dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał EZS
    No właśnie, targi... Jak poszłam na stoisko Teodor, zniechęcili mnie do silikatów.. Jakiś nawiedzony gość opowiadał mi o ekologii. Drugi bardzo obrazowo opisywał wilgoć na ścianach przy złym ociepleniu. W sumie to wiem, ale jak pomyślałam, że mogę nie upilnować murarzy i coś schrzanią i zobaczyłam tą wodę spływającą ze ścian..... Przeniosłam się na maxa. Spodobały mi się bloczki z Owczar (czy ktoś kupował?[/. Takie ładne na oko. Poza tym pani przysięgałą, że nie ma w nich popiołów Może nie ma... Zapytałam, czy dadzą mi na piśmie i co będzie, jak dam do analizy i znajdę? Dadzą na piśmie . I oddadzą pieniądze . Może faktycznie nie stosują popiołów? W każdym razie ceny mają nie konkurencyjne ale transport i rozładunek gratis... Pomyślimy...
    Coż więcej ciekawego? Wielu dekarzy, ale dość drogo. Na wykończeniówkę na razie nie patrzyłam. W sumie kolorowo, ale mało realnych korzyści. Jutro idzie mój mąż, ciekawe, co on wypatrzy..
    EZS czy mozesz rozwinąć swój wątek , o co chodzi z tą płynąca woda po scianach. Też rozmawiałem z tymi ludzi z Teodor ale nic takiego mi nie powiedział , mało tego sugerował że jak chce budować z silikatów ścianę dwu warstwową to powinienem oscieplić ją steropianem.

    Jacek
  2. Andrzej Wilhelmi REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Andrzej Wilhelmi Zarejestrowany: 23.01.2006 Posty: 14212
    AxLe odwiedŸ firmę ZAMEK ul. Brukowa 16/18 (www.zamek.pl) majš duży wybór pokryć dachowych. Osobiœcie polecam dachówkę cementowš BRAAS od 01-03-2006 będzie nowa niższa cena. Pozdrawiam.
  3. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał mack
    szukam chętnych do kupienia bramy segmentowej taniej. Znalazłem ofertę na Allegro:
    http://www.allegro.pl/item88105724_b...isniowski.html
    ale żeby przyjechali z Wwy trzeba 4 chetnych
    Ja jestem obecnie na etapie bramy, ale zeby z Warszawy? Boje sie, co bedzie w przypadku problemow. Moze na miejscu wspolnie dobijemy lepszego targu?
  4. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał jacekot
    EZS czy mozesz rozwinąć swój wątek
    Jacek
    Jasne. To nic nowego. Ogólnie wiadomo, że silikaty są dobrym przewqodnikiem ciepła/zimna, czyż nie?. Jeżeli nie ocieplisz prawidłowo, ściana będzie w tym miejscu zimna. Jak będzie zimna skropli się woda z środka domu w tym zimnym miejscu itd. Dotyczy to maxa też, ale ściana z ceramiki bedzie mniej zimna (mniej przewodzi zimno). Więc jakieś nieduże niedociągnięcia budowlane łatwiej zniesie. A niestety, trudno jest przypilnować wszystkiego... Poza tym opowiadali o ociepleniu szczytów (Sciana poniżej belek, żeby wepchnąć wełnę na jej wierzch) bo jak się nie zrobi, to też przemarza. W ogóle odniosłam wrażenie, że jest to wszystko bardzo skomplikowane.
    Ogólnie silikaty mi się podobają, ale trochę boję się błędów ekipy budowlanej. Poza tym , mówiąc prawdę, znacznie ładniejsze, niż z Teodor, były te z Ludyni. Albo ładniejsze wyłożyli albo lepiej robią. Teodory wykreśliłam. Nad Ludynią jeszcze się zastanowie i pewnie zadecyduje cena. Też te maxy z Owczar mi się podobały...
  5. Krulik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krulik Zarejestrowany: 23.04.2005 Posty: 32
    witam.
    szukam DOBREGO kierownika budowy (Bukowiec, parę kilometrów za Łodzią przy drodze na Tomaszów).
    DOBREGO to znaczy takiego, który:
    1. jest względnie dyspozycyjny (żebym nie musiał czekać 4 dni na wizytę)
    2. sprawdzi, czy ekipa robi ok
    3. wytłumaczy co i jak i doradzi w razie wątpiwości najlepsze rozwiązanie
    4. nie zedrze ze mnie skóry
    rozmawiałem już z kilkoma kierownikami, ale większość albo chciała wyłącznie przybijac pieczątki, albo żądała troszkę za dużo
    z góry dziękuję
  6. mack DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mack Zarejestrowany: 11.08.2004 Posty: 696
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał mack
    szukam chętnych do kupienia bramy segmentowej taniej. Znalazłem ofertę na Allegro:
    http://www.allegro.pl/item88105724_b...isniowski.html
    ale żeby przyjechali z Wwy trzeba 4 chetnych
    Ja jestem obecnie na etapie bramy, ale zeby z Warszawy? Boje sie, co bedzie w przypadku problemow. Moze na miejscu wspolnie dobijemy lepszego targu?
    no dobra możemy sie umówić razem może dostaniemy lepszy rabat, czy jest ktoś jeszcze zainteresowany?
  7. AxLe DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe Zarejestrowany: 31.01.2004 Posty: 524
    Dzięki wszystkim za namiary na dachówki.
  8. metea DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea Zarejestrowany: 24.04.2005 Posty: 507
    Witam

    Mogę podac namiary na dobrego dekarza, w razie czego piszcie na priv.
    A ja poprosze adresy sklepów z drzwiami zewnetrzymi...
    Podobno na drzwi trzeba czekac bardzo długo więc chyba nalezałoby juz je zamówić...
    Pozdrawiam
  9. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Metea, ja kupiłam dzwi Gerdy na Franciszkańskiej w Alkazar, mieli też ładne drzwi drewniane, ale z katalogu. Fizycznie drzwi Gerdy widziałam w salonie koło Piłsudskiego (adres na ich stronie www), tam też mieli drweniane, ale ogólnie wszyscy raczej mają pojedyncze sztuki a kupujesz na papierze!!!
    Przejdz się do tego Alkazara. Kupuję u nich od 4 lat (systematycznie do bloków okna) czyli funkcjonują dość długo. I jeszcze mnie nie okradli . choć raz płaciłam całość z góry (potrzebowałam rachunek).

    AxLe - najwidoczniej w temacie dachu nikt nie ma dla ciebie propozycji. Nie czuj się urażony, może jeszcze ktoś się pojawi.
    W ogóle ta nasza grupa mało odwiedzana...
  10. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał mack
    szukam chętnych do kupienia bramy segmentowej taniej. Znalazłem ofertę na Allegro:
    http://www.allegro.pl/item88105724_b...isniowski.html
    ale żeby przyjechali z Wwy trzeba 4 chetnych
    Ja jestem obecnie na etapie bramy, ale zeby z Warszawy? Boje sie, co bedzie w przypadku problemow. Moze na miejscu wspolnie dobijemy lepszego targu?
    no dobra możemy sie umówić razem może dostaniemy lepszy rabat, czy jest ktoś jeszcze zainteresowany?
    Rabatu raczej nie dostaniemy jako takiego (poza targowym), ale moze przy dwoch instalacjach beda mniejsze koszty montazu. Szczegoly wysylam na priva.
  11. AxLe DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe Zarejestrowany: 31.01.2004 Posty: 524
    Gdzie kupić ładne meble kuchenne w przyzwoitej cenie?
  12. jJOANA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jJOANA Zarejestrowany: 08.02.2006 Posty: 83
    Mam dobrego stolarza.Sprawdzony, niedrogi, punktualny. Robil kuchnie, szafy meble do biura u mnie, calej rodziny i znajomych. Wszyscy go sobie przekazuja. Dosc zarobiony ale jeszcze mu sie w glowie nie poprzewracalo.
  13. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    jJOANA właśnie szukamy dobrego stolarza do szaf, garderób itp. Proszę podaj mi namiary na niego. Dzięki z góry. Pzdr.
  14. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    AxLe temat dachówek ceramicznych przerabiałem 3 lata temu i ceny które wtedy zbierałem są na pewno nieaktualne, ale mogę Ci podać na co ja się zdecydowałem wybierając z: Wiekor, Rupp Ceramika, Creaton, Roben itp. Wybraliśmy CREATON Sinfonia angoba bo: 50 lat gwarancji na wszystko, piękny kolor, gładka i cenowo nie była najdroższa. Kupiliśmy ją w BUDO-ART na Brukowej v/v Pojezierskiej. Proszę Cię nie zrób tego błędu co my: każ sobie dach przeliczyć kompleksowo tzn. ma być wszystko, razem z wyłazem, stopniami dla kominiarza, dachówkami wentylacyjnymi itd.
    Sąsiedzi mają dachówkę z Wiekoru i z Rupp C. i od strony północnej mają już mech, u mnie nie ma, pomimo,że jestem bliżej lasu. Pzdr.
  15. Majkel_B FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Majkel_B Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 132
    szukam sąsiada


    obok mnie na osiedlu Zgierz Chełmy jest działka budowlana do kupienia, byłbym zachwycony gdyby sąsiadami okazało się małżeństwo sympatyczne, miłe, niekonfliktowe w wieku 35 lat, z dzieckiem, dziećmi, z małym niechałaśliwym pieskiem, , (no dobra chyba przesadzam)
    z tego co wiem cena 90 tys, 1160 m2
    jeśli ktoś zainteresowany podam namiary na priv

    Michał
  16. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Poszukuję do wypożyczenia stemple do podtrzymania szalunków stropów?
    Oczywiście jakoś się dogadamy.
    pozdrawiam
    marek
  17. AxLe DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe Zarejestrowany: 31.01.2004 Posty: 524
    Cytat Napisał rosa
    AxLe temat dachówek ceramicznych przerabiałem 3 lata temu i ceny które wtedy zbierałem są na pewno nieaktualne, ale mogę Ci podać na co ja się zdecydowałem wybierając z: Wiekor, Rupp Ceramika, Creaton, Roben itp. Wybraliśmy CREATON Sinfonia angoba bo: 50 lat gwarancji na wszystko, piękny kolor, gładka i cenowo nie była najdroższa. Kupiliśmy ją w BUDO-ART na Brukowej v/v Pojezierskiej. Proszę Cię nie zrób tego błędu co my: każ sobie dach przeliczyć kompleksowo tzn. ma być wszystko, razem z wyłazem, stopniami dla kominiarza, dachówkami wentylacyjnymi itd.
    Sąsiedzi mają dachówkę z Wiekoru i z Rupp C. i od strony północnej mają już mech, u mnie nie ma, pomimo,że jestem bliżej lasu. Pzdr.
    Dzięki za dobre rady
  18. Charlie Lider FORUM (min. 2800)
    Charlie Zarejestrowany: 20.05.2004 Posty: 4621
    UWAGA - do sprzedania mieszkanie na osiedlu strzeżonym przy ulicy Podchorążych 35 blok A - 60 m2. Ok. 255.000,00 PLN

    Pozdro...
  19. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Może to nie dotyczy budowania ale musze się czymś podzielić .
    Dostałem skierowanie do szpitala , na drobny zabieg , no i mnie wyznaczyli na
    17 maja 2007 roku
    mysle za jak bym sie postarał to w tym czasie dom mógłbym zbudować .
    A jazda
    Jacek
  20. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał jacekot
    Może to nie dotyczy budowania ale musze się czymś podzielić .
    Dostałem skierowanie do szpitala , na drobny zabieg , no i mnie wyznaczyli na
    17 maja 2007 roku
    mysle za jak bym sie postarał to w tym czasie dom mógłbym zbudować .
    A jazda
    Jacek
    O rany
    Wydaje mi się, że to rodzaj rekordu. Smutnego...
Pokaż wyniki od 4701 do 4720 z 24849