dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał długi
    Tyniu nie wiem kogo pytasz ale ja na 9 zapytań mam 9 wycen ale szukam dalej
    No nie wiem moze tylko ja mam taki niefart. Nie bede podawal nazw firm, ktore nie odpowiedzialy - jak ktos chce moge jak bede w domku przeslac namiary na priv. Dodam tylko, ze kilka z tych firm jest polecanych w duzym watku na temat okien na tym forum. Pozostale to firmy z top 20 zapytania "okna łódź" w google.
  2. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Tyniu, podszedles do sprawy jak typowy informatyk... A tam siedza przeciez normalni ludzie.

    Ja tez tak zrobilem z wycenami rok temu. Tez zadnej odpowiedzi. Tez skarzylem sie na forum.
    Teraz najpierw dzwonie i rozmawiam, jesli jest jakies zainteresowanie i mozliwosc kontatku po drugiej stronie, to pisze emaila "w nawiazaniu do naszej rozmowy telefonicznej..."
    Wynik okienny: 4 rozmowy, 4 emaile, 6 wycen (z jednej firmy trzy rozne profile). 150% normy

    A przy okazji, sam chce zaprojektowac sobie alarm i mysle o kontaktronach. Jesli interesuje Was co to jest, poczytajcie watek "Instalacja alarmowa raz jeszcze". _Zbych_ (autor) pisze, ze instalacja kontaktronow wewn. moze powodowac utrate gwarancji na okna, ale niektorzy producenci je w oknach fabrycznie. Kiedy spytalem o gwarancje lub montaz w dwoch firmach okiennych, sprzedawcy otworzyli (szeroko) oczy i spytali: a co to ten kontaktron? W pozostalych juz nie pytalem...
    Przy okazji: w jednej z nich nie wiedzieli, co to okucia WK1...
  3. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał mmmad
    Tyniu, podszedles do sprawy jak typowy informatyk... A tam siedza przeciez normalni ludzie.

    Ja tez tak zrobilem z wycenami rok temu. Tez zadnej odpowiedzi. Tez skarzylem sie na forum.
    Nie wiem czym sie konkretnie wyroznia specyficzne podejscie informatyka
    Nie bardzo rozumiem tez czemu wycena materialow dla klienta to takie skomplikowane i czasochłonne zajecie. Pewnie ostatecznie sprobuje Twojej metody bo jak widac inaczej nie mozna.
  4. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Ktos mi tutaj odpowiadal na to pytanie (ale funkcja "szukaj" daje dosc ograniczone rezultaty...) wiec przytocze i pofantazjuje:
    - mozesz byc konkurencja, ktora sprawdza, jakie sa ceny
    - ceny (na okna niekoniecznie) sa bardzo zmienne
    - a moze jestes urzednikiem Urzedu Skarbowego?
    - jestes jednym z tysiaca pytajacych o ceny, a potencjalnie jednym z niewielu ostatecznie kupujacych, wiec firmy wola opierac sie na bezposrednich kontaktach
    - "a ten internet, to mamy, bo trzeba miec; nawet w "Z jak Zazdrosc" maja... jak ktos cos rzeczywiscie chce, to niech do nas zadzwoni..."
  5. anetmar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    anetmar Zarejestrowany: 21.01.2006 Posty: 445
    Tyniu my właśnie też rozglądamy się za oknami i przyjeliśmy następującą taktykę:
    - dzwonimy do firmy pytamy czy możemy przesłać specyfikację do wyceny jak tak to natychmiast faxem lecą rysunki i nasze zapotrzebowanie.
    mamy już wycenę od jednej firmy a zapytanie poszło niedawno.

    Ja sobie myślę, że tak jest sensowniej bo jak wyślesz na meila to diabli wiedzą kiedy oni go odbiorą i czy potraktują poważnie czy tylko jak pytanie kogoś średnio zainteresowanego.
    Nie ma jak kontakt osobisty i odpowiednia motywacja.

    Cierpliwości

    Aaaa czy może wiecie cos na temat kompetencjim firmy ABM Jędraszek?!
  6. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Powiedzcie, jak to jest, Dzwonię do biur z pytaniem o adaptację projektu i mapki. Konkretnie chodzi o adaptację z niewielkimi zmianami (przeniesiony jeden brodzik, dwie ścianki niekonstrukcyjne i jeden zlew, no i zmiana ceramiki na silikaty) + posadowienie budynku + mapki do pełnego zestawu przyłączy (wod-kan, prąd, gaz). No i przepchnięcie pozwolenia, ale to chyba standard. Wszystkie odpowiedzi są: 1500 adaptacja + 2500 reszta lub 3500 całość, w każdym razie wszystko w tych granicach. Jak doliczam geodetę (600) i projekt 1400 to mi daje koło 6000 zł. Czy nie można tego zrobić taniej? Rozumiem, że cena projektu jest stała, geodeta w normie, ale ta reszta? Dlaczego w Łodzi jest drożej (jak porównuję posty z innych okolic)? Czy tylko może ja ciągle trafiam na tych drogich? Gdzie są ci tani?????
  7. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał EZS
    Powiedzcie, jak to jest, Dzwonię do biur z pytaniem o adaptację projektu i mapki.
    Jak chcesz tanio to: nie dzwon do biur, daj ogloszenie do gratki lub na grupach dyskusyjnych - wtedy szybciej znajdziesz architekta, ktory po godzinach zrobi to taniej. Pamietaj, ze biura trzeba utrzymac, zaplacic ZUS itp.
  8. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał tyniu
    [Jak chcesz tanio to: nie dzwon do biur, daj ogloszenie do gratki lub na grupach dyskusyjnych - wtedy szybciej znajdziesz architekta, ktory po godzinach zrobi to taniej.
    Nie żartuj, do gratki????
    A jakie grupy dyskusyjne masz na myśli?
  9. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał EZS
    Nie żartuj, do gratki????
    A jakie grupy dyskusyjne masz na myśli?
    No dobra ja zrobilem tak: przeszukalem forum i ten watek pod katem polecanych architektow i pytalem ludzi na priv, zapytalem na pl.regionalne.lodz, dalem ogloszenie w wortalu architektow, przejrzalem gratke i tak oto dostalem liste architektow, ktorzy cenili sie od okolo 2 tys do 3 za calosc (szambo, wodociag, prad + adaptacja i projekt zagospodarowania). Chwilowo jestem na poczatku adaptacji i jak do tej pory nie narzekam na swojego architekta (ale to dopiero poczatek wiec jeszcze go nie polece).
  10. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Może trochę pomogę:
    co do okien to u nas w mieszkanku robiła firma RYDZEWSKI, są w necie ale nie znam adresu - bardzo szybko, nawet po sobie posprzątali, a cena wyraźnie niższa od konkurencji.

    co do architektów i adaptacji projektów to może bd mógł pomóc (PRV) ale co do ceny to się musicie sami spytać.
  11. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Kropi
    Jeżeli masz namiary na niedrogiego architekta, podziel się, proszę, wiedzą. Niew jest problem z architektami w ogóle, lecz z tym, że chcą 1500 za adaptacje, która w zasadzie będzie polegała na postawieniu 3 kresek i pieczątki oraz 2500 za mapki i posadowienie, co również nie jest takie pracochłonne. Czuję się oszukiwana, produkt nie jest tyle wart...
  12. jJOANA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jJOANA Zarejestrowany: 08.02.2006 Posty: 83
    Witam Wszystkich
    Niesmialo przygladam sie forum od kilku miesiecy czyli odkad zaswitalo mi w glowie zeby sie budowac. Musze przyznac ze jak to czytam to moj entuzjazm momentami opada. Poki co stalam sie szczesliwa posiadaczka skrawka gminy Lodz-Gorna, walcze z LZE, wodociagami itp.
    Do finalu przeszlo kilka projektow gotowych domkow i szukam architekta ktory za rozsadne pieniadze troche je pozmienia albo wybije z glowy.
    Za wszelkie namiary bede wdzieczna.
    Cos strasznie dozo czasu mi to zajmuje. W takim tempie moge nie zdazyc przed emerytura.A to jeszcze troche.
  13. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Poszło
  14. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    EZS - jest sporo prawdy w tym co piszesz. Faktycznie anm sie wydaje, że za "przesunięcie" paru "kresek" to spora forsa.
    Tylko ktoś bierze za to odpowiedzialność ... I zakladamy ( przynajmniej teoretycznie ), że będzie to zrobione ok.
    Ja bedę placil za adaptację + wszystkie projekty i pozwolenia okolo 5500 ( na fakturę co prawda - ale niepotrzebną )
    Arch. z Pabianic, przyznaję - "trochę" znajomy ( bardziej Rodziców ).
    Ale ma opinię sprawdzonego, mam zaufanie i "pewność", że będzie ok.
    Po dotychczasowych doświadczeniach z zalatwianiem spraw na forum, mam dość lażenia po urzędasach i zalatwiania. Wolę dpolacić parę zloty, zeby mieć spokój z papierkami - a taki będę mial : arch zalatwia wszystko od kupna proj gotowego po pozwolenia.
    W proj. moim ( D24 ) będę mial trochę zmian : przesunięcia ścian zew., zmiana trochę dachu, inne rozmieszczenie okien...
    Ja po prostu wybralem - móglbym znaleźć pewno taniej, ale decyduję się na "zalatwienie" wszystkiego za mnie.
    Pozdrawiam, Majki
  15. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Też tak myślałam, zapłacę i będę miała święty spokój. Do momentu, gdy za cały miesiąc mojej dodatkowej pracy, stresującej i odpowiedzialnej (znacznie bardziej, niż architekta) odebrałam 700 zł. I pomyślałam sobie, że mam zapłacić to 700 za wygodę. I szlak mnie trafił.
    A poza tym boję się myślenia: tu zapłacę trochę więcej, tam trochę więcej, bo na koniec może się okazać, że nie mam już z czego zapłacić a nadal nie mam domu...
  16. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał EZS
    Też tak myślałam, zapłacę i będę miała święty spokój. Do momentu, gdy za cały miesiąc mojej dodatkowej pracy, stresującej i odpowiedzialnej (znacznie bardziej, niż architekta) odebrałam 700 zł. I pomyślałam sobie, że mam zapłacić to 700 za wygodę. I szlak mnie trafił.
    A poza tym boję się myślenia: tu zapłacę trochę więcej, tam trochę więcej, bo na koniec może się okazać, że nie mam już z czego zapłacić a nadal nie mam domu...
    To jest racja, że wirtualne pieniądze znacznie latwiej się wydaje, niż gdy przeliczymy to na godziny ciężkiej naszej roboty - z drugiej stony czasem lepiej dopłacić i mieć z głowy a samemu zarabiać w sposób jaki się umie i lubi, niż oszczędzać tracąc czas i nie mieć go dla rodziny czy nwet dla samego siebie.
    Powiedzenie że czas to pieniądz akurat w budowlance sprawdza się wyjątkowo dokładnie.
  17. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Ale ruch w marketach budowlamych. Ludzie wiosnę poczuli. Ja niestety tylko wybierałam farbę do swojego pokoju w pracy .
  18. papaj SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaj Zarejestrowany: 13.01.2006 Posty: 19
    Witam wszystkich
    Jestem z Łodzi. Dostałem cały dom z niemiec postawiony metodą szkieletową. Potrzebuje namiar na jakiegoś dobrego i niedrogiego architekata. Mam zdjęcia domu, i rzut parteru. Chodzi mi o załatwienie wszystkich innych rzeczy. moge liczyć na pomoc? Zupełnie nie wiem za co mam sie brać najpierw a do końca tygodnia musze dać odpowiedz czy biore dom czy nie.
    Pozdrawiam
    Arek
    [email protected]
  19. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    idziecie na targi
    sa od czwartku
  20. anetmar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    anetmar Zarejestrowany: 21.01.2006 Posty: 445
    A pewnie, że idziecie!!!!
Pokaż wyniki od 4641 do 4660 z 24849