jest ok. Teraz trafiło do Urzędu Regulacji Energetyki...i czekam na odpowiedz. Ja uparta jestem, a poza tym nie stać mnie na budowę tego przyłącza. Jak by ktoś chciał jakiś namiar, telefon, nazwisko, to służę pomocą na priv
  10. jacekkkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacekkkk Zarejestrowany: 16.02.2005 Posty: 252
    podpisałem wreszcie z elektrownią umowę przyłączeniową ale jaja
  11. jacekkkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacekkkk Zarejestrowany: 16.02.2005 Posty: 252
    oczywiście po uprzednim wyręczeniu ich ze zrobienia mapy i projektu kabelka który w przyszłości będzie zaopatrywał innych napaleńców stawiających swoje chacjendy(koszt trochę ponad 2000 pln) no ale tak to jest jak mamy monopol
  12. Pooh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pooh Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 123
    Cytat Napisał odpowiadam dopiero teraz, po tym jak MPOPLAW
    rozwiń ten punkt, o co tutaj chodziło, może o abonament dla odbiorców na cele budowlane
    a chodzi o to, że wcześniej
    Cytat Napisał Pooh
    Przy zużyciu 0 kWh rachunek wynosił ok 120 zł miesięcznie. Po pół roku bojów i napuszczeniu na nich prawnika okazało się, że wystarczy zmienić bezpieczniki i już - rachunek 25 zł...
    Rozwijam swoimi słowami (niekoniecznie zgodnie ze słownictwem z umowy): Wysokośc rachunku zależy od kilku składników: Opłaty za zużycie, opłaty stałej, opłaty zmiennej (zależnej od zużycia) i chyba jeszcze czegoś tam stałego.
    Opłaty stałe zależą od zadeklarowanej mocy (czytaj: wartości bezpieczników). Oczywiście taryfa jest 'budowlana"- c11.
  13. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  14. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    mpoplaw
    ja znam w aleksandrowie ale nie wiem czy roba w łodzi

    dam numerek jak znajde
  15. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Poniewaz na grupie lodzkiej nic sie nie dzieje to moze opisze swoje wrazenia z proby wykonania kosztorysu okien do calego domu. Pare dni temu wyslalem maila (na adresy podane na stronie) do okolo 10 firm polecanych na forum, jak i znalezionych w sieci z prosba o wycene. Podalem wszystkie wymiary okien, ilosci itp oraz na wszelki wypadek zalaczylem skan projektu wraz z podana iloscia okien, wymiarami i sposobem otwierania. Na dzien dzisiejszy nie dostalem zadnej odpowiedzi.

    Co ciekawe wyslalem podobna prosbe do firm/osob wykonujacych pokrycia dachowe i musze przyznac, ze wiekszosc odpowiedziala i dostalem albo wycene, albo zapewnienie wykonania wyceny do jakiejs daty.

    Zastanawia mnie sens podawania adresu email na stronach firm produkujacych/sprzedajacych okna - skoro maili i tak nie odbieraja (a moze tylko na nie nie odpisuja).
  16. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cześć Tyniu
    Wszyscy pewnie zbierają siły na wiosne , jak puszczą piersze mrozy łopaty pójdą w ruch , wiec teraz trzeba sie oszczędzać .

    Co do tych firm z oknami to mnie zaskoczyłeś , nie sądziłem że jeszcze dziś zdarzają się takie sytuacje że ktoś nie odpowiada klintowi , czy się zajmie , czy wyceni , zero kontktu. A to świadczy że albo mają dużo pracy, albo tak dobrze im się wiedzie że nie muszą sie z wszystkimi liczyć .
    Może trzeba pamietac o tym podczas ustalania ceny.
    Ładny domek będziesz budował , podoba mi się ale dla mnie trochę za duży

    pozdrawiam
    Jacek
  17. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Witam
    Rzeczywiście nic się tu nie dzieje.
    tyniu współczuję. Dwa lata temu miałem podobną sytuację. Niestety musiałem do niektórych jeździć sam (i to po kilka razy- np. MAXBUD) lub przyjmować wyceniających na budowie. W ten sposób zaliczyłem ok. 10 firm. Szukałem okien drewnianych. "Wygrał" GIDANEX (Robert Rogoziński przedstawiciel 0-504/032-291) bo:
    1. Wg wyceny 4 pozycja od góry, a więc nie najdroższy (najdroższy był MAXBUD). Rozpiętość była przy 17 oknach 4.500zł.
    2. Gwarancja 5 lat + na lakier REMERS-a
    3. Możliwość montażu wywietrzników w dolnej ramie wysokiej klasy(metal)
    4. Zawiasy chowane (niewidoczne)
    5. Wbudowane kontraktrony w skrzydłach
    6. Dobranie koloru do dachówki (Creaton Synfonia-angoba miedź)
    Gidanex to firma która w Łodzi wyk.okna do Kurii Biskupiej a w W-wie np. Belweder. Czekałem ok.pół roku na wolny termin.
    Dzisiaj jestem b. zadowolony. Pzdr.
  18. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  19. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał jacekot
    Cześć Tyniu
    Co do tych firm z oknami to mnie zaskoczyłeś , nie sądziłem że jeszcze dziś zdarzają się takie sytuacje że ktoś nie odpowiada klintowi , czy się zajmie , czy wyceni , zero kontktu. A to świadczy że albo mają dużo pracy, albo tak dobrze im się wiedzie że nie muszą sie z wszystkimi liczyć .
    Może trzeba pamietac o tym podczas ustalania ceny.
    Ładny domek będziesz budował , podoba mi się ale dla mnie trochę za duży
    Ciesze sie, ze domek sie podoba. Mam nadzieje, ze bedzie mnie stac na jego wybodowanie i ze po wybudowaniu tez bedzie ladny.

    Jesli chodzi o firmy produkujace okna to naprawde dziwi mnie brak odpowiedzi na moje pytanie - chocby w stylu - "Dziekujemy ze zainteresowanie - odpowiemy tak szybko jak to mozliwe". Moje zamowienie nie bedzie tez takie male bo w domu bede mial 14 okien w tym kilka balkonowych. Dodam, ze wysylalem maile do kilku naprawde duzych i znanych firm z Lodzi (wiec nie byly to sklepiki za rogiem).
    Firmy wyceniajace dachy postaraly sie o wiele bardziej(choc tez nie wszystkie).

    Cytat Napisał rosa
    Dwa lata temu miałem podobną sytuację. Niestety musiałem do niektórych jeździć sam (i to po kilka razy- np. MAXBUD) lub przyjmować wyceniających na budowie. W ten sposób zaliczyłem ok. 10 firm. Szukałem okien drewnianych.
    Na okna drewniane mnie raczej stac nie bedzie, chcialbym jednak kupic w miare dobre okna PCV ale dziekuje za porady.
  20. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Tyniu nie wiem kogo pytasz ale ja na 9 zapytań mam 9 wycen ale szukam dalej
Pokaż wyniki od 4621 do 4640 z 24849